Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 24 październik 2010 - 09:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam .Mam takie zapytanie. Czy ktoś otrzymał decyzje z województwa Śląskiego. Ja miałem ok. 250 numer no i na razie cisza . Nie wiem czy mam zadzwonić czy czekać .
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:51
  •  

#1362 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 październik 2010 - 10:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jeszcze czekam, poprawki zlozone i tylko na decyzje pozostaje czekac, a czy ktos w sprawie renty dostal juz jakies informacje ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1363 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 październik 2010 - 11:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w zeszłym tygodniu w biurze powiatowym mówili ze przesłali dane do województwa i ze ranking bedzie koło 20 listopada, a później przesyłanie papierów

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 24 październik 2010 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mógłby mi ktoś wyjaśnić czy jeżeli rodzice wydzierżawiliby mi 10ha( moja "pierwsza" ziemia, lecz miałbym tylko tą dzierżawe) to mógłbym starać się o premie dla młodego rolnika ?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#1365 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 październik 2010 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myślę,że dzierżawa się nie wlicza do młodego rolnika, trzeba być właścicielem ziemi... ;)

#1366 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 październik 2010 - 13:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mazowieckie

#1367 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 24 październik 2010 - 13:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Gorzupiak
po niedawnej nowelizacji ustawy, powinno to przejsc, jednak umowa nie moze byc krotsza niz 10 lat i takie tam...musialbys poczytaj tresc tej ustawy.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1368 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 październik 2010 - 13:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) KUrcze to czekanie najgorsze nr 760 łódzkie ;)

#1369 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 październik 2010 - 16:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po przez dzierżawy też da się starać o premię dla MR

ktoś wcześniej pytał się czy premie MR da się wykorzystać na MGR. Tak da się! 75 000 to jest wkład własny uzyskany z MR czyli można zrobić inwestycję za 150 000 a co najmniej trzeba wykorzystać 75% premi z MR czyli 52 500 brutto plus 52 500 z MGR to jest minimalna 105 000

#1370 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 24 październik 2010 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie macie co się denerwować dostaniecie decyzję. Ja z podlaskiego już dostałem, teraz czekam na decyzję ojca na RS.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 październik 2010 - 11:57

Witam,

Mam dwa pytania:
Czy po przejęciu ziemi (10.15ha) i podpisaniu umowy z ARiMR muszę w ciągu 5 lat stosować się do mojego Planu Rozwoju Gospodarstwa?? Jak tak, to w jakim stopniu mogę nie realizować założeń tego planu?

Czy po podpisaniu umowy z ARiMR, mogę zwiększyć obszar swojego gospodarstwa i nie ujmować tego faktu w P.R.G.?? Jak będę później rozliczany?? "Nowe ha" będą liczyły się do ESU?

Dzięki z góry za odpowiedź :]
Pozdrawiam

to co masz napisane w biznesplanie musisz dokładnie wykonać. Zmienić może się tylko cena maszyn o 10% bez pisania żadnych poprawek do biznesplanu. Przynajmniej tak mi powiedzieli w oderze.
Obszar gospodarstwa możesz zwiększyć ale pod warunkiem że to pole które kupiłeś uwzględnisz w biznesplanie. Dzierżawy również trzeba wciągać do biznesplanu ale jeśli nie będziesz brał dopłaty na tą dzierżawę to chyba nie trzeba ale tego trzeba by się jeszcze dopytać

#1372 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 październik 2010 - 12:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do marecki171.
kolego co do zakupu maszyny to się zgadzam . Ale jeśli chodzi o ziemie to można sobie dokupić ile się chce (jeśli pójdzie ci lepiej niż myślałeś to co ARiMR ukarze cię za to?? chyba nie ;) )nie wiem jak z sprzedażą gdyż biorąc MR zobowiązujemy się do prowadzenia gospodarstwa przez co najmniej 5 lat. Co do dzierżaw to do niedawna chyba 15.10.2010 można było wpisywac do wniosku tylko dzierżawy z agencji inne się nie liczyły. Ale minister to zmienił i już można wpisywać te od osób fizycznych.

#1373 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 październik 2010 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PANOWIE!!! Jesteście w wielkim błedzie. Według nowych przepisów najpierw wniosek i decyzja a potem przepisanie ziemi. W wniosek wpisujesz tylko numery działek które masz przejąć i deklarujesz ze po otrzymaniu decyzji je przejmiesz. Jestem tego pewien bo własnie moja sprawa jest w toku i jestem w temacie. Jeśli najpierw przepiszesz ziemie to juz nie masz szans na dotacje MR. Ten kto jest aktualnie w temacie niech mnie poprawi jesli się mylę.

#1374 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 październik 2010 - 14:18

Do marecki171.
kolego co do zakupu maszyny to się zgadzam . Ale jeśli chodzi o ziemie to można sobie dokupić ile się chce (jeśli pójdzie ci lepiej niż myślałeś to co ARiMR ukarze cię za to?? chyba nie ;) )nie wiem jak z sprzedażą gdyż biorąc MR zobowiązujemy się do prowadzenia gospodarstwa przez co najmniej 5 lat. Co do dzierżaw to do niedawna chyba 15.10.2010 można było wpisywac do wniosku tylko dzierżawy z agencji inne się nie liczyły. Ale minister to zmienił i już można wpisywać te od osób fizycznych.

Troche się chyba nie zrozumieliśmy:) Nie twierdzę że nie można dokupić sobie ziemi bo tu kolego masz rację. Można kupić ile się komu podoba ale jeśli już dokupisz pola musisz zrobić uaktualnienie biznesplanu i napisać co masz zamiar produkować na tym polu. Tak mi powiedział acet który rozpatrywał mój wniosek.
Może mi ktoś powiedzieć czemu biznesplan trzeba wypełnić do 2017 roku? Za rok wyjściowy uznaje się 2010 więc biznesplan powinien kończyć się w 2016 roku ale może się myle?

#1375 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 25 październik 2010 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trochę kolego się mylisz, ponieważ o MR może się starać ten kto ma ziemie nie dłużej niż 12 m-cy ( przy spełnieniu reszty warunków oczywiście).

#1376 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 październik 2010 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ten 2017 jest dziwną datą,
nam najpierw powiedziano ze ma być 5 lat, później ze tylko do 2013 i tak też złożyliśmy, a później zwrot i do 2017 ;) ale skad po co i na co? to tak samo jak świadectwo liceum pokazujące ze jesli chodzisz do szkoły policealnej to możesz tam wogole chodzic? A jakby kogoś przyjeli do szkoły policealnej bez liceum?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1377 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 25 październik 2010 - 15:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) trochę mi się wydaje ,że za bardzo się spinacie z tymi biznesplanami itd bo kto u mnie powiedzieć na 5 lat do przodu co będzie miał na polu czy rzepak nie wymarznie czy buraki powschodzą ;) i tak jak czytam to w każdym oddziale ODR-u inaczej doradzają :) mi tam babka z odr mówiła że lepiej w pisać w biznesplanie mniejsza sumę na ciągnik jak małe gospodarstwo a póżniej kupić sobie co się chce więc .....

#1378 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 październik 2010 - 17:45

Witam, mógłby mi ktoś wyjaśnić czy jeżeli rodzice wydzierżawiliby mi 10ha( moja "pierwsza" ziemia, lecz miałbym tylko tą dzierżawe) to mógłbym starać się o premie dla młodego rolnika ?

jeśli chodzi o dzierżawę od rodziców to nie przejdzie, tylko własność. Jest możliwość wydzierżawienia pod dopłatę ale tylko od JST albo od skarbu państwa

Jakich dokumentów wymagali od was w KRUS żeby się ubezpieczyć?

#1379 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 25 październik 2010 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zaświadczenia z gmin o ilości posiadanych ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam takie pytanko czy ktoś dostał juz decyzje o przyznaniu premi z dolnego śląska. Ja byłem 7 na liście i cisza
mówią ze to juz ostatni termin ten tydzień i decyzja bedzie ale moze tylko mnie tak trzymają bo jestem powiązany z renta strukturalną??