Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#14921 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:17

Ja tu żadnej patologii nie widzę. Szanse były jednakowe dla całego kraju a że nie udało Ci się to trudno. Może następnym razem Ci się uda.

zadziwiające że nie widzisz patologii w tym że zasady zostały stworzone pod kilka województw..

i mylisz się twierdząc że zasady były jednakowe dla całego kraju, bo takie samo gospodarstwo 20 ha(przy takich samych innych warunkach) w jednym województwie miało premie na 100% a w innym było bez jakichkolwiek szans

ilość przyznanych premii w poszczególnych województwach mówi sama za siebie.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 22:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:32
  •  

#14922 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:26

3. Pkt za powierzchnie bez podziału na województwa (jeden worek). Przy tym rozwiązaniu być może zostałoby pominiętych kilka małych gospodarstw, ale te 20 ha które obecnie są bez szans by się załapały, a te po 10 ha zostałyby z czasem wchłonięte lub scalone z sąsiednimi, skutecznie podwyższając średnią krajową.

Żal ścisnął d*pę tak mocno że aż oczy się załzawiły i kolega nie widzi że 10ha to nie tylko 4 krowy i 3 świnki albo wyciąganie 100tys na nową brykę. Jest pełno gospodarstw które bardzo dobrze prosperują na takiej powierzchni - warzywnicy, sadownicy, plantatorzy truskawek, hodowcy bydła mlecznego. Skupię się na tych ostatnich. Na 3ha siejemy kukurydzę, 2 mieszanka zbożowa jara, 2 pszenżyto, 3 łąki uprawiane intensywnie. Przedplonem kukurydzy żyto na kiszonkę. Resztę potrzebnych pasz zakupujemy i można spokojnie stado 15 krów utrzymać co daje rocznie ok 80 tys litrów x 1,3zł +10 tys dopłaty. Rodzinę idzie za to utrzymać.

Jeszcze jedna uwaga kolego: podejrzewam że prędzej ten co ma 10ha zwiększy areał niż Ty bo zakładam że mieszkasz w rejonie gdzie dookoła duże gospodarstwa a sam zostałeś z tymi 20ha i nie bardzo wiesz co z nimi zrobić: sprzedać szkoda a dokupić nie ma gdzie.

#14923 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wiesz, że nawet mi Ciebie nie szkoda? Chciałbym z realu zobaczyć jak sie gotujesz, że twój kolega co ma 15 ha w mazowieckim dostał, a ty nowoczesny i europejski rolnik, który takich małych pożera na śniadanie już musiał obejść się smakiem. To musi być fajny widok.
I warunki nie są takie same w kraju co świadczy o tym średnia powierzchnia gospodarstw w województwach. A zamiast liczb, podaj procentowo ile złożonych wniosków uzyskało pomoc w województwach.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14924 Share Maciekcaseih

Maciekcaseih

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,muzyka

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:40

Ja jestem z Zachodniopomorskiego i też jak nie którzy z tego województwa się nie załapałam na żółta listę .Pomimo ,że mam skończoną szkołę i dyplom Technik Rolnik.Ziemi też miałam sporo.Chyba powinniśmy coś z tym zrobić ,że nasze województwo zostało tak pominięte ???!!

No ja też z Zachodniopomorskiego i nie załapałem się ....wg z mojej gminy i sąsiedniej ikt nie dostał...

#14925 Share bizmut

bizmut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wiara, Polska, Rodzina, Rolnictwo, Historia

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:55

... nie udało Ci się to trudno. Może następnym razem Ci się uda.

Popieram!
najrozsądniejszy komentarz w tym temacie ;)

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

#14926 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) lepiej by już było na to wszystko że zamiast dawać 100 tys dali by po 50 tys jeszcze raz takiej grupie bo faktycznie sądzę ze mocno myśleli nad tym żeby było sprawiedliwie i jest faktycznie, trafiło do małych gospodarstw, i tym bezrobociem najwięcej punktów nabili bo to było do przewidzenia że jak ktoś am młodego to podzieli gospodarstwo etc

#14927 Share kamilgorny

kamilgorny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 23:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) caly ten prow to jest dla tych co już się dopchali i wiedzieli komu zaplacic.Znajome mi gospodarstwo dostalo 3raz już,w 2009r 50tys w 2011 75tys a teraz 100tys już nie maja na kogo ziemi rozpisać zadowolony tatuś coreczka mieszkania pokupywal w poznaniu. Inny przykład wielce glowna ksiegowa z mojej wsi co pracuje w dużym gospodarstwie rolny co wlasciciel ma znajomości w agencji i załatwi tez dostala 100 tys i gdzie tu jest k**wa sprawiedliwość pieprzeni dyrektorzy z agencji.A ja na tym tylko stracijem 1200 zl za przygotowanie wniosku,mam 20ha szkole srednia m i mi się nie należy a pani księgowej tak co dom buduje wyjebany w kosmos.Jak bym wiedział gdzie naglosnic ta sprawę to na pewno bym tego tak nie zostawil niech się wszyscy dowiedzą jaki syf jest w tej agencji. A zas ze rolnicy maja kase bo im unia daje,kto się dorwak to ciagnie a inni ani złamanego grosza nie dostana

#14928 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 06:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MR jeszcze jest w miarę ok, są programy, że lepsze cuda się działy

#14929 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 06:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak mnie to wkurr takie biadolenie
to nie oszustwo, to kreatywnosc
zamiast plakac trzeba bylo pomyslec co zrobic ,zeby zwiekszyc swoje szanse na dostanie premii
a akurat w takich programach gdzie system punktowania jest bardzo przejrzysty, mozna smialo oszacowac ilosc pkt i ocenic czy nalezy jeszcze cos zrobic zeby dostac kase czy nie

#14930 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 06:54

Inny przykład wielce glowna ksiegowa z mojej wsi co pracuje w dużym gospodarstwie rolny co wlasciciel ma znajomości w agencji i załatwi tez dostala 100 tys i gdzie tu jest k**wa sprawiedliwość pieprzeni dyrektorzy z agencji.A ja na tym tylko stracijem 1200 zl za przygotowanie wniosku,mam 20ha szkole srednia m i mi się nie należy a pani księgowej tak co dom buduje wyjebany w kosmos.Jak bym wiedział gdzie naglosnic ta sprawę to na pewno bym tego tak nie zostawil niech się wszyscy dowiedzą jaki syf jest w tej agencji. A zas ze rolnicy maja kase bo im unia daje,kto się dorwak to ciagnie a inni ani złamanego grosza nie dostana

A gdy główna księgowa nie budowała wyj**anego domu to by mniej bolało ?
Napisz może konkretnie dlaczego pieprzeni dyrektorzy mieliby odmówić wypłaty premii tej kobiecie jeśli spełnia warunki ? Rozumiem że ktoś z jej rodziny a nie ona tą premię dostanie ...

Masz racę w pierwszej kolejności powinni dostać premię ci co mieszkają w kurnej chacie i więcej słomy w butach noszą .

Żal mi co niektórych ....

zamiast plakac trzeba bylo pomyslec co zrobic ,zeby zwiekszyc swoje szanse na dostanie premii
a akurat w takich programach gdzie system punktowania jest bardzo przejrzysty,

Ale to nieetyczne takie zwiększanie swoich szans .... :)
A i liczyć trzeba by się nauczyć,... a tu czasu mało bo w polu trzeba harować ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14931 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 19 sierpień 2014 - 06:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy zakup maszyny nie starszej niż 5 lat wystarczy umowa kupna -sprzedaży , czy musi być faktura ??? Pozdrawiam

#14932 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 07:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masa24 nigdy Cię nie lubiłem ale tu że kolego szczerą prawdę napisał:)

#14933 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 08:55

Ale to nieetyczne takie zwiększanie swoich szans .... :)
A i liczyć trzeba by się nauczyć,... a tu czasu mało bo w polu trzeba harować ....

co w tym nieetycznego? też początkowo miałem sobie wziąć średnią krajową, ale po przeliczeniu punktów wziąłem wszystko, co było do wzięcia - ponad 42 ha (4 średnie krajowe) i przez to załapałem się...

gdybym u siebie w warm-maz. został przy średniej krajowej, to biadoliłbym jak Szymon0 / Hoaming!

i tak ode mnie garstka ludzi dostała MR.

#14934 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 10:15

Żartujesz ?
Nie ma kompletnie żadnej różnicy między 2 gospodarstwami o takiej samej produkcji w Polsce (wyłączając 10% o niekorzystnym położeniu/najsłabszych gruntach).

Jeśli nie ma żadnej różnicy to nie powinno być dla ciebie problemem rozwinięcie gospodarstwa z 20 do 100 ha w tym swoim województwie gdzie średnia gospodarstwa wynosi 30 ha.
Ziemię kupisz po taniości lub wydzierżawisz od ludzi nawet nie będziesz musiał głowy sobie zawracać pisaniem wniosków na MR.

Bo wiesz ludzie w mazowieckim tak robią, gdzie średnia woj wynosi ~8ha, swoich mają 6 ha, wydzierżawiają 19, dzięki czemu łącznie uzyskują ponad trzykrotność wojewódzkiej i się żyje.

Edytowany przez damianzbr, 19 sierpień 2014 - 10:23.

#14935 Share zmstr

zmstr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 10:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Mam pytanie na nurtujący mnie problem. Otóż będę przejmował gospodarstwo od wujka i wstrzymuję się, by przejąć je tak, by załapać się na program Młody Rolnik. Wymogi będą spełnione (poza szkołą i kierunkiem ale na to będę miał w końcu 3 lata), a problem leży w naturze lokalizacji. Mieszkam i zameldowany jestem w jednym powiecie, gospodarstwo będę posiadał w powiecie sąsiednim. Zmiana meldunku jak wiadomo jest uciążliwa jeśli chodzi o wymianę dokumentów, przekierowania wszelkich przesyłek itp. Czy będąc posiadaczem gospodarstwa w jednym powiecie, a mieszkając w drugim nie skreślam sobie drogi do MR? Jeśli nie, to do której agencji się wtedy zgłaszam, do swojej macierzystej, czy tej, w której jest położone gospodarstwo?
Sorry za laickie pytania ale tego problemu nie znalazłem nigdzie rozstrzygniętego ;)

#14936 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 11:45

Witam
. Mieszkam i zameldowany jestem w jednym powiecie, gospodarstwo będę posiadał w powiecie sąsiednim. Zmiana meldunku jak wiadomo jest uciążliwa jeśli chodzi o wymianę dokumentów, przekierowania wszelkich przesyłek itp. Czy będąc posiadaczem gospodarstwa w jednym powiecie, a mieszkając w drugim nie skreślam sobie drogi do MR? Jeśli nie, to do której agencji się wtedy zgłaszam, do swojej macierzystej, czy tej, w której jest położone gospodarstwo?
Sorry za laickie pytania ale tego problemu nie znalazłem nigdzie rozstrzygniętego ;)

Nic się nie dzieje możesz mieć meldunek i mieszkać w Szczecinie a mieć gospodarstwo na podkarpaciu .
/oczywiście musisz sam je prowadzić / . Wniosek składa się tam gdzie położone jest gospodarstwo ./w województwie w którym masz większość gruntów / .

Tak było ... ale jak będzie kolejnych naborach to się okaże . Musisz śledzić informacje gdy będą ogłoszone zasady kolejnego naboru .

#14937 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 14:36

robiłem to już wiele razy.

1. Nie uznawanie dzierżaw. (w następnym naborze uznawanych ma być 30%, ruch w dobrym kierunku, szkoda że z jakiegoś powodu nie chcieli tego zaimplementować w obecnym)
2. Pkt za bezrobocie w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju. Teraz są pozory że wspiera się regiony z wyższym bezrobociem.
3. Pkt za powierzchnie bez podziału na województwa (jeden worek). Przy tym rozwiązaniu być może zostałoby pominiętych kilka małych gospodarstw, ale te 20 ha które obecnie są bez szans by się załapały, a te po 10 ha zostałyby z czasem wchłonięte lub scalone z sąsiednimi, skutecznie podwyższając średnią krajową.
4. Pkt za kwalifikacje bez zmian. Wyeliminowanie korupcyjnych działań z zaświadczeniami o stażu, jeżeli takie ciągle istnieją (zainteresowani wiedzą o co chodzi)

wiadomo że rozwiązania idealnego nie ma, ale obecnie są tak duże dysproporcje między ilością przyznanych premii pomiędzy województwami że zakrawa to na patologie.

Kolego "mądry inaczej", podaj mi jakieś zalety scalania gospodarstw i zwiększania średniej krajowej ? po co ? Żeby ładniej to wyglądało na papierze i żeby garstka "bałerów" miała wszystkiego full wysłał byś setki tysięcy ludzi na bezrobocie ?
Kolejny "mądry inaczej" pisze, że nie można się utrzymać z 10-15 ha ziemi. Jedź kolego do lubelskiego czy podkarpackiego i zobacz jak ludzie utrzymują rodzinę obrabiając mniej niż 5 ha.
Zapewniam Cię, że nawet z kilku ha (jeśli ktoś ma głowę na karku i chęć do ciężkiej pracy) można utrzymać kilkuosobową rodzinę.

#14938 Share qwerty123

qwerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 14:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Chciałem zapytać od kiedy można składać wniosek o płatność,jeżeli zostałem wylosowany.I czy nowy wniosek jest już do pobrania.
Dzięki.

#14939 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 14:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ooo to losowali szczesliwcow ?
haha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14940 Share qwerty123

qwerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak,ty jako nabijacz postów się niestety nie załapałeś....