X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#13601 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:38

Czy MR moźe być przeznaczony jako wkład własny do kredytu na zakup ziemii?

tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:20
  •  

#13602 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie, nie możesz ponieść wydatków przed wydaniem decyzji, bo niby skąd możesz mieć pewność co do premii?
A co do kredytu na zakup ziemi, to możesz pod warunkiem ze nie chcesz brać preferencyjnego:-)

#13603 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:46

Witam wszystkich!

Czy orientuje się ktoś na forum odnośnie tego czy mogę zakupić sprzęt podany we wniosku przed ogłoszeniem listy rankingowej? Idą żniwa i co nieco przydałoby się w gospodarstwie już teraz, a jeśli kupię przed otrzymaniem decyzji oczywiście na fakturę i dane młodego rolnika to nie wiem czy nie będzie problemu z datą faktury.
Może ktoś orientował już się w tej kwestii?

Możesz kupić. Już po złożeniu wniosku, istnieje tylko ryzyko że jak nie będzie Cię na liście to wydasz swoją kase.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13604 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2849 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:51

Ja czytam to forum od początku i nie widziałem żeby ktoś wypisywał większe farmazony od Ciebie damianzbr. Większość twoich komentarzy jest uszczypliwa, złośliwa czasem nie na miejscu i nie na temat. To tylko moje zdanie, a Ty i tak będziesz dalej włosy sobie rwał przed monitorem żeby zabłysnąć swoim geniuszem.

Z mojej strony nie ma w tym nic genialnego a wytłumaczenie jest wręcz banalne. Uszczypliwe komentarze powstają na skutek idiotycznych wpisów osób które nie grzeszą inteligencją i rozgarnięciem.
Twierdzisz że czytasz forum od początku. To albo tak tylko ci się wydaje i nie czytasz tego forum od początku bo obecne zbiegowisko gówniarzy nie mających zielonego pojęcia o rolnictwie różniło się diametralnie od pierwotnych osób posiadających fachową wiedzę, lub masz skrzywione wyobrażenie poprawnego forum rolniczego.

no zeszło na psy hahah chyba tylko tobie tak sie wydaje ogarnij sie bo w gębie mocny jesteś tylko i wyłącznie wrzód na zdrowym organizmie tego forum

No pewnie, wciąż przybywają nowi użytkownicy ich średnia wieku to 15 lat, tematy cieszące się ogromną popularnością to dziewczyna na gospodarkę, młody rolnik (mimo iż żadnych konkretów tam niema a jedynie stek domysłów), lub co proponujecie hodować na początek w 3 klatkach 0,8x1,8 tak aby się dorobić aby kupić nowego MTZ i 15 ha od sąsiada.
Rzeczywiście, masz rację. Zdrowe rolnicze forum z malutkimi niedociągnięciami.

EDIT: Powyżej kolejny świetny przykład zdrowego forum rolniczego. Pada konkretne pytanie, na nie dwie odpowiedzi jedna pod drugą i obie różne jedna tylko poprawna. Czy któryś z was jest osobą niepoczytalną że podaje złe informacje? W ten oto sposób tworzy się obraz ,,zdrowego forum,,

Edytowany przez damianzbr, 11 lipiec 2014 - 16:57.

#13605 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ludzie po to tu są bo szukają odpowiedzi na swoje pytania. Proste.

#13606 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W rozporządzeniu jest jasno napisane że kosztami kwalifikowanymi nie będą wydatki poniesione przed dniem złożenia wniosku. Tyle w temacie. O liście rankingowej niema mowy.

#13607 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 17:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli wynikałoby z tego, że po złożeniu wniosku można nabyć sprzęt ryzykując jedynie to że jeśli nie otrzymasz dotacji to sfinansujesz go z własnej kieszeni. Dobrze rozumie?

#13608 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 17:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak

#13609 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 17:42

Czyli wynikałoby z tego, że po złożeniu wniosku można nabyć sprzęt ryzykując jedynie to że jeśli nie otrzymasz dotacji to sfinansujesz go z własnej kieszeni. Dobrze rozumie?

Jeśli kupisz go bez względu na to czy otrzymasz premię czy nie to nie masz na co czekać.

#13610 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no i jeszcze kwestia vat-u. ja też bym już część maszyn kupił, ale nie mam jeszcze zarejestrowanego gospodarstwa, tym samym nie jestem podatnikiem i vat wtedy przepada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13611 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można manewrować w ten sposób że sprzęt kupujesz dziś a fakturę otrzymujesz dopiero po otrzymaniu premii.

#13612 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:19

Można manewrować w ten sposób że sprzęt kupujesz dziś a fakturę otrzymujesz dopiero po otrzymaniu premii.

Oczywiste i bardzo popularne. Każda firma na to pójdzie bo to ich czyste pieniądze..

#13613 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem czy dealer by na to poszedł.

#13614 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co mu zależy? Znam takich co maszynę sprzedawali a część kasy otrzymywali dopiero jak zwrot przyszedł.

#13615 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak masz znajomego dealera to pójdzie na takie coś. Tym bardziej jak mu dasz kase na "stół" a faktura na potem (wtedy oficjalnie maszyna nadal jest jego- tak mi się wydaje na chłopski rozum).
U mnie wujek kupił za swoje 2 maszyny i ponad rok czeka na fakture.

#13616 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:04

Z mojej strony nie ma w tym nic genialnego a wytłumaczenie jest wręcz banalne. Uszczypliwe komentarze powstają na skutek idiotycznych wpisów osób które nie grzeszą inteligencją i rozgarnięciem.
Twierdzisz że czytasz forum od początku. To albo tak tylko ci się wydaje i nie czytasz tego forum od początku bo obecne zbiegowisko gówniarzy nie mających zielonego pojęcia o rolnictwie różniło się diametralnie od pierwotnych osób posiadających fachową wiedzę, lub masz skrzywione wyobrażenie poprawnego forum rolniczego.

Ty to masz chyba za dużo wolnego czasu :blink:
Normalni ludzie czasem pracują a Twoje posty swoją "rozpiętością czasową" mogą świadczyć o wakacjach.
Czyżby gimbaza B) .

#13617 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:14

Nie, nie możesz ponieść wydatków przed wydaniem decyzji, bo niby skąd możesz mieć pewność co do premii?
A co do kredytu na zakup ziemi, to możesz pod warunkiem ze nie chcesz brać preferencyjnego:-)

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Możesz kupić w ciemno po złożeniu wniosku o pomoc.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13618 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie, a jak wygłada kwestia przejscia na VAT? Duzo jest procedur czasu i zalatwiania?

#13619 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) idziesz do skarbowego składasz formularz i już. Później co miesiąc deklaracja vat-7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13620 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak sie za 5 lat rozmysle bo juz nie bedzie mi sie oplacało. To co?