Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 00:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanie mam nadzieje że ktos bedzie potrafił na nie odpowiedzieć :)
Czy jeżeli chciałbym rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, korzystając przy tym ze wsparcia dla nowych przedsiębiorstw (przez co najmniej rok musi być prowadzona działalność i co za tym idzie zapewne opłacany ZUS). W takim przypadku czy mógłbym skorzystać z premii dla młodych rolników? Wymagane jest 3 letnie opłacanie KRUSU, co w takim przypadku było by z ZUSem z działalności gospodarczej. W tej chwili dochodzę do wniosku że te dwa "programy" nawzajem się wykluczają :( Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje w tej sprawie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:18
  •  

#1462 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 listopad 2010 - 00:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co powiecie o osobach które cudownie dziś kupują krowy tylko po to aby za miesiać być mleczarzem?
jakies ograniczenia muszą być - raz zabiorą jednym, raz zabiorą innym.
moj ojciec od 4lat chciał przejsc na rente struktralną - jak dawali 2 tys renty to mu brakowało 3 miesięcy,
jak juz miał lata to nie było pieniedzy...

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1463 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 09:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przemek to się zdecyduj czy ty chcesz być biznesmenem czy śmierdzieć gnojem bo przez takich jak ty właśnie teraz na wszystko brakuje kasy i ludzie muszą brać np renty połowę niższe :( po co ci młody rolnik jak zamierzasz prowadzić firmę ale taka natura Polaka jak jest okazja to się nachapać ile wlezie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share marek20

marek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam problem nie dostałem decyzji w sprawie mlodego rolnika. zlozylem poprawke 15 wrzesnia i powiedziała ze jest wszystko ok. i do tej pory nie dostalem decyzji wczoraj dzwonilem do arimr do warszawy bo jestem z mazowiecikego i mi powiedzeli ze kto zlozył porawke po 7 wzesnia nie dostanie szybko decyzji bo decyzje so wztrzymane moze ktos tez ma taki problem? i moze wie cos na ten temat?

#1465 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 04 listopad 2010 - 13:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Yacenty z tymie mleczarzami to nie tak łatwwo bo musisz miec kwote i produkcje mleka conajmniej od roku wiec w tej chwili kupujac krowy nic to im nie da:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1466 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 14:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale jest też taki zapis o ile się nie mylę że młodym rolnikiem jest ten, który prowadzi gospodarstwo rolne nie dłużej niż 12 miesięcy. Czyli to się wzajemnie wyklucza moim zdaniem. Jak można posiadać produkcję mleczną a nie mieć gospodarstwa? Przecież to jakiś absurd

#1467 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 listopad 2010 - 15:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie tego problemu nie analizowałem ale niestety nasze prawo w wielu miejscach się wyklucza, to nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1468 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli skoro gospodarstwo które mam otrzymać zajmuje się produkcją mleka i w przyszłym roku chciałbym wystąpić o MR to o ile nic się nie zmieni to nie mam szans? Tak to rozumiem przynajmniej.

#1469 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 04 listopad 2010 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no własnie to jest ta syytuacja o ktorej mowi Jacek nie wiadomo jak sie na to zapatruja:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1470 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli ktoś wie to niech napisze czy młody rolnik który posiada krasule krócej niż rok, ale gospodarstwo jest o profilu mlecznym od kilku dobrych lat może skorzystać z mgr mlecznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 04 listopad 2010 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Minister Marek Sawicki poinformował, że planuje uruchomienie naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" 3 stycznia 2011 roku. http://www.arimr.gov...arimr-toma.html
Zetor Team

#1472 Share xdenyx

xdenyx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy żeby złożyć wniosek na Młodego Rolnika trzeba być w Krusie? Jeśli tak to ile?
CZy jak mam działke budowlaną 30 arów pod dom to nie przeszkadza w tym programie o dotacie?

#1473 Share zetorek123

zetorek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Panowie i Panie którzy korzystają z Programu Młody Rolnik 2010 i prowadzą gospodarstwa mleczne
Jest wielki problem a mianowicie zapis w projekcie ustawy dotyczącej Modernizacji Gospodarstw Rolnych dla mleczarzy w 2010r.
Cytuje: ,, Uprawnionymi do tych środków będą gospodarze ,którzy od co najmniej roku prowadzą produkcję mleka..."
Ten zapis wyklucza Nas z skorzystania z tego programu. To jest skandal gdy po zapowiedziach ministra o pomocy dla MR jest szykowany taki projekt ,który dyskryminuje tylko Nas. Gdyż jak możemy wywiązać się z tego zapisu ,gdy gospodarstwo posiadamy od niedawna bądz będziemy posiadać w niedalekiej przyszłości.
Także apeluje do wszystkich o wysyłanie wiadomości e-mail na adres ARIMR a także Ministerstwa Rolnictwa z prożbą o zmianę tego zapisu

kancelaria@minrol.gov.pl
info@arimr.gov.pl

Popieram kolegę. Ja już wysłałem e-mail i zachęcam innych. Może będzie jakiś efekt.

#1474 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zawsze była produkcja mleka na pierwszym miejscu. Krowiarze do wszystkiego chcą miec wyłącznośc. Do Prow i wszyskich inyc programy zawsze produkcja mleka była premiowana i pod szczególną uwagą przez to dużo innych rolników nie dostało ani grosza, teraz jak odcieli Was od młodego Rolnika to wielkie pokrzywdzenie, uważam że ten zapis był zrobiony celowo,ale producenci mleka nie chcą przyją tego do wiadomości
Dajcie podoic i innym tą unie,nie wszystko zawsze będzie dla was

#1475 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 3. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3,w przypadku podmiotów, które nabyły gospodarstwo w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy, uznaje się za spełniony, jeżeli w nabytym gospodarstwie działalność rolnicza w zakresie produkcji mleka jest prowadzona co najmniej od roku.”;
Cytat na uspokojenie.... Czytajmy do końca :unsure:

#1476 Share bubanet

bubanet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem z wielkopolski, mam nr 917
26.10 dostałem wniosek do poprawki
brakowało tez zaswiadczen zony o nieprowadzeniu działalnosci rolnej z KRUS i US
te dwa brakujące zaświadczenia dostarczylem, jak je składałem (mam potwierdzenie) to powiedziano mi ze zostane przesuniety na koniec listy z dnia dostarczenia sęk w tym ze jak je dowiozlem to pula 100% byla juz przekroczona
zastanawiam sie czy dostarczyc je jeszcze raz czy tylko wskazac termin dostarczenia

#1477 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no nareszcie
wczoraj dostałem decyzje o przyznaniu premi :P
numer 7 woj dolnośląskie
@yacenty przyszła juz twojemu bratu?? jak miał 15 wniosek to juz powinno być w skrzynce :unsure:

#1478 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 05 listopad 2010 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dziś dostałem wniosek do poprawy miałem numer 258 województwo śląskie.
Zetor Team

#1479 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 15:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak byłem oddać poprawiony PRG to miałem tez na płycie i powiedziała mi że nawet lepiej jak mam też płytę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostał już ktoś decyzję o przyznanie premi na młodego rolnika z Wielkopolski? Kurcze czekam za decyzją bo niewiem czy zdąże sie załapać ma modernizacje gosp. rolnych, a przy składaniu wniosku trzeba być właścicielem a to tak odrazu nie da sie zapisać gospodarstwa, trochę czasu jest potrzebne. piszczie. Pozdrawiam