Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#14001 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 23:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oni dają, oni ustalają warunki. Nie podoba się, można zrezygnować i za gotówkę kupić samemu. Ale chyba nikt tego nie zrobi więc nie narzekajcie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:04
  •  

#14002 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 23:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Frytek, ciekawe podejście co do darmowej kasy, a pprzesada to twoje narzekanie.
Od razu byście chcieli z C330 przesiadać się na 100 konne ciągniki.
Bardzo dobrze że się czepiają, bo niby po co wam duże maszyny na tak małe powierzchnie gospodarstw jakie wskazaliście we wnioskach, mam nadzieję że nikt nie ma zamiaru tworzyć fikcyjnych gospodarstw po przez odpisanie kilkunastu ha od rodziców aby wyłudzić premię. Więc do 20 ha to spokojnie wystarczy c360 i agregat 1,8m i tylko na takie agencja powinna dawać kasę. Dzięki temu połowa naciągaczy którzy udają uczciwych odpadłaby i kasy dla wszystkich wystarczy. A widzę że takich to nawet w tym temacie jest kilku.

Dobrze że chociaż nie ma określonych warunków przy kupnie samochodu osobowego za dotację MR. Dzięki temu mam większe pole manewru. Mogę dowolnie wybierać szerokość opon, kolor, markę, moc i agencji nic do tego, grunt że na takie cele można tą dotację przeznaczać teraz tylko spokojnie czekać aż opublikują listy aby sprawdzić kto się złapał a kto nie.

Edytowany przez damianzbr, 27 lipiec 2014 - 00:03.

#14003 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 07:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oj Damian ale podpuszczasz ludzi... :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14004 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 09:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przyszła mi poprawka i musze wpisać parametry i wyposażenie zakupowanego ciągnika no to już przesada...

#14005 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Parametry swoją drogą nic nowego. Ale wyposażenie to już nie wiem po co im to potrzebne. Z jakiego województwa jesteś?

#14006 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie te wyposażenie to głupota. Z mazowieckiego.

#14007 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 09:59

Przyszła mi poprawka i musze wpisać parametry i wyposażenie zakupowanego ciągnika no to już przesada...

U mnie przy maszynach uprawowych mila pani w ARiMR poprosiła żeby wpisać szerokość maszyn - zakres 3-4,5 m.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14008 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 10:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A propo tych parametrów to co wypisać należy ?

#14009 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co jesli np ktos zlozyl na maszyny i dostanie teraz decyzje a tu sie trafila ziemia do kupna to do keidy mozna zmienc ze chce sie to przeznaczyc na zakup ziemii

#14010 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 11:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pit nie wiem, pierwszy raz się z tym spotykam. Proponuję skontaktować się z osobą prowadzącą wniosek. Warchest zmianę możesz zrobić kiedy chcesz po pisemnej zgodzie z Arimr oczywiście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14011 Share Darek168TM

Darek168TM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 13:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie się pytają co będę robił maszynami które wpisałem we wniosku.

#14012 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 13:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Było powiedzieć, że będziesz w nich robił pranie. Głupie pytanie, głupia odpowiedź.

#14013 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czasami się zastanawiam nad sensownością powyższych pytań przez naszych urzędników :)

#14014 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 lipiec 2014 - 13:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mnie pani w armir zapytała jak to jest możliwe że c330 daje rade opryskiwaczowi 400l :P Zaprosiłem ją do siebie na pokazy polowe B)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#14015 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2014 - 15:08

Frytek, ciekawe podejście co do darmowej kasy, a pprzesada to twoje narzekanie.
Od razu byście chcieli z C330 przesiadać się na 100 konne ciągniki.
Bardzo dobrze że się czepiają, bo niby po co wam duże maszyny na tak małe powierzchnie gospodarstw jakie wskazaliście we wnioskach, mam nadzieję że nikt nie ma zamiaru tworzyć fikcyjnych gospodarstw po przez odpisanie kilkunastu ha od rodziców aby wyłudzić premię. Więc do 20 ha to spokojnie wystarczy c360 i agregat 1,8m i tylko na takie agencja powinna dawać kasę. Dzięki temu połowa naciągaczy którzy udają uczciwych odpadłaby i kasy dla wszystkich wystarczy. A widzę że takich to nawet w tym temacie jest kilku.

Dobrze że chociaż nie ma określonych warunków przy kupnie samochodu osobowego za dotację MR. Dzięki temu mam większe pole manewru. Mogę dowolnie wybierać szerokość opon, kolor, markę, moc i agencji nic do tego, grunt że na takie cele można tą dotację przeznaczać teraz tylko spokojnie czekać aż opublikują listy aby sprawdzić kto się złapał a kto nie.

Gościu wypisz mi moje wszystkie posty gdzie narzekam.Jak już Ci kiedyś napisałem przestań durnoty wygadywać bo sr** się człowiekowi chce po lekturze twoich pościków. Siedzisz przed tym monitorem i hejtujesz ludzi tylko to potrafisz ? a po drugie czy komfort pracy należy się tylko rolnikowi który posiada 100ha ? według twojego płytkiego rozumowania to rolnik który ma 10 czy 20 ha to nie rolnik tylko chłop i dać mu konia bo nic mu więcej nie potrzeba..... Weź się chłopaku nie ośmieszaj

#14016 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze jedna poprawka której nie rozumiem w tabeli 3,1 w cyklu otwartym wpisałem cielęta poniżej roku i pani za arimr skreślił mi cały wiersz i napisała '' tego prosze nie wpisywać tylko byczki i jałoszki 1-2 lat ''. To gdzie ja te cielaki które kupie w danym roku mam zapisać?

Edytowany przez pit17, 27 lipiec 2014 - 16:29.

#14017 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 19:23

Gościu wypisz mi moje wszystkie posty gdzie narzekam.Jak już Ci kiedyś napisałem przestań durnoty wygadywać bo sr** się człowiekowi chce po lekturze twoich pościków. Siedzisz przed tym monitorem i hejtujesz ludzi tylko to potrafisz ? a po drugie czy komfort pracy należy się tylko rolnikowi który posiada 100ha ? według twojego płytkiego rozumowania to rolnik który ma 10 czy 20 ha to nie rolnik tylko chłop i dać mu konia bo nic mu więcej nie potrzeba..... Weź się chłopaku nie ośmieszaj

Teraz opowiadasz się za komfortem, a poprzednio narzekasz że agencja wskazuje szerokość maszyny nie po twojej myśli. Więc się zdecyduj nad czym ubolewasz klima w ciągniku czy szerszy agregat.

#14018 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2014 - 20:27

Oni dają, oni ustalają warunki. Nie podoba się, można zrezygnować i za gotówkę kupić samemu. Ale chyba nikt tego nie zrobi więc nie narzekajcie.

Jak nie dadzą to kupię za swoje, i tak maszyny trzeba kupić i tak

#14019 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 20:46

A nie jako należny?

należny jest wtedy jak coś sprzedajesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14020 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2014 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przepraszam bardzo a praca np. nowym siewnikiem z bajereami 3m to nie jest komfort w porównaniu z tak zwana dryla 1,8m ???? bo wg mnie tak !!!!!