Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#13141 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Człowieku ty o jednym ja o drugim.
Jakiego cwaniaka który pod stosował się do przepisów aby uzyskać darmowe 100 tys obchodzi czy dzierżawa na gębę jest ryzykowna czy nie? Miał taką furtkę to z niej korzysta i berze kasiorę która miała być dla rolników.
Tylko spojrzeć na to z drugiej str. to wcale nie musi być jakiś cwaniak miastowy tylko zwykły pospolity syn rolnika który miał 10 ha. I aby uzyskać max liczbę pkt. wpisał pole sąsiada z którego i tak zrezygnuje na jesieni.
I akurat tu nie wolno mieć takich pretensji do nikogo jak samego siebie. Przed wypełnianiem wniosku było przeczytać rozporządzenia teraz nie było by płaczu że wpisałem 11ha a mogłem 21ha. Każdy mógł tak zrobić więc było korzystać a nie płacić po 2000 tys za wpisanie przygotowanych cyferek z zasiewami w rubryczki wniosku.

Edytowany przez damianzbr, 30 czerwiec 2014 - 18:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:08
  •  

#13142 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko cacy ale na każda zmianę zasiewów potrzebujesz zgody ARIMR. Jak w ARIMR ktoś dojrzy że wpisałeś w biznesplanie 20ha a uprawiasz 10 to mogą nie wyrazić zgody na zmiany w biznesplanie a wtedy różnie może być.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13143 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A od czego są poprawki przed podpisaniem umowy? Bo ja myślałem że od nanoszenia wszelakich zmian.

Edytowany przez damianzbr, 30 czerwiec 2014 - 18:21.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13144 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) damianzbr

jeżeli masz te hektary na gębę to powodzenia Ci życzę. Jak myślisz ilu geniuszy skorzystało z tej "furtki"... ?

#13145 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No widzisz i na Twoich życzeniach się kończy.
Mam nadzieję że nie wielu i nie prześcigną mnie na liście z powodu lepiej punktowanego wykształcenia.

#13146 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:06

A od czego są poprawki przed podpisaniem umowy? Bo ja myślałem że od nanoszenia wszelakich zmian.

A jaką Ty umowę chcesz podpisywać? To nie MGR, tu jest decyzja administracyjna wydawana na podstawie złożonego wniosku o pomoc zawiera biznesplan, który musisz zrealizować.

" Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Możliwe jest wydanie decyzji przyznającej pomoc z zastrzeżeniem dopełnienia w terminie 180 dni od jej doręczenia, następujących warunków:

nabycia gospodarstwa wskazanego w biznesplanie"

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13147 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wnikaj w szczegóły czy będzie to podpisanie umowy czy decyzja tylko skup się na ,,nanoszenia wszelakich zmian''

#13148 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobre, nie powiem. Ty jednak naprawdę uważasz, że w Agencji to debile pracują.

#13149 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niby co na to wskazuje że tak uważam?

#13150 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) damianzbr - pięknie wypunktowałeś bzdurne teorie, domysły, niczym faktycznie nie potwierdzone vs zapisy w rozporządzaniu.

Teraz dopiero zrozumiałem, dlaczego tak bardzo kobietka z firmy przygotowującej mi wniosek ,tak strasznie naciskała bym wpisał jak największą możliwą ilość działek, podpierając się sugestywnie tymi właśnie "poprawkami przed podpisaniem umowy". Zamiast podejść do tego racjonalnie, wygrał u mnie strach przed kombinatorstwem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13151 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wg. Twojej dość specyficznej teorii na temat przyznawania punktów można by się pokusić także o max'a za wykształcenie. Zgłasza KTOŚ, iż skończy szkołę do jesieni i powinni przyznać mu max'a po czym wg. harmonogramu "nanoszenia wszelakich zmian" zgłasza, że szkoła się rozmyśliła i jednak nie da MU wykształcenia.

#13152 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Unexpected# to trafiłeś na jakąś uczciwą babkę. Bo tu co znajomi robili sobie wnioski to koleś kasował po 2000 tys za przepisanie nr działek oraz struktury upraw którą to sam beneficjent musiał sobie ułożyć, ale już nie podpowiedział o dopisywaniu działek. To co mu kazali to wpisał i nic więcej - w sumie działanie oczywiste ale za te 2000 tys mógł wykazać się większą elokwencją.

wericjusz@ drążysz dziurę w kamieniu. Koleś nie ja sam nad tym siedziałem i już wszystko co możliwe jest rozpracowane na czynniki pierwsze.
Max za wykształcenie dostawałeś jeżeli w dniu złożenia wniosku, lub do 30 dni od upływu zakończenia naboru przedłożyłeś świadectwo kwalifikacji zawodowych (np. świadectwo technikum rolniczego) i na tej podstawie naliczają punkty. Jeżeli świadectwa nie było pt. zero.

Nie no cieszy mnie że jesteś tak dociekliwy i będziesz starał się znaleźć haka na moją rację. Ale niestety takie były zasady, każdy mógł w ten sposób robić więc teraz miej pretensje do samego siebie że nie korzystałeś z furtek i dostaniesz mało pt.

Jednego już musiałem pocieszać żeby mu żyłka nie pękła z nerw to i ciebie pocieszę. My też nie korzystaliśmy z żadnych furtek bo pola będziemy mieć swojego aż nadto. Choć pt. będą tylko za pole, bo powiat bogaty a i szkoły rolniczej u żony brak.

#13153 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy wszyscy jesteśmy tutaj prawdziwymi rolnikami, nie miejsce i czas by skakać sobie do gardeł.

#13154 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tam mógłbym coś jeszcze dorzucić ziemi, ale szkoda zachodu, mam koło 17 punktów, żeby nie 8% bezrobocia to by było sporo więcej, jak nie w tym naborze to w następnym, a może coś pieniędzy dorzucą

#13155 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 23:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i to jest zdrowe podejscie
niestety na tym forum panuje ogromna zawisc
az przykro patrzec
wiekszosc jest zazdrosna. jak ktorys jest obrotniejszy to juz jest wyzywany od cwaniakow i zlodziei i oczywiscie ma zrezygnowac zeby nie zmniejszac szansy prawdziwym rolnikom
i jak ktos tu madrze napisal
jak myslicie, czemu premia bedzie wyplacana dopiero w kwietniu? zeby chlop nie zapomnial ze premie zalatwil mu rzad i zeby chlopina odwdzieczyl sie w wyborach
to cale gadanie o przesuwaniu pieniedzy, szukaniu srodkow zeby dla wszystkich starczylo to tez pieprzenie pod publiczke
ja mam cicha nadzieje ze za rok, w zniwa przed wyborami ,wszelkie teorie o popycie i podazy szlak trafi i jakims cudem cena za zboze i rzepak bedzie godziwa:) zeby chlop odwdzieczyl sie glosem

#13156 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 05:10

wericjusz@ drążysz dziurę w kamieniu. Koleś nie ja sam nad tym siedziałem i już wszystko co możliwe jest rozpracowane na czynniki pierwsze.
Max za wykształcenie dostawałeś jeżeli w dniu złożenia wniosku, lub do 30 dni od upływu zakończenia naboru przedłożyłeś świadectwo kwalifikacji zawodowych (np. świadectwo technikum rolniczego) i na tej podstawie naliczają punkty. Jeżeli świadectwa nie było pt. zero.

Nie no cieszy mnie że jesteś tak dociekliwy i będziesz starał się znaleźć haka na moją rację. Ale niestety takie były zasady, każdy mógł w ten sposób robić więc teraz miej pretensje do samego siebie że nie korzystałeś z furtek i dostaniesz mało pt.

Mnie nie musisz pocieszać. Te ~17pkt. powinno wystarczyć. Zwłaszcza, że nie są tylko za ziemię.
NIe szukam na Ciebie żadnych haków. Nie rozumiem tylko czemu wdrażasz jakieś mongolskie teorie w temacie punktów za ziemię???

#13157 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 05:56

i to jest zdrowe podejscie
niestety na tym forum panuje ogromna zawisc
az przykro patrzec
wiekszosc jest zazdrosna. jak ktorys jest obrotniejszy to juz jest wyzywany od cwaniakow i zlodziei i oczywiscie ma zrezygnowac zeby nie zmniejszac szansy prawdziwym rolnikom
i jak ktos tu madrze napisal
jak myslicie, czemu premia bedzie wyplacana dopiero w kwietniu? zeby chlop nie zapomnial ze premie zalatwil mu rzad i zeby chlopina odwdzieczyl sie w wyborach
to cale gadanie o przesuwaniu pieniedzy, szukaniu srodkow zeby dla wszystkich starczylo to tez pieprzenie pod publiczke
ja mam cicha nadzieje ze za rok, w zniwa przed wyborami ,wszelkie teorie o popycie i podazy szlak trafi i jakims cudem cena za zboze i rzepak bedzie godziwa:) zeby chlop odwdzieczyl sie glosem

Premia ma być dopiero w kwietniu wypłacana? skąd takie info ? :) Myślałem że to zależy od tego jak szybko się przejmie gospodarstwo i złoży wniosek o płatność?

#13158 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 07:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w tym że pierwszeństwo będą mieć osoby które posiadają więcej ziemi, jest trochę prawdy. W rozporządzeniu jest zapis że w przypadku beneficjentów z tą samą liczbą pkt. decydująca jest powierzchnia tworzonego gospodarstwa.

#13159 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 07:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 27345 wniosków zostało przyjętych.... jaja...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13160 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 08:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego, a skąd takie info?? Na stronie ARiMR jest 23 434.