Polecane posty

freetaxi    947

Wydaje mi się, że bez odsetek. Ale ręki sobie nie dam urwać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

A wiem ze ma rolnosrodowiskowe bo sam mi mowil poplony i ptaszki i ze na 5 lat a z tego niemoze tak poprostu zrezygnowac bo sam mam poplony i to jest na 5 lat !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak ma przejęte zobowiązania albo bierze dopłaty rolnośrodowiskowe od tamtego roku to jak będzie je kontynuował to nie ma problemu. A jak zrezygnuje to pieniążki do zwrotu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Freetaxi - dla upewnienia się - aby mieć szanse na złapanie Młodego Rolnika nie można prowadzić gospodarstwa dłużej jak rok do chwili złożenia wniosku w naborze, a nie do momentu złożenia wniosku o płatność / uzyskania pomocy, right? 

Pytam, bo w mojej sytuacji rok mija w Maju 2015, i najprawdopodobniej dopiero w kolejnej, nie w tej najbliższej aktualizacji listy załapię się na "zieloną"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

15 miesięcy a nie rok jeśli chodzi Ci o nabór z 2014 roku. Pomoc może zostać przyznana, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej przez wnioskodawcę lub jego małżonka do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy upłynęło nie więcej niż 15 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - nie więcej niż 18 miesięcy.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Wydaje mi się, że bez odsetek. Ale ręki sobie nie dam urwać. 

 

Jeszcze jedno pytanie mam: w przypadku zwiększenia obszaru trzeba aktualizować biznesplan i wniosek i  we wniosku na stronie 4 w dziale VII wpisujemy dane takie jak w dniu w którym składaliśmy wniosek aktualizując jedynie zmienioną powierzchnię oraz ESU czy musimy wpisywać też datę rozpoczęcia działalności oraz sposób w jaki uzyskaliśmy gospodarstwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Działki musisz wpisać i podać datę nabycia. ESU też Ci się zmieni w roku docelowym. Co do daty rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej nie wypełniasz tej rubryki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Czyli w biznesplanie muszę podać datę nabycia działek oraz tytuł prawny? 

Jeśli tak to czy trzeba tytuł prawy i datę nabycia podawać również w przypadku tych działek które uzyskałem przed wypłatą premii?

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No jeśli przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy byłeś już właścicielem ziemi to data nabycia powinna być uwzględniona. Zakładając, że gospodarstwo przejąłeś po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy pola te zostawiasz puste. 

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Profesjonalista :) Dzięki. 

 

A jeszcze jedna sprawa: w biznesplanie mam założenie że kupię grunt w 2015, kupiłem w 2014 - zmienić z 2015 na 2014 czy zostawić 2015? We wniosku w załącznikach zaznaczyć że dołączę akt notarialny i biznesplan czy tylko biznesplan?

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

machtomi

Jeśli posiadasz dzierżawę w formie aktu notarialnego to w pierwszej rubryce a jak w innej formie to tam gdzie inne. jak zawozisz osobiście to Ci zrobią xero i oddadzą oryginał a jak pocztą to oryginał wysyłasz z prośbą o odesłanie oryginału. zapytaj w powiatowej agencji to może też mogą zrobić xero i napiszą za zgodność z oryginałem.

 

 

A jak się ma sprawa z umowami użyczenia na budynek, ciągnik oraz maszyny rolnicze?

Składam oryginały wraz z wnioskiem o płatność do skopiowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

A czy MR musi kupywac tablice i wieszac w gospodarstwie oznajmujacej o tym ze sie bralo dofinansowanie ?

MR nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzikijohn do wniosku dołączasz też akt notarialny i PRG. Machtomi umowy użyczenia budynków i maszyn masz u siebie w "teczce" w razie kontroli. 

 

 

'


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Witam panowie. Jestem na białej liscie na około 14k miejscu. i moje pytanie brzmi. czy mógł bym wprowadzic teraz jakąś zmiane ? tzn dokumenty składałem w czerwcu i od tamtego czasu sskonczyłem kurs R3 ikwalifikacje zawodowe zdałem i skonczyłem kurs R16 i dodatkowo dokupiłem hektary. Mozna by było teraz dodac te dokumenty ? zmieniło by sie wtedy moje miejsce na liście ? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za proste to by było kolego :)  Nawet jeśli złożysz zmianę, nie będzie ona miała wpływu na pozycję na liście. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@pp1208

Ja we wrześniu dostałem dyplom ukończenia studiów na kierunku rolniczym i nie było żadnej szansy, żeby zostało to zakwalifikowane. Nie mogłem też wcześniej wyciągnąć jakiegoś zaświadczenia z uczelni, żeby przedłożyć je z wnioskiem o MR. Wynik jest taki, że otwieram białą listę na pozycji 14k... - czyli obecnie bez szans, żeby się załapać na premię. Na logikę, zanim przejąłbym gospodarstwo miałby już pełne kwalifikacje rolnicze, ale nikogo takie coś nie interesuje. Liczy się tylko idiotyczny przepis. Nawet szkoda twojego czasu na jakieś odwołania, w agencji, ministerstwie, czy nawet Watykanie - nic nie wskórasz.

 

Gdyby nie to miałbym niespełna 20pkt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xeon a co dałoby Ci wcześniejsze przejęcie gospodarstwa? Chodzi mi o kwestie pełnych kwalifikacji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

gdyby można było cały czas uzupełniać wniosek to ci z zielonej listy juz musieliby oddawać kasę bo cały czas ktoś by ich przebijal z białej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@freetaxi

Nie chodzi o przejęcie, a o zaliczenie szkoły, którą ukończyłem 1,5 miesiąca po ukończeniu naboru na MR (tym samym miałem o 5 pkt mniej).

 

@BobasMF

Dlatego takie sprawy powinny być odpowiednio motywowane i indywidualnie akceptowane, bądź nie. Oczywiście akceptowane w wyjątkowych sytuacjach i naprawdę dobrze i rzeczowo umotywowanych. Oczywiście nie  Ja miałem już pełne wykształcenie zanim dostałem decyzję z agencji.

Wiem też z pewnego źródła, że była dużo osób z podobną sytuacją do mojej, gdzie ukończyły szkołę miesiąc (czasami nawet nie) po zamknięciu możliwości wprowadzania zmian we wniosku.

Oczywiście sytuacja @pp1208 jest inna, bo kwalifikacje uzupełnił dużo po zakończeniu naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

aha dzięki za odpowiedz. Czyli trzeba czekac na kolejny nabór. A według was kiedy może sie zacząć ? bo ja przejełem gospodarstwo 29 sierpnia, ciekawe czy do tego czasu to wystartuje..... a tak przy okazji, czy to prawda ze w nowym naborze na MR ma byc 'tylko' 60 000 tys premi ? z tego powodu ze duzo chętnych i zeby kazdy dostał ?

 

NIe tak póżno uzupełniłem, bo dyplom szkolny o zdaniu R3 otrzyamłem jakos na początku lipca a dyplom otrzyamnych kwalifikacji zawodomych na koniec sierpnia. a znowu dyplom o ukonczeniu kursu R16 na początku grudnia. W czasie nabory miałem tylk ukonczone technikum inne niz rolnicze.

Edytowano przez pp1208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj