Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#13481 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 05:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...-2007-2013.html

o MR nic niestety nie wspomnieli, czyli tym samym wszystko pozostaje jak było wcześniej ustalone ,,Agencja ma do rozdzielenia wśród ubiegających się o tą pomoc około 800 mln zł"...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:25
  •  

#13482 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 07:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam jeszcze możliwość dorzucenia trochę ziemi od rodziny, agencja nie będzie robić problemów, jak ta ziemia będzie 100km od gospodarstwa, inny powiat i województwo?

#13483 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 07:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Legalne, co nie znaczy że uczciwe.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13484 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Śmiało dopisuj, ja wczoraj dopisałem też ziemie. Tylko śpiesz się bo do 10 przyjmują poprawki.
Mam pytanie związane z ESU. Otóż mam na stracie 6 ESU babka która robiła mi wniosek powiedziała że w roku 4/5 będę musiał mieć wyższe ESU. Jednak wczoraj powiedziała że się to się najprawdopodobniej zmieniło i teraz przez te 5lat w każdym roku muszę utrzymać ESU na poziomie uzyskanego przy składaniu wniosku na MR. Czy wiecie coś więcej na ten temat?

Edytowany przez wino36, 09 lipiec 2014 - 08:07.

#13485 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 08:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak robi wniosek to niech najpierw przeczyta ze zrozumieniem rozporzadzenie kretynka pierd...
jak ja nie lubie jak ktos bierze kase a jest zwyklym glabem

#13486 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 08:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pewnie ze wystarczy utrzymac esu.... progresu nie musi byc wcale, byle tylko nie spasc w dol, ja tez pisalem ze przez 5 lat esu bd na tym samym poziomie... po co sobie robic problemy z podwyzszaniem esu jak to nie jest konieczne... wiadomo i tak bedzie wyzsze na przestrzeni 5 lat jak sie dobrze gospodarzy... ale bez sensu sobie stawiac wymagania takie we wiosku jak to nie jest liczone do punktacji itp

i popieram zdanie kolegi ze ta osoba kotra ci wypelniala wniosek wie mniej niz my...... paranoja

#13487 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 08:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe czy w 2015 bedzię tez nabór na MR?

#13488 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 09:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...referencje.html ?? to co programu modernizacja rolnictwa na zakup np maszyn nie bedzie w nowym prowie?

#13489 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 09:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam!

Czy w tej edycji MR obowiązuje zasada doboru maszyn? byłem wezwany do agencji i każdy sprzet jaki chciałem kupić był wedlug nich za duzy

#13490 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 09:52

http://www.arimr.gov...referencje.html ?? to co programu modernizacja rolnictwa na zakup np maszyn nie bedzie w nowym prowie?

Będzie na sto procent.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13491 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 11:20

pewnie ze wystarczy utrzymac esu.... progresu nie musi byc wcale, byle tylko nie spasc w dol, ja tez pisalem ze przez 5 lat esu bd na tym samym poziomie... po co sobie robic problemy z podwyzszaniem esu jak to nie jest konieczne... wiadomo i tak bedzie wyzsze na przestrzeni 5 lat jak sie dobrze gospodarzy... ale bez sensu sobie stawiac wymagania takie we wiosku jak to nie jest liczone do punktacji itp

i popieram zdanie kolegi ze ta osoba kotra ci wypelniala wniosek wie mniej niz my...... paranoja

a jak zechcesz złożyć ma MGR i ci zabraknie do 15000 euro produkcji

Słyszałem dziś (mam nadzieję że plotkę) iż mają zmienić zasady naliczania punktów od areału i wszystkich liczyć od średniej krajowej 10.42.

#13492 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To z tego co rozumiem przez 5lat rok w rok musi być utrzymany poziom ESU lub wyższy?

#13493 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 11:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie zaistniała dziwna sytuacja. Wniosek mam złożony na 17 ha ( obrabiany areał prawie 3 krotnie wyższy) . We wniosku wpisałem pług 4 skibowy, agregat 5,2 i opryskiwacz 2000 l , co dziwne, przyszło mi teraz wezwanie do wyjaśnienia racjonalności zakupu pługa 4 skibowego. Niby mieli nie zwracać uwagi na wielkość maszyn a tu proszę. Jednak dziwi mnie czemu uczepili się akurat pługa skoro nic się nie mieści w ich normach . I teraz takie pytanie, mogę wpisać pług 3 skibowy, kupić go w wersji 3+ i dokupić ostatni korpus za swoje pieniądze? i potem w razie kontroli odkręcić ?

#13494 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:24

a jak zechcesz złożyć ma MGR i ci zabraknie do 15000 euro produkcji

Słyszałem dziś (mam nadzieję że plotkę) iż mają zmienić zasady naliczania punktów od areału i wszystkich liczyć od średniej krajowej 10.42.

Nie zmienią zasad w trakcie gry. Lud by im tego nie wybaczył:-)

#13495 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zawsze mozesz kupic tak jak wpomiałeś ze kupujesz 3+ i diler dodaje ci gratis(cena za 3+ troszke wyzsza i jest 4skib) dodatkowa skibe a cena jest za 3+

#13496 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:34

http://www.arimr.gov...007-2013.html

o MR nic niestety nie wspomnieli, czyli tym samym wszystko pozostaje jak było wcześniej ustalone ,,Agencja ma do rozdzielenia wśród ubiegających się o tą pomoc około 800 mln zł"...

Zmiana podziału środków w PROW 2007-2013

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał 30 czerwca rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, które wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
W działaniach "Modernizacja gospodarstw rolnych" i "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" uchylono limity wojewódzkie do przyznania pomocy.
W działaniach "Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi" oraz "Odnowa i rozwój wsi" zaproponowano zmianę wysokości limitów do przyznania pomocy w poszczególnych kopertach wojewódzkich bez zmiany budżetu działania. Niewykorzystane przez niektóre województwa środki przesunięto do tych województw, które zgłosiły zapotrzebowanie.
W działaniu "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" dokonano podziału na województwa kwoty 7 142 209 euro przeznaczonej na priorytet infrastruktura szerokopasmowego Internetu na obszarach wiejskich oraz kwoty 23 250 000 euro na pozostałe rodzaje operacji.

no właśnie - 30.06 była okazja przesunąć coś na MR, a tu figa z makiem!

EDIT

przenosząc te ponad 30 mln EUR z działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej"
na MR = 1260 dodatkowych beneficjentów MR + 7800 = 9060 - zawsze coś.

internet na wsi, kto chce ten ma.

Edytowany przez jaroWM, 09 lipiec 2014 - 12:46.

#13497 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 13:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak sie wezmie MR zalozmy ze bym dostal a pozniej jakbym chcial jeszcze jakeis maszyny kupic to moglbym na PROW zlozyc ?

#13498 Share rusek98

rusek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy aneks o zmianę maszyn mogę złożyć w dowolnym czasie czy jest na to jakiś określony termin?

#13499 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do kiedy można robić zmianę wniosku bo ja słyszałem że do 13 lipca??

Edytowany przez siwy93, 09 lipiec 2014 - 16:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13500 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2014 - 16:28

witam!

Czy w tej edycji MR obowiązuje zasada doboru maszyn? byłem wezwany do agencji i każdy sprzet jaki chciałem kupić był wedlug nich za duzy

dokładnie maszyny muszą odpowiadać i być proporcjonalne do powierzchni gospodarstwa sam się dziś o tym przekonałem.

My siejemy, a Bóg daje plony.