Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31586 odpowiedzi na ten temat

#15161 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W odpowiedzi na Pana zapytanie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że obecnie trwają prace zmierzające do przesunięcia części środków ok. 23 mln euro z działania 125 Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa, Schemat II gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi objętego PROW 2007-2013 na działanie Ułatwianie startu młodym rolnikom PROW 2007-2013. Przedmiotowa propozycja zmiany budżetu PROW 2007-2013 wymaga uzgodnień na poziomie krajowym oraz Komisji Europejskiej.

Odpowiedź na moje zapytanie mailowe.
-----------------

Mazowieckie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:22
  •  

#15162 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Więc gdzieś ok. 1000 miejsc w dół, nie za dużo....

#15163 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) decyzji nadal brak, choć w warmińsko-mazurskim coś koło 300 osób załapało się (są gdzieś dokładne dane? bo liczyłem "ręcznie" ale przy 220 pomyliłem się, a z 1/4 listy zostało do końca...) i niektórzy już w zeszłym tyg. dostali ją.

dawno nie atakowałem tak skrzynki na listy :)

aha, jestem w pierwszej ćwiartce.

Edytowany przez jaroWM, 26 sierpień 2014 - 22:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15164 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:19

Więc gdzieś ok. 1000 miejsc w dół, nie za dużo....

Dobre i tyle. W sumie razem z melioracją daje to ok. 2200 pozycji w dół czyli jak ktoś wcześniej pisał 10 tys. dostanie. Oby nie było to ostatnie słowo ministerstwa.

#15165 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 06:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem to jest wlasnie ta kasa z mielioracji
-----------------

Mazowieckie

#15166 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 06:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
1.Czy ARimr uzna mi kurs kwalifikacyjny rolnik zamiast technika rolnika którego wpisałem w bizmes planie?(jestem po technikum budowlanym)
2.Czy można w umowie dzierżawy wyodrębnić 30 arów gdzie stoją budynki z działki 2,5ha a te 30 arów zastąpić inną dzierżawą?

#15167 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 3 pytania: Długo czeka się na ubezpieczenie w KRUS?
Długo czeka się na numer z agencji?
Ktoś z was ma konto w Mbanku? Jeśli tak to jaki adres oddziału podajecie skoro to bank internetowy?

#15168 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:52

Przeczytałem sobie jeszcze raz rozporządzenie ministra rolnictwa i jest podstawa prawna takiej odpowiedzi jaką uzyskał kolega od "Pani" z agencji , podstawa prawna to &21.5 pkt.2 )
(Strona 19)

Dla pewności wysłałem wczoraj pismo do OR ARIMR z prośbą o wytyczne dalszego postępowania w moim przypadku. Jak będę miał odpowiedź to się podzielę informacjami

#15169 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oby oby forsa się znalazła

#15170 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:57

Witam
1.Czy ARimr uzna mi kurs kwalifikacyjny rolnik zamiast technika rolnika którego wpisałem w bizmes planie?(jestem po technikum budowlanym)
2.Czy można w umowie dzierżawy wyodrębnić 30 arów gdzie stoją budynki z działki 2,5ha a te 30 arów zastąpić inną dzierżawą?

1. wydaje mi się, że ten pierwszy kurs to jest jak zawodówka, a drugi jak technikum więc może być problem
2. można

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15171 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Paweł zanosisz dokumenty do krusu i Cię ubezpieczają. Numer w Agencji to kwestia BP. W jednych dają decyzję od ręki, w drugich przyślą pocztą po tygodniu. Wpisz Mbank i tyle. Po co pisać oddział :)

#15172 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Słysze że dużo osób już dostało decyzje a ja mam 3xx miejsce i jeszcze nie mam. Jestem już rolnikiem i bedzie to prawdopodobnie decyzja ostateczna. Czy to ma jakiś wpływ? Do kiedy mają być dostarczone decyzje i ile czasu od złożenia wniosku o płatność trzeba czekać na kaskę? z góry dzięki za odpowiedzi.

#15173 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Miejsce na liście nie ma żadnego wpływu na kolejność wysyłania decyzji. Od momentu złożenia wniosku o płatność. W praktyce nie po złożeniu wniosku o płatność nie powinieneś czekać dłużej niż miesiąc na pieniążki.

#15174 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:30

3 pytania: Długo czeka się na ubezpieczenie w KRUS?
Długo czeka się na numer z agencji?
Ktoś z was ma konto w Mbanku? Jeśli tak to jaki adres oddziału podajecie skoro to bank internetowy?

Jaki internetowy, ty jestes internetowy? To jest normalny bank. Ostatnio polaczyl sie z mulibankiem. Mam tam konto z 7lat i nie zmieniam na nic innego;). A co sie tak spieszysz czlowieku? Nr gospodarstwa okolo 2tyg

#15175 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kubaczek a na co czekać? Pozałatwiać wszystko i składać wniosek o płatność.

#15176 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki kolego. No więc od czego zależy kolejność przysyłania decyzji? Mam znajomego z sąsiedniej wioski który już dostał a ja nie. Też bym już chciał złożyć ten wniosek o płątność bo nie ma na co czekać i im szybciej będą pieniądze tym lepiej.

#15177 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 09:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy można kupić grunty od siostry i szwagra?
Czy taki zakup będzie poźniej zakwestionowany przez Agencje?
Oraz czy siostra bedzie mogła sprzedać te grunty bez płacenia podatku ( które wczesniej otrzyma w darowiznie)?

#15178 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 09:32

Mam pytanie czy można kupić grunty od siostry i szwagra?
Czy taki zakup będzie poźniej zakwestionowany przez Agencje?
Oraz czy siostra bedzie mogła sprzedać te grunty bez płacenia podatku ( które wczesniej otrzyma w darowiznie)?

ad.1) TAK
ad.2) NIE , o ile nie przekroczą średnich cen za 1 ha w danym województwie /uwzględniając klasę ziemi /
ad.3) Nie będzie musiała płacić podatku jeśli grunty te są częścią jej gospodarstwa i nie utraciły charakteru rolnego

#15179 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 09:57

moim zdaniem to jest wlasnie ta kasa z mielioracji

Melioracja to były chyba środki krajowe, stąd zapowiedź była tak szybko - bez konsultacji z UE? Poza tym kwota też różna tu wychodzi ok. 92 mln. zł. a melioracja miało być 120 mln.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15180 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 10:08

W odpowiedzi na Pana zapytanie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że obecnie trwają prace zmierzające do przesunięcia części środków ok. 23 mln euro z działania 125 Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa, Schemat II gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi objętego PROW 2007-2013 na działanie Ułatwianie startu młodym rolnikom PROW 2007-2013. Przedmiotowa propozycja zmiany budżetu PROW 2007-2013 wymaga uzgodnień na poziomie krajowym oraz Komisji Europejskiej.

Odpowiedź na moje zapytanie mailowe.

To są na pewno te same pieniądze o których się mówiło /z melioracji / , miało być 120 mln zł piszą że będzie mniej .
Dla mnie wystarczy :)