Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31562 odpowiedzi na ten temat

#13661 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Twój wskazuje, że jestes zdrowy boski i wogóle oh i ah
Podaj mi swój nick a powiem ci kim jestes tak? I poznam całą twoją historię do 3 pokoleń wstecz.... Śmieszne

Edytowany przez ssman7, 12 lipiec 2014 - 17:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:56
  •  

#13662 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czekajcie coś mi nie pasuje. Powiedziano mi a arimr że za bezrobocie 18.2 mam 5 punktów?? BO mi się wydaje że 4pkt za to

#13663 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziękuję starałem się ;-) pozdrawiam0:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13664 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) % bezrobocia nie ma nic do tego... liczy się na którym miejscu w województwie jest Twój powiat

#13665 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:15

czekajcie coś mi nie pasuje. Powiedziano mi a arimr że za bezrobocie 18.2 mam 5 punktów?? BO mi się wydaje że 4pkt za to

Powiat Prudnik tak? 4,16 punkta.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13666 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobra ale ktory miesiac bierze sie wkoncu pod uwage? na infolinii gadali ze grudzien 2013
freetaxi podaje maj
to ma byc niby miesiac przed ogloszeniem do publicznej wiadomosci o naborze, ale ktory to bedzie miesiac? w ktorym oglosili ten nabor?

#13667 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:24

Osobiście, bo miałem delikatne poprawki we wniosku. Nie mam pojęcia, ale myślę że sporo, bo prawie wszyscy znajomi którzy składali wnioski byli z poprawkami w ARiMR, czyli już punkty mają podliczone.

Koledzy może napisze ktoś kto miał poprawke a składał po 15 .06 i z jakiego woj to bedzie my mieli orientacyjny zarys gdzie są poszczegołne woj przy wpisywaniu w system.

#13668 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do publicznej wiadomości było podane w kwietniu więc trzeba chyba brać pod uwagę marzec

Edytowany przez ssman7, 12 lipiec 2014 - 17:45.

#13669 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:53

weźmiesz spokojnie

nie pisz tak nikomu bo się będzie cieszył a potem figa z makiem, na tą chwile nie da się nic konkretnego powiedzieć, wiem, że mojego wniosku nie ma w systemie bo miałem poprawki związane z punktami i nic na razie prowadzący nawet nie podliczał u mnie, i takich osób jak ja są setki, jak nie tysiące, więc nawet jak ktoś ma w jakiś sposób dostęp do listy to na pewno sporej części wniosków tam jeszcze nie ma, tak jak pisałem wcześniej osoba prowadząca wniosek mówiła o 16-17 punktach jak granicznej liczbie, więc raczej osoba mając w tych granicach może mieć jedynie nadzieje, że starczy pieniędzy, a na pewno nie ma co otwierać szampana

Edytowany przez majkel207, 12 lipiec 2014 - 17:54.

#13670 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tym szampanem to Masz i pewnie rację bo pewności nigdy człowiek nie ma
u nas w Kieleckim oddziale mówią, ze pełno jest osób co mają i sporo ziemi ale za wykształcenie 0 pkt. a to dużo robi... U mnie w powiecie ja mam w planie 11ha na MR i 5 pkt. za wykształcenie a kolega 17ha i 0 za wykształcenie... ja mam niecałe 19 pkt a on 17.
aby mnie dogonić musiałby tych ha mieć co najmniej ze 21...
A pełno jest takich osób zapewne w całym kraju, że ziemi trochę a to od taty a to od wujka aby kryteria spełnić i do urzędu składać
Średnia w woj jest te 5.52 więc takich gosp po 6 do 7 ha też jest na pęczki i stąd takie zainteresowanie
ja słyszałem o granicznych ok 14 więc oby moje fusy do wróżenia były z lepszej kawy niż Twoje ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13671 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) za dużo nie wiadomych, nie ma co gdybać, nie ma nawet co patrzeć na odziały regionalne bo przy liście krajowej to z danego regionu może bardzo mało osób dostać, ale wg. mnie osobą poniżej 20 pkt nie ma co pisać, że wezmą spokojnie premie, co do kolegi jak by był obrotniejszy to by sobie za wykształcenie ogarnął punkty:)

#13672 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jak kolega pisał dużo ludzi ma przepisane po ok 5-6ha i mają dużo pkt. ale ciekaw jestem czy dają rade dobić do tej średniej krajowej.

#13673 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mnie to wkurza że w niektórych województwach ktoś ma np 10ha i ma więcej punktów za pole niż ja z 20 ha

#13674 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:21

mnie to wkurza że w niektórych województwach ktoś ma np 10ha i ma więcej punktów za pole niż ja z 20 ha

a mnie wkurza że ktoś pisze takie głupoty ... :unsure:

ten ktoś co ma np.10 ha będzie miał poniżej 10 pkt , Ty zaś z pewnością powyżej 10 pkt ... ile dokładnie nie chce mi się liczyć .

Edytowany przez PS1, 12 lipiec 2014 - 19:32.

#13675 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @PS1 to jest niesprawiedliwe, ale tu pretensje do tych co przy tworzeniu MR zasiadali, czyli głównie miłościwie nam panujących PSL i PO

#13676 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jakie kryteria byłyby sprawiedliwe ? Dla każdego co innego będzie niesprawiedliwe . Widzę tu ciągle "dyskusję" kto jest prawdziwym rolnikiem a kto kombinatorem , a jak niektórzy słusznie zauważyli kryteria są takie a nie inne i NIKT z nas nie ma na nie wpływu , my możemy się jedynie dostosować ...

#13677 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) lista krajowa owszem ale punktacja tak zrobiona, ze ten co ma 10ha w małym województwie może się równać punktami z tym co ma 20 ha w woj gdzie ta średnia jest duża
ja się akurat z tego cieszę bo mam jakąś szansę dzięki temu...
ktoś pisał że kasa pójdzie do 5 tych małych województw. A właśnie, że pójdzie wszędzie po trochu ale dzięki tym zasadom punktacji małe woj też mają szansę
Gdyby nie to to śmiem twierdzić, ze kasa poszła by ale do 6 czy tam 8 dużych województw z największą średnią...
Co do gosp o pow 6 czy 7 ha co mają w planach dobić do krajowej... pełno jest takich tylko, że narazie punkty mają liczone za to co jest teraz więc te 5 czy 6 pkt za ziemie + cos tam za bezrob. + 0 za wykszt. to daje 8 czy 9 punktów a tego jest na pęczki w skali kraju... i stąd takie duże zainteresowanie

#13678 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:29

Koledzy może napisze ktoś kto miał poprawke a składał po 15 .06 i z jakiego woj to bedzie my mieli orientacyjny zarys gdzie są poszczegołne woj przy wpisywaniu w system.

Jest to bez sensu. Już piałem że miałem nie dawno poprawkę a wniosek składany w przedostatnim dniu naboru. I co myślisz że jest to wyznacznik bo nikt nie tknie mojego wniosku aż do samego końca? Temat już był przerabiany w MGR. Ludzie się dziwili że do sąsiada co jest na 800 miejscu przyszły poprawki a do niego nie mimo iż jest na 400.

#13679 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w zachodniopomorskim z 20 ha i bezrobociem 25% + 4 pkt za wykształcenie ma się 14 pkt... bez wykształcenia 10 pkt

to dopiero zaporowa punktacja... zachodniopomorskie w tym naborze obejdzie się smakiem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13680 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie przejmuj się, tam same fendy i jd.