Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#14901 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:54

10 ha i c360 - po godzinach można obskoczyć temat i iść do pracy kolego. 50% gospodarstw u mnie tak funkcjonuje i mają się lepiej niż ten co ma 30 krów bo kasy troche mniej ale codziennie pod ogon krowie nie zaglądają.

No właśnie.. z 10ha-15ha nie sposób się utrzymać. Pieniądze z tego naboru trafiły w dużej części do dwuzawodowców, co nie powinno mieć miejsca, bo pozajmowali miejsca gospodarstwom z 15ha-25ha.
Gdyby gospodarstwa były w jednym worku w całym kraju(pod względem powierzchni) nie byłoby to tak dotkliwe.
Co więcej, teraz gospodarstwa, które powinny się scalać i być wykupowane przez inne w celu stworzenia większych są obarczone umowami MR i zablokowane przez co najmniej 5 lat... co doprowadzi do efektu odwrotnego do zamierzonego.

Kolego, wysłałeś maila w sparwie konsultacji PROW 2014-2020? A może zgłaszałeś swoje zastrzeżenia do Izby Rolniczej w tej sprawie? jeśli nie to daj spokój bo w tym momencie płaczesz nad rozlanym mlekiem. Próbuj poruszyć sprawę w nowym PROW, skoro uważasz że zostałeś pokrzywdzony. Pozdrawiam

zgłosiłem na 2 czy 3 etapie konsultacji, niestety moje województwo nie dostało realnej szansy w tym naborze, tylko pozorną, bo składać można było ale szansa była tak marna że dostało tylko 90 osób.
nie twierdzę, że moje postulaty nie zostały wysłuchane, ale efekt finalny jak wszyscy wiemy jest daleki od ideału.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 19:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:59
  •  

#14902 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a kiedy mniej wiecej zaczną wypłacać kasiure :D ?

#14903 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja nie wiem co wy tak gadacie że niektórzy traktują to jako zasiłek? Chyba ze wydadzą sobie pieniądze a za 3 lata się przypomni ze trzeba coś kupić co tam było w biznes planie zapisane, :) jeżeli dołożą pieniądze to lista przyjętych idzie Analogicznie w dół?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14904 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PANOWIE !!! Pytanie z innej beczki. Nie załapałem sie na 100tyś i teraz niewiem czy czekac na kolejny nabór ktróry bedzie za około 1,5-2 lata czy moze przepisac juz teraz. NIewiem co mam robic. Za premie maiłęm zakupic ciągnik, ale nic z tego nie wyszło, a jak by tata mi teraz przepisał to bym przeszedł na Vat i odzyskal bym udziały z mleczarni ( troche wiecej niz pramia MR) to na ciągnik by juz prawie wystarczyło. Poradzcie co byscie zrobili na moim miejscu. pozdrawiam

#14905 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:05

Wlasnie przeczytalem, ze Sawicki dolozyl 120mln. Prawda ?
http://www.farmer.pl/fakty/polska/sawicki-dodatkowe-120-mln-zl-dla-mlodych-rolnikow,51836.html

to była deklaracja z lipca narazie po ogłoszeniu listy cisza

#14906 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to podobnie jak u mnie dorzucam się do pytania...

#14907 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanko otóż niedługo skończę szkołę rolniczą i chciałbym starać się o MR i teraz moje pytanie czy mój tata który ma 45 lat może przepisać mi na razie tyko część gospodarstwa żebym dostał premię a gdy skończy 55 lat resztę i czy będzie wtedy mógł ubiegać się o rentę strukturalną?

#14908 Share marzena24

marzena24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Uwielbiam zwierzęta ,szczególnie Rasy simental krowy,cielaki,owce ,kozy,konie .

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jestem z Zachodniopomorskiego i też jak nie którzy z tego województwa się nie załapałam na żółta listę .Pomimo ,że mam skończoną szkołę i dyplom Technik Rolnik.Ziemi też miałam sporo.Chyba powinniśmy coś z tym zrobić ,że nasze województwo zostało tak pominięte ???!!

#14909 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @farmer31 jestes zle poinformowany, nie ma rent strukturalnych

#14910 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mnie bezrobocie zgubiło bo za szkołę mam 5 za ziemię ponad 10 ale bezrobocie niecałe 2 i w sumie zabrakło niecałe 0,5 punkta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14911 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:43

a mnie bezrobocie zgubiło bo za szkołę mam 5 za ziemię ponad 10 ale bezrobocie niecałe 2 i w sumie zabrakło niecałe 0,5 punkta.

niestety jesteś z kujawsko-pomorskiego, domyślam się że miałeś ponad 20 ha

kolejny przykład wadliwości zasad.

Ja jestem z Zachodniopomorskiego i też jak nie którzy z tego województwa się nie załapałam na żółta listę .Pomimo ,że mam skończoną szkołę i dyplom Technik Rolnik.Ziemi też miałam sporo.Chyba powinniśmy coś z tym zrobić ,że nasze województwo zostało tak pominięte ???!!

trzeba by było spytać osobę która lobbowała za zasadami pod kilka województw o co w tym wszystkim chodzi. Bo ewidentnie ktoś powinien się z tego wytłumaczyć.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 21:47.

#14912 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I na pewno będzie się tłumaczył przed Tobą....

#14913 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:51

PANOWIE !!! Pytanie z innej beczki. Nie załapałem sie na 100tyś i teraz niewiem czy czekac na kolejny nabór ktróry bedzie za około 1,5-2 lata czy moze przepisac juz teraz. NIewiem co mam robic. Za premie maiłęm zakupic ciągnik, ale nic z tego nie wyszło, a jak by tata mi teraz przepisał to bym przeszedł na Vat i odzyskal bym udziały z mleczarni ( troche wiecej niz pramia MR) to na ciągnik by juz prawie wystarczyło. Poradzcie co byscie zrobili na moim miejscu. pozdrawiam

skąd pomysł że następny nabór będzie dopiero za 1.5 roku? wydawało mi się że w połowie przyszłego...

I na pewno będzie się tłumaczył przed Tobą....

może przed kamerami? chyba byłby to ciekawy temat dla mediów...

#14914 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podaj propozycje sprawiedliwego podziału środków według Ciebie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14915 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A w czym ciekawy? Ciekawy byłby jeśli metody punktacji byłyby bardzo specyficzne, że tylko garstka ludzi by dostała pieniądze. Więc co jest w obecnym MR ciekawego dla mediów? Że nie dostałeś dotacji? 2/3 chętnych jej nie dostało i jakoś się z tym pogodzili. A jeżeli jest Ci tak źle, to przeprowadź się na podpakrpacie czy innego uprzywilejowanego województwa i korzystaj z tej dobroci UE.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#14916 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w agencji dizs mi powiedzano ze jak skonczy sie ten program młody Rolnik, mają na to czas do czerwca 2015 roku to wtedy bedą brać sie za następny. Napewno to troche im zejdzie. Mi powiedziano ze 1,5- 2 lata trzeba by było czekac

#14917 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:01

Podaj propozycje sprawiedliwego podziału środków według Ciebie.

robiłem to już wiele razy.

1. Nie uznawanie dzierżaw. (w następnym naborze uznawanych ma być 30%, ruch w dobrym kierunku, szkoda że z jakiegoś powodu nie chcieli tego zaimplementować w obecnym)
2. Pkt za bezrobocie w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju. Teraz są pozory że wspiera się regiony z wyższym bezrobociem.
3. Pkt za powierzchnie bez podziału na województwa (jeden worek). Przy tym rozwiązaniu być może zostałoby pominiętych kilka małych gospodarstw, ale te 20 ha które obecnie są bez szans by się załapały, a te po 10 ha zostałyby z czasem wchłonięte lub scalone z sąsiednimi, skutecznie podwyższając średnią krajową.
4. Pkt za kwalifikacje bez zmian. Wyeliminowanie korupcyjnych działań z zaświadczeniami o stażu, jeżeli takie ciągle istnieją (zainteresowani wiedzą o co chodzi)

wiadomo że rozwiązania idealnego nie ma, ale obecnie są tak duże dysproporcje między ilością przyznanych premii pomiędzy województwami że zakrawa to na patologie.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 22:13.

#14918 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tu żadnej patologii nie widzę. Szanse były jednakowe dla całego kraju a że nie udało Ci się to trudno. Może następnym razem Ci się uda.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#14919 Share LESNY44

LESNY44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam,
prosze powiedzcie czy za premie MR moge kupic uzywany ciagnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14920 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz. W dniu zakupu nie może być starszy niż 5 lat.