Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#13561 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a od kogo dowiedziedziec sie ile mam pkt czy od tej osoby co mi wniosek wypelniala czy od kogo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:39
  •  

#13562 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) albo sam sobie policz. a jak nie to idz do tego co ci go robił

#13563 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co pisaliście macie mniej pt. od mnie, więc jeśli i wy dostaniecie ja na pewno też, natomiast jeśli ja do stanę wy już nie koniecznie i wtedy nie będzie wam do śmiechu gdy kupię ,,lexusa'' a wy nic.
Ku ścisłości nie mam zamiaru przeznaczać tej dotacji na nic co nie jest związane z rolnictwem, przykład z lexusem bym dla podminowania spinaczy waszego typu.

Czytajcie ze zrozumieniem informacja którą podałem nie jest dla mnie informacją bo w tej kwestii jak w kalejdoskopie, nikt nie zna prawidłowej odpowiedzi, przypuszczam że minister także. Więc nie mówcie hop za nim nie skoczycie.
Plotki różnego typu były na temat MGR, mieli niby wszyscy dostać i jakoś do tej pory się to nie sprawdziło.

EDIT: Do przemądrzałego maciusia, patrząc na twój awatar o ile przedstawia ciebie to faktycznie rasowy z ciebie ,,maciuś,, haha

Edytowany przez damianzbr, 10 lipiec 2014 - 21:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13564 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moderator powinien zamknąć ten temat do czasu rozpatrzenie wniosków przez ARiMR.

#13565 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powiedział co wiedział... Chwalić ilością punktów każdy się może. Ja mam 26ha i co wierzysz mi?? Dobra skończ już pisz na temat i się nie wymądrzaj i będzie wszystko ok i nikt się ciebie nie będzie czepiał. Skończmy już ten temat.

Oj widze że ktoś już się denerwuje głupimi docinkami. Ahh ten poziom co niektórych :)

Edytowany przez Macius, 10 lipiec 2014 - 21:53.

#13566 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na pochwałę zasługują pracownicy ARiMR w Warszawie. Osoby bardzo miłe, wszystko powoli i dokładnie wytłumaczą. Ja już jestem po poprawkach i wszystko gra i buczy. Poprawki miałem telefonicznie i naprawdę błahostki . Oby się udało :)

#13567 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 22:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mnie smieszy pieprzenie o kombinatorach
czlowiek ma swoja ziemie tak jak mowi, zajmuje sie tym w wiekszym lub mniejszym stopniu
a to co robi , to nie jest zadne kombinowanie tylko sprytne zwiekszenie szans na dostanie pieniedzy
jezeli tego nie rozumiecie ,trudno, wasza sprawa. tylko potem nie narzekajcie ze nie dostaliscie kasy, bo przeciez wam ,prawdziwym rolnikom sie nalezty:)
ja mam za wyksztalcenie 5 pkt? a wy ile?
przeciez jestescie prawdziwymi rolnikami wiec kwalifikacje najwyzsze powinniscie miec na wysokim poziomie
to sie nazywa operatywnosc. sam mialem 17 pkt, ale po roznych glosach ze z takim wynikiem ni mozna byc spokojnym , zwiekszylem ilosc ziemi a tym samym liczbe pkt do 20
jednemu radzilem to samo, ale pan z odr powiedzial mu ze 15 pkt starczy. wiec niech siedzi i czeka na cud, tak jak i wy

#13568 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 10 lipiec 2014 - 22:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @masa24 ja niestety mam 0 za wykształcenie. Dopiero teraz będę na 3 roku studiów rolniczych. Wiec nie zawsze ten który ma 0pkt. to łajdak, nieudacznik i naciągacz. Za bezrobocie mam 5pkt i pole też na maxa czyli +16.

#13569 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 22:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdybym składał osobiście wniosek też bym miał 5 pt za wykształcenie + bonus za udział w olimpiadzie wiedzy.

Skoro już zeszliśmy na ten tor to powiedzcie mi przyszli młodzi rolnicy, ilu z was obecnie faktycznie choć nie formalnie zajmuje się hodowlą jakiś tam zwierzątek a ilu z was po otrzymaniu dofinansowania będzie się dalej zajmować tą hodowlą formalnie. Nie na rodziców tylko bezpośrednio samemu? No widzicie ,,kombinatory,, jedne, gospodarstwo obecnie hoduje ,,coś'' nagle część gospodarstwa staje się formalnie własnością młodego rolnika i ten dziwnym trafem zaprzestaje dotychczasowego trendu którym była hodowla. I co to nie jest wyłudzane, po przez fikcyjne dzielenie gospodarstwa?
To ja powinienem mieć do was pretensje bo człowiek wyszedł na swoje, coś dostał od rodziców, resztę znalazł sam chce się rozwijać, kupić sobie to i owo a chociażby i samochód, kończył szkoły rolnicze a przez takich kombinatorów może nie być mu to dane.

Edytowany przez damianzbr, 10 lipiec 2014 - 23:22.

#13570 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 23:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze dodalbym od siebie , ze jezeli juz macie pretensje o kombinowanie to miejscie do agencji bo maja kretysnkie zasady
co to wogole jest ze 20 dni po zlozeniu wniosku mozna wnosic poprawki wplywajace na punktacje? to ewidentnie jest zrobione pod kogos. mozna sie dowiedziec jak wyglada punktacja mniej wiecej i ramach potrzeby dopisac ziemie po zakonczeniu naboru. a tak nie powinno byc
druga sprawa nalezaloby ograniczyc dotacje do jednego adresu zamieszkania, bo napewno wieksze gospodarstwa byly dzielone ladnie na pare czescie
wiec skonczcie lamentowac tylko zacznijcie myslec i wykorzystywac furtki jakie daje agencja
przykro to mowic ale wiekszosc jest tak wychowana, ze wszystko im sie nalezy. bo ojciec mial 5 ha, 4 krowy, klepie biede cale zycie i gada jaki to jest ciemiezony. to wy oczywiscie macie sie za prawdziwych rolnikow , wam sie przeciez nalezy
ja sialem dopiero drugi raz z koniecznosci i plon bede mial w okolicach 8 ton pszenicy
ojciec za pgr kierowal gospodarstwem 2000 ha , potem na swoim jakimis 600 ha . stracil zdrowie
to znaczy ze mi sie nie nalezy bo nie mialem nic wspolnego z rolnicttwem praktycznie kilkanascie lat?

a i jeszcze wam powiem kochani prawdziwi rolnicy
mlody rolnik to dopiero poczatek. za jakis czas planuje skorzystac z roznicowania, wyremontowac sobie piwnice w moim domu w miescie ,stojacym w centrum miasta
i zrobie sobie tam jakis zakladzik fryzjerski albo silownie:)
tez za unijna kasiorke

prawda jest taka ze szanse kazdy ma taka sama. tylko jeden nie zaklada rak i nie czeka az minister da kazdemu za darmo, tylko mysli jak szanse zwiekszyc
bez zlosliwosci radze sobie niektorym wziac to do serca i zamiast narzekac jak to ktos kombinuje ,zaczac myslec kreatywnie.
jezeli macie mala ilosc pkt, to znaczy ze tak naprawde nie nadajecie sie do tego programu i tyle, wiec miejscie pretensje do siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13571 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 23:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hahhaha, ale macie spine...... (: az milo poparzec jak sie "zrycie"..... (: kto dostanie to dostanie, polowa nawet sie nie przyzna.... a kto nie dostanie to nastepny program bedzie jeszcze ciekawszy....

#13572 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 06:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) fajnie że przesuwają kasiore :-)))

#13573 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2014 - 06:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wy lepiej się martwcie żeby tych pieniędzy nie oddawać. Mój przypadek jest ciekawy, jeżdziłem po urzędach i nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi, pisałem do freetaxi ale też nawet mi nie odpisał. A chodzi o to że jako 4 letnie dziecko po tragicznej śmierci matki stałem się udziałowcem w gospodarstwie, 1/6 w 9 ha. Pytałem wszędzie czy mi się należy MR i nikt nie wie, kazali złożyć wniosek i rozpatrzą

#13574 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 07:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ropsonok wniosek zawsze możesz złożyć, najwyżej wydadzą Ci decyzję odmowną.

#13575 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 07:11

ja też 06.06 w Zamościu, tylko u mnie cisza. Dostałeś listem czy dzwonili??

Ja skaładałem 20.06 i cisza z Zamościa ale wiem z agencji że u nas tylko dzwonia bo mają tam dużo roboty a mało czasu.

#13576 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 07:25

Gdybym składał osobiście wniosek też bym miał 5 pt za wykształcenie + bonus za udział w olimpiadzie wiedzy.

Skoro już zeszliśmy na ten tor to powiedzcie mi przyszli młodzi rolnicy, ilu z was obecnie faktycznie choć nie formalnie zajmuje się hodowlą jakiś tam zwierzątek a ilu z was po otrzymaniu dofinansowania będzie się dalej zajmować tą hodowlą formalnie. Nie na rodziców tylko bezpośrednio samemu? No widzicie ,,kombinatory,, jedne, gospodarstwo obecnie hoduje ,,coś'' nagle część gospodarstwa staje się formalnie własnością młodego rolnika i ten dziwnym trafem zaprzestaje dotychczasowego trendu którym była hodowla. I co to nie jest wyłudzane, po przez fikcyjne dzielenie gospodarstwa?
To ja powinienem mieć do was pretensje bo człowiek wyszedł na swoje, coś dostał od rodziców, resztę znalazł sam chce się rozwijać, kupić sobie to i owo a chociażby i samochód, kończył szkoły rolnicze a przez takich kombinatorów może nie być mu to dane.

Chodzi Ci o Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych??? Chyba nie ma za to żadnego bonusu, chyba że się mylę. Ile jest wtedy dodatkowych pkt za udział w eliminacjach centralnych???
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#13577 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 50 pkt.

#13578 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 07:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

#13579 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 08:16

Wy lepiej się martwcie żeby tych pieniędzy nie oddawać. Mój przypadek jest ciekawy, jeżdziłem po urzędach i nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi, pisałem do freetaxi ale też nawet mi nie odpisał. A chodzi o to że jako 4 letnie dziecko po tragicznej śmierci matki stałem się udziałowcem w gospodarstwie, 1/6 w 9 ha. Pytałem wszędzie czy mi się należy MR i nikt nie wie, kazali złożyć wniosek i rozpatrzą

Premię możesz dostać, ale:
- 1/6 z 9 ha to trochę mało. Reszta udziałowców musiałaby odstąpić swoją część na rzecz Ciebie. Zależy w jakim jesteś woj., bo całe 9 ha to też trochę mało.
- kwestia czasu jak długo prowadzisz działalność rolniczą. Nie chodzi tu o wiek w którym to na Ciebie spadło tylko data ukończenia 18 lat a jeśli nauka była kontynuowana po 18. r.ż. to data zakończenia nauki jest równoznaczna początkowi prowadzenia działalności rolniczej. No i wiadomo, że od tego czasu do złożenia wniosku nie mogło minąć więcej niż 15 m-cy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13580 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 08:46

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

Nie żartuj sobie bo komuś może żyłka pęknąć z przejęcia ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html