Polecane posty

freetaxi    947

No widzisz i już masz proste rozwiązanie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Pedro te 12 ha to pod jakieś wiatraki?

 

Nie, chodzi o rodziców w akcie mam zapisane wszystko w formie darowizny i te 12 ha ujęte jako za "dochowanie/dożywocie" rodziców w domu, opieka i te sprawy... A na jednej działce mam służebność przesyłu tylko, linia wysokiego napięcia zahacza o moją działkę, ale z tym chyba nie powinno być problemu...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A wniosek o płatność składałeś już?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dzisiaj ogarnąłem zaświadczenie z KRUS i w piątek jadę do Białego składać, chyba że nie będą pracować, trzeba zadzwonić...

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To ciekaw jestem co Ci z tą służebnością powiedzą. Składaj wniosek i informuj jak sprawa wygląda.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Mam nadzieję że będzie ok, przecież to normalne rodzice chcą jakiegoś zabezpieczenia... Nie ma współwłasności żadnej tylko to dożywocie...


A oni tam od razu przeglądją wniosek żeby w razie czego poprawić na miejscu??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nikt Ci raczej nie będzie analizował wniosku z tuzinem załączników :) Składasz i do widzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Będziemy się martwić jak przyjdzie poprawka ;) Dzięki za wszystko i udanej zabawy życzę ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Słyszał ktoś o tym?
 

Zmiana przepisów w 2015 roku

Od 1 stycznia 2015 roku planowana jest zmiana przepisów, która pozwoli osobom prowadzącym działalność rolniczą (i ich domownikom) objętym ubezpieczeniem z KRUS na podejmowanie dodatkowej pracy na podstawie umowy-zlecenia bez utraty możliwości dalszego ubezpieczenia w KRUS.

W takim przypadku pracujący będą podlegali podwójnemu ubezpieczeniu:

  • jako zleceniobiorcy obowiązkowemu w ZUS oraz
  • nadal dobrowolnie jako rolnicy (domownicy) w KRUS.

Możliwość ta będzie jednak dotyczyła tylko tych, których przychód z umowy-zlecenia w miesiącu nie przekroczy połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę (875,00 zł brutto w 2015 r.) – tłumaczy adwokat Łukasz Wieszczeczyński.

 

 

Osoby, które przed wejściem w życie tych przepisów, straciły możliwość ubezpieczenia w KRUS w wyniku podjęcia pracy na podstawie umowy-zleceniu, będą mogły złożyć w terminie 6 miesięcy stosowny wniosek i zostać objętym ubezpieczeniem ponownie.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wczoraj się dowiedziałem. Konkretne informacje wraz z podstawami prawnymi są na stronie krus.gov.pl


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

pedro2 ile dni czekałeś po podpisania aktu u notariusza umowa dożywocia i służebność a zanim wprowadzili zmiany w gminie ?

 Bo byłem  w poniedziałek w starostwie żeby przyspieszyć sprawę to mi powiedzieli że muszą dostać papiery z sadu to dopiero zrobią zmiany i prześlą dalej do gminy .

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a tego mlodego rolnika pieniadze jak dostalem 100 tys i cche kupic ziemie np a ze u mnie w okolicy bede musial zapalcic za ha 60 70 tys to moge tyle za hektar placic z tych pieniedzy czy jest jakies ograniczenie co do zaplaty za hektar ziemi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Cena zakupu za 1 ha gruntu nie może rażąco odbiegać od ceny rynkowej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

u mnie właśnie pani która sprawdza mój  wniosek kazała babci napisać takie oświadczenie ,że    służebność dotyczy mieszkania (które nie jest przepisane na mnie ) i ,że nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej i nie   ma nic do tej działki w której księdze wieczystej widnieje  ta służebność , powiedzieli  ,że to wystarczy  dziś to wysłałem a czy wystarczy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

pedro2 ile dni czekałeś po podpisania aktu u notariusza umowa dożywocia i służebność a zanim wprowadzili zmiany w gminie ?

 Bo byłem  w poniedziałek w starostwie żeby przyspieszyć sprawę to mi powiedzieli że muszą dostać papiery z sadu to dopiero zrobią zmiany i prześlą dalej do gminy .

 

A co Ty chcesz od gminy?? Po dwóch tyg od przekazania u notariusza przyszły księgi i to wszystko. Trzeba jakieś zaświadczenia z gminy??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

Pedro no zaświadczenie z gminy dla krusu trzeba mieć żeby się ubezpieczyć chyba?

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja dawałem tylko nakazy z podatku ojca i nikt nic innego nie chciał...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

no ok to w poniedziałek wale do krusu sie ubezpieczyć i te zaświadczenie dostać to wystarczy akt notarialny i nakaz płatniczy ojca i mnie ubezpieczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zobaczysz czy Ci coś innego nie wymyślą :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no jak u mnie w okolicy taka jest cena rynkowa ziemi no od 50 tys ale to trzeba trafic zeby cos kupic za taka cene a to ile maksymalnie mozna by wpisac a mozna np kupic 3 ha czyli to by bylo ok 200 tys to 100 tys z mlodego rolnika a nastepne 100 tys kredytu dobrac i wtedy z mr by wyszlo po 33 tys ha to by tak moglo byc ? a kredyt bym dostal hyba na te hektary wtedy nie moglby to byc kredyt z dotacja z arimr tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

zawsze mnie zastanawiala kalkulacja oplacalnosci uprawiania czegokolwiek przy placeniu takich sum za hektar ziemi. Moze za malo wiem ale nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego te ceny to jeszcze jest pryszcz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kolego marluk albo trzeba w prawo albo w lewo albo rozwijac swoje gospodarstwo albo kicha i nic z tego nie bedzie ja napewno sprzedac nie chce a jak powoli po trochu hektarow by dokupil to mozna jako tako zyc pogodzic prace i gospodarstwo ciezko bo mozna gospodarstwo zaniedbac a tak mozna dokupowac co zrobie ze takei ceny ziemi sa niejedni to jzu krzycza nawet po 100 tys ale chwilowo nie ma jeszcze takiego co by tyle zapalcil trzeba jakos zyc co nie a jak jest szansa i mr dostalem to trzeba to jakos wykorzystac dobre i troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie umów użyczenia. Załóżmy że ojciec użyczył mi stodołę jednak na 1/3 stodoły na lato chce wstawić 10 byków - przejdzie takie użyczenie?

 

A to bydło nie moze byc w stodole utrzymywane? Czy jak ta stodoła uzyczona to tylko na słome i siano moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj