Polecane posty

luki1234    0

Słuchajcie Panowie. Złożyłem wniosek o płatność chyba 20-22 grudnia (musiałbym zobaczyć dokładnie)

Tak czy inaczej minął ponad miesiąc, absolutna cisza. Nikt się za mną nie kontaktował ani telefonicznie ani na piśmie. Dodam że wniosek był dopieszczony z mojej strony jak tylko umiałem (kazda rubryka sprawdzona dwa razy, kopie aktów i KRUS tez, umowy dzierżawy z datami pewnymi, i z 5 pieczęci urzędu gminy itd).

Jeżeli nikt się nie odezwał do tej pory to wszystko jest dobrze i sprawdzać konto? Czy jakieś pismo/telefon tak czy inaczej musi przyjść?

Czy do końca lutego mogę liczyć na pieniądze? (mają 60 dni od daty złożenia wkońcu, a poprawek nie wołają)

 

z tymi 60 dniami to jest raczej nie prawda umnie juz minelo wiecej dni i zadnej poprawki niebylo  , wiec zrobia przelew jak im sie spodoba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

dzięki freetaxi już znalazłem. Ja wniosek o płatność złożyłem 27 listopada i miałem jeszcze dwie  poprawki, a przelew dostałem 26 stycznia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

Muj wujek posiada gospodarstwo ok 70 sztuk bydła 100 ha z tego okolo 90% jest to dzierżawa w prow 2007 -2013 otrzymał dotację na budowę obory wiaty do tego kupił ciągnik prase i pług . mały ciągnik . jak wiadomo w prow 2014-2020 nie dostanie on już chyba dotacji na maszyny kture zakupil w ubiegłym prow  . teraz robie kurs rolniczy R3 . na zawud Rolnik . czy jeśli przepisał by gospodarstwo na mnie lub część . otrzymał bym dotację na kolejny ciągnik? i jak wielka była by ta dopłata?

posiadamy budynki a brak nam maszyn co robic...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw niech wujek sobie sprawdzi do kiedy ma zobowiązanie jeśli chodzi o modernizację gospodarstw rolnych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

witam. Mam pytanie, czy to prawda ze po otrzymaniu premii muszę podpisać jakąś umowę z agencją. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. Nawet jak nie macie jeszcze premii jeszcze a zrobiliście inwestycje za swoje pieniądze to będą one uwzględnione. Będą wchodziły w grę wydatki poniesione od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie wiadomo co do konkretnej daty. Minister Sawicki mówił ostatnio o II kwartale 2015. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Dostał ktoś w ostatnich dniach jakiś przelew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Właśnie o to samo chcę spytać. Wniosek złożony na początku grudnia, w połowie stycznia kontrola, a przelewu jak nie było tak nie ma ;)

 

 

Czy jest tu ktoś, kto miał kontrolę przed otrzymaniem płatności? Jak długo czekaliście po kontroli na przelew?

 

Edytowano przez Nickk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wniosek zlozyłem 12.12 a jak dzwonilem to 14.01 został zatwierdzony i poszedł do przelewu a kasy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

Hej, czy jeśli wezmę teraz dzierżawę na 5 lat z możliwością wcześniejszego wypowiedzenia to czy muszę ją uwzględniać później w strukturze upraw oraz przy współczynniku  ESU? We wniosku nie była ona brana pod uwagę. To że musiałbym zgłosić taki fakt do Agencji to już wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

freetaxi, a właśnie co do faktur za maszyny, czy mogę im zawieźć je jakoś przy okazji, żeby sobie je sprawdzili i mieć już sokój z tym i się z nimi nie uganiać? Czy potem przy kontroli znów będę je musiał mieć, żeby je widzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na rozliczenie masz 3 lata od wpływu premii na konto. Faktury w oryginale zostają u Ciebie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio2lab    0

Witam wszystkich.

Też jestem ciekawy co dzieje się z wypłatami premii. Wniosek o płatność złożony 04.11.2014 (Poznań). Wezwanie do poprawki otrzymałem poleconym 12.12. 2014 r. Uzupełniłem braki o ile tak to można nazwać (osoba prowadząca mój wniosek zażądała dostarczenia postanowień sądu odnośnie ubezwłasnowolnienia i nadania opiekunów prawnych osobom, od których dzierżawię ziemię). Dnia 16.12.2014 papiery dotarły do Poznania. Do 6 stycznia nie było żadnego odzewu. Dlatego też 7 zadzwoniłem upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Pani poinformowała mnie, iż zatwierdza wniosek(wszystko w porządku) i idzie on do Warszawy.Usłyszałem że to kwestia kilku dni i pieniążki będą na koncie. Mamy 29 stycznia i nie ma ani wezwań, ani kontroli ani pieniążków... Szczerze to mnie już zjadają nerwy. Nawet sprawdzałem, czy na wniosku o płatność jest prawidłowy nr konta. I wszystko się zgadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma co się denerwować. Pieniądze prędzej czy później na konto wejdą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Parę metrów kwadratowych Ci powinno przejść. A jak masz możliwość to unikaj takich zapisów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Ja miałem wpisaną służebność na budynek gospodarczy to musiałem złożyć oświadczenie że służebność nie służy do celów produkcyjnych a jedynie tylko przechowywania zapasów na zimę na własny użytek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Mam pomyłkowo w akcie notarialnym służebność na babcie w polowie budynków a na rodziców nic nie ma służebności jak to naprawić, nie ma napisane jakie to budynki, babcia ma 93 lata.

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj