Polecane posty

BobsMF    40

 Jeśli Komisja w ciągu 4 miesięcy nie poinformuje państwa członkowskiego o swoim stanowisku, zmiany uznaje się za przyjęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

ja kiedyś w Agrobiznesie ( około 1.5 miesiąca temu ) słyszałem jak sie wypowiadał M.Sawicki i wtedy ujawnił że prawdopodobnie 80 mln eur przeznaczy na mr. jesli ke sie zgodzi. nawet jeżeli to i tak mnie nie obejmie bo jestem na 134.. miejscu

 

A jeśli by faktycznie przesuneli te 80 mln euro to na ile wniosków by to dokładnie wystarczyło ? bo ja jestem na 1106* miejscu i nie wiem czy mieć jeszcze jakąkolwiek nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Rado9990 jak podobna procentowo ilość jak w poprzednich naborach wnioskodawców nie złoży wniosku o płatność do końca tych 180 dni i dołożą jeszcze te 34mln, to możesz być dobrej myśli kolego

 

BobsMF, wiem kolego jak to wygląda, bardziej mi chodziło czy agencja już coś w tej kwestii działa, czasu na rozliczenie  starego PROW coraz mniej, więc powinni się śpieszyć z aktualizacjami

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

 

Z nipem to może kiedyś tak było, bynajmniej kwiecień/maj/2014 dostałem w US informacje że nie mogę sobie wyrobić, jeśli będę miał gospodarstwo to wtedy jak najbardziej. W tej chwili ważny jest pesel, jeśli ktoś żąda numeru nip to po prostu z własnej niewiedzy.

 

Kolejne:

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/minister-sawicki-o-prow-2014-20120,55153.html

 

''Niemniej celem resortu rolnictwa jest uruchomienie jeszcze w II kwartale tego roku najważniejszych działań inwestycyjnych.''

 

Kolejne głoszenie obietnic aby coś się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

To dzierżawcy mogą zapomniećo przejsciu na vat. Skoro potrzebny jest regon a do tego zaświadczenie zgminny o płaceniu podatku rolnym to bez szans, bynajmniej u mnie tak jest.. Chciałem na siebie podatek brać alenie ma takiej opcji..

Jest możliwość przejść na VAT jeśli jest się dzierżawcą, bez ziemi na siebie. Ja mam taki przypadek i już jestem na Vacie. Do Urzędu statystycznego dostarczyłem kopie umów dzierżaw i to już wystarczyło by nadali REGON. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

witam ponownie. Czy mojego taty siostra to jaki stopień pokrewieństwa dla mnie? Mogę od niej kupić działkę na MR?






 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeżeli jesteś rolnikiem ryczałtowym to nie potrzebny Ci numer NIP w tym momencie. PESEL Ci wystarczy. Jeżeli będziesz chciał przejść na VAT to wtedy idziesz do US i tam wypełniasz dokument VAT-R. Według mnie musisz to zrobić przed zakupem maszyny - mój tata tak zrobił. Ale pewny nie jestem. W każdym razie ja tak zamierzam też zrobić jak dostanę dotację.

 

 

Z nipem to może kiedyś tak było, bynajmniej kwiecień/maj/2014 dostałem w US informacje że nie mogę sobie wyrobić, jeśli będę miał gospodarstwo to wtedy jak najbardziej. W tej chwili ważny jest pesel, jeśli ktoś żąda numeru nip to po prostu z własnej niewiedzy.

 

 

 

nie siejcie fermentu, mi powiedziano to samo w US, po drodze każdy się dziwił że biore faktury na pesel, a jaja wyszły jak trzeba było się rozliczać z faktur za paliwo. A co do faktur wziętych na ojca, to ich nie zaliczą


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mi Agencja zmieniła bez problemu PRG z zakupu ciągnika na zakup ziemi. zmiana wniosku nic nie kosztuje - tylko dostarczyć nowy PRG i zmienione strony z wniosku o przyznanie pomocy  i pismo przewodnie z uzasadnieniem - czyli kilka papierków. do 2 tygodni przychodzi odpowiedź pocztą.

 

a czy tej osobie 5 lat zobowiązania mija zanim Tobie miną 3 lata od wypłaty pomocy, czy po tym terminie?

 

bo jeśli np, te 5 lat mija jej w 16 roku, Ci 3 lata mijają w 18 - to można (oczywiście po zaakceptowaniu Twojej zmiany przez Agencję, on by nic nie musiał zmieniać) podpisać z tym typem umowę przedwstępną, a docelowy akt po wygaśnięciu jemu zobowiązania - np. w 2016... tylko, czy typ chciałby czekać?

 

to, że działka brała udział kiedyś  w MR nie powinno stanowić problemu, bo w żadnym rozporządzeniu raczej na ten temat słowa nie było. tak było tylko przy maszynach kupowanych na PROW - nie można było używki kupić od kogoś, kto brał kasę z Prow-u na nią

 

no tak a jakby on wpisal inna dzialke sobie np ojciec  by mu przepisal taka dzialke o takej samej powierzchni albo wiekszej lub by dokupila taka dzialke a nawte wieksza niz tu to by mogl wczesniej sprzedac ? no bo jak do 2016 roku czekac to jak kredyt wziasc na ta ziemei bo i tak musialbym dobrac kredytu bo z samego mr to nawet mowy nie ma zeby to kupic musze kredytu dobrac ze 150 moze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

to jak będą wołać za stacji do faktury nip to ja mam im podawać pesele ? xD po**** to jak paka gwoździ

Edytowano przez Matey
7 dni urlopu za wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@Matey coś źle napisałem?? Bo nie rozumiem

 

no może nie dokońca się zrozumieliśmy, w każdym bądź razie potrzebujesz NIP żeby prowadzić gospodarstwo


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie mam jeszcze 35 dni na złożenie kompletnego bez poprawek wniosku o płatność  już dawno bym to zrobił gdyby mnie KRUS cały czas nie blokował który nie potrafi przez 32 dni wystawić decyzji i zaświadczenia o ubezpieczeniu mam dwa wyjścia iść do kierownika placówki i powiedzieć jak sprawa stoi albo uderzyć jeszcze wyżej przejechać się 60 kilometrów i iść do dyrektora regionalnego i poskarżyć się na jedną terytorialna placówkę tylko boje się jak uderzże do głównego dyrektora żeby mi to czasem jeszcze bardziej nie zaszkodziło :/

a dzwoniłem do oddziału regionalnego to powiedzieli mi że oni takie sprawy załatwiają w ciągu 3 dni a ja należę pod konkretny teren i muszę tam to załatwiać w placówce terytorialnej :/

właśnie dzisiaj załatwiłem całe sprawy z krusem byłem u kierownika placówki terenowej i powiedziałem że jak mi dzisiaj nie wystawią decyzji o ubezpieczeniu i zaświadczenia dla ARIMR o podleganiu ubezpieczeniu z tytułu rolnika w pełnym zakresie to zaraz biorę samochód  i jadę 60 kilometrów do dyrektora krusu regionalnego ich podp*****ć co się u nich wyprawia a kierownik na to zaraz wszystko zrobimy panu i trochę poczekałem i wszystko było gotowe i zapłaciłem składkę za ubezpieczenie w pobliskim banku bo oczywiście u nich w placówce nie ma kasy pokazałem że jest opłacona składka i wydali zaświadczenie dla ARIMR i teraz mogę jechać składać wniosek o płatność wybieram się w poniedziałek złożyć ten wniosek o płatność :D

 

Edytowano przez Matey
7 dni urlopu za wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganesst    11

no może nie dokońca się zrozumieliśmy, w każdym bądź razie potrzebujesz NIP żeby prowadzić gospodarstwo

Co Ty za głupoty wypisujesz. Założyłem gospodarstwo w tym roku i jako rolnik ryczałtowy posługujesz się nr PESEL. Jak bd przechodził na VAT to wtedy potrzebny jest Ci NIP. Nie mieszajcie ludziom w głowach. Faktury przecież Tobie wystawiają, a nie Ty komuś. No chyba, że jesteś VATowcem to wtedy prowadzisz ewidencję zakupów i sprzedaży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jest tu ktoś taki kto jeszcze nie otrzymał kasy z młodego rolnika a z papierami ma temat dograny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Chłopie, przechodziłem przez to w marcu, wówczas pani w US również mi powiedziała że wystarcza mi pesel, z kolei w gminie jak zdawałem faktury za paliwo wyszedł problem, bez nipu nie da rady i miałem latać między US a gminą i sie kłócić?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganesst    11

to jest chore, jak chciałem wyrobić NIP (bo chciałem to zrobić od razu) to mi powiedzieli, że w tym momencie absolutnie nie. Kur@@ co za kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no może nie dokońca się zrozumieliśmy, w każdym bądź razie potrzebujesz NIP żeby prowadzić gospodarstwo

 

Właśnie o to chodzi że jeśli będę prowadził to i będę miał, bo jest po prostu łatwiej, moje prowadzenie gospodarstwa równa się z natychmiastowym przejściem na vat, a że u mnie w US jeśli nie mam gospodarstwa to nie nadadzą mi numeru nip tak jak chciał w kwietniu/maju sobie to załatwić aby w przyszłości już mieć to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

 

Dokładnie, ja mam od małego NIP, już w kilku miejscach chcieli ode mnie ten nr, ale w US powiedzieli że nie powinienem się nim posługiwać i bądź mądry jak w każdej kolejnej instytucji mówią co innego bluzgając na siebie nawzajem ;) Teraz Regon ogarniam i na Vat bo duże zakupy przede mną........

 

Co do faktur za paliwo na siebie mam tylko 200 L pytałem w gminie to Pani sama nie wiedziała co zrobić z ojca fakturami, ale chyba nie będę czekał znajomy mi wystawi na 2 tys L.

 

Przy okazji gdzie lepiej składać faktury za paliwo, na zwrot akcyzy czy do US??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/ruszamy-z-nowym-programem-rozwoju-obszarow-wiejskich-na-lata-2014-2020-zapowiedzial-minister-m.html

 

,,

Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania PROW na lata 2014-2020 jest już przygotowany, a zaraz po jego przyjęciu przez Radę Ministrów, co ma nastąpić w najbliższy wtorek, zostanie przekazany Sejmowi. Wtedy parlament będzie mógł przyjąć ustawę, która pozwoli uruchomić procedury udzielania wsparcia z tego Programu.

Jeśli wszystko pójdzie z planem to jeszcze w pierwszym kwartale b.r., uruchomione zostaną uruchomione nabory wniosków o przyznanie środków z trzech pierwszych priorytetowych działań Programu. Chodzi o premie dla młodych rolników, modernizację gospodarstw rolnych  oraz wsparcie inwestycji w infrastrukturę na wsi.''

 

Ale kręcą, co wypowiedź to zupełnie inna.

 

Już owy zapis z linku nie istnieje, został zastąpiony:

''Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania poszczególnych działań PROW na lata 2014-2020 jest przygotowany, a jego szczegóły zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu. Celem resortu rolnictwa jest uruchomienie jeszcze w II kwartale tego roku najważniejszych działań inwestycyjnych.''

Dziwne, ale chyba w ciągu 1dnia plany mogą się zmienić i zostać zapisane w artykule bez daty o ostatnich modyfikacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Jak wyglada zwrot akcyzy za paliwo wykorzystywane w gospodarstwie wiem o 2 terminach skladania wniosku luty i sierpien, czy to sa jakies limity ilosciowe jak to liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanko.Czy ktoś orientuje się moze czy mam jakiekolwiek szanse na wzięcie Młodego rolnika,a jestem na 9816 miejscu na liscie i mam16,81 punktów.2 czerwca 2015 roku minie mi rok od przekazania gospodarstwa.Będe wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno cos powiedziec niby jestes dosc blisko. Gdyby te nasze ministerstwa to wszystko sprawnie i szybko zalatwialy to tak a jak cos przecianą to nie zdazysz bo oni zawsze maja czas

Edytowano przez mateusz817mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

 

Co do faktur za paliwo na siebie mam tylko 200 L pytałem w gminie to Pani sama nie wiedziała co zrobić z ojca fakturami, ale chyba nie będę czekał znajomy mi wystawi na 2 tys L.

 

Przy okazji gdzie lepiej składać faktury za paliwo, na zwrot akcyzy czy do US??

I do US na zwrot watu i kopie na zwrot paliwa.

A jeżeli chodzi o ojca faktury na ON to jeśli chcesz tylko zwrot akcyzy napisz z ojcem umowe dzierżawy na rok na areał odpowiadający ilość litrów paliwa / 86 i niech złoży ojciec i ty na resztę.

 

A co do tego nipu to "Większych problemów nie macie?" Będąc w okolicy swojego US po prostu pójść i wyrobić jak ktoś nie ma i nie zasmiecać forum.

Edytowano przez jacek472
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj