Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#14701 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

skąd pomysł żeby ktoś tobie oddawał swoją ziemię za premię? co ten wywód ma udowodnić?
brak jakiejkolwiek logiki.

chyba traktujesz MR jako zasiłek.
jeżeli lubisz dobroczynność i w duchu jesteś zagorzałym socjalistą/komunistą to może oddaj tym, którzy mają 5 ha swoją ziemię razem z premią? bo przecież im jest jeszcze gorzej niż tobie?? nie... zaraz, zaraz, przecież nie o to tu chodzi!

Logiki to już brakuje w twoich wypowiedziach, najpierw żalisz się że masz za dużo pola w nieodpowiednim województwie i nie dostaniesz premii tylko ci co maja mało pola w odpowiednim województwie i jakie to niesprawiedliwe, także jak sam widzisz jestem w tym ,,uprzywilejowanym" województwie i mimo to nie dostałem, także jak by była taka możliwość to chętnie oddam tą premię jeśli po przesunięciach bym się załapał w zamian za te 5ha które ty posiadasz więcej odemnie. Może wkońcu zrozumiesz że system punktowy był tak skonstruowany aby ci co mają mniej pola także mieli jakieś szanse na rozwój, a ci bardzo mali nawet z tych ,,uprzywilejowanych'' województw i tak się nie załapali. Także zrozum w końcu że ta premia to nie dopłata a Odszkodowanie, tak jak całe te płatności z UE. Bo gdybym miał wybór: A: 20ha i bez 100tysi a B: i 15ha i te 100tysi, to wybrałbym A, bo co mi po pieniądzach za które niekupie nawet 2ha, czy tam nawet nowym traktorze skoro nie ma podstawy z której rolnik pracuje na pieniądze.
Ps. Pozatym nowy nabór, nowe wytyczne, mniejsi się nie załapią, w końcu dostaniesz te upragnione 100tysi, tylko uprzedzam najpierw złóż wniosek, żeby nie było że jednak znowu nie dostałeś.

czyli tak teraz czekamy na decyzje i co dalej robić?? przepisać pole czy co??

heh, nie pamiętam ale pisałeś ile to kasy za wniosek zapłaciłeś i wolisz zapłacić za porządnie napisany wniosek i ty dalej nie wiesz, myslałem że za duże pieniądze to full opcja prowadzenia wniosku.

Raczej trzeba czekać na decyzję, przepisać ziemię a później wniosek o płatność

Jeśli masz wpisane że nie posiadasz ziemi w momencie składania wniosku to czekaj, umów się z notariuszem, popytaj gdzie kto ma jakie ceny i już, zgromadź odpowiednie dokumenty i czekaj.
Toż przepis jak jest wszystko dobrze nie trwa długo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:38
  •  

#14702 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiadomo jeszcze nic na temat przesunięć pieniążków. Już teraz możecie robić ruchy ziemią, itd.

#14703 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie chcę podważać Twojej wiedzy, ale czy przypadkiem nie będzie tak, że jeśli przepisze na mnie ziemię przed decyzją to będzie rozbieżność pomiędzy wnioskiem a stanem faktycznym?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14704 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale o jaką rozbieżność Ci chodzi?

#14705 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Stanem faktycznym na kiedy? Wniosek pisałeś w maju albo czerwcu a ziemię przepisujesz w sierpniu.. Jaki problem tutaj widzisz?

Mariusz pisałem do Macka;)

Edytowany przez ziomster, 15 sierpień 2014 - 14:37.

#14706 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wniosku mam zapisane w jaki sposób przejmę ziemię i zrobię to po decyzji. Jeśli przed decyzją to tak jakby wyjdzie ze maaam juz ziemie a webwniosku ze nie mam i ja przejme. W koncu lista nie jest jakas wiazaca.
Sorry za znaki, za dlugo sie pisze na telefonie :-)

Stanem faktycznym na kiedy? Wniosek pisałeś w maju albo czerwcu a ziemię przepisujesz w sierpniu.. Jaki problem tutaj widzisz?

Opisalem

#14707 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do wniosku o płatność załączasz dokument stwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa jakie podałeś we wniosku o pomoc. A na każdym z tych dokumentów będzie data. To tak samo jak ze zrobieniem inwestycji przez otrzymaniem decyzji. Owszem robisz ją na własne ryzyko ale koszt kwalifikowalny jest zrobiony po złożeniu wniosku o pomoc i będzie akceptowany.

Edytowany przez freetaxi, 15 sierpień 2014 - 14:45.

#14708 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wniosku masz wpisane, że przejmiesz ziemię po decyzji? Czy po prostu ze przejmiesz ? Moim zdaniem dla agencji bez znaczenia jest czy zrobisz to dziś czy za dwa tygodnie...

#14709 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wolę bezpieczną wersję. I tak kasy nie dostanie się w tym roku

#14710 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A dlaczego masz nie dostać kasy w tym roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14711 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W wersji oficjalnej wypłaty mają być po nowym roku. Ale jakby sie dalo w tym roku to jeszcze lepiej, tanszy ciagnik bedzie :-)

#14712 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co to jest ta wersja oficjalna z wypłatami po nowym roku? Skąd to wziąłeś?

#14713 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czytalem gdzies na www. Liczone bylo jakby po 180 dniach od wydania decyzji i wtedy zaczną sie wyplaty pieniedzy.

#14714 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W moment dostaniecie decyzje o przyznaniu pomocy, potem ruchy ziemią, itd, następnie wniosek o płatność i to już tylko formalność.

#14715 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli jest już lista kto dostanie dotację to jak mogę sprawdzić czy to ja dostałem (chodzi mi o to że jest kilka osób, które mają takie samo imie i nazwisko jak ja).

#14716 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi a co się dzieje jak beneficjent decyzji nie przyjmie?? Gdzieś wpadło mi w oko że ok 10 - 15 % beneficjentów rezygnuje z premii. Wskakuje ktoś następny z listy czy dzieje się cokolwiek innego?? Jaki czas ARiMR ma na wysłanie decyzji i odpowiedź beneficjenta?
Dzięki za odpowiedź!

#14717 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bizon... (ale nick:)) obok nazwiska masz znak sprawy. Jeśli dostałeś wezwanie do poprawy to masz takie dane na tym dokumencie. Nie wiem czy znak sprawy jest również na dokumencie potwierdzającym przyjęcie wniosku bo nie składałem osobiście żadnego wniosku w tym roku. Buyko od momentu kiedy odbierzesz decyzję, masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność. W momencie gdy takowego wniosku nie złożysz to wskakuje następna osoba po Tobie. Co do liczb pokazujących ile osób ostatecznie zrezygnowało z MR czyli nie złożyło wniosku o płatność warto popatrzeć na dane dotyczące naboru w roku 2011.

Edytowany przez freetaxi, 15 sierpień 2014 - 15:36.

#14718 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi Ty to jesteś super gość. Podziwiam Cię że znasz na to wszystko odpowiedzi i masz na to czas. A mógłbyś mi powiedzieć co jeśli mam już gospodarstwo na siebie i jestem w pierwszym tysiącu. Musze czekać na decyzje czy mogę składać wniosek o płatność bez tego?

#14719 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli tak de facto MR 2014 może wałkować się do marca 2015 roku.
Dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14720 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Chudy. Lata doświadczeń :) Wniosek o płatność możesz złożyć po uzyskaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Buyko napisałem dzisiaj, że decyzje są już powoli drukowane. Dobrze zmobilizowani pracownicy w ARIMR powinni zrobić to w kilka dni. Nikt tego nie robi ręcznie tylko przy pomocy systemu. Potem wystarczy wydrukować i przekazać do podpisu. Tyle. Ludzie wybory idą to muszę się spieszyć :)

Edytowany przez freetaxi, 15 sierpień 2014 - 15:44.