Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#13241 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 22:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawelol111 były takie czasy, że za pół hektara truskawek pewien znajomy zrobił dom na surowo. A było to z 15 lat temu a może i więcej. Pamietam jak cena za kg wynosiła 50 tys pzrzed denominacją banknotów czyli ok 1995 roku. czyli 5 zł dzisiaj. a teraz co ?? Jkie koszty produkcji w stosunku do ceny za płody?? 2 zł i to jeszcze żeby chcieli brać owoc. Na opryski ledwo co starczyło. Jakieś 5 może sześć lat temu cena na zboże też była do d*py. Zajefajny jęczmień sprzedałem po 37 zł a następnego roku jak zboża było mało to jakieś 70-80 o ile dobrze pamiętam. Ot i mamy wolny rynek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:30
  •  

#13242 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:31

Czy jest ktoś na forum, kto się jeszcze nie wpisał?
https://docs.google....p=sharing#gid=0

Swoją drogą, to przy wpisach około 120 osób, ma się ta nasza średnia w stosunku do wszystkich wniosków, jak wpływ zorzy polarnej na popęd seksualny rabarbaru :)

to tylko świadczy o tym ilu z tych 23 000 szuka informacji i interesuje sie MR. nie twierdze ze wszyscy ale większość poprostu złożyła wnioski bo 1000 tys dają za free .Tu upatruje swoją szansę bo nie wierzę ze wszyscy mają po 20 pkt

#13243 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:46

tylko zależy jaki miałeś kapitał początkowy bo wątpię żebyś kupił te 10 ha mając na początku tylko 10 hektarów .

Kredyty kolego - 2-3ha ziemniaków, kilka krów, byki i co rok, co 2 lata zakup gruntu w różnej cenie, od 7 do 14 tys/ha. Z wielu rzeczy trzeba było zrezygnować i np tłuc się dwudziestoletnim autem kilka lat.

dzisiaj w samo południe w agro biznesie mówili ze wnioski bedą podlegać jakiejś weryfikacji i co najlepsze zostało powiedziane ze ten kto ma dużo ziemi wcale nie ma większych szans na otrzymanie premii od kogoś co ma połowę mniej. Czy ktoś wie o jaką waryfikacje chodzi ?

Chodzi o tą punktację. Możesz mieć 30ha i mieć mniej pkt niż ten co ma 11 ha ale ma wykształcenie i bezrobocie w powiecie na wysokim poziomie.

to tylko świadczy o tym ilu z tych 23 000 szuka informacji i interesuje sie MR. nie twierdze ze wszyscy ale większość poprostu złożyła wnioski bo 1000 tys dają za free .Tu upatruje swoją szansę bo nie wierzę ze wszyscy mają po 20 pkt

Oczywiste jest że nie wszyscy mają po 20 pkt. Wystarczy spojrzeć jak się przedstawia średnia gruntów w województwach. Tam gdzie średnia 6-8ha raptem nie nazbierają po 22 ha żeby mieć max punktów. Kolejna sprawa - dużo osób nie ma wykształcenia.

pawelol111 były takie czasy, że za pół hektara truskawek pewien znajomy zrobił dom na surowo. A było to z 15 lat temu a może i więcej. Pamietam jak cena za kg wynosiła 50 tys pzrzed denominacją banknotów czyli ok 1995 roku. czyli 5 zł dzisiaj. a teraz co ?? Jkie koszty produkcji w stosunku do ceny za płody?? 2 zł i to jeszcze żeby chcieli brać owoc. Na opryski ledwo co starczyło. Jakieś 5 może sześć lat temu cena na zboże też była do d*py. Zajefajny jęczmień sprzedałem po 37 zł a następnego roku jak zboża było mało to jakieś 70-80 o ile dobrze pamiętam. Ot i mamy wolny rynek

p
Jak jest za dużo czegoś na rynku to cena spada - proste i logiczne. 1995 rok był raz i się więcej nie powtórzy, gdyby tak było co rok to 50% upraw w PL stanowiłaby truskawka. Sam pszenżyto po 35 zł sprzedawałem - takie życie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13244 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:14

Kredyty kolego - 2-3ha ziemniaków, kilka krów, byki i co rok, co 2 lata zakup gruntu w różnej cenie, od 7 do 14 tys/ha. Z wielu rzeczy trzeba było zrezygnować i np tłuc się dwudziestoletnim autem kilka lat.

śr 10tys/ha :lol: po takiej cenie ziemi to i ja bym co roku kupował po kilka ha!
a wracając do liczby wniosków to okrągła setka działała jak magnez na chętnych i składał kto mógł, trzeba spokojnie ten miesiąc przeczekać i wszystko się wyjaśni.
PS: Szwagier 9.08.2014 bierze ślub jeśli to prawda że lista ukaże się 14 i jeśli by się załapał to chyba lepszego prezentu nie mógł by sobie wymarzyć, i to się nazywa zostać młodym rolnikiem!

#13245 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko że... to nie jest ziemia pszenno buraczana... Sporo łąk, sporo 5 klasy, niedaleko las. Kukurydzy nie posieję. Stąd takie ceny. 5 km dalej płacą po 30 tys.

#13246 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja biore slub 20.10.2014 i dla mnie tez to byl by rewelacyjny prezent od ARiMR. Mam nadzieje ze moje 23.75 pkt starczy na taki zaszczyt :D

#13247 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) brać ile wlezie ludzie jak macie takie możliwości skoro głupia unia daje bo co innego nam zostało tylko te zasiłki bo na uczciwie ceny za produkty nie macie co liczyć w tym systemie niestety - ttak to się porobiło, że bez tych zasiłków ( dotacji, dopłat) nie można ujechać i nei ma co tu dyskutować co było 15-20 lat temu to było i nie wróci. Neistety młodzi nie zazdroszę wam czasy spokojnego gospodarzenia skończyły się i czeka was ciagły wyścig szczurów do u...j śmierci na tym łez padole.

Edytowany przez Zombi330, 04 lipiec 2014 - 08:55.

#13248 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze mam jedno pytanie
czy liczba pkt jaka uzyskam jest odnoszona do uczestnikow w calym kraju, czy kazdy rywalizuje jakby tylko w wojewodztwie w ktorym mieszka

#13249 Share wojtek223

wojtek223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja za 12ha ma 19pkt. Też mam nadzieję, że to wystarczy, ale obawy ma również.

------------------------------------------
Polecam super woda do domu

#13250 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja już czekam na 14sierpnia. Poprawki zrobione do wniosku. Tylko punktów mało 19,41. Wątpię żeby to wystarczyło. Ale zawsze za rok można spróbować. Gorzej mają Ci co już przepisali gospodarstwo.

Ja za 12ha ma 19pkt. Też mam nadzieję, że to wystarczy, ale obawy ma również.

Ja dokładnie z 11,98ha =10,75pkt w lubelskim +3,66 za bezrobocie z chełmskim + 5pkt za wykształcenie

------------------------------------------
Polecam super woda do domu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13251 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 10:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chcecie się pochwalić czy powkurzać tych co mają mniej pisząc że 19 punktów to mało?
zastanawiam się kiedy ktoś napisze (mam 26 punktów ciekawe czy się załapie?)
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 13 lipiec 2014 - 12:43.

#13252 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 10:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czekać cierpliwie do sierpnia :)

#13253 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przed naborem byłem przekonany że 15pkt w zupełności wystarczy jak przyjmują już od 7pkt. Ale po liczbie wniosków dostaną tylko Ci z najwyższą liczbą pkt. A myślicie że będzie ich mało? Niech na 10osób 3 będzie miało powyżej 20pkt i już jest 8tys osób. Do tego doszła możliwość dopisania pola 20dni po naborze. Ludzie zobaczyli liczbę wniosków i jeżdżą dopisywać dzierżawy. Niestety tylko 30% dostanie kasę. Reszczta na rok

Edytowany przez wino36, 04 lipiec 2014 - 10:40.

#13254 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiadomo kiedy nastepny nabór?

#13255 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 12:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możemy tylko wróżyć. Za rok ? Pewnie nie prędzej..
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 13 lipiec 2014 - 12:52.

#13256 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolega pisze że ma 19 pkt ale razem ze studiami. Ilu takich będzie co skończyło studia wyższe? Garść. Bez papierka jest 14 pkt i większość będzie miała dużo poniżej 20pkt.

Przed naborem byłem przekonany że 15pkt w zupełności wystarczy jak przyjmują już od 7pkt. Ale po liczbie wniosków dostaną tylko Ci z najwyższą liczbą pkt. A myślicie że będzie ich mało? Niech na 10osób 3 będzie miało powyżej 20pkt i już jest 8tys osób. Do tego doszła możliwość dopisania pola 20dni po naborze. Ludzie zobaczyli liczbę wniosków i jeżdżą dopisywać dzierżawy. Niestety tylko 30% dostanie kasę. Reszczta na rok

Tak dla ścisłości w moim rejonie na 10 wiadomych mi osób żadna nie ma 20pkt. Bezrobocie małe, gruntów 12-15ha i najczęściej bez wykształcenia.

#13257 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Będziemy znali minimalny próg punktowy do dostania premii, czy to nie będzie udostępnione?

#13258 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak się odezwie jakaś osoba która będzie przy końcu zielonej listy to będziemy znali

#13259 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostałem własnie wniosek do poprawki po 40 dniach. Jak dobrze zrobić roczny obrót stada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13260 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 16:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Juz pewne ze kasy bedzie tylko dla ok 8 tys i tyle

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/co-trzeci-mlody-dostanie-premie,51723.html