Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brounter    18

Jak najbardziej wystarczy sama faktura żadnego potwierdzenia przelewu nie musisz pokazywać. Tylko pilnuj żeby w agencji wydali potwierdzenie odebrania dokumentów aby był dowód dostarczenia w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Osoba, która go prowadzi, sprawdza wniosek i załączniki pod kątem ewentualnych błędów i jeśli jest wszystko w porządku zatwierdza wniosek. Tak to mniej więcej wygląda.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Czy można łączyć wsparcie unijne np z Modernizacji Gospodarstw Rolnych z kredytem rolniczym na zakup maszyn, który jest współfinansowany przez ARIMR? Pytam tutaj, bo wielu młodych rolników może być zainteresowanych odpowiedzią na to pytanie ;)

 

Cytuję swój post aby nie powtarzać ponownie pytania, a kwestia robi się ciekawa.

 

Byłem dziś na rozmowie w banku BGŻ, i okazuje się że jednak nie są pewni czy można łączyć kredyt preferencyjny z dopłatą ARiMR oraz np Modernizację Gospodarstw Rolnych. Natomiast z centrali ARiMR dostałem dziś informację dość wymijającą, a mianowicie że "można łączyć pomoc krajową z Unijną", co nie do końca jest odpowiedzią na moje pytanie, gdyż wydaje mi się że w każdym programie pomocowym jest jakiś wkład z budżetu krajowego. 

 

Freetaxi - mógłbym Cie prosić o wypowiedź w tej kwestii? zapewne przerabiałeś już próby łączenia tych 2 rodzajów wsparcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie przerabiałem takiego rozwiązania ale jutro wieczorkiem się wczytam w temat i być może będę w stanie rozwiać wątpliwości. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

wiecie może czy kontrola opóźnia wypłate ma to jakis wpływ czy nie ? czekam na nia jutro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej tak ale pewności nie mam. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@luka jakie województwo.nie jesteś czasem z łódzkiego.

@freetaxi powiedz co oni się tak przyczepili łódzkiego.pięciu moich znajomych czeka na kontrolę.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie odgórnie poszło, że ma być konkretne województwo. Padło na łódzkie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graffity1    0

Czy znacie jakiś nr telefonu do kogoś żeby sprawdzić co się dzieje z przelewem w tym dziale finansów kobieta juz z 2 tyg temu powiedziała ze oddała mój wniosek do przelewu i cisza poki co a na te nr z sekretariatu nikt nie odbiera woj. mazowieckie???

Ja też próbowałem się dodzwonić  do warszawy jak odesłali mój wniosek o płatność z oddziału regionalnego ale bez skutku więc dałem sobie spokój więc ty też tak zrób :) kasę otrzymałem po 3 tyg od pojawienia się go w warszawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Witam, przejrzałem z pół tego tematu i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Mianowicie, napisałem w biznesplanie - opryskiwacz 1500l -34,5tys zł. Zamówiłem natomiast 2000l za tą samą kwotę.

 

1.Czy muszę robić w biznesplanie poprawki ?

2.A jakby kwota różniła się +-500 zł czy też trzeba to zmieniać ?

3.Najpierw kupować czy wcześniej robić poprawki pod już określony sprzęt ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Czy wiadomo już jak będą punktowane hektary w następnym naborze? czy w końcu dla wszystkich będzie przysługiwało tyle samo punktów, lub chodziarz skala dysproporcji będzie mniej absurdalna?

 

Pytam bo jeżeli nic się nie zmieni, nie mam po co składać wniosku.. (24ha, wyższe rolnicze, bezrobocie 22%, województwo zachodniopomorskie)

 

W obecnym naborze, przez pozbawione pragmatyzmu przydzielanie punktów za hektary, premie dostało u nas 90 osób, na 8000 w całym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

to dodzierżaw do 60 hektarów,  dysproporcja jest uzasadniona bo rozdrobnienie gospodarstw na poszczególnych wojwództwach jest różne więc przy ujednoliceniu wszystko idzie na zachodnipomorskie. Niektórzy zajmuja się warzywami albo jakimiś owocami, praca typowo ręczna i więcej jak 10 hektarów za zadne skarby nie zrobią bo i na to trzeba pracowników a drugi 60 hektarów zboża sam obrobi i to lekką ręką. Takze jest to po coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Niektórzy zajmują się warzywami, albo owocami, ale w całym kraju w takich samych warunkach. Dlaczego ktoś w mazowieckim może mieć 15 ha warzyw i dostać premie a ta sama osoba z 15 ha takich samych warzyw w innym województwie nie ma żadnych szans?

Przecież takie rozwiązanie jest niekorzystne dla Polski i Polskiego rolnictwa. Premie w obecnym naborze Dostali ci gospodarujący w odpowiednim województwie, a spora część jest dyskryminowana przy takich samych warunkach gospodarowania.

 

Przy ujednoliceniu w województwach z niższą średnią gospodarstwa by się łączyły i powiększały średnią krajową, a teraz kara się średnie gospodarstwa po 20ha w województwach o wysokiej średniej i cementuje te małe programami takimi jak MR (nie można zmniejszyć powierzchni przez 5 lat)

 

Co do twojej sugestii o wydzierżawieniu 60ha to dlaczego w zachodniopomorskim muszę dodzierżawić dziesiątki hektarów, a w innym województwie dostaję premię z marszu?

Dlaczego konkurencja nie może być zdrowa i na równych zasadach dla wszystkich? dlaczego muszą być ci "lepsi" i "gorsi" ze względu na miejsce gospodarowania, a nie ze względu na uczciwą punktację?

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Miałem Ci coś mądrego napisać ale szkoda klawiatury :) Nie dyskutować z tym panem bo miałczy na ten sam temat już od maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

 Wracacie do tego było mineło,już się nie wróci

W nowym MR jest inaczej(własność+dzierżawa)

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421
Przy ujednoliceniu w województwach z niższą średnią gospodarstwa by się łączyły i powiększały średnią krajową, a teraz kara się średnie gospodarstwa po 20ha w województwach o wysokiej średniej i cementuje te małe programami takimi jak MR (nie można zmniejszyć powierzchni przez 5 lat)

 

 

To bardzo fajnie powiedziałeś tylko że czemu tego nie robisz, włąśnie w tych województwach sie gospodarstwa mają łaczyć a czemu ty sie nie połaczyłem i nie zroibłeś tych 60 heltraów czy tam ileś ile trzeba było, w małopolsce uzyskanie średniej krajowej młodemu rolnikowi jest tak samo ciezkie jak uzyskanie powiedzmy w zachodniopomorskim 60 hektarów. Małopolska miała bardzo mało PGR gdzie w bardziej rolniczych terenach było ich ogromna ilosc i ogromna powierzchnia któa rozdysponowano między rolników stąd wyszłą średnia wielkość gospodarstw w województwie. T muisałeś dobić do średniej wilkosci wojwódzkiej a ja w małopolsce niemal do potrójnej średniej wojewódzkiej więc jak to jest kto miał gorzej? Fakt różniż sie śrdnie w hektarach ale tez są ogromne różnice w warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie ubezpieczacie swoje gospodarstwa po przepisaniu od rodziców  obowiązkowe oc rolnika i budynków w gospodarstwie i maszyn w jakiej firmie ubezpieczyniowej można dostać największe zniżki na starcie prowadzenia gospodarstwa dodam że w tej chwili mam 22 lata i 0 % zniżek w ubezpieczalniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

koledzy w piątek podpisujemy akt notarialny  gospodarstwa i co dalej pokolenie robić ?

 

czas mam do 21 lutego wszystko załatwić

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj