Polecane posty

lukaszz110    5

Dobra już po co te bezsensowne posty

Każdy niech kieruje się własnym rozsądkiem ale jeśli samemu czegoś nie sprawdzimy to nie liczmy na wiedzę innych

 

ja miałem tak dziś u dilerów

dlatego jeśli samemu czegoś się nie sprawdzi to lepiej nie kombinować i robić czegoś na styk

 

a jeśli już tak sie znasz @zbigniewPGR na tym wszystkim to jedno pytanie

 

- osoba która ma średnie wykształcenie nie rolnicze i 3 letni staż pracy w rolnictwie musi uzupełniać wykształcenie

albo wykształcenie gimnazjalne i 5 letni staż pracy ????? czy jest to wymagane ??

pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Czy jesli przyszły poprawki do Biznesplanu, mozna zmienic marke ciagnika nie zmieniajac mocy?

 

Jeśli masz poprawki w biznesplanie, to i tak cały drukujesz i możesz zmieniać. Gdy pisałem żonie papierki i byłem dowieźć braki, to spytałem czy można i nie było problemu. Sprawdziliśmy na szybko nasz biznesplan i gościówą z OR ARiMR i wyszły małe błędy, więc szybko do domu - poprawki naniosłem i przy okazji zmieniłem maszyny jakie chcemy zakupić.

Jeszcze jedno - gdy przeglądałem z gościówą dokumenty - spytałem jak należy określać maszyny. Stwierdziła, że nie trzeba podawać dokładnie - wystarczy je jakoś określić np: agregat 3m, rozsiewacz nawozów 600kg - i wystarcz, bo nie martwisz się czy kupisz z firmy X czy Y. A jeśli podałeś nazwę ciągnika, to lepiej zmień - to nie jest MGR aby opisywać szczegółowo inwestycje. To tyle co mogę pomóc - może ktoś jeszcze coś doda od siebie.

 

- osoba która ma średnie wykształcenie nie rolnicze i 3 letni staż pracy w rolnictwie musi uzupełniać wykształcenie

albo wykształcenie gimnazjalne i 5 letni staż pracy ????? czy jest to wymagane ??

pytam z ciekawości

 

Wg mnie to wystarczy. Rozpożądzenie czytałem w sierpniu i mogłem coś zapomnieć - ale tam była wzmianka że albo wykształcenie rolnicze albo tak jak napisałeś (jakaś szkoła +3 lub +5 lat KRUSU - w zależności od wykształcenia - zawodowe lub średnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

chłopaki, szczególnie ci którzy juz maja kase na koncie, mozecie podpowiedzieć jaka jest kolejnosc załatwiania spraw? po otrzymaniu decyzji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

A ja mam średnie i ponad 4 lata w krus jako domownik i nic nie muszę uzupelniać liczy się to,że jestem w krusie ponad trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

chłopaki, szczególnie ci którzy juz maja kase na koncie, mozecie podpowiedzieć jaka jest kolejnosc załatwiania spraw? po otrzymaniu decyzji

 

Tak samo jak kolega napisał od czego najlepiej zacząć i jak jest z przepisywaniem chodowi i kwoty mlecznej

 

PS yacenty czemu się nie pochwaliłeś że będziesz w Agrobiznesie dziś :)


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

A ja mam średnie i ponad 4 lata w krus jako domownik i nic nie muszę uzupelniać liczy się to,że jestem w krusie ponad trzy lata.

 

Zgadza się! Masz rację, tak samo ma rację @lukaszz110, ale ja usilnie dyskutowałem z pyskaczami co nie zdali egzaminu i się mądrowali

 

@xsc poczytaj wczesniejsze moje posty w tym temacie to będziesz wiedział czy złożyłem wniosek na MR cy nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa    0

na początek najlepiej iść do notariusza bo tam najdłużej schodzi, on Ci dokładnie powie jakie trzeba zebrać dokumenty do przepisania ziemi.

Jacek już w telewizji, niedługo Sawickiego wygryzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

w większości przypadków i tak nie będzie zapewne premii jak rodzice nie dostaną renty ..... bo kto sobie weżmie na domownika 2 osoby kiedy oni chcą składki podnosić ...... więc macie jakieś konkretne info. co z tymi rentami się dzieje ... ?? czy jednak będą preferowani ci którzy oddają na młodego ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Zgadza się! Masz rację, tak samo ma rację @lukaszz110, ale ja usilnie dyskutowałem z pyskaczami co nie zdali egzaminu i się mądrowali

 

@xsc poczytaj wczesniejsze moje posty w tym temacie to będziesz wiedział czy złożyłem wniosek na MR cy nie ...

 

Jeszcze raz cie proszę pokaż mi gdzie pisze ze trzeba mieć ten egzamin i nie mów że się skapną po 3 latach i będzie musiał ktoś oddawać kasę jak podpisze umowę z ARiMR i nie będzie tam zobowiązań do uzupełnienia wykształcenia to potem mogą cmoknąć go w sam środek choć by się wszystko pozmieniało i trzeba by było mieć magistra rolnictwa .

 

@@1piotr1 Mam podobny problem sam nie wiem co robić bo decyzji do RS jeszcze nie ma coś ma być wywieszone 1 grudnia lista kto dostanie rentę . Ja jak się pytałem to ponoć w moim województwie odpadnie tylko z 6 wniosków a reszta dostanie miejmy takom nadzieje ale jak ci bardzo zależy i chcesz to zadzwoń do ARiMR i spytaj się podobno już mają wszystko policzone kto ile punktów ma i kto dostanie ale czekają aby młodzi rolnicy dostali decyzje bo nie spełni się kryterium NASTĘPCY ( następca czyli ten który po raz pierwszy przejmuję gospodarstwo i otrzymał decyzje w sprawie MR )


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Czytając tematy natrafiłem na ten ,przeczytałem parę stron do tyłu i jeśli chodzi o to wykształcenie to egzamin trzeba mieć.Żeby nie było jak z tymi kursami rolniczymi które były wystarczające do otrzymania premii 3 lat temu a teraz ci co pobrali są wzywani do oddania pieniędzy.Mam kolegę który złorzył na MR i nie ma egzaminu to będzie go zdawał w tym roku bo nie chce potem obudzić się z ręką w nocniku.DO Pitr6340 ARiMR skapnie się nawet ostatniego dnia przed upływem 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

chyba wszystkim zależy tym którzy łączą MR z RS aby jak najszybciej mieć wszystko czarne na białym i czysto teoretycznie jeszcze zdążyć z zakupami na wiosenne prace ... :) nie wiem jak jest u mnie , ile odrzucą ,ale dla spokoju samego siebie będę próbował się czegoś jutro dowiedzieć heh ..... a z tym następcą to i tak nic nie daje jak rodzic dostanie 5 pkt a ktoś nie będzie przekazywał na następce a teoretycznie przekaże 50 ha a ten z następcą 20 i tak jest przegrany .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tak się poskładało ze byłem znów w telewizorni, ministra nie mam zamiaru wygryzać, bo póki co nie nadaję się na to stanowisko, a ministrowi dobrze idzie, więc lepiej niech każdy robi swoje.

 

wracając do tematu - u nas notariusz to nie problem - mowili ze nawet tego samego dnia moga spisac wszystkie formalnosci, od notariusza mamy spis dokumentów, nie mniej dla nas wazniejsze jest co później.

Księgi wieczyste?

Gesodezja - wypis gruntów?

Gmina?

KRUS?

ARiMR - nadanie numeru gosp?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Czytając tematy natrafiłem na ten ,przeczytałem parę stron do tyłu i jeśli chodzi o to wykształcenie to egzamin trzeba mieć.Żeby nie było jak z tymi kursami rolniczymi które były wystarczające do otrzymania premii 3 lat temu a teraz ci co pobrali są wzywani do oddania pieniędzy.Mam kolegę który złorzył na MR i nie ma egzaminu to będzie go zdawał w tym roku bo nie chce potem obudzić się z ręką w nocniku.DO Pitr6340 ARiMR skapnie się nawet ostatniego dnia przed upływem 3 lat.

 

Na początku zgodzę się z wami było trzeba mieć zdany egzamin lecz w 2009 dokładnie 20 marca weszło wżycie nowe rozporządzenie ( nowelizacja)które zmienia dotychczasowe że nie trzeba mieć zdanego egzaminu przedtem wykształcenie rolnicze średnie było rozumiane pod pojęciem sprawdź sobie to. Zmienili to ponieważ na świadectwie masz wypisane zawody zawodowe i oczywiście musisz zdać aby dostać świadectwo (na tak )więc musisz mieć wszystkie pozytywne oceny czyli pozdawałeś zawodowe przedmioty.

 

Co do tego ze się skapną po 3 latach to nie wież bo jak podpiszesz umowę to nie mogą ci nic zrobić jak ci nie wpiszą wykształcenia w zobowiązania


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

W moim przypadku a brałem premię w 2008 roku nikt papierka potwierdzającego zdany egzamin zawodowy nie chciał a ja zapomniałem go dołączyć do wniosku a że nie upominali się o niego to nie dostali. Do tego że skapną się za 3 lata to też nic nie mogą zrobić bo na decyzji są dokładnie wypisane wszystkie warunki jakie muszę spełnić i nie mogą za te 3 lata dołożyć jeszcze kilka nowych. Do modernizacji też nikt tego nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

tak się poskładało ze byłem znów w telewizorni, ministra nie mam zamiaru wygryzać, bo póki co nie nadaję się na to stanowisko, a ministrowi dobrze idzie, więc lepiej niech każdy robi swoje.

 

wracając do tematu - u nas notariusz to nie problem - mowili ze nawet tego samego dnia moga spisac wszystkie formalnosci, od notariusza mamy spis dokumentów, nie mniej dla nas wazniejsze jest co później.

Księgi wieczyste?

Gesodezja - wypis gruntów?

Gmina?

KRUS?

ARiMR - nadanie numeru gosp?

Aby zarejestrować się w krus musi Ci gmina wydać zaświadczenie że jesteś posiadaczem gruntów, ale nie zawsze na podstawie aktu not. Ci wyda, jeśli nie musisz poczekać na zawiadomienie z geodezji o zmianach, odebrać je i zanieść do gminy aby Ci wydała to zaśw., kiedy masz już zaświadczenia z gmin o posiadaniu gruntów idziesz do krus składasz podanie o ubezpieczenie i czekasz na pozytywną decyzję kiedy już ją dostaniesz możesz złożyć wniosek o zaśw o ubezpieczeniu, które jest potrzebne do agencji. Numer w Agencji załatwisz w przeciągu tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

@Kawa jaki miałeś numer wniosku?I czy miałeś jakieś poprawki zarówno do wniosku jak i biznesplanu?Bo ja miałem najpierw poprawki do samego wniosku, a następnie jakieś 2 tyg. temu złożyłem poprawki do samego biznesplanu i na razie cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Kiedy ja przejmowałem do ubezpieczenia w KRUS wystarczył tylko nakaz podatkowy ojca tylko że obejmowałem wszystko. U nas ubezpieczają od ręki i zaświadczenie też chyba zaraz wydali. Tylko jest taki myk że jak się zaczyna nowy kwartał albo rok to jakieś 15 dni mają nieaktywny system bo niby muszą podsumowania zrobić, i tym samym nie mogą nikogo nowego w tym czasie ubezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no YacentY widze ze cie do kamery ciągnie :)

 

pytanie do ciebie @zbigniewPGR czy ubezpieczenie jako ten domownik można opłacić wstecz ???

może ci troche nie zrozumiałem i sie wkurrrr na ciebie ale spoko miał słuszność

sorki za oskarżenie o multikonto

 

@YacentY szybko to trwa dlatego nie martw sie zdożymy z modernizacją :o jeździsz do AgroHandlu do marcinowic może ??

jeśli można wiedzieć to dużo ha masz wiem ze koło 30 ale nie dokładnie :D nie wiem czy mnie wygryziesz :)

 

decyzje o rentach mają być 24 listopada w powiatówce a 2 grudnia ogólna lista

 

egzamin trzeba zdać bo nie po to chodzi sie 4 lata do szkoły alby to oblać ale zawsze jest poprawka w sesji zimowej i potem 2 za rok wiosną

co do przepisów to faktycznie powiedziano mi ze ważne jest świadectwo na egzamin nie patrzą ale dobrze żeby był

ale z drugiej strony jesli ktoś doszedł do 4 klasy i skończył szkołe to nie możliwe ze nic z niej nie wyniesie w rolnictwo a KAŻDEMU może sie noga powinąć na egzaminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

to juz napewno jest pewne ze jutro w powiatowej arimr będą wiedzieli kto sie załapie na RS czyy tylko plote ktos puscił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Jest decyzja wkońcu pozytywna;) Oddział Olsztyn, nr około 330 teraz czekanie na decyzję w sprawie RS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?

My przepisaliśmy ziemie 19 października i jeszcze czekam na decyzje w krus... Ale wszystko przez to że mam ziemie w 3 gminach i dwóch powiatach i wszędzie mają inne wymagania..... Ale nie ma na to reguły. Zapytaj najpierw u siebie w krus czego chcą aby się ubezpieczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no YacentY widze ze cie do kamery ciągnie :)

 

@YacentY szybko to trwa dlatego nie martw sie zdożymy z modernizacją :o jeździsz do AgroHandlu do marcinowic może ??

jeśli można wiedzieć to dużo ha masz wiem ze koło 30 ale nie dokładnie :D nie wiem czy mnie wygryziesz :)

 

decyzje o rentach mają być 24 listopada w powiatówce a 2 grudnia ogólna lista

jeżdze do Marcinowic ostatnio nawet kilka razy byłem i nie wykluczone ale pewnie jeszcze z kilka razy się tam pojawie :)

chcodzi ci o areał do przepisania? no jest tego koło 30.

my sie dopiero musimy zastanowić czy jest szansa i sens wchodzić w MGR. Brat i tak już dużo będzie inwestował


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj