Polecane posty

freetaxi    947

Widocznie jakiś sens jest.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wniosek skladałem 24 listopada 5 grudnia dowiozłem wypisy jeszcze i prowadząca mowiła ze 9 grudnia poszedł do przelewu ale poki co nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafar91    0

Ja swój wniosek składałem 24 X i do tej pory nie mam pieniędzy na końcie a jestem z wlkp? Wie ktoś dlaczego to tak długo idzie? Czy może też ktoś tak długo oczekuje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Wypisy z rejestru Gruntów do agencji trzeba przedlozyc czy wystarczy Akt notarialny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sunf wystarczy akt notarialny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja akurat do tej pory trafiałem tak, że nie chcieli. A trochę tych wniosków o płatność przerobiłem w tej kampanii. Zastanawiam się po co im to. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Nie mam pojęcia ale miałem wezwanie do przysłania wypisów i ponowne wysłanie umowy dzierżawy bo guła w Agencji nawet od kserować nie umiała i nie widoczna była pieczątka notariusza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Adik92 miałem podobnie, też musiałem dostarczyć wypisy z rejestru gruntów na wszystkie działki i podobna sytuacja z kserem źle odbiły się pieczątki w biurze regionalnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Ja tak samo pofatygowałem się osobiście do regionalnego i takie rzeczy wyszły a później jeszcze cyrki z wielkościami działek ,coś mi kręciła ta moja pani rozpatrująca 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

Wypisy z rejestru Gruntów do agencji trzeba przedlozyc czy wystarczy Akt notarialny?

 

wypisy muszą tylko dzierzawcy, ja miałem akt notarialny i pani powiedziała ze nie musze zadnych wypisów przynosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie dzierżawcy też wypisów nie donosili póki co :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

ja zadzwoniłem bo wszystkich u mnie w okolicy wzywali i kazali wypisy dostarczyc i akurat trafiłem ze moj wniosek był sprawdzany i pani powiedziała ze ja nie musze dostarczac, bo w akcie notarialny wszystko co ja interesuje jest. A nie wiecie ile od wysłania papierów do Wawy jest przelew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Wszystkim Życzę Wesołych Świąt dużo zdrowia zdrowia i jeszcze raz pieniędzy Żeby zboża lepiej sypały krowy dawały więcej mleka byki i świnie szybciej rosły a przede wszystkim żeby w końcu to co produkujemy było bardziej dochodowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Ja już mam przelew ale mam do was pytanie od razu wydawacie Kase czy czekacie moze na Modernizacje po nowym roku bo tez sie zastanawiam :)

Możesz czekać, ale i tak łączyć nie będziesz. Słyszałem, że nim prędzej wydatkujesz na inwestycje młodego, tym mniejsze prawdopodobieństwo kontroli  ^^ czyli lepiej zrobić zakupy i nie czekać, oczywiście czasami lepiej poczekać tak jak w moim przypadku.

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

modernizacje mają zacząć tak samo jak młodego nowego, jak zakończą stare nabory, więc trochę jeszcze się zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Adanos kto Ci takich bajek naopowiadał?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

 Posiadam gospodarstwo od października, łącznie z bydłem i mam takie pytanie czy będę mógł się ubiegać o MR z nowej puli? Bo wyczytałem coś, że jestem 'kierującym' i w takiej sytuacji premia nie przysługuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy od terminu kolejnego naboru. Ale myślę że od października do tego terminu nie minie jeszcze okres po którym już nie można ubiegać się o MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mi też ten zapis nie pasuje ale raczej będzie jak było. Czyli będziesz mógł prawdopodobnie aplikować. W każdym bądź razie poczekajmy na rozporządzenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

kumplowi wczoraj przysłali list że jednak dostanie młodego rolnika. Na liście był 7 miejsc za pulą przyznanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

potrzebuje pomocy otóz moja kolezanka bedzie starac sie o MR w przyszłym naborze zapytała mnie czy jeśli otrzyma premie to czy bedzie mogla wyjść za mąż np. po roku od jej otrzymanie jesli jej chłopak ma gospodarstwo juz od 10 lat zagieła mnie szczerze mówiąc i nie wiem co jej powiedziec może jej jakaś mądra głowa która się orientuje w takiej sprawie dzieki za podpowiedz


a dodam ze bedzie na siebie miec bydło i co jesli by zmieniła adres zamieszkania i stado przeniosła do męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj