Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31600 odpowiedzi na ten temat

#13621 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) już po roku możesz zrezygnować z vat. chyba że masz jakieś długoterminowe inwestycje to musisz je rozliczyć.

Samo paliwo, nawozy, opryski, części, naprawy to wyjdziesz na zero ze sprzedażą, ale jak już kupujesz np. ciągnik za 200tys. zł to masz już 37tys. zwrotu

o ile się nie mylę, to każda maszyna ma swój okres amortyzacji np. ciągnik 10lat, i pomimo że vat naliczony możesz rozliczyć w jednej deklaracji to nie wiem czy skarbówka się nie przyczepi jak po 5 latach powiesz, dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 18:09
  •  

#13622 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zdałem do iii technikum, które swiadectwo mam dostrarczyć w ramach uzupełnienia : ukończenia II technikum czy gimnazjalne ?

#13623 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Narazie masz wykształcenie gimnazjalne ukończone.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13624 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Żadnego. Deklarujesz, że uzupełnisz wykształcenie do średniego i podajesz przewidywaną datę ukończenia.

Nie, nie możesz ponieść wydatków przed wydaniem decyzji, bo niby skąd możesz mieć pewność co do premii?
A co do kredytu na zakup ziemi, to możesz pod warunkiem ze nie chcesz brać preferencyjnego:-)

Może skorzystać z kredytu preferencyjnego.

#13625 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze z ciekawostek o kompetencji roznych ludzi powiem tyle:
gosc z oderu powiedzial jednemu ze jak za rok skonczy szkole rolnicza i zadeklarowal ze uzupelni wyksztalcenie to ma teraz 4 punkty
ten sam gosciu chcial uzupelnic wniosek i dopisac hektary dla pewnosci, bo mial swoich i tak wiecej niz wpisal, to w odr powiedzieli ze nie trzeba bo 15 pkt ktore ma za wniosek starczyt ze by dostac. dodam ze odr wzial 500 zl za napisanie wniosku

#13626 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) az smiac sie chce nie mowie ze kazdy odr taki jest ale sporo takich specjalistów

#13627 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masa24 co do wykształcenia to jestem w podobnej sytuacji bo obronę mam w marcu ale pani z infolini twierdziła, że mam 5 pkt, doradcy też, dopiero w agencji się dowiedziałem ;) Co do 500zł to stawka ustalona ustawowo, ale jest jeszcze uczciwa. I tak w większości przypadków kasa idzie do odr a nie doradców, choć oczywistym jest, że na boku robią także biznesplany. W moim odr szacuje, że na jednego doradcę wypadło nawet po 10-15 wniosków więc zawsze coś wpadnie. Mam nadzieję, że 15 a nawet i 7pkt niech starczy ludzie są w różnej sytuacji.

#13628 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Infolinia 0 800 to ostatnie miejsce gdzie należy szukać informacji. Kiedyś zadzwoniłem z ciekawości dwa razy i miałem 2 różne odpowiedzi. Co do ODR to też nie mam zbyt dobrych opinii. Po rozmowach z niektórymi klientami miałem wrażenie, że ludzie tam pracujący nie przeczytali nawet rozporządzenia.

#13629 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:22

Ty to masz chyba za dużo wolnego czasu :blink:
Normalni ludzie czasem pracują a Twoje posty swoją "rozpiętością czasową" mogą świadczyć o wakacjach.
Czyżby gimbaza B) .

A widzisz jak mi się powodzi. Ciągle wakacje, beztroskie życie gimbaza, nie pracuje, mnóstwo wolnego czasu w dodatku dzięki kombinatorstwu duże szanse na uzyskanie premii MR z przeznaczeniem na samochód.

Ludzie po to tu są bo szukają odpowiedzi na swoje pytania. Proste.

Raczej nie o nich mi chodziło, a o tych co zadają głupie pytania oraz udzielają jeszcze głupszych odpowiedzi, na domiar złego jest ich zdecydowana większość.
Chyba nie jesteś tu długo ale kiedyś poczujesz zirytowanie, ta gehenna będzie trwać w nieskończoność, nigdy tu nie następuje poprawa temat albo ucicha albo staje się coraz bardziej nieznośny. Tego nie wytrzymują najwytrwalsi i szybko rezygnują albo zaglądają jedynie dla poprawy humoru, ewentualnie aby dawka była jeszcze większa zamieszczają pikantne komentarze.
Ehh, bym zapomniał tyczy się to nawet tych którzy dobrą radą robią sobie reklamę.

Edytowany przez damianzbr, 11 lipiec 2014 - 21:41.

#13630 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do kolegi dzwonili dzisiaj w sprawie poprawek i powiedziano mu że z 16 punktami w woj. opolskim jest na 169 miejscu :D powiedziała jeszcze że jest dużo wniosków osób które nie mają wykształcenia rolniczego. Więc ja z moimi 19,81pkt jestem spokojny :D

Ty na górze daj se już siana i nie pisz już na tym forum nic bo nic na niego nie wnosisz oprócz zamentu

Edytowany przez Macius, 11 lipiec 2014 - 21:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13631 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Martwiąc się o twój spokój maciusiu, wnoszę abyś dowiedział się ile wszystkich wniosków jest złożonych w tym opolskim. Bo miejsce 169 na tle np. 200 wniosków jest niezbyt atrakcyjne, sytuacja będzie odmienna gdy wniosków złożonych naliczymy np. 1000. Wiesz o co pytać, gdy już będziesz miał te informacje podaj i będziemy szacować ile pt. styka na nową furę.

#13632 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) utawowo to minister oglosil bezlpatnych doradcow z odr
mysle ze te 500 zl rozchodzi sie do prywatnych kieszeni
co do opolskiego, dziwne ze tak mu miejsce odrazu podali:) nie chca udzielac takich informajci, jedynie czasem mozna wyciagnac jaki sredni wynik przewaza, i przewaznie jest to 16-17 pkt

#13633 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tym opolskim jak rzekłeś na tych pięknych klasach ziemi a nie piaskach jest mniej na pewno lanserów w "lexusach" niż w twoim województwie ale licząc że jest 16 woj i 23tyś wniosków przypada na oko jakieś 1450 wniosków na woj. A że opolskie nie jest za dużym województwem to myśle że z 1000 wniosków powinno być

Trafił na miłą panią w ARiMR i mu powiedziała jakie ma miejsce

Edytowany przez Macius, 11 lipiec 2014 - 21:44.

#13634 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To takie gdybanie. W maz. złożyłem wniosek jako 2800 osoba a było to w przedostatnim dniu przyjmowania. Zapytaj kolegi kiedy złożył i jaki ma nadany znak sprawy. Ostatnie cyfry wskazują na to który z kolei został złożony jego wniosek. Gdyby to były jakieś ostatnie dni można by szacować ile na prawdę tych wniosków jest w opolskim.

#13635 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytałem wczoraj w Kielcach, ale mi nie chcieli ujawnić szczegółów co do ilości wniosków i jakiejś średniej. Mimo tego bardzo chwalę pracujących tam ludzi. Miło i fachowo.

#13636 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3020 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 19,49 punkta, na wczoraj miejsce ok 3200.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13637 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 22:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PFK O czym mówisz? Lista krajowa wojewódzka?

#13638 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 22:26

19,49 punkta, na wczoraj miejsce ok 3200.

Pytanie ile wniosków jest już w tym systemie???????

#13639 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 22:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam ponad 19 czyli może się załapie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13640 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3020 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 06:36

PFK O czym mówisz? Lista krajowa wojewódzka?

Lista krajowa. Kobieta w ARIMR twierdziła że ma podgląd na listę krajową. Nie wszystkie wnioski sa w systemie jeszcze to po 1, a po 2 niektóre były zmieniane po zakończeniu naboru i więc miejsce się przesunie w dół na 100%.

Edytowany przez paktofonikas1987, 12 lipiec 2014 - 06:59.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html