Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31560 odpowiedzi na ten temat

#121 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 marzec 2008 - 19:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No fakt małe gospodarstwa nic na tych nowych zasadach nie zyskają... np w województwie kujawsko-pomorskim najmniejsza powierzchnia gospodarstwa musi mieć 17ha... A jak wiadmo mniejszych gospodarstw jest mnóstwo... :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:10
  •  

#122 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 14 marzec 2008 - 20:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem to powinno być tak jak na początku zakładano... młody rolnik miał dostać 100 tys. zł a nie jak to teraz 50 tys.

miało być też tak że wnioski mogliby składać ci którzy w momencie złożenia wniosku mają już 4 ESU. Przy średniej krajowej czyli ok 10ha to wartość ESU (zakładając że gospodarstwo ma chodowlę i zboża) na oko wyniesie 6 ESU

u mnie średnia powierzchnia to 13,4 ha (WLKP) ale w zachodniopomorskim - prawie 30 ha - gdzie tu sprawiedliwość ... a teraz są tego skutki - mało chętnych

#123 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:53

np w województwie kujawsko-pomorskim najmniejsza powierzchnia gospodarstwa musi mieć 17ha... A

Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie za rok 2007 w województwie kujawsko-pomorskim wynosi raczej 14,65ha, a liczbą złożonych wniosków proponował bym się nie przejmować, gdyż na złożenie wniosku jest jeszcze dużo czasu oraz część rolników zwleka z przekazaniem części gospodarstwa następcy czekając na wejście w życie nowej ustawy o płatnościach bezpośrednich tudzież na decyzję o przyznaniu tychże płatności (aby ich nie utracić)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dzisiaj składałem wniosek (kujawsko-pomorskie14,03,2008)i jest dopiero 24% wniosków przyjętych na tą pule pieniędzy

#125 Share Kriss79

Kriss79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WITAM
dzis w programie "Tydzień " Sawicki powiedział że sie ministerstwo zastanowi nad zwiększeniem doatcji na Młodego Rolnika z 50 tys ale nie wiem do ilu w związku z faktem iz w chwili obecnej mało osób spełnia wyśrubowane kryteria. co o tym myślicie?

#126 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 18:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też to słyszałem, teraz nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi się ze powiedział tak: Ci co mają więcej ha to dostaną więcej kasy, 50tyś. trochę kasy jest ale w sumie jak się tak zastanowić to wcale to nie jest dużo..

#127 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanie brzmi czy to kolejny demagog czy też nie? o premii w wysokości 100kzł mówiono już kilka lat temu, jednak ze względów czysto nikomu nieznanych pozostano przy połowie tej kwoty oraz jednocześnie wyśrubowano warunki; natomiast uzależnienie wielkości pomocy od powierzchni byłoby krzywdzące zarówno ze względu na położenie gospodarstwa (drastyczne różnice w średnich wojewódzkich powierzchniach gospodarstw) jak również ze względu na istotne różnice w cenach gruntów

#128 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 23:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zamiast ułatwić start tym "mniejszym" ułatwią i tak tym (co raczej mają łatwo) start.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#129 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 07 kwiecień 2008 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli widzę że to co już kiedyś mówiłem - sprawdza się ... wystarczyło logicznie pomyśleć że jeśli podnosi się poprzeczkę to wiadomo, że chętnych będzie mniej. Za wzrostem wymagań powinna wzrosnąć premia. Znów zaczną grzebać w ustawach i rozporządzeniach żeby to zmienić a to strata czasu. Amiało być tak pięknie... wrrr

#130 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 maj 2008 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) słyszałem o nowej zmianie...niby na początku przy przejmowaniu gospodarstwa wystarczy miec ten 1hektar a wymaganą srednia wojewodzką mozna osiągnąc dopiero w ciągu 5 lat...to jest o wiele lepsze juz, bynajmniej dla mnie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 maj 2008 - 09:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd masz taką informację? Gdyby tak było to już dawno kasa na te działanie by się skończyła, poniewaz jest wielu młodych rolników nie spełniających kryterium wielkości gospodarstwa. ;)

#132 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 maj 2008 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mlodzi rolnicy z 1 hektarem ziemi... marnowanie pieniedzy które daje nam UE... nie badzcie smieszni.

czyli kazdy kto ma 10 ha moze wyprodukowac 10 mlodych rolników. Powinna obowiązywac srednia wojewódzka (nie krajowa, bo krajowa czasem moze byc faktycznie za duza) Ale skoro daja pieniądze trzeba brac! Dlatego zycze powodzenia wszystkim.

#133 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 22 maj 2008 - 22:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie a czy słyszeliscie o zmianie przepisow dotyczacych mlodego rolnika przy wnioskach przyjmowanych od 1 lipca??
tzn moj kumpel mowi ze od 1 lipca do tych wymagan dojdzie jeszcze to ze jeden z rodzicow czy ktos kto bedzie mi ziemie przepisywal musi odejsc na emeryture czy tam rente. Jak myslicie czy w lipcu bedzie wiekszy szum wokol mlodego czy nadal ludzie z niechecia beda skladac wnioski. Bo ja mam dziwne przeczucie ze wszyscy na lipiec czekaja zeby ta ziemie bylo mozna skad zalatwic a do lipca to powinno sie dac rade.

#134 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9684 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 czerwiec 2008 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dla mnie najglupsze w tym wszystkim jest to ze musze byc ubezpieczony w KRUS przez 5lat :lol:
niestety ale pracuje i firma mi oplaca ZUS wiec w tym momencie juz nie moge sie ubezpieczyc z KRUS i d*pa blada,
nie wazne ze moge przejac gospodarstwo o podwojnej sredniej wojewodzkiej, ze spelnia juz wymogi ESU, nie wazne ze mam wyksztalcenie wyzsze rolnicze, nie wazne ze gospodarstwo jest dochodowe i bede je prowadzil sam - waze jest to ze wg tych durny przepisow nie bede platnikiem KRUS
dla mnie to nie doplata dla mlodych rolnikow tylko dla mlodych krusowiczow,
ehh szkoda gadac bo mnie nerwyy szarpia :D

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#135 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 22:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w ramach sprostowania konieczny jest tylko 3 letni okres podlegania ubezpieczeniu rolników w KRUS z mocy ustawy (w pełnym wymiarze i jako rolnik oczywiście), najlepszą opcją jest bycie naprawdę młodym rolnikiem;D (znaczy się do 23 lat) i jeszcze studentem, w takim przypadku odpada nam ZUSowy problem (możemy pracować na umowę o dzieło, zlecenie czy też prowadzić własną działalność w inkubatorze), nawet jeśli już przekroczyło się próg 26 lat to również umowa o dzieło nie przekreśla ubezpieczenia w KRUS (dla pracodawcy też powinna być to ulga- w wypadku stosunkowo nieabsorbujących zawodów), można też zaryzykować i czekać na reformę KRUS zawieszając tymczasowo pracę

#136 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 03 czerwiec 2008 - 12:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgadzam się całkowicie z YacentY-m, MR w tej edycji tak naprawdę nie wiadomo do kogo jest skierowany. W założeniach miała to byc pomoc dla mniejszych gospodarstw, tak aby miały szanse na lepszy start i poprawienie konkurencyjności, albo mówiąc bardziej przyziemnie, mieli szanse na "przeżycie".
Natomiast zafundowali nam warunki, które eliminują wszystkich tych do których pomoc miała trafic. I jak nieraz oglądam telewizję i słucham, że politycy dziwią się dlaczego młodzi nie sięgają po te pieniądze to mnie krew zalewa :angry:
Wprowadzenie zapisu o ubezpieczeniu w Krusie przez MINIMUM trzy lata - załatwiło wszytkich "bez mydła". Ja mieszkam koło Skierniewic ( pomiędzy Łodzią a Warszawą ), u nas gospodarstwa są bardzo rozdrobnione i warunek posiadania średniej krajowej dyskwalifikuje 80% a pozostałe 20% dyskwalifikuje zapis o Krusie ).
W mojej sytuacji jest tak, że za niecały miesiąc bronię pracę magisterską na Politechnice Warszawskiej i muszę iśc do pracy, bo z tak małego areału (11ha) nie da się godnie życ. Chciałbym gospodarstwo utrzymac, bo lubie wieś, tak jak chyba wszyscy którzy na AF zaglądają, ale w takiej sytuacji wybór jest dla mnie tylko jeden - musze zrezygnowac z MR.
Tylko ze względu na zapis o Krusie, bo pozostałe warunki spełniam.

Pozdrawiam
jarekw
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#137 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 14:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) smutne jak cholera to co piszecie....
mi się udało i złożyłem wniosek i czekam od 3 marca na podpisanie umowy i strasznie sie denerwuję że to tak długo trwa czy już podpisał ktoś ta umowę?... od podpisania w ciągu 3 miesięcy kasa wpłynie na konto....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#138 Share remus

remus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:36

smutne jak cholera to co piszecie....
mi się udało i złożyłem wniosek i czekam od 3 marca na podpisanie umowy i strasznie sie denerwuję że to tak długo trwa czy już podpisał ktoś ta umowę?... od podpisania w ciągu 3 miesięcy kasa wpłynie na konto....

witam,
co do wniosku MR to nie podpisujesz umowy tylko dostajesz decyzję (z warunkami do spełnienia lub bez) a następnie składasz jeszcze wniosek o płatność - tak w wielkim skrócie wygląda ta przygoda. . . . .

#139 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Decyzje powinny być wydane do końca lipca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wiem czy dobrze wybrałem..ale mogli byście mi doradzić co mam zrobić aby móc mieć własne gospodarstwo rolne i korzystać ze wszystkich przywilejów rolnika..ubezpieczenie,dotacje itp.?

Nie mieszkam na wsi tylko w mieście.nie mam wykształcenia rolniczego.Czy mogę się starać o jakieś dotacje na kupno/rozwój gospodarki?.

za każda odp będę wdzięczny:)