Polecane posty

freetaxi    947

Według słów Pana Ministra Sawickiego nabór ma być jeszcze w tym roku. Czas pokaże czy to prawda. Jeśli chodzi o zasady to jest parę istotnych zmian. Szczegóły znajdziesz na w projekcie PROW 2014-2020 na stronie minrol.gov.pl

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilik26    15

oki  sprawdzę  ale jak wprowadzą kosmiczne wymogi  to odepchą młodych od polskiej wsi a przecież nie oto w tym chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wymogi mają być spore ale myślę że nie będą jakieś kosmiczne i raczej do przezwyciężenia.

 

ja dopiero będę przejmował gospodarstwo w przyszłym naborze i liczę na premię tylko pytanie czy po wzięciu premii będę mógł korzystać z MGR z prow 2014-2020, nasunęło mi się to pytanie jak zauważyłem podobne pytanie (tylko z niskotowarowymi i MR) i czy jakaś karencja obowiązuje po wzięciu premii. mam nadzieję że nie bo w planach spore inwestycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Pewnie, że będziesz mógł skorzystać z MGR. Najciekawszym zapisem w nowym MR będzie chyba te 5 lat na KRUSie... :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mlodyhef zapis jak zapis, mnie on jakoś w oczy nie kole, nie mam z tym problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Również nie mam z tym żadnych obiekcji, ale podejrzewam, że znajdą się tacy którzy ze względu na tak długi KRUS zrezygnują z premii. Ale co będzie dowiemy się w niedalekiej przyszłości ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

już jest dużo takich osób które drażni chociażby 1 rok i są gotowi zabić aby tylko to ominąć he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Mi to tam różnicy nie robi :) ja aby jestem ciekaw jak potoczą się dalej te sprawy z MR bo najpierw piszą o przesunięciach teraz cisza...  za chwile informacja ze kolejny nabór jeszcze w tym roku i co to robić czekać czy składać. Dziwna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

kaczus oni mają czas podobno do 10 grudnia w sprawie tego naszego naboru z maja i może być tak, że przesuną kasę dla 900 miejsc a za jakiś czas ogłoszą nowy nabór na nowy PROW, a druga opcja to, że zapomną o tym naborze z maja i będziemy musieli składać drugi raz... W sumie mi to lotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

z tego co piszą na temat modernizacji nowej, to młodzi rolnicy mają dostawać w pierwszej kolejności, ale nie wiadomo, jak to wyjdzie  w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

No wiem tez gdzieś to czytałem może nawet na forum. Mi tak do końca nie bo jestem 450 w kolejce i wolał bym aby przesunęli i było to przed ogłoszeniem kolejnego naboru. Chyba że dostanę z przesunięcia i drugi raz jak złoże w nowym naborze   :D  :P   było by bajecznie haha


Mi z tych wszystkich programów najbardziej podobał mi się ten co można było zrobić płytę pod obornik + zbiornik na gnojowicę dali połowę kasy do przodu drugą połowę po skończonej robocie 100 % dofinansowania . Zeby było tak ze po prostu składa się dokumenty np na ciągnik za 250 tysi i dają te 50% (młodym 60) przed inwestycją a na jaj realizację mamy np 100 dni to PROW był by bajką  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

z tego co piszą na temat modernizacji nowej, to młodzi rolnicy mają dostawać w pierwszej kolejności, ale nie wiadomo, jak to wyjdzie  w praktyce

pewnie i tak z 80% to będą "młodzi" :)

 

 

kaczus, widać że nie czytałeś projektu nawet pobierznie... nie będzie może aż tak pięknie ale będzie można się starać o zaliczkę (50% wartości dofinansowania) przed realizacją przedsięwzięcia, no chyba że jeszcze to zmienią

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie do końca. Będą mogły być dzierżawy ale tylko do 30 %.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ale nie oszukujmy się, ten jeden wymóg choćby w ostatnim naborze wykosił by z 50% wnioskujących, myślę, że teraz spokojnie będzie starczało pieniędzy dla wszystkich wnioskująych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pieniędzy wystarczy bo będzie ich więcej. Co rok robić nabór dla 7-8 tys młodych i dostają wszyscy bez kolejki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

pewnie i tak z 80% to będą "młodzi" :)

 

 

kaczus, widać że nie czytałeś projektu nawet pobierznie... nie będzie może aż tak pięknie ale będzie można się starać o zaliczkę (50% wartości dofinansowania) przed realizacją przedsięwzięcia, no chyba że jeszcze to zmienią

Pominąłem ten ważny jak i istotny fakt Zwracam Honor  ;)  trochę to czytałem ale szczerze mówiąc czytałem to późnym wieczorem jednym okiem  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

No wiem tez gdzieś to czytałem może nawet na forum. Mi tak do końca nie bo jestem 450 w kolejce i wolał bym aby przesunęli i było to przed ogłoszeniem kolejnego naboru. Chyba że dostanę z przesunięcia i drugi raz jak złoże w nowym naborze   :D  :P   było by bajecznie haha

Mi z tych wszystkich programów najbardziej podobał mi się ten co można było zrobić płytę pod obornik + zbiornik na gnojowicę dali połowę kasy do przodu drugą połowę po skończonej robocie 100 % dofinansowania . Zeby było tak ze po prostu składa się dokumenty np na ciągnik za 250 tysi i dają te 50% (młodym 60) przed inwestycją a na jaj realizację mamy np 100 dni to PROW był by bajką  :D

Dokładnie masz taki dylemat jak ja ;) też jestem na ok 450 miejscu ,a nie czasem z tymi przesunięciami nie było takie mydlenie oczu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej hodowli paszowóz spełnia dwie funkcje - usprawnia zadawanie paszy (nie latasz z taczką i wiadrami) i w pewnym stopniu poprawia mleczność. Pasza jest wymieszana, rozdrobniona i chodzi o to że krowa jej więcej zje. Stąd podwyższy mleczność. Żeby mieć wydajność trzeba mieć dobrą genetykę w stadzie. To podstawa. Możesz 

Bajki o tym że się nic nie psuje można głupim opowiadać. Można ograniczyć psucie biorąc kilkadziesiąt cm kopca co dzień. Ale trzeba mieć stado. Dyskówke Ci odradzam. Nie masz aż tyle obszaru żeby się śpieszyć z koszeniem. Duża bębnowa kosiarka wystarczy - nie boi się kretowin, nierówności, koszt napraw śmieszny. 

 

Ziemi kup za premię - to zawsze lokata kapitału. Aby nie za chore sumy.

 

Pawelol, ale ja nie powiedziałem, że się nie psuje, tylko że nie wiem;)Z tą kosiarką to może masz rację , myślałem o dyskówce, bo w tą pryzmę to chciałbym z 10-15 ha na raz zbierać(biorę firmę do tego)ale może i tą rotacyjną jakoś dam radę od świtu do nocy;)Co do ziemi to u nas chore sumy i nikt nie chce sprzedać a klasa 5-6 czasem trafia się 4 :) cena za 1 ha łąki 40tys.Dzięki za wyczerpującą konwersację, spróbuje chyba tego paszowozu,a tą dyskową sobie odpuszczę. Kiedyś napiszę czy było warto;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

freetax gdzie znalazleś takie info od sawickiego ? możesz zacytować z jakiegoś wywiadu ?

chociażby w agrobiznesie emitowano wywiad z nim i tam właśnie o tym wsponiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

a ja mam pytanko co do interpretacji tych 30 % dzierżawy 

"Przynajmniej 70% minimalnej wielkości (średniej krajowej lub wojewódzkiej) stanowi własność beneficjenta lub dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST."
 
Taki oto cytat znalazłem projekcie PROWu. Ja rozumiem to tak, że na przykładzie mojego woj. (lubelskie gdzie średnia jest mniejsza od średniej krajowej):
Aby spełnić warunki muszę mieć na siebie 70% z 10,42ha czyli 7,30ha a reszta mogę mieć dowolną ilość dzierżaw. 
Bo wcześniej interpretowałem to tak, że jak mi rodzice przepiszą powiedzmy 20ha to ja mogę dobrać max 6 ha dzierżawy. 
 
A wy jak to rozumiecie? 
 
 
Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Według słów Pana Ministra Sawickiego nabór ma być jeszcze w tym roku. Czas pokaże czy to prawda. Jeśli chodzi o zasady to jest parę istotnych zmian. Szczegóły znajdziesz na w projekcie PROW 2014-2020 na stronie minrol.gov.pl

 

Freetaxi orientujesz się w takiej kwestii: jeśli mam w biznesplanie zaznaczone że do produkcji roślinnej będę używał stodoły i jest tam zaznaczone że będzie to dzierżawa to umowa ma być dzierżawy czy użyczenia? Pytam bo mówiliśmy na tym forum o użyczeniu sprzętu i użyczeniu budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj