Polecane posty

jimmy871    27

Ja słyszałem że pośrednicy którym uda sie załatwić lewą dzierżawę na 10 lat dostają od młodego rolnika 10 tys. W kolejnym naborze większość owych sytuacji pójdzie w niepamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. W niektórych przypadkach ziemi będzie brakować :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

A jakie były zasady punktowania w ostatnim MR? Punktów było 20 chyba ale za co były przyznawane? Wiem że za bezrobocie, wykształcenie i powierzchnie gospodarstwa ale za co jeszcze bo jest chyba po 5pkt za każda rzecz i jak wyglądała sprawa punktowania powierzchni gospodarstwa dokładniej na podlasiu gdzie śr. pow. to ok.12ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

wykształcenie max. 5pkt

bezrobocie w powiecie na tle województwa - na Podlasiu max. pow. grajewski 5 pkt

średnia powierzchnia na Podlasiu to bodajże 12,23 ha, aby mieć max. 16 pkt za ziemię, to trzeba 24,47 ha

 

wtedy jest maksymalne 26 pkt.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Niestety trzeba czekać ale dzięki za wyjaśnienie a jak jest z wydatkowaniem tej kasy? Czy można by było z nowego MR czyli jak będzie nabór np. wybudować garaż lub magazyn na pasze? I czy w takiej sytuacji inaczej będzie to rozpatrywane niż zakup maszyn do produkcji zwierzęcej a dokładniej mleka bo rozwój produkcji mleka ma być chyba nawet w MGR bardziej punktowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Było bez znaczenia czy masz krowy czy świnie czy tylko produkcję roślinną. Odradzałbym stawianie budynków za premię - za dużo wymogów. Lepiej kupić ziemię lub maszynę - niesiesz akt notarialny lub fakturę i jesteś rozliczony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu49    0

Kupuję maszynę rolniczą - prasę za środki z MR. Jakie dokumenty muszę otrzymać od sprzedającego? Gdzie znajdę jakieś wzory dokumentów? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Punktacja niestety była tak skonstruowana, że były uprzywilejowane i dyskryminowane województwa.

 

Na przykład w takim zachodniopomorskim cudem było dostać premię, udało się to tylko niecałym 100 osobom.

 

Ciekawe czy doczekamy się w następnym naborze zmian w kierunku traktowania gospodarstw na równych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Z mojego powiatu w woj lubelskim załapało się chyba 6 osób dlatego że bezrobocie jest zerowe. W powiatach gdzie gospodarstwa są największe jest również największe bezrobocie i tam dużo osób się załapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

No niestety też w moim powiecie jest bezrobocie na 0pkt. a ciężko jest przeskoczyć te pkt. powierzchnią gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Z mojego powiatu w woj lubelskim załapało się chyba 6 osób dlatego że bezrobocie jest zerowe. W powiatach gdzie gospodarstwa są największe jest również największe bezrobocie i tam dużo osób się załapało.

 

mam 20% bezrobocia i 2 pkt za to, ile % w twoim województwie to wysokie bezrobocie?

 

w lubelskim premie dostało ponad 1000 osób, jak to się ma do zachodniopomorskiego z mniej niż 100 premiami? lubelskie 1000% więcej :P

a wszystko przez to że punktacja gospodarstwa w każdym województwie była inna.

 

Myślę, że w następnym naborze takie zwyrodnienia nie będą miały miejsca, przecież pracuje nad tym zespół specjalistów :)

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Najlepiej by było gdybyś % pokazał ile osób dostało ze wszystkich składających w każdym z województw bo na razie operujesz danymi jak rasowy polityk.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

ja dostałem 0 za bezrobocie a zabraklo mi 1 punkt chociaż mam ziemi podwójną średnią wojewódzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

Takie pytanie. Minelo juz 60 dni od skladania wniosku o platnosc i cisza. Mialem 2 poprawki po drodze oraz zmiane wielkosci gruntow zadeklarowanych. Niepokoic sie? Zadzwonic i przypomniec sie o mnie czy moze jeszcze poczekac do konca tygodnia bo te swieta mogly przedluzyc troche sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też odradzam budowanie budynków z unią bo oni się znają na dobrostanach itp a jak kupisz traktor nowy to oni zieloni są w tych sprawach bo to firma buduje maszynę co spełnia wszystkie standardy lepiej za swoje budować i mieć mniej problemów z arimr

od początku jak unia weszła wybudowano tylko 250 budynków w rożnych gospodarstwach z środków unijnych a reszta to wszystko same maszyny różnego typu i się niedziwnie czemu tak mało powstaje budowli z środków unijnych za dużo procedur do spełnienia gdy arimr odbiera obiekt musi być wszystko na cacy spełnione a nie że murarz zrobił wrota co ich w planie wogóle nie było i już jest problem gotowy do tego żeby arimr się doczepiło do tego takie jest moje zdanie może wypowie  się osoba co postawiła obiekt budowlany za środki unijne

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego lechu49 sprzedawca ma Ci dać dowód księgowy. Raczej będzie to faktura vat. Mateusz jeśli minęło już 60 dni to polecam się przypomnieć i zadzwonić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Witam!

Pieniądze mam już na koncie

Wydzierzawilem cała ziemię od wuja. Czy mogę zarejestrować go jako domownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Całą ziemię? Nic sobie nie zostawił?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie miałem takiego przypadku. Proponuję kontakt z najbliższą placówką krus.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ubezpieczyć się jako rolnik w krus i złożyć wniosek o płatność. A wcześniej wyrobić sobie numer ewidencyjny gospodarstwa w biurze powiatowym. Bartek Agencji nic w tej kwestii nie interesuje.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj