Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#15021 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kwestia interpretacji przepisu, choć zawsze powinna być taka sama. Uwierz że się da to ogarnąć w mniej więcej taki sposób, oczywiście nie wnikając w szczegóły bo faktycznie mogłem w którymś miejscu nie nazwać rzeczy po imieniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:59
  •  

#15022 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:16

Kwestia interpretacji przepisu, choć zawsze powinna być taka sama. Uwierz że się da to ogarnąć w mniej więcej taki sposób, oczywiście nie wnikając w szczegóły bo faktycznie mogłem w którymś miejscu nie nazwać rzeczy po imieniu.

Pracownik w gospodarstwie rolnym nie może być ubezpieczony w KRUS / nie ma tu pola do interpretacji/

Schemat który podałeś mógłby mieć zastosowanie co najwyżej w przypadku domownika ubezpieczonego w KRUS z mocy ustawy. /ale czy to możliwe nie mam wystarczającej wiedzy /

Edytowany przez PS1, 21 sierpień 2014 - 14:19.

#15023 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:44

decyzja dzis dotarla
woj warminsko -mazurskie

szybko ale w was wojewodztwie tak samo jak w swietokrzyskim malo przyznano pozytywnych decyzji u nas w mazowieckim od groma wiec trzeba czekac btw ktos z mazowieckiego juz dostal?

Edytowany przez kabaczek89, 21 sierpień 2014 - 15:14.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15024 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:57

Pracownik w gospodarstwie rolnym nie może być ubezpieczony w KRUS / nie ma tu pola do interpretacji/

Schemat który podałeś mógłby mieć zastosowanie co najwyżej w przypadku domownika ubezpieczonego w KRUS z mocy ustawy. /ale czy to możliwe nie mam wystarczającej wiedzy /

Faktycznie, przypadku domownika nie pracownika jak podałem wcześniej. Mój błąd.

#15025 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a takie info dostałem dziś mailem od agencji, nic pozostaje czekać
"W odpowiedzi na Pana pytania przesłane drogą mailową uprzejmie informuję, że na chwilę obecną limit środków finansowych z działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla naboru 2014 nie został zwiększony.
Jeżeli okaże się, że wielkość limitu środków przyznana na premie dla młodych rolników zostanie zwiększona, niezwłocznie powiadomimy o tym na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl). Z związku z powyższym zachęcam do śledzenia na bieżąco komunikatów informacyjnych zamieszczanych na ww. stronie lub na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także w prasie i telewizji. "

#15026 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 18:33

Sadownicy i Warszawa podbijają ceny w Mazowieckim. Niektóre województwa miały więcej pkt bo chyba zgodzisz się ze mną że łatwiej jest kupić ziemię w rejonie gdzie występują 3-5 hektarowcy w przeważającej liczbie niż tam gdzie jeden mały otoczony jest kilkoma obszarnikami? Dlatego lepiej dać 100 tys temu co ma 10ha i może dokupić kolejne 5 ha niż temu co ma 20 i o zakupie gruntu może pomarzyć. W tych województwach widać szansę na rozwój a u Ciebie marna wegetacja.

czyli to jest twoja próba wyjaśnienia dlaczego gospodarstwa w niektórych województwach są dyskryminowane w tym naborze?? poza tym nie ma innych powodów?

z uporem maniaka przytaczasz jednostkowe przykłady, którym zaprzeczają statystyki. to tak jakbyś się kłócił że białe jest w istocie czarne
Nie rozmawiamy o odosobnionych wyjątkach, tylko o ogólnym obrazie.

powtarzam to po raz trzeci... gdyby było gdzieś w Polsce znacznie trudniej kupić ziemię, byłaby ona wyraźnie droższa, bo stosunek popytu do podaży kształtuję cenę, a cena tym samym określa trudność w nabyciu gruntów.

w zachodniopomorskim średnia cena transakcyjna na rynku gruntów jest odrobinę niższa niż w mazowieckim ,co w sposób wyraźny i jednoznaczny przeczy Twoim wnioskom.

czy rozumiesz? nie wiem jak to jaśniej przedstawić.

Edytowany przez Hoaming, 21 sierpień 2014 - 20:19.

#15027 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 18:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kubaczek w mazowieckim połowa decyzji zatwierdzona. Czekać cierpliwie.

#15028 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w mazowieckim ta niska średnia robią warszawiacy którzy mają hektar piachu czy łąki dla krusu. Jeszcze kilka lat temu można było kupić taka ziemię za 1000zł i mieć prawo do ubezpieczenia do końca życia.

#15029 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O jakiej średniej mówisz, bo zdaje się że koledzy rozmawiali o średniej cenie gruntów, która wcale nie jest niska bo robią ją nie warszawiacy sama ziemia z Warszawy. ;)

#15030 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ba no w mazowieckim podobny problem jest również z bezrobociem, za to dużo punktów ludziska nie dostawali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15031 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:48

Ba no w mazowieckim podobny problem jest również z bezrobociem, za to dużo punktów ludziska nie dostawali

temat przerabiany dziesiątki razy ... każdym województwie punktacja była jednakowa od 0 do 5 pkt .

no chyba że większość wniosków w mazowieckim była z powiatów o najniższym bezrobociu .

Ale tak mogło być również w innych województwach .

#15032 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:59

O jakiej średniej mówisz, bo zdaje się że koledzy rozmawiali o średniej cenie gruntów, która wcale nie jest niska bo robią ją nie warszawiacy sama ziemia z Warszawy. ;)

o średniej wielkości pisałem bo cena jest taka sama jak i u mnie czyli od 40tys w górę.

#15033 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ freetaxi opróżnij skrzynkę PW

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15034 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Już troszkę opróżniłem. Ale mi się zawaliła przez tydzień :)

#15035 Share onkio

onkio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czytam to forum regularnie od kilku miesiecy ale teraz zdecydowałem się założyć konto. Jestem z województwa mazowieckiego, tereny sadownicze. Z ceną ziemi jest tak, że hektar ziemi w moich stronach jest w okoliach to 50 tyś za ha, a np. 20 km od mojej miejscowości ten hetar kosztuje 10 tyś ( dużo łąk, lasów, pojedyńcze osoby prowadzą gospodarstwa o profilu sadowniczym) ale ciężko założyć sad 20 kilometrów od zamieszkania. Z bezrobociem mielismy ciezko bo powiat z największym bezrobociem znajdował sie w naszym województwie (szydłowiec 38,6 %). Moj powiat z bezrobociem w okolicach 15% miał nie wiele ponad jeden punkt do klasyfikacji rankingowej.

#15036 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jutro jade na spotkanie ze Sawickim to będę pytał o przesunięcie kasy na "młodego rolnika"

#15037 Share kamilgorny

kamilgorny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 23:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanko, mój pradziadek w roku 1975 oddal ziemie na skarb państwa po to by dostać rente mimo ze w tym roku już nie obowiazywal taki obowiązek, czy jest szansa odzyskac ta ziemie.Na dzień dzisiejszy zyje już tylko babcia i to ona ma prawo do wszystkiego,pozniej dopiero podzial na dzieci no i następnie na wuki czyli ja

#15038 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 07:05

Jutro jade na spotkanie ze Sawickim to będę pytał o przesunięcie kasy na "młodego rolnika"

Kolego tak przy okazji spotkania zapytaj się czy poza 120 mln z melioracji planują jeszcze inną kasę. Ewentualnie kiedy może to nastąpić.

#15039 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 07:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) myciu Jutro jade na spotkanie ze Sawickim to będę pytał o przesunięcie kasy na "młodego rolnika"
Brawooooo Popieram i walcz jak lew o ta kase :D W Tobie nadzieje

Edytowany przez kaczus, 22 sierpień 2014 - 07:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15040 Share marcin31

marcin31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 07:09

mam pytanko, mój pradziadek w roku 1975 oddal ziemie na skarb państwa po to by dostać rente mimo ze w tym roku już nie obowiazywal taki obowiązek, czy jest szansa odzyskac ta ziemie.Na dzień dzisiejszy zyje już tylko babcia i to ona ma prawo do wszystkiego,pozniej dopiero podzial na dzieci no i następnie na wuki czyli ja

Ja miałem podobny przypadek jak twój i nic nie dało rady odzyskać, choć ja to przerabiałem kilka lat wstecz to pewnie nic w temacie się nie zmieniło.