Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przepisuj ziemię i składaj na mgr, przy młodym biorą pod uwagę to czy nie masz ziemi w chwili składania wniosku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:32
  •  

#1482 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie zeby dostac dotacje na mlodego rolnika trzeba miec wykształcenie rolnicze jakbym skończyl ochrone srodowiska lu architekture krajobrazu to moge ubiegac sie o dotacje

#1483 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy aby napewno? cos mi się zdaje że młodym można zostać do roku czasu po przepisaniu a jak to się ma w połączeniu z rentą ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chodzi mi oto jakby tata przepisywał ziemie np srednia krajowa i ubiegał bym sie o dotacje to musze miec wykształcenie rolnicze czy nie

#1485 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja w WLKP miałem 349 numer i od 15 października mam decyzje a dodam że wniosek przeszedł bez poprawek

#1486 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 17:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W zeszłym tygodniu dostałem decyzję. od jutra zaczynam działać w sprawie przepisania ziemi. wnosek składałem 1 września, miałem drobne poprawki wysłane mailem. Woj. mazowieckie. Mam tylko jeden problem. Wraz z wnioskiem o płatność w ramach...bla bla. nalezy złozyć jeszcze załączniki, mam na myśli akt notarialny na przejętą ziemie, zaświadczenie z KRUS i jeszcze jeden dokument, mianowicie: "Oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa, sporządzone zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Agencję"
Moje pytanie brzmi: jak ma wyglądać ten wniosek? Gdzie Agencja udostępnia jego wzór? Napiszcie proszę, jak to ma wyglądać albo gdzie to znaleźć w internecie?

#1487 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tym rozporządzeniu http://www.arimr.gov.../r-17102007.pdf jest napisane aby otrzymać MR trzeba mieć studia,zawód lub tytuł kwalifikacyjny,i moje pytanie dlaczego większość osób na forum pisze że trzeba mieć technikum aby otrzymać MR

#1488 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie trzeba miec technikum. musi być ukończona szkoła o profilu rolniczym nie ważne jaka

#1489 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to niewazne czy skoncze ochrone srodowiska lub architekture krajobrazu to bede mógł sie starac z takim wykształceniem

#1490 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Żeby uznali Ci studia musi być na odpisie dyplomu podana wymagana liczba godzin zajęć przedmiotów związanych z rolnictwem - 120 godzin
http://www.arimr.gov.../r-17102007.pdf
tutaj jest wykaz kierunków, które z marszu uprawniają do ubiegania się o premię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share Kedar

Kedar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś może wie czy wykształcenie leśne zostanie uznane we wniosku dla młodego rolnika? Co za tym idzie czy można się ubiegać z takim wykształceniem o premie dla młodego rolnika?
Dodam ,że studiuję na kierunku leśnictwo, specjalność leśnictwo wielofunkcyjne.

#1492 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 08 listopad 2010 - 16:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktos ze ślaskiego dostał decyzje? U mnie cisza, przyszły poprawki w pazdzierniku i cisza ani decyzji ani dalszych poprawek
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1493 Share marek20

marek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja z mazowieckiego poprawke mialem 15 wrzesnia i nic nie dostałem decyzji ktos ma taki problem?

#1494 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam takie pytanie odnośnie wszelkich pomocy typu PROW i MR. Otóż uczęszczam na studium agrobiznesu. I moje pytanie jest takie. Czy po ukończeniu tegoż studium będe mógł się ubiegać np o MR jeżeli nie będe miał zaliczonego egzaminu końcowego? Bo w gąszczu tych różnych przepisów człowiek już powoli głupieje... :/ i już sam nie wiem jak to z tym jest...

#1495 Share LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja oddałem w zeszłym tygodniu poprawki i czekam za decyzją! mogli by się pospieszyć.

#1496 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 listopad 2010 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam takie pytanie.
Czy ktos z was sie orientuje czy mozna zmieniać maszyny które napisałem w planowanych inwestycjach??
i czy kwoty musza być identyczne jak w planie rozwoju??
bo na przykład wpisałem:
ciągnik 70kM - 60 tys pln
pług 3 skubowy - 15 tys pln

a co bedzie jak kupię inne maszyny?
potrzeba jakis wniosek o zmianę czy co?? ;)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#1497 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 listopad 2010 - 22:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też sie ubiegałem o mr.. ale nie zdażyłem z wniskiem, bo roddzice chieli kupic na mnie ziemię , i aby to potem było wliczone w młodego rolnika.. to w odr powiedzieli mi że w agencji nalwiększe sznase mają młodzi, z tak zwanym 0 kontem.... że nie maja ani ara ziemi i dopiero staraja się rozpoczynać prowadzienie gospodarstwa... ale w przepisach jest te 12 miesięcy, ale powiedzieli że to i tak nic nie zmienia.. bo młody ma byc goły i wesoły... no i oczywiście z wykształceniem roniczym... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#1498 Share Woytas

Woytas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 00:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @tomash Dostałeś już decyzję o przyznaniu premii? Jeżeli jeszcze nie to możesz złożyć zmianę do wniosku, a jeżeli już dostałeś to nie wiem, i nie chcę wprowadzać w błąd, ale chyba możesz zrobić odwołanie od decyzji ARiMR, ale to może potrwać i nie wiadomo jak może się zakończyć. Według mnie niepotrzebnie wpisywałeś pług, bo rozliczyć trzeba 70% przyznanej kwoty co daje 52,5 tys. czyli ciągnik by wystarczył, a z resztą pieniędzy możesz zrobić co tylko chcesz:) jeżeli kupisz inne maszyny niż te wpisane we wnioski to nie będzie zbyt miło.

Odnośnie kwoty to, ja np. wpisałem prasę rolującą, ale jeszcze nie wiem jaką wezmę, więc wpisałem że za 53tys. Z tego co mi mówili w ODR jeżeli wydasz za dużo to zrozumieją, ale jeśli wydasz mniej niż założyłeś to już niekoniecznie.

#1499 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 09:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

ja mam takie pytanie.
Czy ktos z was sie orientuje czy mozna zmieniać maszyny które napisałem w planowanych inwestycjach??
i czy kwoty musza być identyczne jak w planie rozwoju??
bo na przykład wpisałem:
ciągnik 70kM - 60 tys pln
pług 3 skubowy - 15 tys pln

a co bedzie jak kupię inne maszyny?
potrzeba jakis wniosek o zmianę czy co?? ;)

Bez problemu da się zmienić w każdej chwili nawet po podpisaniu umowy - skontaktuj się z osobą prowadzącą twój wniosek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 09:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy po podpisaniu umowy z agencją dostaje się wielki plik dokumentów z którymi trzeba sie zapoznać ? [tak przedstawil mi to kumpel który MR dostał w tamtym roku i stwierdził,że gdyby wiedział,że ilość tych papierzysków jest taka duża to by się zastanowił czy brać MR on miał 50 tyś.i mówi ,że 10 tyś na rok to nie jest dużo a < malżeństwo > z agencją zobowiązuje i ogranicza ;) .Co wy na to?