Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#13581 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szanowni Koledzy,
jedno mnie zastanawia...bo nieraz była tu mowa że na zwiększenie puli środków potrzeba zgody Komisji Europejskiej itd. itp. a tu hop minister Sawicki jednoosobową decyzją przerzucił środki...tak więc skoro to takie łatwe to chyba powinniśmy być w miarę spokojni, że nie będzie przeszkód aby suma pieniędzy była jak największa! Na przykład 31 lipca kończy się nabór na zalesienie...może z tego programu również parę groszy zostanie na MR?
I nie skaczmy sobie do gardła tylko kibicujmy nawzajem wspólnej sprawie - lekkie subiektywne spostrzeżenie.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:00
  •  

#13582 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2014 - 10:03

Premię możesz dostać, ale:
- 1/6 z 9 ha to trochę mało. Reszta udziałowców musiałaby odstąpić swoją część na rzecz Ciebie. Zależy w jakim jesteś woj., bo całe 9 ha to też trochę mało.
- kwestia czasu jak długo prowadzisz działalność rolniczą. Nie chodzi tu o wiek w którym to na Ciebie spadło tylko data ukończenia 18 lat a jeśli nauka była kontynuowana po 18. r.ż. to data zakończenia nauki jest równoznaczna początkowi prowadzenia działalności rolniczej. No i wiadomo, że od tego czasu do złożenia wniosku nie mogło minąć więcej niż 15 m-cy.

Do tych 9 ha nic nie laze, ojciec ma od groma swojego pola. I nie prowadze żadnej działalności rolniczej, nie płacę KRUSU, nie składam o dopłaty, jestem na bezrobotnym obecnie. w przepisach niby pisze o pozbyciu się ziemi "aktem notarialnym lub z datą pewną" czyli zwykła umowa dzierżawy bez notariusza powinna wystarczyć, którą mam z ojcem

#13583 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 10:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wg mnie jestes wlascicielem od dawna ponad 1 ha ziemi wiec to wyklucza cie z projektu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13584 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak tu piszecie i wynika z tego, że najbardziej krzyczą Ci co posiadają gospodarstwa do 10ha. Ale zastanówmy się ile jest takch składających, prawda, że to większość w PL, tylko, że mając te 10ha to nie tak łatwo o tą premię zawalczyć. Trochę trzeba rodzicom zostawić ten 1ha fizyczny, to jak ktoś ma 5ha czy 6 to jak to ma zrobić. Nie wszędzie można bez problemu dzierżawę załatwić. U mnie np. jest bardzo ciężko, praktycznie nikt nie sprzedaje i nikt nie dzierżawi.

#13585 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u nas to samo niby mamy dzierżaw dużo ale nikt nie podpisze na 10lat z datą pewną. Chyba że by 3tony pszenicy dać czynszu na hektar. Gmina to samo woli przetarg robić co rok niż dać jednemu na 10lat.

#13586 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:23

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

Ahahaha, przez takich jak Ty między innymi ten temat schodzi na dno. Po co Ty wypisujesz takie pierdoły tutaj? Od nowych Lexusów, kombinowania na nowe samochody po Bóg wie jakie bonusy za olimpiady tylko dla Ciebie. Nie potrafie zrozumieć, po co? Specjalnie ludzi denerwować? Żeby grdyka tym którzy nie dostaną skakała?

#13587 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:02

wg mnie jestes wlascicielem od dawna ponad 1 ha ziemi wiec to wyklucza cie z projektu

Właścicielem jest od ukończenia 18 r.ż lub od momentu zakończenia/zaprzestania nauki. To jest pewne.
A dokładnie ile czasu jest właścicielem to wie sam zainteresowany

#13588 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.farmer.pl/fakty/polska/aktualnosci/sawicki-dodatkowe-120-mln-zl-dla-mlodych-rolnikow,51836.html

#13589 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niech przesuwa na mlodego jak najwiecej kasy bo to bardzo sie przyda

#13590 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 13:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czemu ma niby byc wlascicielem od momentu zaprzestania nauki, bo nei bardzo rouzumiem co ma nauka do wlasnosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13591 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mógłby ktoś napisał przkładowe zaswiadczenie ze szkoły o posiadanym zawodzie?

#13592 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A w szkole Ci nie dali takiego zaświadczenia?

#13593 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dali ale rzekomo złe a nie chce po 5 razy jeździć. I jesli ktoś może miał dobrze podzieliłby się

#13594 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:08

Ahahaha, przez takich jak Ty między innymi ten temat schodzi na dno. Po co Ty wypisujesz takie pierdoły tutaj? Od nowych Lexusów, kombinowania na nowe samochody po Bóg wie jakie bonusy za olimpiady tylko dla Ciebie. Nie potrafie zrozumieć, po co? Specjalnie ludzi denerwować? Żeby grdyka tym którzy nie dostaną skakała?

O nie, nie. On nie schodzi tylko już zszedł, a pierdoły widziałem tu większe niż to moje pisanie.
Skąd wiesz kto nie dostanie? I tak, właśnie po to by grdyka skakała napaleńcom którzy nic nie wiedzą a biadolą.

#13595 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Piotrekk to zadzwoń do osoby prowadzącej wniosek niech Ci powie co jest nie tak i będziesz mógł przekazać uwagi komuś w sekretariacie w szkole.

#13596 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja czytam to forum od początku i nie widziałem żeby ktoś wypisywał większe farmazony od Ciebie damianzbr. Większość twoich komentarzy jest uszczypliwa, złośliwa czasem nie na miejscu i nie na temat. To tylko moje zdanie, a Ty i tak będziesz dalej włosy sobie rwał przed monitorem żeby zabłysnąć swoim geniuszem.

Edytowany przez instas, 11 lipiec 2014 - 15:30.

#13597 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja bym w końcu zaproponował żeby takie "prywatne" konwersacje prowadzić na płaszczyźnie prywatnej. Są od tego prywatne wiadomości, komunikatory a operatorzy proponują ostatnio nielimitowane rozmowy za mniej niż złotówkę dziennie. W końcu moderator zamknie temat i będzie na tyle. Nikt nie dowie się niczego nowego być może ważnego dla sprawy, nikt nikomu nie pomoże.

#13598 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:41

O nie, nie. On nie schodzi tylko już zszedł, a pierdoły widziałem tu większe niż to moje pisanie.
Skąd wiesz kto nie dostanie? I tak, właśnie po to by grdyka skakała napaleńcom którzy nic nie wiedzą a biadolą.

no zeszło na psy hahah chyba tylko tobie tak sie wydaje ogarnij sie bo w gębie mocny jesteś tylko i wyłącznie wrzód na zdrowym organizmie tego forum

#13599 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy MR moźe być przeznaczony jako wkład własny do kredytu na zakup ziemii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13600 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich!

Czy orientuje się ktoś na forum odnośnie tego czy mogę zakupić sprzęt podany we wniosku przed ogłoszeniem listy rankingowej? Idą żniwa i co nieco przydałoby się w gospodarstwie już teraz, a jeśli kupię przed otrzymaniem decyzji oczywiście na fakturę i dane młodego rolnika to nie wiem czy nie będzie problemu z datą faktury.
Może ktoś orientował już się w tej kwestii?