Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#14281 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 17,07 wspaniale, wprost wspaniale... :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:33
  •  

#14282 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 12:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Holeryk możesz składać wniosek w najbliższym naborze o ile w tym nie dostaniesz premii.

#14283 Share makosah4

makosah4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 12:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie ktos moze czy liste bedzie mozna zobaczyc gdzies na internecie ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14284 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego freetaxi, tylko że gospodarstwo przejąłem w sierpniu zeszłego roku, a więc 15 miesięcy upływa w listopadzie tego roku. Tutaj jest zgrzyt...

#14285 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 11 sierpień 2014 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Łódzkie, powiat skierniewicki, wykształcenie 0 pkt, pow. gosp. 15,05 ha ile to będzie pkt? Pewnie za mało ;|

#14286 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 12:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No, no. U mnie jest taki sam zgrzyt. Ja mam 16.33 pkt, i też mi upływa w listopadzie 18 miesięcy. Kto w ogóle dał taki zapis w rozporządzeniu i czemu on ma służyć? Posły mają teraz upragnione wakacje to i tak nic nie zmienią (mam tutaj na myśli jakieś przesunięcia środków).
I po ptakach.

#14287 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to faktycznie zgrzyt. Co do listy to będzie ona dostępna w internecie na stronie Arimr.

#14288 Share Tomek9a1

Tomek9a1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 14:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego freetaxi od kiedy liczy sie te 3 lata na uzupełnienie wykrztałcenia, od otrzymania decyzji ?

#14289 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 14:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak. 3 lata od doręczenia decyzji.

#14290 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 15:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jaki prog 17,64
o czym wy mowicie jak nie ma zadnej listy jeszczE?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14291 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 15:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na liście nie będzie punktów. Pewności nie mam ale tak było we wcześniejszych naborach.

#14292 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 15:23

Kolego freetaxi, tylko że gospodarstwo przejąłem w sierpniu zeszłego roku, a więc 15 miesięcy upływa w listopadzie tego roku. Tutaj jest zgrzyt...

Zgrzytem to jest że większość tych którym ta premia by pomogła rozwinąć gospodarstwa jej po prostu nie dostanie. Dla mnie idiotyzmem jest traktować na równi młodego rolnika który ma na sobie przepisane wszystko z takim który nie ma nic i weźmie gosp od ojca w dzierżawę (wiem zaraz się oburzycie ze ojciec młody, tak może i młody ale niech sobie zostawia 1ha i płaci a resztę opisuje). I teraz krew człowieka może zalać jak gadasz z kolegą ze wsi który ma 13ha w dzierżawie i 2 krowy, na gospodarce go nie ma ojciec obrabia z tym że on ma kurs r3 i gimnazjum, i się śmieje prosto w oczy że po 5latach zrywają dzierżawę a zawsze to maszyny i te 30tyś zostanie. A ja mogę sobie mieć te 17ha i prawie 20 krów nie licząc świń, i wykształcenie technika mechanika nawet obecnie 2 rok studiów technika rolnicza i guzik z uni dostanę. Cóż polska :/

#14293 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 16:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiadomo kiedy bedzie następny nabór na MR ?

#14294 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 17:38

Zgrzytem to jest że większość tych którym ta premia by pomogła rozwinąć gospodarstwa jej po prostu nie dostanie. Dla mnie idiotyzmem jest traktować na równi młodego rolnika który ma na sobie przepisane wszystko z takim który nie ma nic i weźmie gosp od ojca w dzierżawę (wiem zaraz się oburzycie ze ojciec młody, tak może i młody ale niech sobie zostawia 1ha i płaci a resztę opisuje). I teraz krew człowieka może zalać jak gadasz z kolegą ze wsi który ma 13ha w dzierżawie i 2 krowy, na gospodarce go nie ma ojciec obrabia z tym że on ma kurs r3 i gimnazjum, i się śmieje prosto w oczy że po 5latach zrywają dzierżawę a zawsze to maszyny i te 30tyś zostanie. A ja mogę sobie mieć te 17ha i prawie 20 krów nie licząc świń, i wykształcenie technika mechanika nawet obecnie 2 rok studiów technika rolnicza i guzik z uni dostanę. Cóż polska :/

Tak? Ja mam 35ha własnego i 40ha dzierżaw, mam 40 krów i musiałem kupić ciągnik za prawie pół banki na kredyt i nic nie dostane bo trzeba dwa lata czekać na nabór. Mam same graty w gospodarstwie (dwa c360 jedne nawet z 68roku) i maszyny na 10ha nie na tyle. Wszystko trawa i muszę kosić rotacyjną 1.6m tyle ha, naprawiać co 5ha taki złom. Za te 100tyś kupie tylko tura i kosiarkę do Fendta, a gdzie belarka, paszowóz i inne??? Mam to gdzieś czy dostanę czy nie, nie mam czasu na uzupełnienie wykształcenie bo przez czas szkoły sam zarobie na gospodarce te 100tyś

#14295 Share arek14

arek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 17:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile punktów jest za 27,60 ha w kuj-pom?
Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

#14296 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 18:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to skad ten prog 17,64?

#14297 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Fireseba za te 100tyś w sumie nie wiele kupisz ale prasę unia i kosiarkę by się kupiło. Bardziej chodziło mi żeby pokazać jak głupie są te warunki ze jak Ty czy ja nie mam szkoły to już odpadamy a zapewne wiesz wiecej od niejednego co był na kursie r3 i chociażby to że nie patrzą w biznesplan ja w tej chwili mam tyle ale jak bym dostał to założenie było podwojenie produkcji. Nic niech pracują ci co dostaną ja powoli myślę zwijać te gosp bo na tym starym sprzęcie to tylko opłacalność mizerna a w kredyty nie mam zamiaru iść..

#14298 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak jest teraz z tymi co mają ziemie w dzierżawie + zabierają dopłaty. Też bym tak zrobił i nic nie robił, a za dzierżawy+ dopłaty bym miał ponad 100tyś rocznie i na bezrobociu żył jak PAN. Te fundusze unijnie jedynie mogli by przeznaczyć na pokrycie podatku od produkcji i te kilka % zawsze było by się do przodu

Edytowany przez fireseba, 11 sierpień 2014 - 18:43.

#14299 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to oddaj w dzierżawę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14300 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) sprzedam krowy, za 5lat wycofają dopłaty i będzie git