Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#13821 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam 17,94 także jestem na pograniczu jeśli ta informacja jest prawdziwa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:17
  •  

#13822 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) instas, dzięki za odpowiedź.

Dobra , a teraz pytanie: wie ktoś na pewno jak to jest z tym bezrobociem>? Wg tej tabelki kilka postów wcześniej czy jednak bezrobocie w województwie się liczy? Bo już nie ogarniam i nie wiem jak te punkty sobie liczyć.

#13823 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jak w tabelce.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13824 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bezrobocie oblicza się na podstawie średniej z województwa.
A jak jest w tabelce niech powie ten kto ją zrobił. Bo raz rzuciłem na nią okiem i akurat mojego powiatu nie znalazłem ale był inny sąsiedni którym też się interesowałem i pt. mi się nie zgadzały więc śmiem podejrzewać że jest wyciągnięta średnia krajowa.
  • jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:
  • najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
  • niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie.
http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

#13825 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:50

2 takich samych maszyn?
planuję w przyszłym prow kupić 2 ciągniki w tym samym wniosku, i zastanawiam się czy będą jakieś komplikacje...

Pani czepia się 3 metrowego siewnika nadbudowanego talerzowego oraz ciężkiego agregatu uprawowego również 3m. Niby 2,5 m bez problemu ale na "H" mi taki siewnik jak się będą rzucać to wezmę ciągnik a jak nie to rozygnuję bo nie będe dryli 1,8m kupował niby chca dac kase na inwestycje na maszyny ale 50 cm się czepiają..... Taka POlska niestety. A cofaćsięw rozwoju nie będe bo obecnie uprawiam pola siewnikiem i agregatem 3m ale niestety sprzęt ma swoje lata i jest wysłużony, przydałby się nowy.

Edytowany przez Frytek, 17 lipiec 2014 - 21:51.

#13826 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 22:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem dziś do ARiMR, koleś który rozpatruje mój wniosek powiedział że nie ma dostępu do listy ogólnopolskiej, powiedział mi jedynie że mój wniosek jest mniej więcej w polowie listy W ŁUKOWSKIM (nawet nie Lubelskim) oddziale, a do kupy będą to zaczynali składać za 2-3 tygodnie, tak więc mamy sprzeczne informacje.

#13827 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 23:10

instas, dzięki za odpowiedź.

Dobra , a teraz pytanie: wie ktoś na pewno jak to jest z tym bezrobociem>? Wg tej tabelki kilka postów wcześniej czy jednak bezrobocie w województwie się liczy? Bo już nie ogarniam i nie wiem jak te punkty sobie liczyć.

na 100 % tak jak w tabeli podanej wczesniej

#13828 Share arti17cf

arti17cf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 07:04

Dzwoniłem dziś do ARiMR, koleś który rozpatruje mój wniosek powiedział że nie ma dostępu do listy ogólnopolskiej, powiedział mi jedynie że mój wniosek jest mniej więcej w polowie listy W ŁUKOWSKIM (nawet nie Lubelskim) oddziale, a do kupy będą to zaczynali składać za 2-3 tygodnie, tak więc mamy sprzeczne informacje.

a ile pkt masz?

#13829 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 07:45

Za wykształcenie 0pkt :)

Koledzy, pomoże ktoś sprawdzic stope bezrobocia w woj. Lubuskim, powiat Wschowski ? ile pkt za niego ? Nie ogarniam tej strony Urzedu Statystycznego...

lubuskie Wschowski 2,57pkt wg tabelki

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

Za wykształcenie - nie mam pojęcia, za ziemię masz 11,65pkt, napisz jeszcze jaki powiat to Ci sprawdzę ile za bezrobocie

Bezrobocie oblicza się na podstawie średniej z województwa.
A jak jest w tabelce niech powie ten kto ją zrobił. Bo raz rzuciłem na nią okiem i akurat mojego powiatu nie znalazłem ale był inny sąsiedni którym też się interesowałem i pt. mi się nie zgadzały więc śmiem podejrzewać że jest wyciągnięta średnia krajowa.

• jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:
  • najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
  • niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie.
http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

W tej tabelce wciśnij CRTL+F i w otwartej rubryce wpisz nazwę twojego powiatu i ci samo znajdzie :)

#13830 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ludzie, nie przeżywajcie tak tego MR, wnioski złożone i nie ma już odwrotu. Co ma być to będzie. Prośba do tych co ciągle pytają ile zdobyli pktów za wykształcenie, ziemię i bezrobocie: pofatygujcie się do swojego OR z wnioskiem, w którym na początku krzyżyk stoi w polu "wycofanie wniosku". To jest przykre i nie wiem jeszcze jakie żeby złożyć i się nie zainteresować ile zdobyło się pktów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13831 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 08:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś dzwoniłem do OR i rozmawiałem z panem co mi wniosek sprawdzał. Powiedział mi że w śląskim ok 400 wniosków złożonych a lista rankingowa 14 sierpnia i że kasy dla 8000 MR jest widać że jest na bieżąco-:/)

#13832 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 10:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do Instans

,,Nie. Wręcz przeciwnie, usłyszałem że jak bym się wstrzymał z zakupami to żebym wszystko brał na modernizację.''

załóżmy ze dostaniesz MR ale jaka masz pewność, ze na MGR sie zalapiesz?czy jak sobie w bieznespalaie wpisales MR jako wklad na MGR to zwieksza to Twoja szanse w naborze na MRG?

#13833 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W żaden sposób nie zwiększą się szanse na MGR.

#13834 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:19

Przyszło dziś do mnie pismo z poprawkami. Sytuacja wygląda tak, że muszę wykazać budowle na której składowany jest nawóz naturalny. U mnie natomiast zbiornik jak i płyta nie były zgłaszane i nie ma ich na planach. Da się coś zrobić w tej sytuacji?

Nikt nie był w podobnej sytuacji?

#13835 Share Mark93

Mark93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:45

Wiem jak to policzyć, ale nie wiem w jakiej skali - wojewódzkiej, czy krajowej...
W wojewódzkiej każde następne miejsce to skok o 0,36pkt (świętokrzyskie), w krajowej 0,013pkt
Czyli wg skali wojewódzkiej mam 4,32pkt (powiat ostrowiecki), a wg krajowej 3,64 (tabelka)

Porównując w tabelce np powiat ostrowiecki i chełmski
bezrobocie 22,9% (ost) i 21,4% (cheł)
pkty 3,64 i 3,66
W ostrowieckim większe bezrobocie niż w chełmskim a mniej pktow.

Tabelka ni w pięć ni w dziewięć

Tabelka posiada nie poprawne dane, gdyż ja w powiecie konińskim w woj. wielkopolskim mam 4,87 pkt a nie jak w tabelce jest 4,59. Więc radze aby sobie każdy sam policzył, ponieważ wyliczenie jest bardzo proste. Ja mam za ziemie 10.13 pkt, wykształcenie 4 pkt a za bezrobocie 4.87 pkt. RAZEM 19 pkt. Pozdro

#13836 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tabelka poprawna bynajmniej u mnie mazowieckie powiat makowski

#13837 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:19

Tabelka posiada nie poprawne dane, gdyż ja w powiecie konińskim w woj. wielkopolskim mam 4,87 pkt a nie jak w tabelce jest 4,59. Więc radze aby sobie każdy sam policzył, ponieważ wyliczenie jest bardzo proste. Ja mam za ziemie 10.13 pkt, wykształcenie 4 pkt a za bezrobocie 4.87 pkt. RAZEM 19 pkt. Pozdro

Tylko skąd wiesz czy twoje liczenie jest poprawne, czy tabelka? Masz jakieś potwierdzenie ilości pktów z arimr? Tabelka bierze pod uwagę bezrobocie z końca lutego, czyli z tego okresu, wg rozporządzenia. Też wolałbym, żeby moje liczenie się sprawdziło a nie tabelka, bo różnica jest można powiedzieć kolosalna. Wg mnie mam 20,32pkt, wg tabelki 19,64

#13838 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w powiacie jarocinskim rowniez tabelka sie zgadza co do jednej dziesiatej i jak w przypadku przedmowcy wg moich wyliczen mialem 0,5 pkt wiecej za bezrobocie... a wg tabelki mam mniej, ale co najważniejsze tabelka zgadza sie z punktacja jaka otrzymalem potem z ARIMR

#13839 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie również sie zgadza a różnica z moim liczeniem to 1,5 pkt:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13840 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 15:26