Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#13341 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 lipiec 2014 - 07:32

Jak do tej pory nic na to nie wskazuje.

Tak jak pisałem, narazie piszesz że jest taki myk i ty święcie wierzysz że to jest wszystko OK. Nie bierzesz tego pod uwagę że po wydaniu decyzji jak zmienisz powierzchnię jest potrzebna zgoda ARiMR do tego, zmieniajac powierzchnie spada nam esu, jeśli uda się zmniejszyć do wartości punktów z końca zielonej listy to ok. Z dzierżawą 10letnią też jest myk że wcale ona nie musi trwać 10lat i to jest pewne.
Teksty typu że ktoś zazdrości czy coś w tym stylu w ogóle nic nie mają do tego, bo staramy się tu wyjaśnić pewne ,,marzenia, pomysły", mam jakieś 17,9pkt, może dostanę może nie, płakał nie będę, bedzie kolejny nabór, a zmieniać-modernizować gospodarstwo można także bez ziemi przepisanej na siebie, co małymi krokami czynię. Wczoraj pani dzwoniła z poprawkami(wyjasnienie szkoły) do znajomego, ma 13,5-14pkt no i raczej żadnych szans mu nie daje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:13
  •  

#13342 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 07:37

Następny któremu nie styka punktów, przez co nie na rękę jest rozpowszechnianie takich informacji.

http://www.arimr.gov...ednolity_MR.pdf

str. 18. paragraf 21.

,,§ 21.1. Beneficjent może wystąpić do dyrektora oddziału regionalnego Agencji z wnioskiem o wyrażenie zgody na zmianę założeń biznesplanu...''

Powinieneś zacytować cały paragraf 21 a w szczególności punkt 5, a nie tylko 21 punkt 1 bo z niego nic ne wynika. Podpowiedzialem Ci wczesniej gdzie jest właściwy zapis to zrób przpis jak należy niech zobaczą wszyscy gdzie nie mieli racji.

#13343 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 08:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi sie że ci którzy zapłacili 2000 za prowadzenie wniosku dobrym prowadzącym nie wyrzucili pieniędzy w błoto bo oni znają wszystkie spady i są znani w agencji,a to nie przeceniona wartość.

Edytowany przez falcon83p, 06 lipiec 2014 - 08:40.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13344 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 08:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli wynika z tego że:
a) dopisujemy dzierżawy i po ogłoszeniu wyników je "kasujemy" ale wypadamy z listy- PREMIA PA PA PA :(
b- to samo co wyżej ale jesteśmy nadal na liście- WITAJ 100 tysięcy na nowe BMW :D :lol:

Edytowany przez melon10641, 06 lipiec 2014 - 08:30.

#13345 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 09:14

czyli wynika z tego że:
a) dopisujemy dzierżawy i po ogłoszeniu wyników je "kasujemy" ale wypadamy z listy- PREMIA PA PA PA :(
b- to samo co wyżej ale jesteśmy nadal na liście- WITAJ 100 tysięcy na nowe BMW :D :lol:

Uważam że celowe planowanie zawyżonego wniosku nie jest ok,ale sami wiecie że czasem nie da się wszystkiego przewidzieć coś nie wyjdzie przy przejęciu,lub spisaniu umowy dzierżawnej i jest po premii a dzieki możliwości korekty nie ma płaczu i po to jest ten zapis w rozporządzeniu. Nowe BMW za 100 tys. to najwyżej serii 1 i po co ono rolnikowi.Za te 100 można kupic ciągnik 100km, pod warunkiem że drugie 100 dołoży Ojciec, bo jak młody zacznie od kredytu to nie zazdroszczę. Taki młody pozostawiony sam sobie jest bez szans a ta premia to kropla, zatem nie posądzajcie nikogo o zle zamiary jezeli sami liczycie na pomoc ojca. Szacun dla szaleńców którzy chcą sami zaczynać od zera.

#13346 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2014 - 09:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przeczytałam na tym forum, że komuś rodzice nie przepisali calej ziemi, bo musza zostawic sobie kawałek, żeby nie wyrzucili ich z KRUS.
W ustawie z dnia 20.12.1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników jest art. 16, gdzie jest napisane, że na wniosek moze zostac ubezpieczona osoba, która podlegala ubezpieczeniu jako rolnik i zaprzestala prowadzenia działalnosci rolniczej nie nabywajac prawa do emerytury lub renty z ubezpieczenia, jeżeli podlegala ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 12 lat i 6 miesięcy. Dobrym wyjściem jest też ubezpieczenie sie jako domownik, wtedy juz z mocy ustawy, o ile ma to jakies znaczenie.

#13347 Share farmer0010

farmer0010

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile mogę dostać punktów za
8.77 ha
wielkość rolnictwa w roku bazowym 6.63 ESU
wielkość rolnictwa w roku docelowym 7.72 ESU
wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa 1.09 ESU
wykształcenie zasadnicze o profilu ogrodnik
ile punktów mogę dostać za bezrobocie w powiat Dąbrowa Tarnowska

#13348 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wielkość esu nie ma nic do punktacji a co do liczenia punktów to poczytaj trochę i sam sobie policzysz

#13349 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli ktos nie potrafi sobie mniej wiecej pkt policzyc , to nie dziwie sie ze jest sporo ludzi ktorzy daja sie kasowac po 2000 zl za wniosek

#13350 Share PeAWuEeL

PeAWuEeL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Osoba która podała we wniosku np.100ha aby dostać max. punktów i załapie się na premie, następnie na jesieni zrezygnuje z części dzierżaw to na pewno nie otrzyma dotacji bo:
1. Wniosku po złożeniu nie można zmienić (tylko można go poprawić jak będzie jakiś błąd)
2. Najpirew przejmujesz gospodarstwo jakie podałeś we wniosku, a potem dopiero składasz wniosek o przyznanie premi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13351 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozwiałeś wszelkie wątpliwości i wszystko już jest jasne.

Edytowany przez damianzbr, 06 lipiec 2014 - 12:09.

#13352 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 12:11

Przeczytałam na tym forum, że komuś rodzice nie przepisali calej ziemi, bo musza zostawic sobie kawałek, żeby nie wyrzucili ich z KRUS.
W ustawie z dnia 20.12.1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników jest art. 16, gdzie jest napisane, że na wniosek moze zostac ubezpieczona osoba, która podlegala ubezpieczeniu jako rolnik i zaprzestala prowadzenia działalnosci rolniczej nie nabywajac prawa do emerytury lub renty z ubezpieczenia, jeżeli podlegala ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 12 lat i 6 miesięcy. Dobrym wyjściem jest też ubezpieczenie sie jako domownik, wtedy juz z mocy ustawy, o ile ma to jakies znaczenie.

a co z niepełnoletnim rodzeństwem? Jak ich ubezpieczyć?

#13353 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 13:03

Haha wszystkim z lenistwa mózgi polasowało i płacili 2000 zł za nieudolne zrobienie wniosku, kupę kasy od was pobrali a nie podpowiedzieli jak załatwić sobie max liczbę pt. za pole.

Ale co ja się przejmuję, więcej nieudaczników którzy nie umieli przeczytać rozporządzenia = większe prawdopodobieństwo że dotację dostaniemy my z żoną.
Myślałem że na tym forum są osoby po to aby razem się wspierać, trzymać i podpowiadać sobie. Jednak jest inaczej.
A żeby dokonać tego myku o którym od kilku dni piszę trzeba zrobić jedną małą ale bardzo ważną rzecz o której do tej pory nie wspominałem. I teraz ni huhu wam nie powiem. Jedźcie sobie do wspaniałomyślnego doradcy co was skasował na 2000 tys i z nim sobie to łatwcie. Nara.

Pan profesor sie znalazł...... Żeby cie tylko żona z torbami nie puściła jak kasiore wezmie z kolega od samochodu..... (:

Na twoje nieszczescie zdazylem dobrac dzierzaw na max ilosc punktow.

Edytowany przez sim200, 06 lipiec 2014 - 13:05.

#13354 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 13:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A żebyś wiedział że znam dokładnie taki przypadek. Gospodarstwo na synową, młody rolnik, 50 tys premii, zakup autka rejestracja też na synową = brak gospodarstwa i samochodu. Co najlepsze uznali że lepiej oddać 50 tys premii i walczyć z synową o odzyskanie gospodarstwa, niż synowa nie dopełni obowiązków wynikających z wzięcia premii przez co komornik zabierze jej gospodarstwo które rzeczywiście nigdy nie było jej.

Na moje nieszczęście? Zawiść przemawia przez ciebie.
EDIT: zdążyłeś dobrać dzierżaw? Więc przeczytaj powyższe posty i przemyśl czy było to dobre posunięcie, bo większość sugeruje że nie będzie ci do śmiechu jak ARiMR przyjdzie po zwrot wyłudzonej dotacji. .

Edytowany przez damianzbr, 06 lipiec 2014 - 13:13.

#13355 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam zbyt "zlasowany mózg" zeby to czytac i zrozumiec (:

#13356 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 14:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zamknijcie temat do ogłoszenia listy bo pisanie wkoło o jednym mija sie z celem tego forum @damianzbr nie kozacz tak bo nie takich cwaniaków juz widziałem i nic z tego nie wyszło nie mówie ze nie dostaniesz premii bo kombinujesz i moze ci sie udac (sory taki mamy system) ale skończcie te przekomarzanie sie bo nie po gospodarsku to wygląda:D

#13357 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 06 lipiec 2014 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) damianzbr ja wole dać te pieniądze i mieć pewnośc że wniosek został dobrze wypełniony i nie myśleć że coś źle zrobiłem i w razie gdybym coś źle zrobił nie miał pretensji do siebie o to. a tak dałem 1500zł firmie która się tym zajmuje. Pytałęm tego faceta co mi robił czy te punkty co mam czyli 18.61 czy starczy bo chcieliśmy dopisać to powiedział żebym był spokojny i nic nie dopisywał bo powinienem się dostać. A po drugie nie obrażaj innych użytkowników forum od psów itp bo to świadczy o twoim wychowaniu i wieku smarkacza. Piszesz że jesteś masz aż nadto hektarów. Więc jak przyznają Ci premie zrób zdjęcie i wstaw na forum bo jeste bardzo ciekaw czy jest tak faktycznie. Dziękuje i Pozdrawiam :)

#13358 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:10

Mam zbyt "zlasowany mózg" zeby to czytac i zrozumiec (:

Z tym nie do mnie lecz lekarza.

zamknijcie temat do ogłoszenia listy bo pisanie wkoło o jednym mija sie z celem tego forum @damianzbr nie kozacz tak bo nie takich cwaniaków juz widziałem i nic z tego nie wyszło nie mówie ze nie dostaniesz premii bo kombinujesz i moze ci sie udac (sory taki mamy system) ale skończcie te przekomarzanie sie bo nie po gospodarsku to wygląda:D

Raz piszesz że nic nie wyszło z cwaniakowania, później że jednak różnie dziwne rzeczy są możliwe bo taki mamy system. Następnym razem zdecyduj się co tak naprawdę chciałbyś przekazać.

Pytałęm tego faceta co mi robił czy te punkty co mam czyli 18.61 czy starczy bo chcieliśmy dopisać to powiedział żebym był spokojny i nic nie dopisywał bo powinienem się dostać.

Skończ już te farmazony i twoje mądrości bo tego czytać się już nie da. Jak chcesz tak kombinować to kombinuj sam i nierób zamentu..

No tak, gdybyś jednak sam zakombinował to wszytko byłoby OK. A że tego nie zrobiłeś to teraz wszyscy inni są be.
I oczywiście cieszę się że wniosek wypełniała ci wróżka która przewidziała szczęśliwą liczbę pt.

Edytowany przez damianzbr, 06 lipiec 2014 - 15:27.

#13359 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) punkty punktami ale wnioski też zatwierdzają ludzie....a wiadomo że jak się chce to się "załatwi" więc ja się nie dziwię że niektórzy płacili te 2 tyś zł.....
podobnie bylo z dopłatami do przedsiębiorców, premi 40 tyś zł, firma brała 7% i delikwent dostawał dotację na pewno....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13360 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No patrz, jakie to ci kombinatory.