Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#13361 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe jak będzie można kombinować przy dostaniu się na listę skoro publikuję ją prezes agencji a dwa, trzeba mieć odpowiednią liczbę pkt bo przyznawanie pomocy nie jest uznaniowe. Ci co biorą po 2 tys za wniosek żerują na naiwności i głupocie rolników skoro do tej pory pojawiają się pytania ile pkt. ktoś uzyskał.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:12
  •  

#13362 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niektorych bardzo boli ze kogos stac zeby zaplacic za skompletowanie wniosku.... i smieszy ze trafiaja sie niekompetentni doradcy.... Jakby ktorys z nas np. zlamal noge i tu napisal to Damianzbr tez by sie smial i cieszyl ze ktos chodzic nie umie i nie dostanie odszkodowania.....

Koniec tego tematu- piszmy o konkretnych sprawach dotyczach Młodego Rolnika bez podsmiech.jek zadnych.

#13363 Share honia

honia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jesli doradca ma dobry bajer to rolnik zapłaci mu nawet powyżej 2 tys zł, a następnie za każdą poprawke jeszcze płacą.
Trzeba wiedzieć jakie ceny za wypełnienie wniosku są na rynku, a nie nabierać się jak dziecko....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13364 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złamanie nogi to siła wyższa. Tu wystąpił brak umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wypełniania dokumentów, natura ma swoje sposoby na eliminację takich osobników czego będziemy świadkiem po opublikowaniu list.

Edytowany przez damianzbr, 06 lipiec 2014 - 16:11.

#13365 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niewazne.... jeden koles mi dzis mowil ze za premie mr nie mozna kupic np. traktora belarus bo pochodzi z poza uni.... wie ktos cos na ten temat?

#13366 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciężko jakkolwiek odnieść się do tego stwierdzenia gdyż ja zamierzam kupić od kolegi używany samochód osobowy lexus za 100 tys zł który w podobieństwie do belarus nie pochodzi z UE. Być może do traktorów mają inny przelicznik i będziesz potrzebował na niego homologację samochodu osobowego.

Trzeba by zasięgnąć rozporządzenia. Może kolega falcon coś pomoże bo już raz trafnie naprowadził na poszukiwane zapisy.

Edytowany przez damianzbr, 06 lipiec 2014 - 16:59.

#13367 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:45

niewazne.... jeden koles mi dzis mowil ze za premie mr nie mozna kupic np. traktora belarus bo pochodzi z poza uni.... wie ktos cos na ten temat?

jezeli poziom inteligencji tego kolesia jest taki jak mysle to lepiej niech juz nic wiecej nie mowi bo juz i tak jest tak glupi ze chyba nawet boli.ps.powiedz mu ze john deera tez nie da rady bo jest z ameryki.

#13368 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 17:01

damianzbr ja wole dać te pieniądze i mieć pewnośc że wniosek został dobrze wypełniony i nie myśleć że coś źle zrobiłem i w razie gdybym coś źle zrobił nie miał pretensji do siebie o to. a tak dałem 1500zł firmie która się tym zajmuje. Pytałęm tego faceta co mi robił czy te punkty co mam czyli 18.61 czy starczy bo chcieliśmy dopisać to powiedział żebym był spokojny i nic nie dopisywał bo powinienem się dostać. A po drugie nie obrażaj innych użytkowników forum od psów itp bo to świadczy o twoim wychowaniu i wieku smarkacza. Piszesz że jesteś masz aż nadto hektarów. Więc jak przyznają Ci premie zrób zdjęcie i wstaw na forum bo jeste bardzo ciekaw czy jest tak faktycznie. Dziękuje i Pozdrawiam :)

Ja dałem 200zł bo większość sam wypełniłem. Co do ilości punktów... nie mów hop. Sam mam podobną liczbę ale jakoś nie jestem w tym względzie spokojny...

#13369 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moi drodzy
powiem krotko ale dosadnie
wniosek ktory sklada sie w programie pomoc mlodym rolnikom, nie jest wart 200 zł. oceniane sa fakty, wszelkie pole gdzie trzeba cokolwiek opisac mozna wypelnic pobieznie, aby z sensem. Calego tekstu do wpisania jest tam moze z 10-15 zdan. Jezeli ktos chce placic po 2 tys za to , jego sprawa, jeden woli dy...ac drugi woli byc d..ymany
( wyprzedziles mnie, ewentualnie 200 zl mozna dac ale to juz gorna granica:)

co do premii 40 tys na otwarcie firmy. Otoz tez jestem beneficjentem tego programu. robilem wniosek paru osobon ktore tez dostaly. nie mam zadnych znajomomosci
mimo ze kwota w tym programie jest nizsza niz 100 000 to wniosek do zrobienia jest trudniejszy. Trzeba wszystko ladnie opisac, zrobic analize rynku ,konkurencji, do tego rachunek zyskow i strat.

ooo widze nastepny
pan wzial 1500 i juz jest wyrocznia? wie jaka ilosc pkt bedzie potrzebna zeby dostac
no brak slow
za co wy placicie? za wstawienie w rubryke ilosci uzytkow rolnych ktore macie? czy za napisanie paru zdan ?
ja pierr

Edytowany przez masa24, 06 lipiec 2014 - 17:05.

#13370 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2014 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za wypełnianie kto chciał to płacił, kto nie chciał to pisał sam. Ale na ile kosztów nie mieliśmy wpływu? Kartka z Urzędu Skarbowego 17 zł, jak żonaty to x 2, niby mało ale w skali kraju to fortuna. Tak samo za wypis działek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13371 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest też jeszcze jedna ciekawa kwestia, którą moze podejmiecie. Jezeli sami napisaliscie swietnie swój wniosek to na pewno zalozyliście rozliczenie całej inwestycji po 3 a nie 5 latach. Ja sam na to nie wpadlem i z rozporzadzenia ktore już niemal znam na pamieć to też nie wynika, a dzieki temu latwiej jest się ubiegac o srodki z innych programów.

#13372 Share honia

honia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:04

Jest też jeszcze jedna ciekawa kwestia, którą moze podejmiecie. Jezeli sami napisaliscie swietnie swój wniosek to na pewno zalozyliście rozliczenie całej inwestycji po 3 a nie 5 latach. Ja sam na to nie wpadlem i z rozporzadzenia ktore już niemal znam na pamieć to też nie wynika, a dzieki temu latwiej jest się ubiegac o srodki z innych programów.

Tak, bo rozliczyć z pieniędzy trzeba się w ciągu trzech lat.

Edytowany przez honia, 06 lipiec 2014 - 20:56.

#13373 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie do kiedy mozna skladac korekty wniosków aby zwiekszyc punkty za grunty np. poprzez dzierzawe?

#13374 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 20 dni od zakończenia naboru. I nie jest to korekta a zmiana do wniosku.

Edytowany przez freetaxi, 06 lipiec 2014 - 20:20.

#13375 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co nie którzy kombinują jak koń pod górkę.
żeby tylko później nie płakali.....

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#13376 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A do kiedy moge zmienić oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia? bo wpisalem, ze uzupelnie o R16, a dostalem odpowiedz z arimr ze wystarczy R3

#13377 Share honia

honia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:37

co nie którzy kombinują jak koń pod górkę.
żeby tylko później nie płakali.....

Ale zwykle tym cwaniakom właśnie się upieka... :)

#13378 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile lat wstecz opłacano w KRUS i jaki to był koszt?

Edytowany przez damianzbr, 06 lipiec 2014 - 20:46.

#13379 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chodzi o to ze trzeba zalozyc jak najkrotszy czas osiagniecia nadwyzki i dzieki temu po 3 latach rozpocząć nowy program a nie martwic sie ze jest nabór ale nas trzyma MR i nie mozna zlozyc wniosku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13380 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @honia i na cwaniaczków przyjdzie czas.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.