Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik92    0

Gdy we wniosku mam wycenioną maszynę na 220tys a kosztować będzie 227tys to muszę to zgłosić w agencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takiej potrzeby. Grunt, żebyś miał wydane 70 000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

dziękuje :)ale np gdy mam przedział na Km miedzy 90-110 to musi się w tym przedziale mieścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej. Jeśli się nie będziesz mieścił proponuję zrobić zmianę wtedy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Najlepiej by było gdybyś % pokazał ile osób dostało ze wszystkich składających w każdym z województw bo na razie operujesz danymi jak rasowy polityk.

 

proszę bardzo:

 

Lubelskie: 38.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

Zachodniopomorskie: 12.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

 

czyli znowu przepaść

 

w lubelskim składał kto tylko mógł bo tam było bardzo łatwo dostać, w zachodniopomorskim wielu nie traciło na to czasu, bo tam wymagania były kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

tak było łatwo że z wykształceniem wyższym rolniczym i podwójną średnią wojewódzka się nie załapałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

proszę bardzo:

 

Lubelskie: 38.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

Zachodniopomorskie: 12.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

 

czyli znowu przepaść

 

w lubelskim składał kto tylko mógł bo tam było bardzo łatwo dostać, w zachodniopomorskim wielu nie traciło na to czasu, bo tam wymagania były kosmiczne.

 

Poco dawać na Zachodniopomorskie jak i tak Niemiec przyjdzie i zabierze  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

tak było łatwo że z wykształceniem wyższym rolniczym i podwójną średnią wojewódzka się nie załapałem

 

To policz ile miałbyś pkt w zachodniopomorskim :)

Na 100% nawet nie złożyłbyś wniosku, szkoda złotówek na paliwo :)

Poco dawać na Zachodniopomorskie jak i tak Niemiec przyjdzie i zabierze  ;)

 

Chyba taką ideą kierowano się w poprzednim naborze :)

Bo w inny sposób takiej dysproporcji nie da się wytłumaczyć :P

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

proszę bardzo:

 

Lubelskie: 38.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

Zachodniopomorskie: 12.7% Przyznanych premii w stosunku do złożonych wniosków

 

czyli znowu przepaść

 

w lubelskim składał kto tylko mógł bo tam było bardzo łatwo dostać, w zachodniopomorskim wielu nie traciło na to czasu, bo tam wymagania były kosmiczne.

Jakie kosmiczne? W całym kraju zasady były takie same. A że się nie chciało ludziom próbować to do kogo pretensje?

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Jakie kosmiczne? W całym kraju zasady były takie same. A że się nie chciało ludziom próbować to do kogo pretensje?

 

Punktacja była różna dla rożnych województw, takie same gospodarstwa były różnie punktowane ze względu na to gdzie się znajdowały.

 

Gdyby zasady były równe dla wszystkich, nie występowałyby takie wypaczenia w proporcjach przyznanych premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

16 punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Dziś dostarczyłem wszystkie dokumenty :) Jeśli będzie wszystko ok to przyślą mi jakąś decyzje że ok czy kasa na konto wpłynie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie żadnej decyzji. Pieniążki przeleją i po sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

przy podwójnej wojewódzkiej w zachodniopomorskim ile bym miał?

 

Jakieś 0,25 pkt za hektar, w lubelskim masz 400% więcej pkt za każdy hektar, czyli 1 pkt za ha.

 

Czyli żeby mieć tyle pkt ile miałeś za swoje 15 ha w lubelskim, w zachodniopomorskim musiałbyś mieć 60 ha. Dlatego tam tak mało rolników fatygowało się z wnioskami, a mimo tego premii dostało tylko trochę ponad 10% składających.

 

Co za różnica czy twój sąsiad ma 5 tys hektarów czy 5 hektarów? wpływu na produkcje(plony) to nie ma żadnego, ceny ziemi identyczne, zbyt ten sam rynek też, jakie znaczenie ma średnia wojewódzka poza statystycznym?

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

takie samo jak bezrobocie w powiecie

czyli poprzednie nabory też były niesprawiedliwe, bo kasa była rozdzielana na poszczególne woj. a gospodarstwo o tej samej powierzchni  powinno mieć równe szanse nie zależnie od regionu

Edytowano przez BobsMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Hej, mam pytanko. Słyszałem znów gdzieś, że jednak mają być przesunięcia środków. Słyszałem, że ma się wyjaśnić do 15 stycznia. Czyt ktoś coś wie o tym więcej? Czy faktycznie wyjaśni się w tym terminie, czy może już wiadomo na ile osób wystarczy kasy, czy może mam jakieś złe info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mniej więcej dobrze słyszałeś ale nic konkretnego w tej sprawie nie wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Jakieś 0,25 pkt za hektar, w lubelskim masz 400% więcej pkt za każdy hektar, czyli 1 pkt za ha.

 

Czyli żeby mieć tyle pkt ile miałeś za swoje 15 ha w lubelskim, w zachodniopomorskim musiałbyś mieć 60 ha. Dlatego tam tak mało rolników fatygowało się z wnioskami, a mimo tego premii dostało tylko trochę ponad 10% składających.

 

Co za różnica czy twój sąsiad ma 5 tys hektarów czy 5 hektarów? wpływu na produkcje(plony) to nie ma żadnego, ceny ziemi identyczne, zbyt ten sam rynek też, jakie znaczenie ma średnia wojewódzka poza statystycznym?

 

Jest coś na Twoje dolegliwości, zainwestuj:      1d3a03bbe025.png

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam a czy jak biorę młodego rolnika i mam hodowle opasów na siebie to w ciągu 3 lat muszę wybudować płytę gnojową i silos betonowy na kiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

Witam!  Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia w krusie. Jaka jest minimalna ilośc ziemi aby podlegać ubezpieczeniu w krusie? I czy mogą to być działki leśne? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to czyli mnie nie dotyczy jak mam 20 dużych byków i 20 młodych byków bo te przepisy maja zastosowanie tylko dla gospodarstw wielkotowarowych to czyli obornik moge być składowany na gołej ziemi i kiszonka tak samo na to wychodzi :D


a czy zboże może być składowane w tym samym budynku co są zwierzęta ale to pomieszczenie znajduje się obok  jest zamurowane ścianą i od środka nie można dojść do tego pomieszczenia tylko od zewnątrz budynku jest wejście ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj