Polecane posty

pp1208    706

ja to wiem. ale czy wystarczy R3 ? tego nieiwem. Dodam ze skonczyłęm inne technikum (samochodowe) i mam także mature. niewiem czy to coś pomoże czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Mam mały problem w związku z dotacją dla młodego rolnika. w biznesplanie wpisałem ze kupię kosiarkę dyskową o szerokości roboczej 2,5 metra i że wydam na nią 20 000 zł a teraz za taka cenę mogę kupic tylko kosiarkę o szerokości 2,6 metra. Czy jeżeli kupię kosiarkę o szerokości 2.5 metra za okolo 16-17 tyś to bedzie jakis problem z rozliczniem? proszę o pomoc bo nie wiem czy skladac poprawke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/104253796199187884029/posts                                         Poczytajcie jak ARIMR niszczy Młodych Rolników

 

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest
 
SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
dsc_2695.jpg
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem. 

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie  otrzymnania dopłat.  Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Duzo masz ha? Dlaczego akurat power'ka? Ja tez proxima power tylko 120.

Mam 22 ha, połowa łąk. Power dlatego, że ma rewers elekro a ciągnik będzie pracował z ładowaczem...W tym wyposażeniu jeden z tańszych ciągników na rynku...Tylko premii ciągle brak na kocie, a mam przedpłatę już zrobioną do końca grudnia... a jaka cena tej 120? Gdzie brałeś? 

Dostałeś już pieniądze z premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

We wtorek złożyłem dokumenty o płatność i złożyłem wiecej dokumentów tzn dalem wypisy rejestru gruntów, kopie o nadaniu numeru gospodarstwa i zaswiadczenie w jakim banku mam konto a pozostale to akt notarialny, zaswiadczenie z krusu, zaswiadczenie o samodzielnie prowadzenie gospodarstwa, i mam nadzieje ze nic narazie do wyplaty nic nie bedą wołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ja to wiem. ale czy wystarczy R3 ? tego nieiwem. Dodam ze skonczyłęm inne technikum (samochodowe) i mam także mature. niewiem czy to coś pomoże czy nie.

 

Różnica jest taka że np. w tym naborze za r3 jest 3pkt a za r16 dostawało się 4pkt.

Skoro masz średnie to z tego co wiem wystarczy 3latka opłacać krus czyli staż pracy w rolnictwie i to tez przechodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna wchodzi w skład Jednostek Samorządu Terytorialnego ?

 

Chodzi o dzierżawę ziemi czy akt notarialny może być podpisany na okres 5 lat czy tak jak z osobą prywatną na 10 lat?

 

Dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednostki Samorządu Terytorialnego  to: gmina, miasto,  powiat, województwo. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 22 ha, połowa łąk. Power dlatego, że ma rewers elekro a ciągnik będzie pracował z ładowaczem...W tym wyposażeniu jeden z tańszych ciągników na rynku...Tylko premii ciągle brak na kocie, a mam przedpłatę już zrobioną do końca grudnia... a jaka cena tej 120? Gdzie brałeś? 

Dostałeś już pieniądze z premii?

 

standard 165 a szersze gumy klima zaczepy i inne pierdoły to 186 ale zeszli na 180. Kasy nie mam bo troche mi braklo kupuje na kredyt fabryczny.

standard 165 a szersze gumy klima zaczepy i inne pierdoły to 186 ale zeszli na 180. Kasy nie mam bo troche mi braklo kupuje na kredyt fabryczny.

 

A mi na 37ha przyznali tylko 117km takze pytałem ile ha bo bylem ciekawy jak to oceniaja a to wychodzi na to co kraj to obyczaj. Tez mam łaki i bydło miesne

Mam pytanie czy Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna wchodzi w skład Jednostek Samorządu Terytorialnego ?

 

Chodzi o dzierżawę ziemi czy akt notarialny może być podpisany na okres 5 lat czy tak jak z osobą prywatną na 10 lat?

 

Dzięki za odpowiedź 

 

RSP sie do tego nie zalicza . Zaliczaja sie te gminy, powiaty, woj i ANR

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

a do technikum rolniczego potrzebny jest egzamin zawodowy jesli dostałem premie MR a nie zdałem egzaminu zawodowego i mam tylko swiadectwo ukonczenia technikum rolniczego to czy nie bede musiał zwracac premi bo dózo sie słyszy ze za brak wykształcenia sie zwraca premie ?

Edytowano przez d132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

Drodzy koledzy, czy jest może ktoś z woj. podlaskiego kto składał już wniosek o płatność i może mi powiedzieć czy wymagane w naszym OR na tym etapie było zgłoszenie dzierżawy w starostwie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

D132 masz wykształcenie średnie rolnicze i to wystarcza.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Różnica jest taka że np. w tym naborze za r3 jest 3pkt a za r16 dostawało się 4pkt....

 

Mylisz się kolego, albowiem w tym naborze kursu R.3 nie honorowano  :)  to tak w woli sprostowania.


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, czy jest może ktoś z woj. podlaskiego kto składał już wniosek o płatność i może mi powiedzieć czy wymagane w naszym OR na tym etapie było zgłoszenie dzierżawy w starostwie? 

 

Agencja nic nie ma do starostwa. Krus wymaga zarejestrowania umowy w starostwie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Mylisz się kolego, albowiem w tym naborze kursu R.3 nie honorowano  :)  to tak w woli sprostowania.

 

 

nie bylo za to pkt?

 

ale przeciez sam R3 wystarczy do uzupelnienia wyksztalcenia juz po otrzymaniu kasy ?!


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

standard 165 a szersze gumy klima zaczepy i inne pierdoły to 186 ale zeszli na 180. Kasy nie mam bo troche mi braklo kupuje na kredyt fabryczny.

 

A mi na 37ha przyznali tylko 117km takze pytałem ile ha bo bylem ciekawy jak to oceniaja a to wychodzi na to co kraj to obyczaj. Tez mam łaki i bydło miesne

 

Na początku w PRG miałem moc ciągnika do 100 KM a później zmieniłem na większą. Nie było problemu, nawet nie musiałem uzasadniać tylko podanie o zmianę i kartki nowe. Mam produkcję bydła i trzody i dlatego taka moc mi się należy. Wziąłem większy, bo dużej różnicy w cenie nie ma a zapas mocy zawsze się przyda. Większość mechaników, którzy pracują w serwisach mówili, żeby brać większy bo zawsze ma lżej a tak w cięższych pracach ciągnik mniejszy będzie pracował na 100 % a tak to na 90% co zawsze zwiększa jego żywotność a w spalaniu nie będzie dużej różnicy bo można jechać szybciej.

A gdzie brałeś ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

Agencja nic nie ma do starostwa. Krus wymaga zarejestrowania umowy w starostwie.

I tu się mylisz, przewaliłam cały wątek i niektórzy piszą iż agencja też wymagała od nich rejestracji umowy w starostwie, inni piszą że n ie ma takiego wymogu i to wymysł poszczególnych OR. Stąd też moje pytanie jak to wygląda u nas.

Edytowano przez wortexis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To morze przewal całe rozporządzenie i znajdź zapis który upoważnia OR do wymagania aby umowa była rejestrowana w powiecie. Wtedy będziesz mogła stwierdzić że ktoś się myli bądź nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Młodzi rolnicy czy po przejęciu gospodarstw przechodzicie na VAT czy zostajecie na ryczałcie ?

opłaca sie teraz przejsc na vat posiadajac gospodarstwo 20 ha. z Hodowla trzody i opasów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, przewaliłam cały wątek i niektórzy piszą iż agencja też wymagała od nich rejestracji umowy w starostwie, inni piszą że n ie ma takiego wymogu i to wymysł poszczególnych OR. Stąd też moje pytanie jak to wygląda u nas.

 

Przecież napisałem jak to wygląda u mnie. Oddział w Białymstoku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Młodzi rolnicy czy po przejęciu gospodarstw przechodzicie na VAT czy zostajecie na ryczałcie ?

opłaca sie teraz przejsc na vat posiadajac gospodarstwo 20 ha. z Hodowla trzody i opasów ??

 

To już zależy tylko od Ciebie. Jeżeli planujesz np zakup maszyn, drogich maszyn, przejście na VAT może Ci się opłacić. Ale jeżeli nie, zostałbym na ryczałcie. VAT zastaje w kieszeni, no i oczywiście mniej kłopotów z US :)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75622-vat-w-rolnictwie-konferencja-on-line/

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj