Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#14161 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to forum zawsze podnosi na duchu dzięki panowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:59
  •  

#14162 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 13:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli mowicie ze zielona lista ma być w polowie przyszlego tygodnia?:), no ja mam nadizeje ze mi przyznaja pomoc, bo wiaze swa przyszlosc z rolnictwem, mam ponadto wyzsze rolne wyksztalcenie, spelniam wymogi gruntow, spore bezrobocie w powiecie, stan esu z koncem sie zgadza wiec mam nadzieje ze decyzja bedzie pozytywna :)

#14163 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kabaczek89 z maks za wykształcenie i sporo za bezrobociem, bez sporej liczby punktów za ziemie nic nie daje, lepiej napisz ile masz pkt w sumie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14164 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koło 20-21, mam powyżej średniej krajowej ale nie dwukrotność, a na pewno prawie 9 tys osób nie ma podwojonej liczby hektarów i pkt za bezrobocie i wyższe wykształcenie

Edytowany przez kabaczek89, 08 sierpień 2014 - 14:13.

#14165 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 08 sierpień 2014 - 14:12

Wypis ważny przez miesiąc? Przez miesiąc działka Ci się zmniejszy albo jej położenie? Chore, u mnie nikt nie wymagał żadnych wypisów (produkcja roślinna).

Mi to mówisz? wiem, że to chore... Po prostu mają okazję wyłudzić trochę pieniędzy, będziesz coś chciał znowu zrobić np. przepisać ziemię czy wszystko inne, poproszą o aktualne wypisy i kolejne 150zł... Beznadzieja.

@kabaczek89 z taką ilością punktów to jesteś pewniakiem w przeciwieństwie do mnie... pare ha powyżej średniej krajowej, chyba niecały punkt za bezrobocie i 0 za wykształcenie bo jestem w trakcie...

Edytowany przez KoNiU4718, 08 sierpień 2014 - 14:16.

#14166 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 17:19

ja mam problem innej kategorii, otóż moi rodzice na tą chwilę utrzymują się z produkcji mleka, ale ja gdybym przejął gospodarstwo to chciałbym zmienić profil na chów bydła opasowego, jest jakikolwiek sposób, by tak skonstruować biznesplan na MR, żebym przejął gospodarstwo z krowami, zlikwidował je i zamiast ich nastawiał byków?

ponawiam pytanie, bardzo zależy mi na odpowiedzi

#14167 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chcesz przejąć gospodarstwo ponieważ starasz się tylko o premię MR. Czy twoi rodzice chcą iść na emeryturę?
Jeżeli nie chcą iść na emeryturę, to zostaw im krowy, a ty weź pozostałą część gospodarstwa. Jeżeli chcą iść no to niech się wstrzymają do puki nie utworzysz własnego gospodarstwa i dopiero później przepiszecie krowy a następnie nastawiasz byków.

#14168 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jedno z drugim się wyklucza (trzeba nieco przerobić oborę, bo to właśnie w niej zamierzam trzymać byki)

Edytowany przez fioletowy, 08 sierpień 2014 - 17:58.

#14169 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli przez jakiś czas nie będziesz miał ani krów ani byków? Przynajmniej na czas przerabiania obory. Więc teraz bierz samo pole na umowę dzierżawy. A po przeróbce obory ale przed wstawieniem byków, niech rodzice przepiszą na ciebie całe gospodarstwo wraz z budynkami oraz ziemią.

#14170 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) samej ziemii nie wystarczy, by spełnić wymagania punktów ESU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14171 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To dopisz sobie 0,4 ha truskawek w roku docelowym. I faktycznie w tym roku docelowym kup sadzonek truskawek na 0,4 ha, zawołaj kilku kolegów weź bankę bimbru idźcie na pole wsadźcie te truskawki, co by w razie kontroli były. A na jesień je zaorz.

#14172 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proponowałbym te truskawki rok wcześniej, żeby nie było sztucznego budowania ESU.

#14173 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe jak to z tą listą wyjdzie... Słyszałem już tyle tyle teorii w agencjach na ten temat, że można się pogubić najciekawsza to ta która mówi że w pierwszej kolejności dostają ci którzy mają już na własność, ponoć jakiś tam zapis był na stronie że wnioski dzielą się na gospodarstwa własnościowe i te które zostaną przejęte. W sumie z tą punktacją różnie może być bo nawet z mojej okolicy kupa ludzi złożyła mając może po 10ha i 2krowy wiec ta punktacja aż taka wysoka nie musi być

#14174 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Guzik prawda z tym co mówią. Kompletna bzdura. Punkty są przyznawane na podstawie ilości użytków rolnych, stopy bezrobocia i wykształcenia/stażu pracy w gospodarstwie.

#14175 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 07:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przy przekazaniu prawie 15 ha w mazowieckim(jest to całe gospodarstwo bez hodowli) pracownik ARiMR powiedział przy poprawkach że szanse nikłe na premie 1do 5 tak to określił.Najwięcej dostaną na warmi i mazurach.

#14176 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 09 sierpień 2014 - 07:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja znowu usłyszałem w czasie poprawek, że są bardzo duże szanse że dostaną wszyscy

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#14177 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 09 sierpień 2014 - 08:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tydzień nie jednemu sie dłuży :) dziś impreza jutro przespać cały dzień od poniedziałku ostro w pole zjechać w środe wieczorem iść spać wstać w południe i patrzeć na liste :D :D

#14178 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2014 - 08:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi natomiast nikt nic nie chciał powiedzieć, bo po prostu sami nie wiedzą ;) Prawda jest taka, że sami pracownicy się w tym gubią bo w jednym ARiMR mówią tak, a pojedziesz do drugiego i znowu co innego...

#14179 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jaro30 z 15h w mazowieckim można mieć i 20pkt i premia pewna, kwestia wykształcenia i bezrobocia
co do pieniędzy to na wszystkie wnioski nie mieli by z czego przesunąć, 23,5tys wniosków to 2,35 mld zł, miejmy nadzieje że coś dorzuca jeszcze ale nie 1,5mld zł, nie dawno znaleźli pieniądze na przywracanie potencjału dla wszystkich cto trzeba być dobrej myśli

Edytowany przez majkel207, 09 sierpień 2014 - 09:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14180 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do wykształcenia to fakt nie ma rolniczego(sistra cioteczna ma przejąc gospodarstwo)i stąd mam te info bo już 2 razy była na poprawkach i jej trochę pomagałem.Moim zdaniem wystarczyło dac po 75 lub 50 tyś jak jest mały fundusz a zasycic większe grono "młodych rolników"