Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#14121 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 04 sierpień 2014 - 23:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi kontaktu z ARIMR(ELizówka pod Lublinem). Nie wiem dlaczego tak narzekacie na lubelskie, ale mój doradca okazał się w porządku człowiekiem, ZAdzwonił i powiedział, że jest coś do poprawy, Ustaliliśmy, że prześle mi skany na maila(strony PRG które są do poprawy). Po dokonaniu poprawek przesłałem mu mailem nową wersję, a po sprawdzeniu, podpisaną wersję listem poleconym. Nie wiem czy już doszła, bo do lbn mówił że długo idą. Jednocześnie dokonałem zmiany wniosku, przejmuje gospodarstwo w formie dzierżawy-będzie taniej. Biznesplan pisałem sam. Odrobinę problemu sprawił mi obrót stada, który uznałem za niepotrzebny, ale jak mus to mus... Co ciekawe, nakazano mi wypełnienie obrotu stada dla trzody chlewnej, pomimo tego że mam i zamierzam do końca "młodego" posiadać dwie sztuki rocznie. Pkt podobno mam 15,2, Lista kształtuje się na poziomie 16,5 Ale to info oczywiście nie potwierdzone. To usłyszałem przez telefon. A jeszcze mam pytanie. Czy od kogolwiek z Was wymagano przesłania kopii/oryginałów wypisów z EGiB?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:48
  •  

#14122 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 06:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od niemal wszystkich moich klientów w lubelskim chcieli wypisy z rejestru. I nie myl słowa doradca z osobą prowadzącą wniosek w Arimr.

#14123 Share Danielson89

Danielson89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 06:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem z lubelskiego i miałem to samo... a jak chcialem dodzwonic sie do osoby prowadzacej wniosek to cisza, 2 dni dzwonilem.. Olewka:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14124 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 08:32

dmowski1939 no ja w małopolskim tez musiałem dostarczyc wypisy

#14125 Share LESNY44

LESNY44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 09:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moje doswiadczenia z ARIMR Lublin sa rowniaz pozytywne. Chociaz po pierwszym telefonie z poprawkami bylem wkurzony w skrocie dano mi do zrozumienia ze nic z mojego wniosku nie bedzie i zebym zrezygnowa bo nie mam wyksztalcenia. Wypisow rejestru gruntow nikt ode mnie nie chcial tylko xero aktu notarialnego.

#14126 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 12:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam wszystkich :) chcialem was podpytac czy wg mam szanse na mlodgo rolnika skoro gospodarstwo mam 5,85 ha a mieszkam na pomorzu..pieniadze chcialbym przeznaczyc w calosci na zakup ziemi (bo akurat mialbym mozliwosc odkupic) tak zeby bylo conajmniej 10,42 ha bo tyle obecnie wynosi srednia krajowa..wysksztalcenie mam techniczne ale logistyczne wiec musialbym je uzupelnic..myslicie ze wg jest jakas szansa na to aby otrzymac te srodki?

#14127 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 12:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciezko cokolwiek powiedzieć na ten moment, ale skoro pytasz o ocene szans to wg mnie niestety Twoje szanse nie sa zbyt duze.. choc zawsze moze sie tak zdarzyc ze np duzo srodkow na MR zostanie przekazanych z innych zrodel itp :) pożyjemy zobaczymy

#14128 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 12:16

witam wszystkich :) chcialem was podpytac czy wg mam szanse na mlodgo rolnika skoro gospodarstwo mam 5,85 ha a mieszkam na pomorzu..pieniadze chcialbym przeznaczyc w calosci na zakup ziemi (bo akurat mialbym mozliwosc odkupic) tak zeby bylo conajmniej 10,42 ha bo tyle obecnie wynosi srednia krajowa..wysksztalcenie mam techniczne ale logistyczne wiec musialbym je uzupelnic..myslicie ze wg jest jakas szansa na to aby otrzymac te srodki?

Jeśli złożyłeś wniosek, to poczekaj jeszcze te niecałe dwa tygodnie i się dowiesz czy dostałeś - czy nie. Szanse są zawsze

#14129 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, w biznesplanie wpisałem, że ziemie przejmę od rodziców na podstawie umowy darowizny. Czy będę mógł to jeszcze zmienić na umowę dzierżawy? Jeśli tak to kiedy i na jakim etapie to zrobić?

#14130 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz teraz. Możesz poczekać do otrzymania decyzji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14131 Share colorado

colorado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 06:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spostrzeżenie po odwiedzeniu strony ARiMR: ODRy w woj podkarpackim nie maja ani jednego eksperta do funduszy unijnych!
Czy woj. podkarpackie jest woj. stricte przemysłowym, że nie sa potrzebni? Czy to może najgorsze zad*pie mentalne w Polsce.

freetaxi usuń stopkę, bo wprowadzasz ludzi w błąd

Edytowany przez colorado, 06 sierpień 2014 - 06:42.

#14132 Share danmag

danmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 07:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej ktoś z mazowieckiego się orientuje czy 14,71 ha wystarczy, aby dostać MR?

#14133 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sam areał nic nie powie ile masz pkt. Dochodzi jeszcze bezrobocie w powiecie i wykształcenie - na tym forum było to wałkowane może ze 150 razy...

#14134 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 14:36

Spostrzeżenie po odwiedzeniu strony ARiMR: ODRy w woj podkarpackim nie maja ani jednego eksperta do funduszy unijnych!
Czy woj. podkarpackie jest woj. stricte przemysłowym, że nie sa potrzebni? Czy to może najgorsze zad*pie mentalne w Polsce.

freetaxi usuń stopkę, bo wprowadzasz ludzi w błąd

http://www.arimr.gov...kopiuj-1-1.html

Odwiedziłeś stronę ARIMR i nie znalazłeś tego artykułu? Nabory są i póki co będą ale nie we wszystkich częściach kraju. Kolego żyjemy w XXI wieku. Są telefony, e-maile, faxy. Ja mam klientów, których na oczy nie widziałem :)

Edytowany przez freetaxi, 06 sierpień 2014 - 14:39.

#14135 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moje odczucie po kontakcie z ARiMR Poznań w pelni pozytywne, trafilem na dwie bardzo konkretne i mile osoby, mozna powiedziec ze ostatnia korekte sami wykonali, naprawde zlego slowa powiedziec nie moge

#14136 Share waldek91

waldek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można zmienić formę przejęcia gospodarstwa z darowizny na dzierżawę po ogłoszeniu list? Ile może potrwać takie rozpatrywanie wniosku bo zależy mi na czasie?

#14137 Share ostry45

ostry45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 21:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego freetaxi mam pytanie. Na początku wujek z ODR spisywał wszystkie sprzęty i ja mam ursusa C 360 i C 330. Podane mam ze za pieniądze chce kupic tur z osprzętem duzy pług i takie tam. Na zimę tego roku planujemy zakupić ciągnik ok 100 koni mechanicznych ale za swoje pieniądze. Czy nie będzie problemu z tym aby właśnie na ten duży ciągnik włozyć tura i sprzęty do niego właśnie? Jak to wygląda.
I drugie pytanie. Mam 7 krów mlecznych sprzedaje mleko ludziom ale zbiornika na mleko nie posiadam. Wujek mówił ze jak załapię się na MR będę musiał kupic zbiornik na mleko. Czy dałoby się później zmienić to tak, aby jednak mleko szło na własne potrzeby albo likwidować dojne krowy i zastępować je byczkami mięsnymi?
Byłbym wdzięczny za informacje ;)

#14138 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 11:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego ostry45 myślę, że nie będzie ich interesowało do jakiego ciągnika ten Tur będzie ,aczkolwiek dla pewności go możesz zakupić dopiero po kupnie większego ciągnika, masz 3 lata na wykorzystanie pieniędzy, chyba ,że zastrzegłeś w biznesplanie ,że do końca tego roku to zrobisz więc musisz, ale myślę,że nikt się nie doczepi do jakiego ciągnika ten TUR . A z krowami mlecznymi ,może być ciężko żeby przejść na produkcję mięsną bo to jednak był biznes- plan , co innego gdybyś dodatkowo do mlecznej mięsną produkcje przyłączył to tylko drobna korekta , a tak to zmiana całej struktury hodowli będzie wchodziła w grę ,zmieni się wartość ESU itd. Wtedy już byś nie kierował się tym co było zawarte w biznesplanie gospodarstwa, a w wymaganiach jest napisane ,że włąsnie należy prowadzić gospodarstwo własnie zgodnie z nim. Więc nie wiem czy uda się krowy zlikwidować bo włąsnie na jie pieniądze dostajesz. A zbiornik musisz mieć bo jest niezbędny przy produkcji mleka i wymagany

#14139 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 14:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam problem innej kategorii, otóż moi rodzice na tą chwilę utrzymują się z produkcji mleka, ale ja gdybym przejął gospodarstwo to chciałbym zmienić profil na chów bydła opasowego, jest jakikolwiek sposób, by tak skonstruować biznesplan na MR, żebym przejął gospodarstwo z krowami, zlikwidował je i zamiast ich nastawiał byków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14140 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie do osób które korzystały już z młodego rolnika czy po otrzymaniu pozytywnej decyzji można zmieniać np maszyny, ceny które chce się kupić jeśli tak to czy są z tym jakieś problemy ? z góry dzieki za odp