Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#14801 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:33

Jakie problemy? Wystarczyło podać działki od rodzinki a po decyzji jest 180 dni na wyszukanie dzierżaw. Zawsze to więcej niż miesiąc.

w sumie wystarczyło wpisać jakiekolwiek działki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:13
  •  

#14802 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja słyszałem że kiedyś do jednego przyjechała kontrola to młody nie wiedział które pole ma :D, ja mam 82xx miejsce, i niektórzy piszą że mają 12xxx i mają jeszcze szanse??? Jak to jest??? Bo nie wiem czy trzymać zasiewy odnośnie Biznes Planu czy nie , chodzi mi o takie realne szanse a nie jakieś tam nadzieje, nie wiem w sumie jak ostatni MR wyglądał, FREETAXI co o tym sądzisz bo widzę że jesteś lepiej obcykany niż ODR :)

#14803 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 16 sierpień 2014 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wlasnie jak to jest? Ile osob wypadnie z zoltej listy i ile pieniedzy moga przesunac bo tez nie wiem jak robic z zasiewami tym bardziej ze w pierwszym roku mam praktycznie sam rzepak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14804 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czekaj zaraz Ci powiem dokładnie
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.

.
.
.
.
.
.

Niestety szklana kula się popsuła.

Ludzie bez jaj, kto to niby ma wiedzieć? Nikt tego nie wie, ilu odpadnie, a ilu samemu zrezygnuje, trzeba czekać.

Edytowany przez st220, 16 sierpień 2014 - 18:30.

#14805 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zasiewy zawsze można przecież zmienić, wystarczy odpowiednia argumentacja[gradobicie, wymarzniecie, dziki, zly jakosciowo material siewny], powodow moze byc wiele-tj samo życie ;) co do osob z listy tak jak wspomniano wyzej jest 180 dni na znalezienie dzierzaw....chyba ze jakis kret napisze do arimir, iz z osoba xxx nie bedzie podpisywal umowy dzierzawy i wtedy bedzie niestety tylko 7 dni na ustosunkowanie sie do tego.

#14806 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 19:49

Jakie problemy? Wystarczyło podać działki od rodzinki a po decyzji jest 180 dni na wyszukanie dzierżaw. Zawsze to więcej niż miesiąc.

prosze pana a ja mam takie pyatnie bo w obrocie ziemia panstwowa to tak jest ze przykladowo jeden dzierzawil mial umowe na 3 lata a za rok panstwo to sprzedalo i kupil 2 i kupil to z dzierzawca czyli ze tamten uprawia dopoki mu sie nie skonczy umowa a umowa u notariusza a jak to wygladalo by w obrocie prywatnym tzn jeden podpisuje umowe na 10 lat u notariusza i przykladowo ktos inny podkupuje go i kupuje ta ziemie a temu zostalo np 5 lat dzierzawy jak to wyglada czy obrabia ten co to ma w dzierzawie czy ten co kupił wedlug prawa jest i jak jest z mr jak sie utraci dzialke ? czy do konca dzierzawy sie robi ?

#14807 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie ma co czekac na zbawienie trzeba robic to co sie planowalo nie ten rok to nastepny:)

#14808 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warchest przy składaniu wniosku o płatność masz mieć taki areał jaki składałeś we wniosku o pomoc. Nikogo nie będą obchodzić kto jak sprzedaje, kupuje, wydzierżawia ziemię. Możesz podać działki inne abyś miał powierzchnię identyczną albo większą od tej we wniosku o pomoc.

#14809 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ktoś orientuje się czy osoba która do tej pory zajmowała się danym wnioskiem w Agencji będzie zajmować się nim dalej? i jak tak to jak długo czy 180 dni czy też przez całe 5 lat?

#14810 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Całe 5 lat chyba, że zwolni się z pracy więc wtedy pisze się pismo o ustanowienie osoby prowadzącej sprawę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14811 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak zmienić strukturę zasiewów? Mam wklepane 2ha pszenżyta a jednak będzie tylko 1,2ha...

#14812 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Normalnie. Tylko trzeba pamiętać, że ESU w roku docelowym musi być większe od 4 albo równe temu co jest w roku bazowym.

#14813 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli jest to tak mala różnica to chyba nie trzeba nic składać bo kto Ci to zmierzy? a jeśli bys już chciał zmieniać to do agencji i koretka w biznesplanie

#14814 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Muszę lecieć do wawy ze zmianą biznesplanu czy jak?

#14815 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po akcjach w dolnośląskim OR wolę mieć na wszystko na papierze włącznie w podpisem urzędnika :)

#14816 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:16

I premii nie ma. Zgłoszone ponad 21 ha wykształcenie technik rolnik powiat olsztyński miejsce 106** i trzeba dalej się męczyć sipmą bo nowej prasy nie będzie

szkoda, że się nie załapałeś - jesteśmy ten sam powiat (okolice Jezioran).

ziemi miałem podane 2 x więcej niż ty - ponad 42 ha - czyli 4 średnie krajowe. jestem w pierwszej "ćwiartce".

w ogóle z naszego województwa malutko ludzi załapało się.

#14817 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak bedziesz składał wniosek o płatność to zapytaj, będziesz miał pewność. Na razie bym się nie przejmował tym, bo jeszcze może Ci sie sporo zmienić i z pszenżyta będzie kukurydza ;P poza tym wchodzą zmiany w przepisach dotyczących dopłat i o ile sie orientuje tam też są wytyczne dotyczące rodzaju zasiewów

#14818 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No dobra, to kolejne pytanie: co jeśli powiedzmy mam wpisane 10ha pszenicy, Zmniejszam areał do 8ha. Mam też 10ha kukurydzy i zwiększam o 2 ha zamiast pszenicy. Esu większe niż 4 tylko czy to też trzeba zgłaszać. Podobno można niezgłaszać zmian gdy uprawy zmieniają się o mniej niż 30 %. Tylko czy chodzi o 30% względem danej uprawy czy względem całości upraw?

#14819 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov..._poprawiony.pdf
tutaj są przykłady jak liczyć tą strukturę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14820 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie też płodozmian już leży susza straszna i za rok zamiast 7ha kukurydzy musi być conajmniej 10ha bo krów nie wyżywie.