Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#13301 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 13:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jest, nikomu z tego forum nie zdradzę tajemnicy. Jednak wszystkim innym moim znajomym i dla ciebie marcin1832 na pewno nie starczy kasy. A co ciekawsze nie będzie to żadne kombinatorstwo gdyż paragraf 21 oraz kilka innych dopuszcza takie działanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:26
  •  

#13302 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 14:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za 2000 to się płaci za kompletne prowadzenie wniosku, i gdzie są cwańszy ludzie od nas wszystkich razem wziętych, jak ktoś dał 2 patyki za samo napisanie wniosku to mocno przepłacił bo taki interes kosztuje połowę tej ceny a nawet i mniej wystarczy się rozeznać w terenie

#13303 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) damianzbr

rób sobie myki jakie chcesz cwaniaczku,żeby tak moderator tu zrobił porządek bo gośc robi smietnik!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13304 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 14:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko wedle rozporządzeń, bez oszustw i kombinatorstwa.
Już mówiłem, ja nie muszę się gimnastykować i szukać dzierżaw dla podbicia punktów. Swojego pola mam aż nadto.
Nic tu moderator nie ma do robienia. Piszę w temacie, bardzo przydatne informację, jedynie przez takich jak ty muszę się powtarzać.

A kombinatorstwo to zajeżdża mi od ciebie. Pola twoja rodzina ma 12 ha, chciał byś aby były renty strukturalne.
Czyli wniosek jest następujący: ojciec nie ma lat aby iść na emeryturę z KRUS. Teraz był nabór MR więc napisaliście część pola że pójdzie na ciebie, ale trochę zostawiliście dla rodziców aby ich nie wykreślono z KRUS i lata im leciały do emerytury.
W związku z tym o ile załapiesz się na zielona listę
1. podzielicie i tak małe gospodarstwo
2. nie będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwa gdyż w tej kwestii za pewne nic się nie zmieni i jak twój ojciec miał zdanie decydujące w podejmowaniu decyzji na własnym 12 ha gospodarstwie, tak dalej będzie podejmował główne decyzje na swoim 1 ha gospodarstwie oraz twoim 11 ha.

Wyszło teraz która krowa najwięcej ryczy najmniej mleka daje. Szydzisz kombinowaniem a sam go uprawiasz. Hipokryzja.

(prześledziłem wszystkie twoje posty i sam pisałeś że do średniej woj. warmińsko-mazurskiego brakuje ci około 10 ha, oraz że chciał byś aby były renty strukturalne jednak ich nie będzie i się z tym pogodziłeś, o.np. tu pisałeś ile masz pola, a o strukturalnych trochę wcześniej kombinatorze cwaniaku:
http://www.agrofoto....rch_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=125

EDIT: kolego ↓ dzięki za wychwycenie.

Edytowany przez damianzbr, 05 lipiec 2014 - 15:46.

#13305 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 05 lipiec 2014 - 14:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie chciał bym się czepiać szczegółów warmińsko-mazurskiego :) , dajcie na luz i tyle wnioski już złożone teraz tylko każdy będzie czekał i jak coś na poprawki :)

#13306 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:24

Wszystko wedle rozporządzeń, bez oszustw i kombinatorstwa.
Już mówiłem, ja nie muszę się gimnastykować i szukać dzierżaw dla podbicia punktów. Swojego pola mam aż nadto.
Nic tu moderator nie ma do robienia. Piszę w temacie, bardzo przydatne informację, jedynie przez takich jak ty muszę się powtarzać.

A kombinatorstwo to zajeżdża mi od ciebie. Pola twoja rodzina ma 12 ha, chciał byś aby były renty strukturalne.
Czyli wniosek jest następujący: ojciec nie ma lat aby iść na emeryturę z KRUS. Teraz był nabór MR więc napisaliście część pola że pójdzie na ciebie, ale trochę zostawiliście dla rodziców aby ich nie wykreślono z KRUS i lata im leciały do emerytury.
2. nie będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwa gdyż w tej kwestii za pewne nic się nie zmieni i jak twój ojciec miał zdanie decydujące w podejmowaniu decyzji na własnym 12 ha gospodarstwie, tak dalej będzie podejmował główne decyzje na swoim 1 ha gospodarstwie oraz twoim 11 ha.

Wyszło teraz która krowa najwięcej ryczy najmniej mleka daje. Szydzisz kombinowaniem a sam go uprawiasz. Hipokryzja.

(prześledziłem wszystkie twoje posty i sam pisałeś że do średniej woj. warmińsko-mazórskiego brakuje ci około 10 ha, oraz że chciał byś aby były renty strukturalne jednak ich nie będzie i się z tym pogodziłeś, o.np. tu pisałeś ile masz pola, a o strukturalnych trochę wcześniej kombinatorze cwaniaku:
http://www.agrofoto....rch_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=125

Skończ już te farmazony i twoje mądrości bo tego czytać się już nie da. Jak chcesz tak kombinować to kombinuj sam i nierób zamentu..

#13307 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Następny któremu nie styka punktów, przez co nie na rękę jest rozpowszechnianie takich informacji.

http://www.arimr.gov...ednolity_MR.pdf

str. 18. paragraf 21.

,,§ 21.1. Beneficjent może wystąpić do dyrektora oddziału regionalnego Agencji z wnioskiem o wyrażenie zgody na zmianę założeń biznesplanu...''

Edytowany przez damianzbr, 05 lipiec 2014 - 15:38.

#13308 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:39

Wszystko wedle rozporządzeń, bez oszustw i kombinatorstwa.

(prześledziłem wszystkie twoje posty i sam pisałeś że do średniej woj. warmińsko-mazórskiego brakuje ci około 10 ha, oraz że chciał byś aby były renty strukturalne jednak ich nie będzie i się z tym pogodziłeś, o.np. tu pisałeś ile masz pola, a o strukturalnych trochę wcześniej kombinatorze cwaniaku:

mazÓrskiego?:D w podstawówce też chyba kombinowal żeby zdać:D

#13309 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:45

mazÓrskiego? :D w podstawówce też chyba kombinowal żeby zdać :D

wybieram propozycje słów jak mi podkreśla a podkreślało chyba dlatego że z małej pisałem, nie moja wina że lipny słownik, a przez opieszałość nie rzuciłem okiem co komputer mi zaproponował.

EDIT: ale dzięki za wskazanie błędu. co do podstawówki to raczej nie, lecz później to i owszem. a jak ktoś z tego forum w tej kwestii był świętoszkiem i nigdy nie ściągał niech pierwszy rzuci kamień,

Edytowany przez damianzbr, 05 lipiec 2014 - 15:52.

#13310 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może wystąpić z wnioskiem o wyrażenie zgody, a co jeśli dyrektor oddziału sie nie zgodzi na zmianę założeń biznesplanu? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13311 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 16:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dlatego mówię że najlepiej jet tego dokonać przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu pomocy, czyli np. przy okazji poprawek o ile takowe będą, lub bez wezwania dobrowolnie dostarczyć odpowiednie dokumenty.
Jednakże osoby które na to liczyły dokonały pewnej ważnej rzeczy, przez co spodziewają się poprawek w konkretnej kwestii, aby wykorzystać okazje i wykreślić nieprzemyślane dzierżawy.

#13312 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 18:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czekaj czekaj
ogolnie ja sie z toba damian zgadzam, bo mowisz rozsadnie, a juz dawno pisalem ze na tym forum taka zawisc panuje ze az przykro patrzec
i jezeli juz, ja nie nazywam tego zadnym kombinowaniem, tylko kreatywnym mysleniem zeby maxymalnie zwiekszyc swoje szane na otrzymanie pieniedzy. kto tego nie rozumie niech dalej narzeka na wszystko i wszystkich

I jak mowilem damian slusznie mowisz ale cos mi tu nie pasuje. wpisuje zawyzona ilosc dzierzaw, ale jezeli dokonam poprawek teraz , przy okazji wezwan( bo np u mnie wlasnie teraz wzywali mnie zeby poprawiac jakies bzdety) i teraz zmienie ilosc dzierzaw na mniejsza, to tym samym moj wniosek bedzie oceniony juz z ta mniejsza powierzchnia

jakas zmiana ma sens jezeli jest juz lista z punktami , przynajmniej ja tak mysle. wniosek oceeniony, wtedy piszemy o zgode na zmiane wielkosci dzierzaw

#13313 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 18:12

Haha wszystkim z lenistwa mózgi polasowało i płacili 2000 zł za nieudolne zrobienie wniosku, kupę kasy od was pobrali a nie podpowiedzieli jak załatwić sobie max liczbę pt. za pole.

Ale co ja się przejmuję, więcej nieudaczników którzy nie umieli przeczytać rozporządzenia = większe prawdopodobieństwo że dotację dostaniemy my z żoną.
Myślałem że na tym forum są osoby po to aby razem się wspierać, trzymać i podpowiadać sobie. Jednak jest inaczej.
A żeby dokonać tego myku o którym od kilku dni piszę trzeba zrobić jedną małą ale bardzo ważną rzecz o której do tej pory nie wspominałem. I teraz ni huhu wam nie powiem. Jedźcie sobie do wspaniałomyślnego doradcy co was skasował na 2000 tys i z nim sobie to łatwcie. Nara.

Damianzbr - na co Ty się człowieku produkujesz? Niech każdy robi jak chce - ja nie mam za ziemie 16 punktów i w gdzieś mam te myki jak zdobyć max za pole. Może nie jest to ten "upragniony" max, ale chociaż mam pewność, że nikt mi się o to nie przyczepi i nie będę musiał zwracać ani grosza (jeśli dostanę MR). Twierdzisz, że masz żonę (więc myślę, że te ponad 23 lata masz) a ostatnie zdania Twojego postu biją gimbą. A tą jedną małą ale bardzo ważną rzecz wsadź sobie wiadomo gdzie :)

#13314 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masa24@ robi się tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu. Najpierw lista, później zmiany i na koniec decyzja o przyznaniu.

zyher@ wiesz czym różni się Twoja wypowiedź od innych. Ty otwarcie przyznajesz że nie jesteś zainteresowany bo być może w tym jest jakiś haczyk z którego mogą wyniknąć kłopoty, nie wiesz - nie wnikasz - nie interesuje Cię to. I ja nie mam nic przeciwko takiemu podejściu.
Natomiast pozostali mało z siebie nie wyjdą że nie osiągnęli max liczby pt. za pole, przy czym wmawiają sobie że było to nie możliwe. A ja psuję im tą ideologię, do tego uświadamiam że inni tak robili przez co wyprzedzą ich na listach i dlatego próbują na wszelkie sposoby zamknąć mi usta aby dalej żyć w tej nieświadomości i udawać że nic nie mogli zrobić dla samych siebie.

EDIT: Odnośnie gimby - ,,wejdziesz między wrony, będziesz krakał jak i ony''
Sorry kolego ale nie od wczoraj panuje tu gimba, widocznie zdążyłem się zarazić.

Edytowany przez damianzbr, 05 lipiec 2014 - 18:59.

#13315 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 19:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jesli we wniosku napisałem ze ziemie przeję w formie darowizny to czy mogę pózniej gdy wyjdize lista zmienic na dzierzawe ?? czy ma to jakies znaczenie ?? punkty te same

#13316 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 05 lipiec 2014 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @damianzbr wszystko ładnie opisałeś, ,,może wystąpić o zgodę'', a zgodę trzeba otrzymać. Narazie piszesz że ludzie tak zrobili a nie piszesz że to im już przeszło, zmieniając powierzchnię przy składaniu wniosku o płatność to wyjdzie, delikwent otrzyma odpowiedz odmowną. Chyba że idziesz w tym kierunku że ktoś ma dajmy na to 4pkt za wykształcenie i bezrobocie i za pole 16pkt, w sumie 20pkt a na zielonej będą ci co mają np. 15pkt, wtedy zmniejszy powierzchnię tak aby mieć te 12pkt + 4pkt = 16pkt.

#13317 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja już nie mam siły tego tłumaczyć od początku. Niech będzie że tak się nie da i jest to niemożliwe.

#13318 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 19:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no no niemozliwe:D
a ja sobie ubezpieczenie w krusie zalatwilem na 3 latka
i jzu max za wyksztalcenie wskoczyl:D

#13319 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O i dzięki takim ludziom nasze rolnictwo może w końcu stanie na nogi. Tu trzeba kreatywnego myślenia zamiast użalania się nad sobą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13320 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Obyście nie płakali później po tych "zmianach". Powodzenia.