Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#14601 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 12:58

Gratuluje wszystkim ktorzy dostali ja niestety sie nie zalapalem :-(
Nie wiecie moze co z nastepnym naborem ?

Bamber Gold się załapał, a Ty Paweł nie? Czemu tak mało pkt dostałeś?

Edytowany przez st220, 14 sierpień 2014 - 13:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:11
  •  

#14602 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ludziska ci co dostali to mają prawo się cieszyć ci co nie to trudno i żyć trzeba dalej, bedzie się robiło na starym sprzęcie ale też sie da radę i nie ma się co dołować, nie dzis to następny nabór i spokój. Jedno jest pewne ci co teraz dostali następnej premii już ie wezmą więc już mniejsza konkurencja będzie :D

#14603 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam info ze w środe jest zebranie w ministerstwie rol napewno cos dołoza ale nie wiadomo ile maja pzrzesunac jakies srodki ze starego prow sawicki tez ma cos dołozyc a jesli nie starczy totzeba w moim przypadku pisac nowy wniosek niestety.,.. :wacko:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14604 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 14:00

teraz wypada wam tylko życzyć pozytywnej weryfikacji rozliczenia wniosku za 5 lat

A czemu ma być negatywna ?

Damian kupi ziemię od swojego sąsiada a syn sąsiada kupi ziemię od ojca Damiana .
Podobnie zrobi żona Damiana i żona syna jego sąsiada .
Nawet ojciec Mateusz nie pomoże wykryciu takiego procederu.
100% LEGALNE .. B)

Damian myślałeś już jak sfinansować budowę dwóch garaży ? Bo to trochę wstyd wstawiać takie nowe autka do starego garażu . :unsure:

Edytowany przez PS1, 14 sierpień 2014 - 14:01.

#14605 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2828 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 14:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PS1
Tak tak, już jest utworzona spółka z.o.o po a głównymi udziałowcami jestem ja i syn sąsiada, PKD to usługi rolnicze, a spółka dlatego bo przez tego MR musimy obaj być na KRUS (z tym zrobili trochę utrudnienie trzeba kombinować z jakimiś spółkami :wacko:) ale wszystko da się przeskoczyć B) . Wiec teraz są trzy podmioty,
1 ja - korzystam z MR
2 syn sąsiada - korzysta z MR
3 spółka - ma chęć korzystać z nowego budżetu, w którym przewidziano rozwój podmiotów gospodarczych świadczących usługi dla rolnictwa od minimum dwóch lat.
Czy najmiemy geodetę, aby wytyczył nową działkę z dwóch scalonych części. (tu gdzie teraz mamy granicę z sąsiadem będzie oś nowej działki) i właśnie tu postawi się dwuspadowy garaż. Jeden spad do mnie drugi do sąsiada. Po 5 latach postawimy na osi ścianę działową oraz ponownie najmiemy geodetę aby granice działek wróciły do stanu dzisiejszego.
A garaż za pół darmo się postawi.

Edytowany przez damianzbr, 14 sierpień 2014 - 14:24.

#14606 Share ostry45

ostry45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 14:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie jest sprawa. Na liście są dwie osoby z tym samym imieniem i nazwiskiem w jednym podane jest drugie imię. i teraz ja nie wiem który jestem ;) Jeśli mozna prosić o podliczenie punktów to mam 19,66 ha ziemi, bezrobocie w moim powiecie wynosi 21,1% a wykształcenie mam średnie ale nie rolnicze. Tak pi razy oko prosiłbym o punktacje ;)
woj. pomorskie ;]

Edytowany przez ostry45, 14 sierpień 2014 - 14:39.

#14607 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 14:40

Mam info ze w środe jest zebranie w ministerstwie rol napewno cos dołoza ale nie wiadomo ile maja pzrzesunac jakies srodki ze starego prow sawicki tez ma cos dołozyc a jesli nie starczy totzeba w moim przypadku pisac nowy wniosek niestety.,.. :wacko:

cos wiecej? skad to info?
-----------------

Mazowieckie

#14608 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 14:43

1 ja - korzystam z MR
2 syn sąsiada - korzysta z MR
3 spółka - ma chęć korzystać z nowego budżetu, w którym przewidziano rozwój podmiotów gospodarczych świadczących usługi dla rolnictwa od minimum dwóch lat.

Z tą spółką to dobry pomysł , autka też możesz wynająć spółce bo koszty spółce zawsze się przydadzą .
Poza tym nie będzie problemu że samodzielnie nie prowadzisz gospodarstwa / bo rodzice jak robili to chyba dalej będą robić na Twoich hektarach / , zatrudnisz rodziców w spółce a spółka wystawi Ci faktury za usługi . :)
I wszystko będzie LEGAL .
Samochody to kupujesz z silnikiem diesla ? Masz ciągnik to sobie zawsze odliczysz VAT od paliwa

#14609 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pany, a co z KRUS-em? tak żeby dalej "w miarę normalnie pracować"...

#14610 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:09

pany, a co z KRUS-em? tak żeby dalej "w miarę normalnie pracować"...

Pracować leganie to będziesz mógł dopiero o roku , w tym czasie normalnie możesz popracować na czarno :)

Panowie jest sprawa. Na liście są dwie osoby z tym samym imieniem i nazwiskiem w jednym podane jest drugie imię. i teraz ja nie wiem który jestem ;) Jeśli mozna prosić o podliczenie punktów to mam 19,66 ha ziemi, bezrobocie w moim powiecie wynosi 21,1% a wykształcenie mam średnie ale nie rolnicze. Tak pi razy oko prosiłbym o punktacje ;)
woj. pomorskie ;]

Za ziemię 10,18 pkt , wykształcenie 0 pkt za bezrobocie ok. 3 pkt (nie chce mi się sprawdzać )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14611 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:12

A czemu ma być negatywna ?

Damian kupi ziemię od swojego sąsiada a syn sąsiada kupi ziemię od ojca Damiana .
Podobnie zrobi żona Damiana i żona syna jego sąsiada .
Nawet ojciec Mateusz nie pomoże wykryciu takiego procederu.
100% LEGALNE .. B)

Damian myślałeś już jak sfinansować budowę dwóch garaży ? Bo to trochę wstyd wstawiać takie nowe autka do starego garażu . :unsure:

bardziej chodziło mi o to że 5 lat to duzo czasu w którym wiele może się zmienić - życzę wam jak najlepiej ale ja bym się bardzo źle czuł gdyby powodzenie moich planów miało zależeć od kogoś innego.

zresztą mówimy o 100 TPLN - jakby co sprzedasz kilka hektarów i będziesz miał na spłatę całosci + odsetki (no chyba że ziemia będzie zabezpieczeniem kredytu na nowe maszyny...wtedy to gorzej)

tak czy inaczej powodzenia (szczerze)

#14612 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:33

pany, a co z KRUS-em? tak żeby dalej "w miarę normalnie pracować"...

na umowe zlecenie mozesz pracowac teraz nawet przez ten rok ;)

#14613 Share mirekb9

mirekb9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ostry45, nie lepiej sprawdzić po sygnaturze sprawy.

#14614 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2828 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:39

Z tą spółką to dobry pomysł , autka też możesz wynająć spółce bo koszty spółce zawsze się przydadzą .
Poza tym nie będzie problemu że samodzielnie nie prowadzisz gospodarstwa / bo rodzice jak robili to chyba dalej będą robić na Twoich hektarach / , zatrudnisz rodziców w spółce a spółka wystawi Ci faktury za usługi . :)
I wszystko będzie LEGAL .
Samochody to kupujesz z silnikiem diesla ? Masz ciągnik to sobie zawsze odliczysz VAT od paliwa

Przepis podany na tacy.
Ale nie, jak grochem o ścianę, kto z forum pójdzie tym śladem? Nikt, a później płacz i lament że PLN mało.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że co niektórzy będą uważać to za podpuchę której realizacja skutkuje ,,puchą,,

Na innych forach -elektroda; jeepnięci; clubtouareg - panuje zupełnie inna atmosfera, ludzie są życzliwi, w swoim gronie podpowiadają jak obejść co niektóre rzeczy, jakieś takie większe przekonanie do kolegi po fachu.
A tu nie, nic z tych rzeczy, zawiść i pycha, a każdą próbę podpowiedzi jak zrobić by żyło się lepiej spotyka lincz. Chyba taki klimat kolego, ale co zrobi...

Edytowany przez damianzbr, 14 sierpień 2014 - 15:42.

#14615 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:41

umowa zlecenia podlega obowiązkowemu oskładkowaniu w ZUS

#14616 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:45

Jesteś pewien ? Coś zmieniło się ostatnio w tej dziedzinie ? Bo dotychczas było tak że umowa zlecenie wyłączała z KRUS i trzeba było płacić ZUS.

#14617 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 16:00

Przepis podany na tacy.
Ale nie, jak grochem o ścianę, kto z forum pójdzie tym śladem? Nikt, a później płacz i lament że PLN mało.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że co niektórzy będą uważać to za podpuchę której realizacja skutkuje ,,puchą,,

Na innych forach -elektroda; jeepnięci; clubtouareg - panuje zupełnie inna atmosfera, ludzie są życzliwi, w swoim gronie podpowiadają jak obejść co niektóre rzeczy, jakieś takie większe przekonanie do kolegi po fachu.
A tu nie, nic z tych rzeczy, zawiść i pycha, a każdą próbę podpowiedzi jak zrobić by żyło się lepiej spotyka lincz. Chyba taki klimat kolego, ale co zrobi...

heh, dokładnie. jak ktoś sam nie może albo nie wie jak zakombinować to lepiej żeby drugi tez hooja dostał.
co do krus, to zamiast obecnej umowy, można by podpisać umowę z obecnym pracodawcom jako sp. z o.o., dobrze rozumiem?

Edytowany przez geo2, 14 sierpień 2014 - 16:24.

#14618 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kamilowi pewnie chodziło o umowę o dzieło. Czyli bierzesz MR, pracujesz na umowę o dzieło i za rok jeszcze ci zwracają PIT za tą pracę :D

#14619 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 16:46

co do krus, to zamiast obecnej umowy, można by podpisać umowę z obecnym pracodawcom jako sp. z o.o., dobrze rozumiem?

aż tak dobrze to nie ma :(

Kamilowi pewnie chodziło o umowę o dzieło. Czyli bierzesz MR, pracujesz na umowę o dzieło i za rok jeszcze ci zwracają PIT za tą pracę :D

Całe 556 zł . Z umową o dzieło to nie tak prosto , zależy co chce się robić .
Był projekt aby rolnik mógł dorobić 50% najniższego wynagrodzenia /np. na umowę zlecenie / bez utraty prawa do KRUS / ale póki co to tylko plany .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14620 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 16:50

aż tak dobrze to nie ma :(

Całe 556 zł . Z umową o dzieło to nie tak prosto , zależy co chce się robić .
Był projekt aby rolnik mógł dorobić 50% najniższego wynagrodzenia /np. na umowę zlecenie / bez utraty prawa do KRUS / ale póki co to tylko plany .

jak widać jest to ograniczenie możliwości rozwoju, a nie jak twierdzi ministerstwo...
bo niby jaki to problem obrobić 20 czy 50 ha prod. roślinnej i pracować, choćby na całym etacie?
całej roboty w polu max miesiąc ...