Polecane posty

xsc    56

Fajnie, wyraziles swoja opinie o sobie... skoro niedopuszczasz do siebie bledu. Nawet nie potrafisz konkretnie wyrazic swojej opini a tymbardziej jej bronic:)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Wszystko pięknie tylko powiedzcie mi koledzy po kiego grzyba w technikum jest takie coś jak egzamin zawodowy??Moim zdaniem potwierdza on to że uzyskało się wykształcenie(a nie spało i nic nie robiło :P ) ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Bo egzamin zawodowy daje zawód, a sama szkoła rolnicza nie daje zawodu tylko kwalifikacje rolnicze.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

otrzymałem list z ARiMR domyślałem się że to decyzja w sprawie MR jednak nie.. była tam informacja o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych rządań oraz informacja , o dacie planowanej decyzji czy to normalna informacja przed decyzją, wysyłana wnioskodawcą?

 

tak to jest normalne.. babka w arimr w poznaiu mi tłumaczyła ze najpierw przyjdzie to pismo a za kilka dni decyzja.. wiec czekaj na decyzje

:P


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Witam wszystkich - czytam wypociny niektórych osób, i chyba forum jest dla nich po to aby się pienić. Każdy z zainteresowanych, który przygotowywał sam dokumenty napewno przeczytał ustawę odnoszącą się do działania MR ( i zapewne nie tylko ). Nie używajcie forum do ubliżania sobie, lecz do wymiany poglądów i informacji - ponieważ niektóre osoby oczekują na jakąś pomoc np w interpretacji jakiegoś przepisu.

Co do tej informacji na temat możliwości zapoznania się z aktami sprawy - dokładnie TAK jak tomash napisał. Każdy kto ubiega się o MR coś takiego otrzymać powinien - i nie ma znaczenia czy przyznano mu pomoc, czy też zabrakło dla niego pieniędzy. Wypełniałem dokumenty dla mojej żony na to działanie, i gdy byliśmy zawieźć poprawki, to bardzo miła pani OR w Kielcach od razu jej dała ten dokument do podpisania i kopię dla nas.

Wczoraj kontaktowałem się z OR, bo czas się kończy i decyzji brak, lecz się dowiedziałem, że decyzja jest rozpatrzona pozytywnie i lada dzień decyzja dotrze do nas - prosiła nas o jeszcze chwilę cierpliwości i podpiszemy umowę - czego również życzę innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Chciałbym się zapytać o co chodzi w tej modernizacji rolnictwa i na czym to polega? Czy znów będą dawać PLN? jakby ktoś mógłby mi odpowiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Moi drodzy.. decyzje dostałem juz jakis czas temu i jestem na etapie przepisywania gospodarstwa. Mam pytanie do tych, którzy sa już w takim punkcie jak ja, czy wam także notariusz dał listę dokumentów które trzeba dostarczyc do niego i na które czeka się po 2-3 tygodnie? Mam na myśli szczególnie wypis z wyrysem z ksiąg wieczystych? Dodam jeszcze ze te wyrysy bedą mnie sporo kosztować ponieważ ziemia która przejmuje składa się z kilku działek i dlatego zawarta ona jest w kilku księgach. (każdy wyrys 150zł) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A ja mam takie pytanie: kiedy następuje podpisanie "umowy"? Po złożeniu wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek20    0

mam pytanie.dostalem decyzje na MR I CZEKAM NA DECYZJE w sprawie renty struktralnej ojca. czy bende mugl skladac na modernizacje czy nie? i na czym polega ta modernizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

A ja mam takie pytanie: kiedy następuje podpisanie "umowy"? Po złożeniu wniosku o płatność?

 

właśnie mógłby ktoś na to odpowiedzieć? i ile trzeba czekać na pieniądze po złożeniu wniosku?

a odnośnie pytania wyżej to musisz mieć gospodarstwo na sobie żeby ubiegać się o pomoc na modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

A do kogo mam zadzwonić aby sie dowiedzieć o decyzji w sprawie MR? do osoby która rozpatrywała mój wniosek czy do biura ARIMR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Moi drodzy.. decyzje dostałem juz jakis czas temu i jestem na etapie przepisywania gospodarstwa. Mam pytanie do tych, którzy sa już w takim punkcie jak ja, czy wam także notariusz dał listę dokumentów które trzeba dostarczyc do niego i na które czeka się po 2-3 tygodnie? Mam na myśli szczególnie wypis z wyrysem z ksiąg wieczystych? Dodam jeszcze ze te wyrysy bedą mnie sporo kosztować ponieważ ziemia która przejmuje składa się z kilku działek i dlatego zawarta ona jest w kilku księgach. (każdy wyrys 150zł) :/

U mnie jak 2 lata temu przepisywaliśmy gospodarstwo to wyrys był tylko potrzebny do tej ksiagi wieczystej w której były 2 działki i jedna ojciec sobie zatrzymał a drugą przepisał na mnie, napozostałe były potrzebne odpisy z akt wieczystych i odpis z geodezji. w geodezji zapłaciliśmy 120zł (za 5 ksieg wieczystych w których było 9 działek).

+ 90zł za wyrys tej jednej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dzięki, nareszcie ktoś na cos odpowiedział konkretnie. Więc najwyraźniej od tamtej pory stawki się zmieniły, ja równiez mam 5 ksiąg i za każdą 150zł+15zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

dzwonilem dzis do agencji i w sprwaie mojego wniosku i ootrzymalem informacje ze we wnisoku jest wszystko dobrze i ze,jest w systemie ale oczekuje na dostepnosc srodków i teraz moje pytanie jesli złozylem wnisoek gdy pula przekroczyła 100%(było cos pod 113%) to moge dostac decyzje odmowną? Czy to było tak ze kasa byla dla 100% czy 120%?

 

a i pytałem jeszcze o to wykształcenie to koles powiedzial ze po technikum rolniczym powinno raczej wystarczyc swiadectwo, ale musial by zobaczyc jak jest na nim zapis odnosnie tego wyksztalcenia ze szkoly mają rózne zapisy a po zawodowce ze trzeba miec tytul kwalifikacyjny i troche to dla mnie dziwne ze po technikum sa rózne swiadecta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

z pieniędzmi to jest tak że jest tylko dla 100% sama nazwa mówi a wnioski przyjmuje się na 120 dlatego że zawsze parę osób odpadnie np. nie spełniają wymagań czy zrezygnują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

właśnie mógłby ktoś na to odpowiedzieć? i ile trzeba czekać na pieniądze po złożeniu wniosku?

a odnośnie pytania wyżej to musisz mieć gospodarstwo na sobie żeby ubiegać się o pomoc na modernizacje.

Nie podpisuje się żadnej uowy po prostu dostarczacie resztę załączników, otrzymujecie w arimr potwierdzenie że wszystkie dokumenty są dostarczone i czekacie na kase. To wszystko. Na pieniądze czeka się około miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

a ja dzisiaj dostałem pismo z agencji a konkretnie zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie i podali termin załatwienia sprawy ;) jeszcze troszeczkę muszę poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Orientuje sie ktoś jak wygląda sytuacja w oddziale WLKP. Sam mam numer ok 670 i jakieś 2 tygodnie temu oddałem poprawki.Miła pani w ARIMR powiedziała , że ma dużo pracy i jeszcze trzeba poczekać. Czy dostał ktoś już decyzje z okolicy mojego numeru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Ja złożyłem wniosek przed ostatniego dnia gdy było już ponad 120 %.Jestem z województwa podlaskiego.Nie miałem żadnych poprawek ,dzisiaj dostałem pozytywną decyzje.Nie było błędów i pewnie dlatego ,mój znajomy złożył wniosek wcześniej gdy było bodajże 50 %puli,rozmawiałem z nim i jeszcze czeka. .Pani która wypełniała mi wniosek mówiła ze wnioski z błędami są odkładane i rozpatrywane na końcu .Liczy się data złożenia i poprawność wypełnienia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja też dzisiaj dostałem decyzję o niezałatwieniu sprawy w terminie i że przesywają termin o kolejny miesiąc. Można tak wogóle skoro w rozporządzeniu jest napisane że mają 3 miesiące??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

a ja dostałem pismo,że rozpatrywanie wniosków się przeciągnie do 22 grudnia :blink: bo nie mogą się wyrobić ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No to nie jestem sam, mi również odłożyli rozpatrzenie o miesiąc.

Powodem niedochowania terminu(...bla bla...) jest złozony charakter sprawy.
OCB? Może to mieć związek z tym, że ojciec składał na strukturalną? Czy zwyczajnie się nie wyrabiają?

 

Mogą przełożyć

Na podstawie art36 paragraf 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960

 

gabrys No to rewelacja! Ciekawe w jaki sposób osoby które dostaną decyzję 22 grudnia zdążą przepisać gosp. do 3 stycznia i załapać się na MGR :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Ja dzwoniłem dzisiaj do Agencji i pani która prowadzi mój wniosek powiedziała że się nie wyrabiają i się wszystko przesunie ale do końca roku zdążą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj