Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#15001 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie do FREETAXI a mianowicie nie załapałem się w tym rozdaniu na MR jestem dość daleko bo na 12 3** miejscu mam zerowe szanse na tyle przesunięć. W tym roku mam uzupełnić wykształcenie do wyższego rolniczego. I chciałbym się dowiedzieć czy jak Pozyskał bym środki z LGD na świadczenie usług rolniczych to uniemożliwiło by mi to startowanie do przyszłej edycji młodego rolnika?
Oraz drugie pytanie czy jak w nowej edycji PROWU złożył bym wniosek na modernizacje i różnicowanie i załapał się na zielone listy to czy mógłbym też liczyć na nowego młodego rolnika????

Z góry dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:25
  •  

#15002 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:27

Bizon... (ale nick:)) obok nazwiska masz znak sprawy. Jeśli dostałeś wezwanie do poprawy to masz takie dane na tym dokumencie. Nie wiem czy znak sprawy jest również na dokumencie potwierdzającym przyjęcie wniosku bo nie składałem osobiście żadnego wniosku w tym roku. Buyko od momentu kiedy odbierzesz decyzję, masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność. W momencie gdy takowego wniosku nie złożysz to wskakuje następna osoba po Tobie. Co do liczb pokazujących ile osób ostatecznie zrezygnowało z MR czyli nie złożyło wniosku o płatność warto popatrzeć na dane dotyczące naboru w roku 2011.

czyli osoby mogą wskoczyć najwcześniej za jakies pół roku? a najpóźniej to okolice maja 2015?

#15003 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:39

Widzę u kolegi postępy, bo już dostrzega i nawet odróżnia dwie kwestie. Teraz jeszcze tylko zrozum że ani razu nie mówiłem o opłacalności tylko możliwościach rozwoju.
I jak sam zauważyłeś ty ich nie masz, bo mało które 30 hektarowe gospodarstwo z obojętnie którego woj. stać kupić w jednym kawałku 50 ha po 50 tys zł. Jedyna droga w ich przypadku to dzierżawa i znowu ty, wśród obszarników nie będzie ci dane objąć tej dzierżawy. Idąc dalej, działki 1-2-4 ha które trafiają się na wolnym rynku do sprzedania tez nie są w twoim zasięgu, jak to mówią nie dla psa kiełbasa. Z uwagi na to, że sąsiadujesz z obszarnikami, a oni sąsiadują z tą działką z wolnego rynku będą twoją ofertę podbijać za każdym razem o 5000 zł aż w końcu odpuścisz i jej nie kupisz.

A w takim mazowieckim jak kolega kabaczek napisał, ma 14 ha, bez problemu dzierżawi 16 ha i prawdopodobnie jeżeli trafiła by się działka 1-2-4 ha do sprzedania kupi ją spokojnie za gotówkę gdyż nikt nie będzie się licytował o jakieś ,,piochy''

Masz racje. Poza tym wiesz dzierzawie to juz minimum 10lat a niektore ponad 12 wiec jak w koncu beda sprzedawac gdy doplaty sie skoncza to kupie to tez problemu;) pozdro mojee kochane fsrmerki ideee obornik wozic <3 a nie oszukujmy sie to jest V i VI klasa ziemi ale mi wystarcza przy odpowiednim nawozeniu.

Edytowany przez kabaczek89, 21 sierpień 2014 - 10:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15004 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Misza jakie chcesz świadczyć usługi? Strasznie poplątałeś. Proponowałbym zacząć od młodego rolnika. Machtomi prosta kalkulacja. Kolega parę postów wyżej napisał, że odebrał dzisiaj decyzję. Więc od dzisiejszego dnia ma 6 miesięcy na złożenie wniosku o płatność. Jeśli tego nie zrobi to wskakuje następna osoba z białej listy.

#15005 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chodzi mi o to ze można z LGD pozyskać środki np. na zakup agregatu uprawowo-siewnego i nim świadczyć usługi rolne innym rolnikom. Ale z tego co słyszałem w grudniu planowany jest nabór na Modernizację a młody rolnik nie wiadomo kiedy:( czy jak bede czekał na MR to nie przepadnie mi możliwość skorzystania z Modernizacji?

#15006 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie można już w różnicowaniu brać sprzętu rolniczego na świadczenie usług. Pozostaje Ci ewentualność wynajmu bez operatora. Nie ma jeszcze sprecyzowanych informacji na temat wyżej wymienionych przez Ciebie działań.

#15007 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie za premie chce kupić ciągnik (nowy) na placach stoją jeszcze sztuki z roku 2013 maszyna w dniu zakupu nie moze byc starsza niż 5 lat . Czy jeśli ciagnik jest od dilera nawet z 2012r to wystarszy mi jego faktura czy rzeczoznawca musi być moze to głupie pyt ale chciał bym być pewny na 100%

#15008 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Faktura VAT wystarczy.

#15009 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a bo myślałem ze się da tak jak kolega pozyskał z LGD środki na zakup ciągnika i teraz świadczy nim usługi rolnicze i ma to zarejestrowane jako działaalność

#15010 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Być może kolega składał wniosek wtedy kiedy była taka możliwość. Coś koło dwóch lat wstecz jeszcze tak można było jeszcze zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15011 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) decyzja dzis dotarla
woj warminsko -mazurskie

#15012 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) aaaa ale rownie dobrze mogę teraz kupić zestaw siejący i go wynajmować ludziom? i prawie na to samo wyjdzie.... Najlepiej udać się do siedziby LGD i tam sie dopytać

#15013 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak. Musi być kod PKD - wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń rolniczych.

#15014 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok dzięki, udam sie do odzialu LGD i wszystkiego dopytam. BO na MR nie mam co liczyc

#15015 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile czau jest w LGD przy różnicowaniu na złożenie wniosku o płatność - chodzi o termin realizacji zadania? Odpowiedz sobie na to pytanie i będziesz wiedział czy masz na co liczyć czy nie.

Podpowiem Ci że jeżeli jesteś ubezpieczony jako pracownik w gospodarstwie od ponad dwóch lat (to się także zlicza jako staż do MR, oraz można sobie to opłacać na podstawie widzi misie, twoje lub dyrektora placówki) to składasz teraz wniosek do LGD na różnicowanie i wpisujesz termin realizacji maksymalny bo do 30.06.2015r i tu się kończy możliwość decydowania o swym losie.
Wszystko będzie zależeć od terminu otrzymania decyzji z MR.
Nie wiadomo kiedy owy nabór ogłoszą, załóżmy że w styczniu i decyzja o przyznaniu pomocy przychodzi ci w marcu, na KRUS już jesteś 2lata i 10m-cy, wtedy szybko zakładasz gospodarstwo jako MR, dalej opłacasz KRUS i gdy upłynie 3 lata jak jesteś objęty tym ubezpieczeniem jako wcześniej pracownik, teraz MR, biegniesz szybko do gminy, zakładasz DG, kupujesz agregat i składasz papiery o realizacji wniosku różnicowanie. Dzięki temu zostajesz na KRUS z DG, oraz spełniasz warunek na MR że musisz być na KRUS. Oraz w nowym naborze MR ponoć od razu przy składaniu trzeba będzie mieć szkołę rol, lub staż. Więc opłacić ten KRUS wstecz warto (chyba że masz opłacany). Jak nie wypali MR to zostanie ci różnicowanie, jak nie wypali LGD to zostanie ci MR. A jak nic nie zrobisz to możesz zostać na lodzie i za rok będzie płacz że nabór był nie sprawiedliwy.

Zrozumiałeś, bo nie mam zbyt czasu aby to w słowa ubierać na szybko pisałem, ale są to rzeczy oczywiste dla kogoś kto ma zamiar prowadzić DG jedynie detale trzeba lepiej nakreślić i właśnie to zrobiłem.

Edytowany przez damianzbr, 21 sierpień 2014 - 13:21.

#15016 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak tak odezwal bys sie potem na priv to doklsaandie bysmy pogadali?

#15017 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok, odezwij się, teraz jestem zajęty emailami.

#15018 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) za takie porady placi sie konkretne pieniadze
potraficie dac 2000 zl za bzdety, to placcie za konkretne rady

#15019 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgadza się kolego masa. Ale na tym forum chyba są jeszcze normalni ludzie którzy pokornie pytają gdy czegoś nie wiedzą. A nie jak te wszystkie maciusie i inni po kolei którzy prawdopodobnie jeszcze większą niewiedzą się wykazują a pyskują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15020 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:00

Ile czau jest w LGD przy różnicowaniu na złożenie wniosku o płatność - chodzi o termin realizacji zadania? Odpowiedz sobie na to pytanie i będziesz wiedział czy masz na co liczyć czy nie.

Podpowiem Ci że jeżeli jesteś ubezpieczony jako pracownik w gospodarstwie od ponad dwóch lat (to się także zlicza jako staż do MR, oraz można sobie to opłacać na podstawie widzi misie, twoje lub dyrektora placówki) to składasz teraz wniosek do LGD na różnicowanie i wpisujesz termin realizacji maksymalny bo do 30.06.2015r i tu się kończy możliwość decydowania o swym losie.
Wszystko będzie zależeć od terminu otrzymania decyzji z MR.
Nie wiadomo kiedy owy nabór ogłoszą, załóżmy że w styczniu i decyzja o przyznaniu pomocy przychodzi ci w marcu, na KRUS już jesteś 2lata i 10m-cy, wtedy szybko zakładasz gospodarstwo jako MR, dalej opłacasz KRUS i gdy upłynie 3 lata jak jesteś objęty tym ubezpieczeniem jako wcześniej pracownik, teraz MR, biegniesz szybko do gminy, zakładasz DG, kupujesz agregat i składasz papiery o realizacji wniosku różnicowanie. Dzięki temu zostajesz na KRUS z DG, oraz spełniasz warunek na MR że musisz być na KRUS. Oraz w nowym naborze MR ponoć od razu przy składaniu trzeba będzie mieć szkołę rol, lub staż. Więc opłacić ten KRUS wstecz warto (chyba że masz opłacany). Jak nie wypali MR to zostanie ci różnicowanie, jak nie wypali LGD to zostanie ci MR. A jak nic nie zrobisz to możesz zostać na lodzie i za rok będzie płacz że nabór był nie sprawiedliwy.

Zrozumiałeś, bo nie mam zbyt czasu aby to w słowa ubierać na szybko pisałem, ale są to rzeczy oczywiste dla kogoś kto ma zamiar prowadzić DG jedynie detale trzeba lepiej nakreślić i właśnie to zrobiłem.

No to "trochę" odleciałeś :-)

Nie można być ubezpieczonym w KRUS jako pracownik jedynie jako domownik /jeśli spełnia się warunki / .
Dalsza historyjka jako oparta na fałszywym założeniu niewykonalna .