Polecane posty

freetaxi    947

Jeśli zakupiona ziemia stanowi przedmiot inwestycji w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" to musisz ją rozliczyć najpóźniej do 3 lat od daty wpływu premii na konto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ładnie pięknie zapisałem się tydzień temu na kurs chemiczny na opryskiwacz bo otrzymałem premie młody rolnik żeby mieć papiery w razie kontroli agencji jak mi zrobi nalot na gospodarstwo i dziś poszedłem na ten kurs a tu klops szkolenie tylko na przedłożenie uprawnień i mnie wyrzucili z szkolenia ;[

Ja chciałem dobrze a wyszło na odwrót jak zawsze :(

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Jeśli zakupiona ziemia stanowi przedmiot inwestycji w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" to musisz ją rozliczyć najpóźniej do 3 lat od daty wpływu premii na konto.

Czyli rozumiem, że jak kupią ją teraz na dniach, to nie muszę odrazu w tym samym miesiący, czy kwartale zgłaszać agencji tylko mam 3 lata na to od otrzymania środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To w czym problem? Załatw sobie oświadczenie od kogoś, kto ma ważne uprawnienia, że będzie Ci wykonywał zabiegi środkami ochrony roślin. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

no narazi się nie pryska to może sobie gdzie wykombinuje w jakiejś szkole rolniczej do wiosny te uprawnienia

bo jak chodziłem do zaocznego technikum to jeździłem co dwa tygodnie do szkoły i kiedyś tam było takie coś ale nikt mi nie dał znać i mi przeszło koło nosa te uprawnienia tylko sobie na kombajn zbożowy zrobiłem papiery

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie ponieważ tylko posrednio dotyka tematu młodego rolnika. Dostałem pozytwną decyzję na wsparcie młodego rolnika . Na wniosku miałem zaznaczone że przejmę gosp. po rodzicach (ponad 18 ha) i podpisze 3 umowy dzierżaw z datą pewną 10 lat ( razem około 3,2 ha). Niestety po podpisaniu jednej umowy (poświadczenie podpisów odbyło się w gminie , jest na umowie ustalony czynsz dzierżawny i jest na okres 10 lat) w Starostwie powiatowym w Turku w dziale ewidencji gruntów odmówili mi zarejestrowania (ujawnienia) tej umowy , tłumacząc się że umowy dzierżaw rejestrują tylko dla potrzeb emerytalno , rentowych KRUS. Umowe dzierżawy podpisałem z 76 letnim wdowcem który emeryture pobiera ze ZUS-u. No i wreszcie moje pytanie czy spotkaliście się również z takimi problemami ? Bo mi odpadło z wniosku 1,5 ha łąki , dzisiaj wysyłałem do AMiRR wniosek ze zmianami . Mam nadzieje że dostanę premie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A po co rejestrowałeś tą umowę w Starostwie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margoy    0

Tak czytam ten temat i zastanawiam sie czy w przyszłym naborze nie bedzie troche

trudniej o MR. Sam mam chęć złożyć wniosek ale nie wiem czy przy 10ha warto startować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Witam, słyszeliście może o zmianach w przepisach w KRUSie? 

Podobno można mieć umowę zlecenie tylko kwota max połowa minimalnej krajowej czyli ok 800zł. Wcześniej każda umowa zlecenie powodowała z automatu przeniesienie do ZUSu.

Czy ktoś potwierdza tą informację? Nie chciałbym zwracać premii, a mogę mieć pracę dodatkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Margoy chęci chęciami. Pytanie czy spełnisz podstawowe warunki abyś mógł złożyć taki wniosek. Cesar5678 przepisy odnośnie traktowania przez krus umowy zlecenia uległy zmianie. Tutaj masz szczegóły http://prow2014-2020.pl/2015/01/03/zusowskie-umowy-latwiej-traktowane-przez-krus/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margoy    0

wykształcenie mam rodzice ziemię mogą mi przepisać umowa o pracę mi sie konczy. Tylko nie wiem jak sie za to zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętaj o 13 tyś wartości ekonomicznej gospodarstwa według założeń PROW 2014-2020. Dla niektórych warunek nie do przejścia przy 10 ha powierzchni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margoy    0

Głównie interesuje mnie uprawa strączkowych i zbóż. A jak obliczyć tą  wartość ekonomiczną czy chodzi o ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Ja mam trochę inne pytanie ponieważ tylko posrednio dotyka tematu młodego rolnika. Dostałem pozytwną decyzję na wsparcie młodego rolnika . Na wniosku miałem zaznaczone że przejmę gosp. po rodzicach (ponad 18 ha) i podpisze 3 umowy dzierżaw z datą pewną 10 lat ( razem około 3,2 ha). Niestety po podpisaniu jednej umowy (poświadczenie podpisów odbyło się w gminie , jest na umowie ustalony czynsz dzierżawny i jest na okres 10 lat) w Starostwie powiatowym w Turku w dziale ewidencji gruntów odmówili mi zarejestrowania (ujawnienia) tej umowy , tłumacząc się że umowy dzierżaw rejestrują tylko dla potrzeb emerytalno , rentowych KRUS. Umowe dzierżawy podpisałem z 76 letnim wdowcem który emeryture pobiera ze ZUS-u. No i wreszcie moje pytanie czy spotkaliście się również z takimi problemami ? Bo mi odpadło z wniosku 1,5 ha łąki , dzisiaj wysyłałem do AMiRR wniosek ze zmianami . Mam nadzieje że dostanę premie :)

 

I w czym problem? Idziesz z odmową rejestracji do krus-u i tyle, nic więcej, taka procedura jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minimum 10 tyś w MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W PRG w tabeli 5.4 mam taki zapis "Umowa użyczenia maszyn rolniczych. w przypadku braku odpowiedniego sprzętu korzystanie z usług najemnych". Czyli muszę mieć spisaną z kimś umowę na użyczenie tych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W przypadku użyczenia maszyn tak ale jeśli ktoś Ci będzie wykonywał prace zlecone to nie ma takiego powodu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No maszyny będę użyczał bo mam tylko ciągnik wpisany już w PRG i maszyny które zakupię za otrzymane środki. A jest jakiś wzór jak powinna wyglądać ta umowa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Witam ja mam takie pytanie jak Mam skonczone Technikum 4 letnie tzw Technik Mechanizacji Rolnictwa tylko nie mam egzaminu zawodowego to moge sie starac o MGR . Pewnie te pytanie było ale duzo postów do czytanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Temat o młodym rolniku a Ty się pytasz o modernizację gospodarstw rolnych?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Samo ukończenie szkoły w starym PROW wystarczało. Egzamin zawodowy nie był potrzebny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj