Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#14081 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 17:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W sumie nie wiem czy to wina US czy widzi misie ARiMR w Zamościu. Trochę pożartowałem z panią w US i mówiła mi, że oni od lat już takie zaświadczenia wystawiają i nie było nigdy problemów.
Jak na moje oko dostałem takie same 2 zaświadczenia z tą różnicą, że to pierwsze nie podobało się agencji.
Ale co tu dużo mówić, polskie urzędy - tego nie ogarniesz..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:38
  •  

#14082 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ogólnie lubelskie to masakra w tym roku. Czepiają się dosłownie wszystkiego i trzeba czasami zaliczyć po kilka wycieczek do BWI.

#14083 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Lubelskie masakra? A mazowieckie to nie!?
Ja musiałem jechać do Krusu aby wydali mi drugi raz to samo zaświadczenie tylko dlatego, że PANI w Agencji nie spodobał się kolor pieczątki i podpis.
To dopiero paranoja.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14084 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 17:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wernicjusz jeden z moich klientów miał 4 wypady po 200 km w obie strony bo Pani w Agencji co dwa dni się co raz więcej nie podobało :)

#14085 Share tyran

tyran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 sierpień 2014 - 22:26

Wiesz nie każda osoba jest alfą i omegą. Do mnie zgłaszały się nie tylko osoby, które były zainteresowane przygotowaniem wniosku ale także te, które chciały żebym sprawdził krok po kroku całość. Jak popsuje mi się samochód to nie naprawiam go sam tylko jadę do mechanika :)

samochód to inna sprawa bo wymagana jest specjalistyczna wiedza, w przypadku wniosku to wszystko robione jest dla ludzi i jest instrukcja telefony do agencji i można to ogarnąć a co do biznesplanu to przepraszam ale jesli ktoś nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności żeby go wypełnić to nie nadaje się na rolnika. gdzie wszystko wypełnia program i dotego jest instrukcja to naprawdę trzeba się starać żeby coś źle zrobić. Tymbardziej że skoro już chcesz te 100tys to powinieneś wiedzieć jak bedzie wyglądał twój biznes przez 5 lat.

ja skonczylem studia i wolalem zaplacic by miec to z glowy i by zajal sie poprawka gdy cos wyjdzie nie tak:)

Znam ja takich studentów rolnictwa co po studiach nie wiedzą ile to kwintal. Jak cos mogłoby wyjść nie tak? Ja wypełniałem wszystko z myslą że nie ma już żadnych poprawek a wyłącznie sprawdzzenie na miejscu. i jakie było moje ździwienie kiedy dowiedziałem sie o okresie na poprawki. Sam tez miałem kilka drobnostek do wyjaśnienia i uzasadnienia ale wystarczył telefon do osoby prowadzącej co i jak.

Takie podejście ludzi do sprawy tylko sztucznie generuje całą rzeszę ludzi bardziej ogarniętych którzy żyją na dofinansowaniach rolnictwa z UE. Unia daje tobie ale do mnie 10%. Miastowi wiecznie psiocza na rolników jak to oni mają dobrze z tą unią ale czy ktos dysponuje informacjami ile forsy idzie na urzedzników obracających unijną kasą.

#14086 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 09:26

.

Ja wypełniałem wszystko z myslą że nie ma już żadnych poprawek a wyłącznie sprawdzzenie na miejscu. i jakie było moje ździwienie kiedy dowiedziałem sie o okresie na poprawki.

Nie czytałeś instrukcji ?

#14087 Share Zawisza

Zawisza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 10:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I ja również miałem poprawkę, a zabrakło kilku słów, bo plan rozwoju gospodarstwa jest nastawiony na produkcję roślinną, a że żadnych budynków nie mam wpisanych to się przyczepili do przechowywania nawozów, bo była wpiska że będą stosowane. Wystarczyło dopisać, że będą rozsiewane bezpośrednio po zakupie, tak samo ze zbożem, sprzedaż bezpośrednio z pola. Ogólnie tych maszyn które trzeba było wpisać to osoba robiąca wniosek powiedziała mi, że to można zmienić nawet jeżeli dostane MR dlatego też żeby ominąć dodatkowe poprawki wpisaliśmy ciągnik i z głowy.

#14088 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 13:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W agencji to sami nie wiedzą co chcą i po co to im jest. Mi pani kazała wpisać obroty stada bo jej się nie widziało, potem ze może sama poprawić i tak poprawiła że ESU spadło o 0,2 pkt, zaś po wysłaniu jej kawałka instrukcji zostawiła tak jak miałem pierwotnie.

PS. Ja to sknera jestem bo mi dużo było wydać 400 zł za wniosek... ;)
C328, U-912 i R 103-54

#14089 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 19:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To nie chodzi o to, że nie wiedzą co chcą tylko nie ma w kraju jednolitego systemu weryfikacji wniosków.

#14090 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kiedy bedzie wiadomo czy decyzja pozytywna czy negatywna i czy jak negatywna czy pozytywna to pismo przyjdzie czy nie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14091 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 21:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak się zobaczysz na zielonej liście za niecałe 2 tygodnie to możesz powoli czekać na decyzję pozytywną.

#14092 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 22:42

samochód to inna sprawa bo wymagana jest specjalistyczna wiedza, w przypadku wniosku to wszystko robione jest dla ludzi i jest instrukcja telefony do agencji i można to ogarnąć a co do biznesplanu to przepraszam ale jesli ktoś nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności żeby go wypełnić to nie nadaje się na rolnika. gdzie wszystko wypełnia program i dotego jest instrukcja to naprawdę trzeba się starać żeby coś źle zrobić. Tymbardziej że skoro już chcesz te 100tys to powinieneś wiedzieć jak bedzie wyglądał twój biznes przez 5 lat.

Znam ja takich studentów rolnictwa co po studiach nie wiedzą ile to kwintal. Jak cos mogłoby wyjść nie tak? Ja wypełniałem wszystko z myslą że nie ma już żadnych poprawek a wyłącznie sprawdzzenie na miejscu. i jakie było moje ździwienie kiedy dowiedziałem sie o okresie na poprawki. Sam tez miałem kilka drobnostek do wyjaśnienia i uzasadnienia ale wystarczył telefon do osoby prowadzącej co i jak.

Takie podejście ludzi do sprawy tylko sztucznie generuje całą rzeszę ludzi bardziej ogarniętych którzy żyją na dofinansowaniach rolnictwa z UE. Unia daje tobie ale do mnie 10%. Miastowi wiecznie psiocza na rolników jak to oni mają dobrze z tą unią ale czy ktos dysponuje informacjami ile forsy idzie na urzedzników obracających unijną kasą.

no niestety ja po zoo :), a tak na marginesie jestes zwyklym hejterem, bye mistrzu

Edytowany przez kabaczek89, 02 sierpień 2014 - 22:42.

#14093 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 08:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) akurat z tym wypełnianiem papierów to różnie jest. Znam sporo dużych gospodarzy którzy sami nic nie wypełnia od tego mają doradców i księgowe. I nie przeszkadza im to w korzystaniu z wszelkich programów i rozwijaniu gospodarstw. Tak samo jak można mieć firmę która zatrudnia kilkaset osób a mieć ukończona zawodówkę. Wystarczyło mieć układy jak padała komuna można mieć pół miasta i 1000ha. I nie trzeba się znać na wypełnianiu papierów.

#14094 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 08:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można po znalezieniu się na liście zielonej dostać decyzję negatywną?

#14095 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 08:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie.Decyzja o przyznaniu pomocy przyjdzie pozytywna.

#14096 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 sierpień 2014 - 10:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak z innej beczki się zapytam, podrzuci ktoś jakiś link ew inne żródło z którego mógł bym się dowiedzieć o co biega w tych obrotach stada? Sam nie mam produkcji zwierzęcej a chciał bym się trochę dokształcić z tego tematu

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#14097 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 11:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W google.pl na pewno coś się znajdzie :)

#14098 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 sierpień 2014 - 15:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No już sobie co nieco wygoglowałem :)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#14099 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 15:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pamiętać, że Wujek Google zawsze pomoże :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14100 Share mariuszalu

mariuszalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanie odnośnie struktury zasiewów. W biznesplanie mam napisane, że będę miał 4 ha żyta i 4 ha pszenżyta. Czy mogę zasiać np. zamiast po 4 ha żyta i 4 ha pszenżyta 8 ha żyta. Czy to jest grupa upraw(zboża), czy wszystko traktujemy oddzielnie?