Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#14641 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 14 sierpień 2014 - 18:59

teraz wiekszość środków dostały gospodarstwa po 10 ha, twoją logiką powinny dostać te po 5 ha, bo trudno byłoby im dobić do 10 bez pomocy, a może tylko te po 1 ha?? bo tym jest jeszcze trudniej?
bzdura

punktacja za hektary powinna się odnosić tylko do średniej krajowej, takim sposobem ci średni po 15-25 ha nie zostaliby pominięci, i jednocześnie pieniądze nie trafiłyby TYLKO do uprzywilejowanych województw ze średnią powierzchnią poniżej 10 ha. Dzięki temu ogólnokrajowa średnia powierzchnia gospodarstwa by wzrosła, jednocześnie gospodarstwa poniżej 10 ha starałyby się o dofinansowanie w innych, przeznaczonych tylko dla mikrogospodarstw programach.

lubelskie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 1050 przyznanych
łódzkie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 750 przyznanych
w zachodniopomorskim dostało tylko 96 osób - katastrofa

obecne zasady tworzą patologie...
szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Ciekawie gadasz skoro jestem z lubelskiego i mam lekko ponad 15ha i się nie załapałem to jakim cudem załapali sie ci co mieli 10ha??? Za bezrobocie 1,78pkt i szkołę 3pkt. Zeby 10hektarowcy się załapali potrzebowali by średnio 4pkt za szkołe i 4pkt za bezrobocie, a traf jest taki że w lubelskim tam gdzie najwieksze gospodarstwa w regionie to i najwieksze bezrobocie w województwie, a tam gdzie gospodarstwa mniejsze to i bezrobocia nie ma, mam kilku znajomych z powiatu co nie mają szkoły i mieli po te 13 15 a nawet 17ha i się nie załapali. Także twoje i moje pisane w niektórych przypadkach jest błędne, ale oczywiscie lepiej zwalić winę na to że ci co mają 10ha premię dostali, phii ciekawe ile osób?

Nie wiem jak licz Agencja ale matematyka jest jedna , co najwyżej możesz mieć różnicę na zaokrągleniu .
Wg "mojego" wzoru za 20,85ha jest 16 pkt . Ale uwaga wzór dla województw gdzie średnia wojewódzka jest niższa od krajowej .
Wzór do liczenia pkt między 10,42 a 20,84 ha .

No tak zapomniałem o przeskoku z 20,84ha 15pkt na 16pkt przy 20,85ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:41
  •  

#14642 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bardzo jestem ciekawy dokładnych statystyk tego naboru i jaka była mediana powierzchni ziemi, myślę że się dużo nie pomyliłem

za ziemie masz jak się nie mylę 13 pkt
w zachodniopomorskim miałbyś 6,25 pkt

czyli przy twoich warunkach(bezrobocie i wykształcenie) w swoim województwie potrzebujesz 15,5 ha żeby się załapać, a w zachodniopomorskim 46 ha

sam mam 20 ha 4 pkt za wykształcenie i bezrobocie na poziomie 25% co daje mi trochę ponad 3 pkt (ktoś może pomyśleć dlaczego nie 5?) i jestem na 14000-15000 miejscu :)

warunki są po prostu stworzone pod województwa takie jak mazowieckie czy lubelskie, ze średnią powierzchnią poniżej 10 ha, szkoda że zapomina się że województw jest 16, a nie 5

myślę że gdyby dzierżawa była punktowana 50% w stosunku do własności/darowizny(lub nieuznawana) odpadłoby wielu cwaniaków nie mających z rolnictwem nic wspólnego
domyślam się że celowo w tym naborze było to dozwolone, ktoś miał w tym interes.

Edytowany przez Hoaming, 14 sierpień 2014 - 19:12.

#14643 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W przyszłym tylko 30% dzierżaw. Nie uogólniałbym tak z tymi województwami, fakt może jest łatwiej ale jest też duży problem z ziemią, w niektórych rejonach kupić ziemię to duży problem a ceny są horendalnie wysokie. Np. w moich okolic nikt mi nie da dzierżawy bo nie ma ziemi i nie podpisze umowy na te 10lat. A jak się trafi kawałek to kilkanaście km od gospodarstwa i to 40tys. w górę. A z tego co się orientuję w zach jest łatwiej. Rozumując Twoim tokiem myślenia ja też mogę powiedzieć a w zachodniopomorskim to ziemi w bród i za grosze.

pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14644 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:14

myślę że gdyby dzierżawa była punktowana 50% w stosunku do własności/darowizny(lub nieuznawana) odpadłoby wielu cwaniaków nie mających z rolnictwem nic wspólnego
domyślam się że celowo w tym naborze było to dozwolone, ktoś miał w tym interes.

Jeśli to takie proste z dzierżawami to dlaczego płaczecie zamiast wydzierżawić grunty tam gdzie było to korzystne ?

#14645 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Interes ? Dla tych co robią przekręty takie zasrane 100 tys to drobne na tace a nie pieniądze. A Twojego skamlenia nasłuchaliśmy się już wcześniej - teraz masz nowe konto ale styl pisania ten sam.

#14646 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:27

W przyszłym tylko 30% dzierżaw. Nie uogólniałbym tak z tymi województwami, fakt może jest łatwiej ale jest też duży problem z ziemią, w niektórych rejonach kupić ziemię to duży problem a ceny są horendalnie wysokie. Np. w moich okolic nikt mi nie da dzierżawy bo nie ma ziemi i nie podpisze umowy na te 10lat. A jak się trafi kawałek to kilkanaście km od gospodarstwa i to 40tys. w górę. A z tego co się orientuję w zach jest łatwiej. Rozumując Twoim tokiem myślenia ja też mogę powiedzieć a w zachodniopomorskim to ziemi w bród i za grosze.

pozdrawiam

skoro w zachodniopomorskim jest tak łatwo to dlaczego dostało tylko 90 osób a nie jak w mazowieckim 1100 lubelskim 1050?
przecież to 1200%! różnicy, czy celem tego naboru była taka dysproporcja? czy wyszło to przypadkowo?

Jeśli to takie proste z dzierżawami to dlaczego płaczecie zamiast wydzierżawić grunty tam gdzie było to korzystne ?

wydaje mi się że to nie konkurs kto więcej zakombinuje żeby podwyższyć punktację, czy może twoim zdaniem jest inaczej?

twierdzę tylko, że wśród wniosków z dzierżawą znajduje się miażdżąca większość za wszystkich przekrętów, co odbiera miejsca ludziom którzy będą rzeczywiście gospodarowali na zadeklarowanej ziemi

Edytowany przez Hoaming, 14 sierpień 2014 - 19:28.

#14647 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a miało być przyjęte 8500 tys wniosków,??? gdzieś słyszałem że MR ma cel zmniejszenie bezrobocia :P

Frustracja gwarantowana....

#14648 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:29

a miało być przyjęte 8500 tys wniosków,??? gdzieś słyszałem że MR ma cel zmniejszenie bezrobocia :P

może dlatego celem są tylko niektóre województwa?

#14649 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę, że jest łatwo tylko, że nie uogólniaj tak całego, bo nie znasz realiów jakie tam występują. Dlatego idąc Twoim tokiem myślenia ja czy ktoś z tych uprzywilejowanych woj może twierdzić, że u Cb ziemia jest tania i można ją nabyć bez problemu. A tak być nie musi. Daj już spokój, ile masz tych pkt i które miejsce, że tak rozpaczasz? Może dorzucą jeszcze na kilka tysięcy chętnych.

#14650 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:32

Interes ? Dla tych co robią przekręty takie zasrane 100 tys to drobne na tace a nie pieniądze.

czyli każdy kto robi przekręty traktuje 100tys jak drobne na tace?
genialne podejście. gratuluję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14651 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:35

skoro w zachodniopomorskim jest tak łatwo to dlaczego dostało tylko 90 osób a nie jak w mazowieckim 1100 lubelskim 1050?
przecież to 1200%! różnicy, czy celem tego naboru była taka dysproporcja? czy wyszło to przypadkowo?

Bo w zachodniopomorskim mieszkają cwaniacy którzy wydzierżawili po 8 ha np.w lubelskim i mazowieckim tylko po to by zaniżyć statystyki w swoim województwie .

Taki np. Marcin co mógł mieć 30ha od ojca pod Szczecinem zamiast zgłosić całość u siebie wydzierżawił 8 ha w lubelskim ziemi VI klasy a 7 ha przepisał mu ojciec ziemi I klasy pod Szczecinem .
I zrobił o tylko po to by być wyżej w rankingu . A że to cwaniak jakich mało wydzierżawił to w powiecie o najwyższym w województwie lubelskim bezrobociu .

A jak dostanie MR to sobie przejmie pozostałe hektary od ojca . :unsure:

#14652 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:37

Nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę, że jest łatwo tylko, że nie uogólniaj tak całego, bo nie znasz realiów jakie tam występują. Dlatego idąc Twoim tokiem myślenia ja czy ktoś z tych uprzywilejowanych woj może twierdzić, że u Cb ziemia jest tania i można ją nabyć bez problemu. A tak być nie musi. Daj już spokój, ile masz tych pkt i które miejsce, że tak rozpaczasz? Może dorzucą jeszcze na kilka tysięcy chętnych.

jestem na 14000-15000 :) więc szanse oceniam na 1%
nie jestem rozczarowany, bo przewidywałem że tak to będzie wyglądało znając zasady punktacji.
mam tylko nadzieję że MR w następnym naborze zostanie udoskonalony w taki sposób, żeby ilość beneficjentów w poszczególnych województwach się tak bardzo nie różniła.

#14653 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:37

W przyszłym tylko 30% dzierżaw. Nie uogólniałbym tak z tymi województwami, fakt może jest łatwiej ale jest też duży problem z ziemią, w niektórych rejonach kupić ziemię to duży problem a ceny są horendalnie wysokie. Np. w moich okolic nikt mi nie da dzierżawy bo nie ma ziemi i nie podpisze umowy na te 10lat. A jak się trafi kawałek to kilkanaście km od gospodarstwa i to 40tys. w górę. A z tego co się orientuję w zach jest łatwiej. Rozumując Twoim tokiem myślenia ja też mogę powiedzieć a w zachodniopomorskim to ziemi w bród i za grosze.

pozdrawiam

od przyszłego roku do MR liczy się tylko 30% ze wszystkich dzierżaw?

#14654 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:39

od przyszłego roku do MR liczy się tylko 30% ze wszystkich dzierżaw?

nie

z tego co pamiętam, to w zadeklarowanej powierzchni może być tylko 30 % dzierżaw
bardzo dobra zasada.

Edytowany przez Hoaming, 14 sierpień 2014 - 19:39.

#14655 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PS1 jak na ironię znam przypadek troszkę podobny tyle, kolega chciał wydzierżawić właśnie w tym województwie w którym odgórnie nakazali żeby nie dawać, a sęk w tym że ma znajomego i mógł dzierżawić praktycznie ile chciał a że był z maz i miał tylko 14ha to czemu nie.

#14656 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:41

wydaje mi się że to nie konkurs kto więcej zakombinuje żeby podwyższyć punktację, czy może twoim zdaniem jest inaczej?

A mnie się wydaje że to był jednak konkurs o z góry określonych zasadach i jak w każdym konkursie wygrali Ci co najlepiej dostosowali się do obowiązujących w nim zasad .

#14657 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ,

#14658 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:48

PS1 jak na ironię znam przypadek troszkę podobny tyle, kolega chciał wydzierżawić właśnie w tym województwie w którym odgórnie nakazali żeby nie dawać, a sęk w tym że ma znajomego i mógł dzierżawić praktycznie ile chciał a że był z maz i miał tylko 14ha to czemu nie.

No widzisz w mazowieckim też są cwaniacy :)

nie

z tego co pamiętam, to w zadeklarowanej powierzchni może być tylko 30 % dzierżaw
bardzo dobra zasada.

Bardzo dobra. Zamiast bawić się w dzierżawę sprzedam Ci hektary z prawem odkupu po 6 latach i będzie OK . :D

Trochę notariusze zarobią .

#14659 Share Zawisza

Zawisza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 7982 miejsce, 17.59pkt, jest na co liczyć? ;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14660 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:51

Bardzo dobra. Zamiast bawić się w dzierżawę sprzedam Ci hektary z prawem odkupu po 6 latach i będzie OK . :D
Trochę notariusze zarobią .

a ja tobie jej nie odsprzedam bo mi się spodoba :)