Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#14021 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ten kto pisze że 60-tką można spokojnie 20ha obrobić, to albo nigdy tego sam nie robił albo ma równiutkie pola. Zapraszam do mnie na pagórki z gliną, jeden rok pracowałem 3p, to była męczarnia, strata paliwa i czasu. Teraz zakupiłem 130KM, mam o wiele lepiej uprawioną ziemię, mam więcej czasu, paliwa na pewno więcej nie wypił. No i po całym dniu pracy w ciszy i z klimatyzowaną kabiną mam więcej zapału do pracy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:47
  •  

#14022 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 21:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no u nas jest taki rolnik co okolo ponad 20 ha uprawia c360 no pola ma rowne i nic zarzucic mu nie mozna ma jeszcze c328 ale to tylko glownie do obory obornik wywala i tyle i on ma pola zadbane i c360 plug obrotowke 2 skibowke i daje rade spokojnie

#14023 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 22:09

Przepraszam bardzo a praca np. nowym siewnikiem z bajereami 3m to nie jest komfort w porównaniu z tak zwana dryla 1,8m ???? bo wg mnie tak !!!!!

Ale kogo ma obchodzić twój komfort pracy? Urzędników? Forumowiczów?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14024 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 09:32

Przepraszam bardzo a praca np. nowym siewnikiem z bajereami 3m to nie jest komfort w porównaniu z tak zwana dryla 1,8m ???? bo wg mnie tak !!!!!

Jakie bajery byś chciał w siewniku 3m których nie może mieć siewnik 1,8m?
Krótka piłka, moim zdaniem nie powinieneś otrzymać zgody na agregat 3m, bo widocznie 2,5m jak agencja zauważyła powinien wystarczyć. Do tego powinieneś skakać z radości że i taki chcą dać za darmo maszyn o wartości 100 tys, a gdybyś pisał jakieś odwołania i uargumentowania cała dotacja powinna być ci cofnięta gdyż zachowujesz się jak nie pokorny, bezczelny typ który zagląda w zęby darowanemu koniowi.

Edytowany przez damianzbr, 28 lipiec 2014 - 09:34.

#14025 Share nowaks485

nowaks485

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie jak uzasadnić pług 3 skibowy obracany

#14026 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 13:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Normalnie. Pług w gospodarstwie jest potrzebny jak psu buda.

#14027 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 13:41

Pit nie wiem, pierwszy raz się z tym spotykam. Proponuję skontaktować się z osobą prowadzącą wniosek. Warchest zmianę możesz zrobić kiedy chcesz po pisemnej zgodzie z Arimr oczywiście.

Mam do Ciebie jeszcze jedną pytanie prowadze produkcje zwierzęcą zarówno w cyklu zamkniętym jak i otwartym i Pani która prowadzi mój wniosek twierdzi że nie moge napisać cieląt z zakupu w cyklu otwartym

#14028 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 14:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zadzwoń do Pani i sobie wszystko wyjaśnisz. Tak będzie lepiej i szybciej.

#14029 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cytuje jej słowa proszę się kogoś poradzić bo jej się wydaje że tak jest.

#14030 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 14:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A sam pisałeś wniosek czy ktoś to robił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14031 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 14:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sam pisałem. Przez to że podawałem jej argumenty że ja mam racje to nareszcie mi tak powiedziała ;/

#14032 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 15:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To zostaw tak jak uważasz i powiedz, że się kogoś radziłeś. Po osobie weryfikującej i tak jeszcze jedna osoba sprawdza więc jak się czegoś dopatrzy to będą dzwonić.

#14033 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 16:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystkie wnioski są już w systemie - info z dzisiaj z Agencji oddział terenowy w Wawie. Teraz trwa poprawianie pierdółek...

#14034 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 17:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) też cos podobnego powiedział mi mój prowadzący, ale nie chciał nic powiedzieć o punktach .:/

#14035 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczekajcie jeszcze te ponad 2 tygodnie i wszystko się wyjaśni.

#14036 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś poprawka w Wawie jakeiś głupotki około 18.5-19pkt prowadzacy wniosek kazał spać spokojnie :)

#14037 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Każdy mówi co innego. Wcześniej ktoś pisał o 16 czy nawet 17 punktach. Pożyjemy, zobaczymy.

#14038 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2014 - 21:54

Jakie bajery byś chciał w siewniku 3m których nie może mieć siewnik 1,8m?
Krótka piłka, moim zdaniem nie powinieneś otrzymać zgody na agregat 3m, bo widocznie 2,5m jak agencja zauważyła powinien wystarczyć. Do tego powinieneś skakać z radości że i taki chcą dać za darmo maszyn o wartości 100 tys, a gdybyś pisał jakieś odwołania i uargumentowania cała dotacja powinna być ci cofnięta gdyż zachowujesz się jak nie pokorny, bezczelny typ który zagląda w zęby darowanemu koniowi.

Buahahaha leżę i kwiczę na sprzęcie to ty się ładnie znasz wiesz co kończę z Tobą dyskusję bo do Ciebie chyba po polsku nie dociera i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem mniejsza o to lata mi to koło... Po drugie jak nie dostanę premii to świat mi się nie zawali nie będę płakał wzdychał itp.ani się nie wzbogacę ani nie zbiednieję i nic złego się nie stanie. Raz juz otrzymałem pozytywną decyzję ale zrezygnowałem to czemu nie miałbym teraz dostać pozytywnej decyzji??? Ty to byś po trupach lazł na górę żebyś tylko capnął tą kaskę no nie :D żal mi Ciebie i Twojego podejścia do ludzi. Mimo wszystko i tak życzę Ci pozytywnej decyzji bo nikomu źle nie życzę... NARTY.

Edytowany przez Frytek, 28 lipiec 2014 - 21:58.

#14039 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) damianek jak wczesniej pisales z sensem tak teraz pier
agencja posluguje sie ta kretynska ekspertyza doboru maszyn
i np na 15 ha wystarczy opryskiwacz 400 l.
400 l starczy mi na 2 ha. to ile razy musze zjezdzac , nalewac wode zeby obleciec cale pole?
uprawiam intensywnie, 5-6 opryskow minimum na uprawe robie
nie ma to zadnego sensu ani ekonomicznego ani praktycznego
pozatym w tej chwili skladam wniosek, deklaruje ilosc ha, ale mam w planie rozwoj. tego agencja tez juz nie bierze pod uwage

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14040 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2014 - 07:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w piątek składałem poprawkę do wniosku w BP Kraśnik i był chłopak przede mną, we wniosku miał wpisane 15ha, a ciągnik użyczony od ojca (75km) i Pani się nie zgodziła na przyczepę 12t ponieważ młody nie miałby czym jej ciągać, stwierdziła nawet że "w takie mokre żniwa to po asfalcie jeszcze może by pociągnął ale w polu siądzie od razu" -jej słowa.