Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#14861 Share waldek91

waldek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 06:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, chciałem się zapytać czy zmianę ww wniosku to robi się tylko na wniosku i biznesplanie czy trzeba jeszcze coś zawozić? Zmiana dotyczy formy przejęcia z darowizny na dzierżawę.

I drugie pytanie: Czy jeśli teraz przejmę ziemię w formie dzierżawy to czy na przykład po dwóch latach będzie mógł mi tata zapisać jako darowizna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:07
  •  

#14862 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 07:33

szkoda, że się nie załapałeś - jesteśmy ten sam powiat (okolice Jezioran).

ziemi miałem podane 2 x więcej niż ty - ponad 42 ha - czyli 4 średnie krajowe. jestem w pierwszej "ćwiartce".

w ogóle z naszego województwa malutko ludzi załapało się.

w tym naborze pieniądze poszły tylko w kilka województw, warmińsko-mazurskie czy zachodniopomorski nie są jednymi z nich, chyba ktoś nas bardzo nie lubi :)

np w zachodniopomorskim dostało 90 osób a w takim mazowieckim 1100 czy lubelskim 1050.

może w następnym naborze będzie to jakoś sensowniej rozdysponowane między województwami.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 07:39.

#14863 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 08:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile razy bedziesz powtarzal to samo? Bierz sie za robote

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14864 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 08:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobre ;D

#14865 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 09:47

w tym naborze pieniądze poszły tylko w kilka województw, warmińsko-mazurskie czy zachodniopomorski nie są jednymi z nich, chyba ktoś nas bardzo nie lubi :)

np w zachodniopomorskim dostało 90 osób a w takim mazowieckim 1100 czy lubelskim 1050.

może w następnym naborze będzie to jakoś sensowniej rozdysponowane między województwami.

Odpowiedz mi na jedno pytanie: po co piszesz kolejny post o mniej więcej tej samej treści???

#14866 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 09:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bo moze czyta to ktoś z agencji i wkońcu puknie się w głowę że coś jest nie tak?

głupie pytanie głupia odpowiedź...

btw wy się ciągle pytacie o to samo..po co?

#14867 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mimo, ze jestem z Wielkopolskiego czyli srednio uprzywilejowanego województwa i znalazłem się(ledwo) na żółtej liście to w 100% popieram was w tym, że podział środkow jest idiotyczny. Wystarczy troche chłodnego myślenia i mniej hipokryzji.

#14868 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niektórzy się dziwią że ze sporą ilością ha nie załapali się mieszkając np w zachodniopomorskim, czy kujawsko-pomorskim itd. podpowiadam im tyko żeby się nie dziwili, bo zasady tego naboru były tak skonstruowane, żeby większość przyznanych premii trafiło do wybranych województw. Temat ma 744 stron, i jak widać nie każdy czytał to co napisałem 15 stron temu.

nawet zasada naliczania punktów za bezrobocie w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w kraju działa na niekorzyść województw o wysokiej średniej powierzchni gospodarstwa(tam bezrobocie jest zwykle dużo wyższe). Mam 25% bezrobocie i tylko ok 3 pkt za to, w takim mazowieckim miałbym spokojnie 5 pkt.

bezrobocie w zachodniopomorskim: 18,7%, - przyznanych premii - 90
bezrobocie w mazowieckim: 11,4% - przyznanych premii 1100
bezrobocie w kraju: 13.5%

jeżeli w kwestii bezrobocia konkuruje punktowo wewnątrz województwa, ot dlaczego konsekwentnie również nie pod względem powierzchni gospodarstwa? - w tym przypadku powinna być koperta na każde województwo.

i analogicznie, jeżeli konkuruje w skali kraju pod względem powierzchni, to dlaczego nie jest tak z bezrobociem?

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 10:59.

#14869 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przenieś się do Mazowieckiego kolego

#14870 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:03

przenieś się do Mazowieckiego kolego

czyli twierdzisz że jedyną szansą jest przeniesienie się do innego województwa?

czy nie lepiej stworzyć takie zasady żeby racjonalnie podzielić ilość przyznanych premii między województwami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14871 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wolalbym miec 50ha i nie dostac dotacji w zachodniopomorskim niz 11ha w podkarpackim czy tam mazowieckim i dostac dotacje wiec przestancie plakac, zasady jasno byly znane z gory i nic na to nie poradzicie

Edytowany przez Kamilek1, 18 sierpień 2014 - 11:05.

#14872 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:09

czyli twierdzisz że jedyną szansą jest przeniesienie się do innego województwa?

czy nie lepiej stworzyć takie zasady żeby racjonalnie podzielić ilość przyznanych premii między województwami?

twierdzę, że nigdy nie powstanie system który wszystkich zadowoli

#14873 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:16

wolalbym miec 50ha i nie dostac dotacji w zachodniopomorskim niz 11ha w podkarpackim czy tam mazowieckim i dostac dotacje wiec przestancie plakac

te działanie nosi w nazwie "Młody rolnik", a nie zasiłek dla mikrogospodarstw, czy biednych. Dlaczego ktoś z 20 ha gdzieś w Polsce miałby nie dostać(przy takich samych innych warunkach), a Ty ze swoimi 11 ha tak? bo masz mniej i jest tobie trudniej? to może oddaj połowę komuś kto ma 2 ha, jemu jest przecież jeszcze gorzej.

są inne programy i oczywiście zasiłki socjalne.

zasady jasno byly znane z gory i nic na to nie poradzicie

to nie korea północna i na szczęście mamy nie tylko prawo, ale obowiązek kwestionować(co nie musi niczego zmienić) jak pieniądze z naszych podatków są wydawane(bo przecież nie pochodzą z magicznego kapelusza), czego widzę nie rozumiesz. Traktujesz zasady z taką świętością jakby zostały ustalone przez twojego nieomylnego "Pana", to taka... jakby to powiedział Sikorski "murzyńskość".

twierdzę, że nigdy nie powstanie system który wszystkich zadowoli

co nie znaczy że nie trzeba cały czas próbować do takiego systemu dążyć.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 11:19.

#14874 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czepiasz sie kolego :) ja tam mam swoich 30ha w wlkp i pisalem to tak tylko ogolnie bez nerwow ;)

#14875 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:41

czepiasz sie kolego :) ja tam mam swoich 30ha w wlkp i pisalem to tak tylko ogolnie bez nerwow ;)

gdyby nie było się do czego czepiać to bym tego nie robił... a jest tego bardzo dużo, na tyle że nie nazwałbym już tego "czepianiem"
przyznam, że gdybym dostał oczywiście również bym odpuścił :)

ciekawe czy unia może nałożyć jakąś karę za złe rozdysponowanie środków(ktoś to na 100% kontroluje) i jakie byłoby tłumaczenie że w jednym województwie przyznano 90 premii, a w innym 1100?

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 11:44.

#14876 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niestety w Polsce widze mnóstwo "bylejakości" - jest kasa którą tzreba wydać, wydajmy ją bylejak.

Tu nawet nie chodzi o to że ja czy @Hoaming nie dostaliśmy kasy z MR bo jesteśmy z zachodniopomorskiego - trudno się mówi, trzeba iść dalej. Chodzi raczej o podejście do tematu rozdziału środków. Niestety (nikogo nie urażając) większość kasy z tego naboru trafi do ludzi którzy z rolnictwem nie mają wiele wspólnego - ale nie można się im dziwić skoro rząd tak skonstruował zasady.

po 2020 roku dopłat nie będzie albo będą znacznie zredukowane i wtedy przyjdzie refleksja gdzie te miliardy poszły...

#14877 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:56

niestety w Polsce widze mnóstwo "bylejakości" - jest kasa którą tzreba wydać, wydajmy ją bylejak.

Tu nawet nie chodzi o to że ja czy @Hoaming nie dostaliśmy kasy z MR bo jesteśmy z zachodniopomorskiego - trudno się mówi, trzeba iść dalej. Chodzi raczej o podejście do tematu rozdziału środków. Niestety (nikogo nie urażając) większość kasy z tego naboru trafi do ludzi którzy z rolnictwem nie mają wiele wspólnego - ale nie można się im dziwić skoro rząd tak skonstruował zasady.

po 2020 roku dopłat nie będzie albo będą znacznie zredukowane i wtedy przyjdzie refleksja gdzie te miliardy poszły...

dokładnie
Nie można mieć pretensji do ludzi że wykorzystują okazje do zdobycia pieniędzy jak tylko mogą, to zasady powinny być tak skonstruowane żeby to minimalizować(+rygorystyczne kontrole)
Znajomy wziął sporo ha, których nie widział na oczy w dzierżawę i dostał MR - na jego miejscu też nie miałbym żadnych oporów.
Pretensję mam do tych którzy dopuścili uznawanie wszystkich dzierżaw, to trwonienie pieniędzy, które mogłyby trafić to ludzi faktycznie związanych z rolnictwem i na poprawę kondycji polskiego rolnictwa + wiele profitów.

Również łatwa do przewidzenia była OGROMNA dysproporcja w ilości przyznanych premii w poszczególnych województwach - nikt nie interweniował

Punkty za bezrobocie - w oczywisty sposób neutralny system, bo w każdym województwie przyznawanych jest średnio 2.5 pkt, niezależnie od tego czy województwo ma 23% czy 10% bezrobocia. Gdzie jest premiowanie regionów z większym bezrobociem?

W poprzednich naborach można było robić przekręty ze stażem, za to ludzie(z wiadomej instytucji) powinni siedzieć w więzieniach, sprawa nadaję się do prokuratury, ale musiałyby najpierw zainterweniować media.

Edytowany przez Hoaming, 18 sierpień 2014 - 12:04.

#14878 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:02

te działanie nosi w nazwie "Młody rolnik", a nie zasiłek dla mikrogospodarstw, czy biednych. Dlaczego ktoś z 20 ha gdzieś w Polsce miałby nie dostać(przy takich samych innych warunkach), a Ty ze swoimi 11 ha tak? bo masz mniej i jest tobie trudniej? to może oddaj połowę komuś kto ma 2 ha, jemu jest przecież jeszcze gorzej.

to nie korea północna i na szczęście mamy nie tylko prawo, ale obowiązek kwestionować(co nie musi niczego zmienić) jak pieniądze z naszych podatków są wydawane(bo przecież nie pochodzą z magicznego kapelusza), czego widzę nie rozumiesz. Traktujesz zasady z taką świętością jakby zostały ustalone przez twojego nieomylnego "Pana", to taka... jakby to powiedział Sikorski "murzyńskość".

co nie znaczy że nie trzeba cały czas próbować do takiego systemu dążyć.

Pisałem to już kiedyś, ale się powtórzę (w końcu Ty powtarzasz się 3 razy dziennie z tym samym postem) - myślisz, że pisząc na forum ciągle o tym samym cokolwiek zmienisz? Myślisz, że ktoś z tego forum ustalał te warunki? Pytania retoryczne, ale już ciężko czytać Twoje zrzędzenie. Wiem i rozumiem, że możesz czuć się pokrzywdzonym, ale z jakiegoś powodu tam w zachodniopomorskim jest średnia wojewódzka jaka jest i może gdybyś dobił to średniej wojewódzkiej to byś MR dostał. To tak jakbym ja stękał, że mam w kujawsko-pomorskim 10 ha i nie dostałem MR. Chcesz to zmienić to weź widły w dłonie i do boju. Pozdrawiam i nie spinaj się, dostaniesz kasę w następnym rozdaniu (albo jeszcze w tym jeśli przesuną środki z innych programów).

#14879 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:04

Bawi mnie twój opór.
Wolał byś aby nazywał się ,,zasiłek dla gigagospodarstw''. Ojciec w pomorskim z 300 ha odpisuje synkowi 60 ha, dalej wprowadzamy twoje pomysły czyli brak podziału na średnie powierzchnie wojewódzkie cały kraj do jednego worka i to wystarczy aby kasa ominęła lubelskie, podkarpackie, mazowieckie.

W takim mazowieckim czy lubelskim aby dostać się na żółtą listę trzeba przejąć całe gospodarstwo od rodziców + kupić lub chociaż wydzierżawić na 10 lat od sąsiada. A tymi twoimi pomysłami podzielił byś duże gospodarstwa, na dwa mniejsze. Polityka rządu dąży do scalania gospodarstw nie ich dzielenia. Więc w następnym naborze, także nie licz na numery z fikcyjnym dzieleniem gospodarstwa dla wyłudzenia stówki. Jeżeli masz mleko pod nosem to siedź i czekaj na swoje 5 min, jeżeli go już nie masz to wysyłaj ojca na emeryturę, przejmuj gospodarstwo w całości i nie będziesz miał powodów do spiny.

Edytowany przez damianzbr, 18 sierpień 2014 - 12:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14880 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:27

Jeżeli masz mleko pod nosem to siedź i czekaj na swoje 5 min, jeżeli go już nie masz to wysyłaj ojca na emeryturę, przejmuj gospodarstwo w całości i nie będziesz miał powodów do spiny.

Widzisz, próbowaliśmy to zrobić - niestety ty za 21 ha masz 16 pkt a my 8
nic to - z przejmowaniem trzeba czekać do 2015:)

szkoda tylko że rynek i tak zmusi te małe niewyspecjalizowane gospodarstwa do rezygnacji z uprawy ziemi - to tylko kwestia czasu