Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#13701 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 08:41

teraz to już 920mln, w sumie to PSL potrafi robić różne cuda przed wyborami, więc różnie może być

920 mln? Coś kasy doszło czy jak? bo nigdzie nie widziałem takiej informacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:18
  •  

#13702 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 08:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sawicki dorzucił 120mln, poszukaj sobie w necie

#13703 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 13 lipiec 2014 - 09:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To ja mam taką propozycję, z moim wykształceniem, 15,6ha w lubelskim i bezrobociem 1,8pkt, w sumie niecałe 18pkt, ziemie w większości IVa i IVb, chętnie oddam tą premię komuś kto ma te 21ha i strasznie płacze że ma 19pkt, w moim regionie to raczej nie osiągalne dokupić 5,4ha za 100tysi. Idąc dalszym tropem masz te 21ha w zachodniopomorskim nawet nie masz średniej wojewódzkiej wiec w jakim aspekcie wyróżniasz się na tle twojego regionu?? W lubelskim mam ponad 2krotnie więcej pola niż wynosi średnia wojewódzka, więc chyba zauważasz różnice dlaczego jest taki podział punktów a nie inny??
Dodam jeszcze że w moim województwie(wszędzie praktycznie tak jest) najwięcej punktów za bezrobocie otrzymają regiony o najwiekszych gospodarstwach, tak to już jest tam gdzie były pgry są duże gospodarstwa ale i tez duże bezrobocie. Idąc kolejnym ,,głupim'' tropem można wymyślać kolejne farmazony że ci co nie mają wykształcenia nie powinni dostać, maja dzierżawę itp... Sam znam przypadek że gościu bez szkoły dostał wszystkie hektary od ojca w dzierżawie ponieważ ojciec chce kaski, synuś zielonego pojecia nie ma o prowadzeniu gospodarstwa, a przepisać na własność nie bo żeby synus w d*pkę nie kopnął.
Także ludzie zluzujcie gumę w majtach bo to nie zdrowe, jeszcze nawet listy nie ogłosili a już dorzucili kasy i jeszcze dorzucą bo przed rozpoczęciem naboru było pewne że będą przesuwać bo wybory.

Edytowany przez rafalkom555, 13 lipiec 2014 - 09:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13704 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 09:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) polać:)

#13705 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 09:45

To ja mam taką propozycję, z moim wykształceniem, 15,6ha w lubelskim i bezrobociem 1,8pkt, w sumie niecałe 18pkt, ziemie w większości IVa i IVb, chętnie oddam tą premię komuś kto ma te 21ha i strasznie płacze że ma 19pkt, w moim regionie to raczej nie osiągalne dokupić 5,4ha za 100tysi. Idąc dalszym tropem masz te 21ha w zachodniopomorskim nawet nie masz średniej wojewódzkiej wiec w jakim aspekcie wyróżniasz się na tle twojego regionu?? W lubelskim mam ponad 2krotnie więcej pola niż wynosi średnia wojewódzka, więc chyba zauważasz różnice dlaczego jest taki podział punktów a nie inny??
Dodam jeszcze że w moim województwie(wszędzie praktycznie tak jest) najwięcej punktów za bezrobocie otrzymają regiony o najwiekszych gospodarstwach, tak to już jest tam gdzie były pgry są duże gospodarstwa ale i tez duże bezrobocie. Idąc kolejnym ,,głupim'' tropem można wymyślać kolejne farmazony że ci co nie mają wykształcenia nie powinni dostać, maja dzierżawę itp... Sam znam przypadek że gościu bez szkoły dostał wszystkie hektary od ojca w dzierżawie ponieważ ojciec chce kaski, synuś zielonego pojecia nie ma o prowadzeniu gospodarstwa, a przepisać na własność nie bo żeby synus w d*pkę nie kopnął.
Także ludzie zluzujcie gumę w majtach bo to nie zdrowe, jeszcze nawet listy nie ogłosili a już dorzucili kasy i jeszcze dorzucą bo przed rozpoczęciem naboru było pewne że będą przesuwać bo wybory.

zapominasz że w zachodniopomorskim żeby mieć te 19 pkt z 1.8 pkt za bezrobocie trzeba mieć 60 ha!!!!!. A dokładniej 17.8 pkt

za 20 ha + 1.8 pkt jest niecałe 10 pkt...

ziemie mam IV klasy

z tym że w twoim województwie masz 1.8 pkt za bezrobocie 15 % a ja w moim 1.8 za 25%

potwierdzasz tylko że punktacja jest tak skonstruowana że pieniądze trafią do gospodarstw 10 ha w 5 województwach o najniższej średniej pow gospodarstwa, a w takim zachodniopomorskim te z 15 - 20 ha pozostaną bez szans w tym naborze.

może w następnym MR się to zmieni...

Edytowany przez szymon0, 13 lipiec 2014 - 09:49.

#13706 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 09:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Większość ludzi to chyba w gorącej wodzie kompana, jestem cierpliwy i spokojnie czekam co wyjdzie z naborem na MR. Przeczytałem kilka stron wypocin forumowiczów i śmiać mi się chcę, więcej cierpliwości i miłego południa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#13707 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:05

Większość ludzi to chyba w gorącej wodzie kompana, jestem cierpliwy i spokojnie czekam co wyjdzie z naborem na MR. Przeczytałem kilka stron wypocin forumowiczów i śmiać mi się chcę, więcej cierpliwości i miłego południa.

Jetem za.

#13708 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:22

maciek1091
przytocz konretny akt prawny mowiacy o tym ze wlascicielem stal sie dopiero po ukonczeniu rok u18 zycia, lub co bardziej absurdalne po zakonczeniu nauki
wlascicielem stal sie po otwarciu testamentu, sprawie spadkowej itp. inna kwestia jest zarzadzeniem majatkiem maloletniego, ale wlascicielem juz byl
wiec albo podaj konkretne akty prawde albo zamilcz, bo noz sie otwiera od tych kretynizmow

Jest o tym w rozporządzeniu do MR. Właścicielem stał się z chwilą wydania postanowienia sądu o podzieleniu majątku i przydzieleniu odpowiednich części rodzinie. Działalność rolniczą rozpoczyna jak skończy 18 lat albo skończy lub przerwie naukę. W końcu ma ziemię, więc musi się zarejestrować jako rolnik. Powstrzymaj się od pisania, że są to kretynizmy, bo mimo wszystko wiem trochę o takich sytuacjach.

Do użytkownika Macius: fajne masz imię, ale nie pleć takich głupot, że jak masz 2 klasę to Tobie bardziej się należy niż komuś innemu. Nie chcę się powtarzać jak ten ***** szymon0, ale jeśli są ustalone jakieś zasady to jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jakiś koleżka pisał, że jest z kieleckiego i ma np ciężko zdobyć 20 ha. Wiem jaka jest sytuacja z ziemią na Opolszczyźnie, więc nie dramatyzuj. Zresztą, sam piszesz, że masz na razie przepisane tylko 21 ha. Tak więc niech ojciec jeszcze Ci odpisze tyle ziemi żebyś mógł tych pktów nazbierać i mieć spokojną głowę.

Teraz słów kilka do moderatora. Może jakiś mały ban dla szymon0. ILE RAZY MOŻNA CZYTAĆ TO SAMO, ŻE KASĘ DOSTANĄ TYLKO UPRZYWILEJOWANE WOJEWÓDZTWA?? Krew jasna zalewa.

Cały ten temat mogę opisać tylko tak:

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
- Dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
- W tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć.
Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
- Czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?
- Tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy.
Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:
- Czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?
- Tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy.
Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:
- Dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?
- Bo w nim znajdują się Polacy.
- Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?
- Ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół.

#13709 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy ile bede miał punktów za 21ha w Lubuskim ?

#13710 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "- Ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół." opluwa i miesza z blotem zeby mu sie nie udalo.

Jesli mozna taki dopis zrobic....

Edytowany przez sim200, 13 lipiec 2014 - 11:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13711 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Według mnie punktacja za ziemie jest bardzo niesprawiedliwa. Ktoś kiedyś powiedział: "Są kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyka." Średnia wojewódzka tak na prawdę o niczym istotnym nie mówi, bo przeciętne gosp. w woj. o większej średniej wcale nie muszą być większe, nie wspominając już o dużych różnicach wewnątrz samego województwa.
Punktacja za stopę bezrobocia to już w ogóle jest absurd. Czyli co, założenie jest takie: w twoim powiecie jest mniejsze bezrobocie to tobie nie pomożemy, olej gospodarstwo i idź do pracy? Po za tym czy rolnik mieszkający w sąsiedniej miejscowości (inny powiat) ma gorszą sytuację ode mnie? Czemu on ma dostać 2 punkty więcej?

Chociaż można było tego wszystkiego uniknąć. Wystarczyło zrobić punktację wg wielkości ekonomicznej gospodarsta w roku docelowym i tyle. Myślę, że taki sposób byłby najbardziej sprawiedliwy i premiowałby tych najbardziej aktywnych rolników.

Ale nic, zasady mamy jakie mamy i nic na to się nie poradzi. Teraz można tylko czekać na ewentualne przesuwanie środków, bo bez tego wielu z nas nie ma nawet co liczyć na tą premię.

Większość z Was i tak jest w miarę komfortowej sytuacji, bo będziecie mogli starać się o premię w następnym naborze. Gorzej mają osoby, które posiadają już gospodarstwo, albo i tak niedługo zostanie im przepisane. Cóż 100 000 PLN bardzo by się przydało, ale bez tych pieniędzy też da się przeżyć.

#13712 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) cytat

"Ze względu na to, że w ministerstwie środowiska nie ma stosowych przepisów w zakresie dyrektywy wodnej, mamy 120 mln zł, które były na melioracje - przerzucimy je na premie dla młodych rolników" - zapowiedział Sawicki.

Dodał, że wszystkie środki, które zostaną z innych programów będą także przesuwane dla młodych rolników, by jak najwięcej wniosków obsłużyć. Chodzi o program "Ułatwianie startu młodym rolnikom", finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ostatnim zakończonym w czerwcu br. naborze wpłynęło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 23 tys. wniosków."

Dlatego panowie wiecej spokoju:)

#13713 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I racja
Poza tym do PSL nie należę i nigdy nie mam zamiaru
A premię mam zamiar w całości spożytkować na doinwestowanie gosp a nie na jakieś bryczki ^^

Edytowany przez ssman7, 13 lipiec 2014 - 11:59.

#13714 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no maciek1091 musze przyznac ci niestety racje
nie czytalem rozporzadzenia pod katem takich sytuacji

#13715 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ehh Szymon Szymon Ty dalej swoje...
Już Ci nie jeden tłumaczył na forum, że nic z tym nie zrobisz. Jak grochem o ścianę.. Chłopie zrozum za rok wchodzi nowy PROW i MR na NOWYCH zasadach i tam będzie trzeba mieć 10 tyś SO (znika ESU) a to będzie problem dla małych gospodarstw. Ty masz te swoje 20ha to bez problemu spełnisz ten warunek i dostaniesz premie, nawet jak teraz się nie załapiesz to chyba nic Ci się nie stanie jak rok poczekasz?? A co ma zrobić rolnik który ma mało ha? Jak teraz nie dostanie premii to już jej NIGDY nie dostanie.

Także jak ktoś już tu mądrze mówił, trzeba wyluzować. W ministerstwie, ktoś pomyślał nad tą punktacją tak aby i Ci mali mieli szanse teraz skorzystać. Mi jest to lotto czy ja teraz dostanę premię czy za rok, a jak ktoś ma mało hektarów i ma chęci brać młodego i się rozwijać to czemu nie.
A jeżeli nadal będziesz marudził nad tą punktacją to będzie oznaczać że jesteś egoistą- nie ważne inni, ważne ja.

#13716 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A już wiadomo jakie będą te nowe zasady, czy tylko się zmieni punktacja?

#13717 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 13 lipiec 2014 - 13:22

zapominasz że w zachodniopomorskim żeby mieć te 19 pkt z 1.8 pkt za bezrobocie trzeba mieć 60 ha!!!!!. A dokładniej 17.8 pkt

za 20 ha + 1.8 pkt jest niecałe 10 pkt...

ziemie mam IV klasy

z tym że w twoim województwie masz 1.8 pkt za bezrobocie 15 % a ja w moim 1.8 za 25%

potwierdzasz tylko że punktacja jest tak skonstruowana że pieniądze trafią do gospodarstw 10 ha w 5 województwach o najniższej średniej pow gospodarstwa, a w takim zachodniopomorskim te z 15 - 20 ha pozostaną bez szans w tym naborze.

może w następnym MR się to zmieni...

Ej ty a wcześniej nie pisałeś że do uprzywilejowanych 7województw???
heh, cały czas piszesz ja ja, a ani się nie liczą, skoro masz te 1,8pkt za 25% bezrobocie to znaczy że są tez inni w twoim województwie co mają po 5pkt za bezrobocie. Tak jak pisałem chętnie oddam tą premie bo skoro jestem w tych super województwach które napewno dostaną za te marne 5ha które pozwolą zwiekszyć areał gospodarstwa. Nie łudź się z tym że nawet w moim województwie ten kto ma 10ha tak odrazu w momencie składania wniosku już dostał przelew na konto ze 100tysiączkami.

Z tych rozumowań wynika że punkty za pole powinny byc przyznawane na podstawie średniej powierzchni z gminy nie województwa, ale itak by się tacy znaleźli co by twierdzili że to dalej niesprawiedliwe.

#13718 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 13:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @fioletowy nowy prow jest już dostępny, poszukaj na stronie arimr. Z ważniejszych informacji to wyznacznikiem zdolności ekonomicznej gospodarstwa będzie Standardowa Produkcja SO - wartość średnia z 5 lat produkcji , nie prawdą jest, że współczynnik od razu zdyskwalifikuje na starcie tych małych. Wystarczy hodowla i SO wzrasta. Zresztą sami sobie policzcie, 10tys. euro SO to nie jest jakaś liczba nie do osiągnięcia. Wydaje mi się, że nawet łatwiej to osiągnać. Pozostaje 3 lata na osiągnięcie wykształcenia, co do ziemi wystarczy średnia krajowa bądź wojewódzka.

SO to taka nowa wersja ESU, jak jeden ESU to 1200euro, to teraz potrzeba 8 ESU powiedzmy.

#13719 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdzie Wy macie tą liste wniosków że wiecie na którym miejscu jesteście? :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13720 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ma czegoś takiego w tej chwili.