Polecane posty

Derb    2

odnośnie jakiś przesunięć środków lub nowego naboru wiadmo coś? Gdzieś czytałem że mają się spotkać w tej sprawie 18 stycznia bodaj, ale wiadomo coś o kwotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

czy po ostatnich informacjach odnośnie nowego PROW można jednoznacznie stwierdzić ze pieniądze z bieżącego naboru MR będzie można przeznaczyć jako wkład własny na MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie wiadomo bo nie określono kosztów kwalifikowalnych odnośnie MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes3p    0

pod jaki nr nalezy dzwonic do agencji na Elizówce żeby dowiedzieć sie co sie dzieje z moim wnioskiem o płatność?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Biuro Wsparcia Inwestycyjnego - tel. 81 756 88 30 i 50

21-003 Ciecierzyn, Elizówka 65B


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Dobra bo stale jeden temat wałkowany jaki notariusz jakie podpisy w gminie WTF??

 

Pisze się umowę dzierżawy, skoro możesz ją spisać znaczy się jesteś pełnoletni/a masz dowód osobisty. Odpowiadasz za siebie!  Umowę idziesz zgłosić do geodezji tam pani/pan sprawdza ją, przystawia pieczątki podpisuje itp. Z tym do agencji wszystko w temacie!  Jeśli ktoś uważa inaczej prosisz o podstawę prawną na piśmie...

 

Traktowanie jak niepoczytalnego, który sam/a nie może nic zrobić (ważność umowy) nie za bardzo ma tu sens.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Witam mam pytanie, póki sie uczę biorę rentę po zmarłym ojcu czy to nie wyklucza mnie z MR?

 

A czemu miało by wykluczać? Po prostu składasz wniosek i czekasz, dopiero gdy zostaniesz młodym rolnikem i ubezpieczysz sie w krus wtedy następuje koniec renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dobra bo stale jeden temat wałkowany jaki notariusz jakie podpisy w gminie WTF??

 

Pisze się umowę dzierżawy, skoro możesz ją spisać znaczy się jesteś pełnoletni/a masz dowód osobisty. Odpowiadasz za siebie! Umowę idziesz zgłosić do geodezji tam pani/pan sprawdza ją, przystawia pieczątki podpisuje itp. Z tym do agencji wszystko w temacie! Jeśli ktoś uważa inaczej prosisz o podstawę prawną na piśmie...

 

Traktowanie jak niepoczytalnego, który sam/a nie może nic zrobić (ważność umowy) nie za bardzo ma tu sens.

A co ma umowa z datą pewną do niepoczytalności czy pełnoletności? Bo chyba trochę fakty mieszasz. I sam też zrobiłeś to samo co inni przed notariuszem czy wójtem.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Data pewna to ta wpisana na umowie. Jest ona tak pewna jak chcą tego obie strony pieczątka urzędnika nie ma na to żadnego wpływu. 

 Nie ja zgłosiłem ją w geodezji, a opieczętowanie itp "to efekt uboczny" zgłoszenia. Nie musiałem czekać ani płacić nawet symbolicznej kwoty. Po co tracić czas po urzędach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Chcąc zmienić parametry maszyny w biznes planie jakie dokumenty musze wziąść ze sobą do agencji ?  Jakieś wzory są czy jak ?

Parametry ciągnika będę zmieniał, ze 140 KM na 105 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żadnych dokumentów. Po co?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Nie wiem ;-)

Pytam żebym dwa razy nie jeździł.

Poproszę Panią o zmianę i tak od ręki mi wpiszę we wniosek zmiankę ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja myślałem, ze Ty chcesz jakieś dokumenty zawozić typu specyfikacje maszyny, etc. Robisz zmianę do wniosku, zmieniasz stosowne zapisy w PRG i po sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

A jeśli chcę zmienić wniosek z ciągnika na inne maszyny to muszę mieć na te maszyny wystawione oferty? Tam gdzie robili mi wniosek powiedzieli że jeśli chce zmienić to muszę pozbierać oferty i dopiero będzie można zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Mateusz temat wałkowany. Będzie nabór ale nie wiadomo kiedy. IGL w MR nie trzeba dołączać ofert cenowych ale natomiast trzeba zmienić doradców bo z takimi daleko nie zajedziesz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

No będzie trzeba, pierwszy i ostatni wniosek u nich. Czyli tylko zmiana PRG, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasiak2    0

jeżeli gospodarstwo młodego rolnika jeest nabyte w drodze dzierżawy , to czy wykupienie częsci tej ziemi dzierżawionej można zaliczyc to tego obowiązkowego wydatkowania 70tys?

Edytowano przez podlasiak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj