Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#14561 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 08:44

Czyli tak liczy agencja? Według tego wzoru już jest u mnie rozbieżność rzędu 0,04pkt, czyli mogłem źle zliczyć wszystkie działki.
Według mnie skoro za podwójną krajową czyli 20,85ha jest 16pkt a za 10,42ha 10pkt, powinno być inaczej, bo według twojego wzoru za 20,85ha jest 15pkt.

Nie wiem jak licz Agencja ale matematyka jest jedna , co najwyżej możesz mieć różnicę na zaokrągleniu .
Wg "mojego" wzoru za 20,85ha jest 16 pkt . Ale uwaga wzór dla województw gdzie średnia wojewódzka jest niższa od krajowej .
Wzór do liczenia pkt między 10,42 a 20,84 ha .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:43
  •  

#14562 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 17,68 Uf gorąco xD haha ;d , mam nadzieję , że dołożą środków , aby jak najwięcej osób dostało premię ! Masakra... co by było gdyby w Jędrzejowskim za bezrobocie było 1.62 pkt a nie 1.68? ...

#14563 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:12

może ci co sa DRUKOWANYMI literami napisani to rolnicy ktorzy już posiadaja gospodarstwo :)

raczej nie - też jestem kobyłami zapisany, a nie mam gosp.

oby nie było to oznaczenie osób przeznaczonych do kontroli :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14564 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 18xxx nie będzie nowego ciągnika szybko, ciekawy jestem ile wniosków będzie złożonych w następnym naborze?

#14565 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi wystarczy ze doloza 30mln i mnie uwzglednia :-)

18xxx nie będzie nowego ciągnika szybko, ciekawy jestem ile wniosków będzie złożonych w następnym naborze?

dorzuca kasy do tego naboru
-----------------

Mazowieckie

#14566 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) YES YES YES udało się :) 205x na liście i będzie jakiś nowy sprzęt. Gratulacje dla wszystkich i oby dorzucili jak najwięcej środków

#14567 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:54

A będzie można MR połączyć z PROW jako wkładd własny?

raczej nie,gdyz sa to rozdzielne fundusze unijne :)

#14568 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 09:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak nie jak tak

#14569 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:16

Dobrze piszesz, środki na rozwój gospodarstwa to są, a więc nawet za te 100tysi ktos kto ma 10ha nie jest wstanie za ta kasę dobić do 20ha, to jest tak zrobione że w tym naborze ci co mają poniżej 10ha aby dostać muszą mieć max punktów za wykształcenie i prawie max za bezrobocie, co jest rzadkością, tak jak pisałem mam te 15ha i chetnie oddam te 100tysi jak znajdzie sie dodatkowa kasa na te 1100wniosków, jeśli ktoś odda mi te 5hektarów. W moim rejonie cena 20tysi/ha raczej nie osiągalna, w tej chwili kawałek lekko ponad hektar ceniony jest na 60tysi za hektar.
Tak więc sam sobie odpowiedziałeś, środki mają zwiększyć konkurencyjność, ci mniejsi może dokupia pola i wiecej będą sprzedawać, może kupią maszyn, tak jak w moim przypadku mam wpisane na 250tysi wniosek, a chyba bede zmieniał i z jednej maszyny kupie dwie za ponad 300tysi, co pozwoli mi nie myśleć o najważniejszych maszynach w gospodarstwie tylko na zwiększaniu wartości sprzedaży produktów z gospodarstwa.

teraz wiekszość środków dostały gospodarstwa po 10 ha, twoją logiką powinny dostać te po 5 ha, bo trudno byłoby im dobić do 10 bez pomocy, a może tylko te po 1 ha?? bo tym jest jeszcze trudniej?
bzdura

punktacja za hektary powinna się odnosić tylko do średniej krajowej, takim sposobem ci średni po 15-25 ha nie zostaliby pominięci, i jednocześnie pieniądze nie trafiłyby TYLKO do uprzywilejowanych województw ze średnią powierzchnią poniżej 10 ha. Dzięki temu ogólnokrajowa średnia powierzchnia gospodarstwa by wzrosła, jednocześnie gospodarstwa poniżej 10 ha starałyby się o dofinansowanie w innych, przeznaczonych tylko dla mikrogospodarstw programach.

lubelskie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 1050 przyznanych
łódzkie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 750 przyznanych
w zachodniopomorskim dostało tylko 96 osób - katastrofa

obecne zasady tworzą patologie...
szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Edytowany przez Hoaming, 14 sierpień 2014 - 10:18.

#14570 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:23

Kujawsko pomorskie miejsce 4501 19,15 punków będzie nowy ciągnik

i tak na nowy ciagnik z taka twarza nie wyrwiesz :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14571 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:27

i tak na nowy ciagnik z taka twarza nie wyrwiesz :D

pochwal się swoją

Edytowany przez Hoaming, 14 sierpień 2014 - 10:28.

#14572 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gratuluje wszystkim ktorzy dostali ja niestety sie nie zalapalem :-(
Nie wiecie moze co z nastepnym naborem ?

Edytowany przez kendzior15, 14 sierpień 2014 - 10:36.

#14573 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi braklo 1900 miejsc, sa szanse ze na tyle jeszcze doloza kasy?

#14574 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do którego miejsca jest przyznawana premia?

#14575 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:42

mi braklo 1900 miejsc, sa szanse ze na tyle jeszcze doloza kasy?

osobiście wróżę że jeszcze coś dołożą, chociaż ja jestem tak daleko że i tak się nie załapię :P
wykształcenie i 20 ha nie wystarczyło :) nawet bezrobocie 25% nie pomogło

musieliby dodać z 600 mln :P
trzeba się pogodzić z tym że ten nabór jest skierowany do tych najmniejszych

Edytowany przez Hoaming, 14 sierpień 2014 - 10:45.

#14576 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ~~3700~~ dojdzie parę ha pola a nie nowe auta ;]

#14577 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:03

to teraz założyć temat kto na co wyda te kasę hihi :D

Nowy samochód osobowy za minimum 100 tys zł.

Zauważyliście ze na liście jest sporo pań :P

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.
Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie.

nic dziwnego mój wniosek jest na żonę gdyż to ona studiuje rolnictwo

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

wpompuje kasę w sprzęt czy nawet kostkę sobie robi a po 5 latach zlikwiduje, sprzęt sprzeda i tak będzie do przodu a nie do tyłu, a przez te 5 lat moze podczepić się gdzieś do roboty na śmieciówce. Wiem bo u nas niektórzy tak pokombinowali. Ale mają rację jak dają tylko głupi by nie brał a jak jeszcze ma możliwość wziecia ;)

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

obecne zasady tworzą patologie...
szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

Proszę powiedźcie mi teraz jak wygląda dalszy tok postępowania....

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

#14578 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gratuluje wszystkim ja niestety si ę nie załapałam tak niewiele brak a te nazwiska które są drukowanymi literami napisane to od nich zaczynaja się punkty nap 26 z dużej litery póżniej wszyscy co maja 26 ale kolejnośc dostarczenia wniosku i 25 znów wiwlka litera

gratuluje wszystkim ja niestety si ę nie załapałam tak niewiele brak a te nazwiska które są drukowanymi literami napisane to od nich zaczynaja się punkty nap 26 z dużej litery póżniej wszyscy co maja 26 ale kolejnośc dostarczenia wniosku i 25 znów wiwlka litera

#14579 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oj nie ja ma pkt po przecinku i tez jestem drukowanymi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14580 Share Hoaming

Hoaming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:12

Nowy samochód osobowy za minimum 100 tys zł.

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.
Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie.

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

może kogoś to śmieszy, mnie - nie bardzo