Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#14181 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:42
  •  

#14182 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 12:13

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Zazroszcze tak taniej ziemi jeżeli faktycznie mozesz kupic za 100tysiecy 3-4 hektary. U nas ( kujawsko pomorskie) mogę kupić co najwyżej nie całe 2 hektary.

#14183 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 12:17

Zazroszcze tak taniej ziemi jeżeli faktycznie mozesz kupic za 100tysiecy 3-4 hektary. U nas ( kujawsko pomorskie) mogę kupić co najwyżej nie całe 2 hektary.

zależy jakiej ziemi u mnie na mazowszu 50tys. za 4b i a piaski i po 40tys. Rekordziści za lepsze kawałki nawet po 100tys./ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14184 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 12:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W niektórych okolicach po 100 000 PLN za hektar ustawia się długa kolejka chętnych.

#14185 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 12:58

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Kiedyś nie było żadnej pomocy i ludzie dorobili się dużych gospodarstw a teraz 100 tys. pomocy za wypełnienie kilku papierków to dla wielu grosze. Brakuje tu niektórym pokory.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#14186 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

#14187 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:05

ponawiam pytanie, bardzo zależy mi na odpowiedzi

Żaden problem. Wpisujesz w roku bazowym krowy mleczne, a w następnych latach np. krowy mamki i resztę, jeżeli chcesz to prowadzić w cyklu zamkniętym.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#14188 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przejdzie takie coś, że wezmę MR mając krowy a po jakimś czasie przerzucę się na byki mięsne i zlikwiduję krówki?

#14189 Share przemqs

przemqs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Województwo Mazowieckie , Powiat Maków Mazowiecki wystarczy mieć wykształcenie podstawowe ha i dostajecie pkt za najwysze bezrobocie w województwie , tu są pewniacy co powinni się juz cieszyć :)
a z szansą uzupełniena wykształcenia jest jakieś 70 % że premię przyznają :)

Panowie lista rankingowa bedzie na stronie ARiMR , ale pytanie brzmi jak ją sprawdzić poprzez pesel ?

#14190 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie sprawdzisz przez pesel. Na liście rankingowej będzie prawdopodobnie imię i nazwisko wnioskodawcy oraz numer gospodarstwa o ile takowy ktoś posiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14191 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy są jakies pewne informacje ze lista bedzie tego 14 ???

#14192 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powinna być. Chociaż różnie z tym może być.

Edytowany przez freetaxi, 09 sierpień 2014 - 13:41.

#14193 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 13:55

Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

Tak, były. Kiedyś ze wsi ludzie uciekali, teraz każdy chce być rolnikiem ale pod warunkiem, że państwo będzie mu dopłacało. Założę się, że w tamtych realiach wielu obecnych przyszłych rolników uciekałoby ze wsi oby jak najdalej.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#14194 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 14:15

Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

Fakt byly inne. 18 lat temu mieliśmy 10ha i od tamtego czasu regulanie co roku kupowało się. Dziś juz jest 50ha własnej i prawie 40ha dzierżaw. Ostanio kupiłem ziemie w marcu ubiegłego roku po 38 000 za ha 3 klasa, dziś juz schodzi 3 lasa po 50-52 tysiace i jak tylko coś sie pojawia znika w ciagu paru dni. Sam szukam czegoś ale bardzo ciężko coś dostać.

#14195 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W którym rejonie kuj-pom cena ziemi wynosi tylko 52tys/ha? u mnie trzeba dać około 66-76tys/ha 3klasa

#14196 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 14:28

W którym rejonie kuj-pom cena ziemi wynosi tylko 52tys/ha? u mnie trzeba dać około 66-76tys/ha 3klasa

Powiat Lipno. Powiem ci jakby ktoś przyszedł do mnie i powiedział że da mi 70 tysiecy za hektar nawet bym się nie zastanawiał i sprzedał 50ha.

#14197 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mieszkam na lubelszczyźnie w moim rejonie ceny wzrosły w ostatnim roku z 10tyś do 20/30 tyś za ha. Przy takich cenach zbóż to dla mnie te 20tyś za ha jest za dużo. Zobaczycie jak przez parę lat ceny będą niskie jak teraz to ziemia też poleli w dół.

#14198 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przed wejściem Polski do UE w niektórych miejscach nie miał kto kupić ziemi po 4-5 tyś a teraz każdy z kim rozmawiam pluje sobie w brodę... Dlaczego nie brałem jak była okazja.

#14199 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 15:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U nas tak się kupowało po 5tysiecy. 4-6 kosztowała 3-4 klasa.Za 1 lub 2 klase trzeba było dac okolo 10tysiecy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14200 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 18:26

Przejdzie takie coś, że wezmę MR mając krowy a po jakimś czasie przerzucę się na byki mięsne i zlikwiduję krówki?

Przejdzie, dlaczego mialo by nie przejść, zmieniać biznesplan można aby osiągnąć esu.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam