Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#13121 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 12:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie będzie z tym problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:20
  •  

#13122 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki. Mam kilku kolegów co brali wcześniej mr ale nie bardzo orientują się w temacie. Pamiętają tylko że kasa na konto wpłynęła a resztę doradcy robili.

#13123 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 15:02

Dziś słyszałem od znajomego z agencji że z gospodarstwa w brane w dzierżawę nie mają w tym naborze za dużych szans. W pierwszej kolejności ma iść na gospodarstwa własnościowe, ale ile w tym prawdy to się okaże.... Oby tak było :D

Też to słyszałem. A jak to mówią w każdej plotce jest coś na rzeczy... .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13124 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 15:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Żadne z rozporządzeń na to nie wskazuje więc wątpliwa sprawa.

#13125 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pisało coś o podziale na 2 grupy rolników którzy mają już gospodarstwo i ci którzy je dopiero przejmą, a że wniosków było tyle to może najpierw dostać pierwsza grupa.... Jakoś te rozporządzenia nie wiele się mają jeżeli nabór miał być do 21 czerwca a zrobili do 23 czyli zmieniają jak chca :P

Edytowany przez wojtyla28, 30 czerwiec 2014 - 15:45.

#13126 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) myslenie nie boli
to nie jest widzimisie soltysa korsz
tylko ministerialne rozporzadzenie z jasno ustalonymi kryteriami oraz zasadami punktacji
pozatym 70% pracownikow armir to niestety glaby
wiec albo kretyn chwali sie swoimi wtykami
albo drugi kretyn piszacy tu na forum wymysla swoje teorie
przestancie co chwila liczyc na dodatkowa pule pieniedzy albo zmiane zasad bo pasuja wam inne
sa jasno okreslone kryteria i wg tego premia zostanie przydzielona, ktos dostanie a ktos nie. zycie

#13127 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie jak chcą tylko wszystko jest zgodnie z obowiązującym prawem. Jeżeli ostatnim dniem składania jest dzień wolny od pracy, to zgodnie z kpa, ostatnim dniem do składania wniosków jest najbliższy dzień roboczy. Więc dalej słuchajcie plotek urzędników najniższego szczebla to daleko zajdziecie na tym.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#13128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za 19.70 w kujawsko pomorskim to ile tych puktów wyjdzie bo mi tu lik podali ale zamotałem się w tym

#13129 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czytam te niektore posty i naprawde nie dziwie sie ze rolnik jest postrzegany jako glab
wybaczcie ale kto jest troche bardziej rozgarniety i przegladal ten temat to widzi jakie pytania zadaja ludzie
np mam wyksztalcenie wyzsze, policzcie mi punkty. no w morde. to te wyzsze za opasy rozdawali?

#13130 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziwne bo pracownicy ARiMR to ludzie z wykształceniem wyższym a wygląda na to, że nie posiadają podstawowej wiedzy na tematy związane z ich codzienna pracą, mówiąc petentom takie bzdury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13131 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:16

myslenie nie boli
to nie jest widzimisie soltysa korsz
tylko ministerialne rozporzadzenie z jasno ustalonymi kryteriami oraz zasadami punktacji
pozatym 70% pracownikow armir to niestety glaby
wiec albo kretyn chwali sie swoimi wtykami
albo drugi kretyn piszacy tu na forum wymysla swoje teorie
przestancie co chwila liczyc na dodatkowa pule pieniedzy albo zmiane zasad bo pasuja wam inne
sa jasno okreslone kryteria i wg tego premia zostanie przydzielona, ktos dostanie a ktos nie. zycie

Nie rozumiem po co się spinasz???
Jak na razie moje źródło już kilkukrotnie się sprawdziło. Nie są to ploty z powiatowego - na szczęście... .
Kasiory miało byc 12-13tys. wniosków. W tym momencie w ministerstwie jest "sajgon". Chcą dać tyle, że nie bardzo mają z czego przesunąć tak aby terminów nie zawalić.
Burza móżgów czy bezmózgów - @masa24 sorry ale każdy mierzy włąsną miarą - trawa.

#13132 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napisz nam, na jakiej podstawie teraz, po zakończeniu naboru będą różnicowanie gospodarstwa na dzierżawione i własnościowe? Ale konkretny przepis a nie plotki.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#13133 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tym właśnie jest problem. Poczekajmy kilka dni

#13134 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdzie tam. To tak jakby teraz powiedzieli, że dają w końcu po 50 000 PLN każdemu bo za dużo wniosków jest złożonych.

#13135 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na co czekać? Na rozporządzenie? Już zmienić nie mogą bo już po zawodach. Według swojego widzimisię też nie zrobią bo sądy administracyjne byłyby zawalone pozwamy i ARiMR każdy przegra. Więc jak to zrobią?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#13136 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:10

Nie rozumiem po co się spinasz???
Jak na razie moje źródło już kilkukrotnie się sprawdziło. Nie są to ploty z powiatowego - na szczęście... .
Kasiory miało byc 12-13tys. wniosków. W tym momencie w ministerstwie jest "sajgon". Chcą dać tyle, że nie bardzo mają z czego przesunąć tak aby terminów nie zawalić.
Burza móżgów czy bezmózgów - @masa24 sorry ale każdy mierzy włąsną miarą - trawa.

Człowieku jakie źródło? Jedyny źródłem są rozporządzenia. Jeśli nie umiałeś sam przeczytać a twój znajomy z agencji przytoczył ci konkretne słowa z konkretnego dokumentu to się sprawdziło. Ostatnia informacja którą od niego usłyszałeś to wróżenie z fusów.

Myślisz że ja nie znam różnych dziwnych zdań na tematy PROW? I to od kogo, pracownicy ARiMR regionalni, Dyrektor ODR regionalny, Pracownik ODR powiatowy, biuro wypełniające wnioski. Jak bym przytoczył co niektóre zdania byście z krzeseł pospadali ze śmiechu, a jak bym powiedział że padło z ust dyrektora ODR z niedowierzania nie mogli byście podnieść się aby z powrotem usiąść na tym krześle.

Ale ja się wcale nie dziwię tym ludziom przepisów jest multum, ciągle się zmieniają. Zadałem pytanie a że ktoś musiał udawać że z dziedziny PROW wie wszystko bo stanowisko zobowiązuje wynikły sytuacje jakie wynikły. W twoim wypadku prawdopodobnie jest tak samo, lub znajomy nie chce brać winy na siebie bo zamiast przed złożeniem wniosku poinstruować cię abyś wpisał byle jakie działki jako dzierżawa tak tylko aby przekroczyć podwójną krajową, to był na tyle nie kompetentny i tego nie wiedział a teraz jak rozpatrują wnioski dopatrzyli się że ludzie tak porobili ale nic im nie można zrobić bo jest to zgodne z prawem. I abyś ty nie miał do niego pretensji puścił ci bajeczkę że ludzi którzy kombinowali odsuną na drugi plan. Pytam na jakiej podstawie?

Mam sąsiada ,,wariata'' którego pole leży odłogiem. Gadam z nim że składam wniosek na MR i chcę wydzierżawić pole od niego, umowa na 10 lat warunki takie i takie. On się zgadza. Przychodzi jesień, czas zakładania młodych gospodarstw podpisywania 10 letnich umów dzierżawy. Idę do sąsiada a temu coś odbija i jednak rozmyśla się kwitując to słowami: ty nie będziesz się dorabiał na moim polu, ono będzie leżeć dalej odłogiem nic ci nie podpisuje. I co moja to wina?

#13137 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyste wariactwo. Nowe teorie na temat podziału pieniędzy rodzą się niczym grzyby po deszczu a przecież "reguły" dawno temu zostały ustalone. Proponuje się wyluzować i czekać cierpliwie do 14 sierpnia :D

#13138 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czyja?? Masz być pewien na 100% (jakaś umowa wstępna), a na "gębę" to można co najwyżej wydzierżawić ogródek od sąsiadki...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#13139 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie. Ty byś chciał aby była moja wina, ja bym chciał aby była moja wina (w ten sposób część kombinatorów by odpadło). Teraz tylko przytocz rozporządzenie które wskaże że jest to moja wina.
Widzisz rozporządzenia takiego nie ma i jak się okazuje na gębę możesz wydzierżawiać nie tylko ogródek sąsiadki.
A nawet i 21 ha od sąsiada wariata. Po czym wpisać te 21 ha do wniosku, aby na jesieni z nich zrezygnować (przez sąsiada wariata który się rozmyślił) następnie po otrzymaniu decyzji w przeciągu 180 dni skombinować sobie 1 ha aby zarejestrować się w KRUS. Następnie przed upływem 3 lat ogarnąć sobie średnią krajową +/- 11 ha po to by utrzymać ją do upłynięcia 5 lat od otrzymania dofinansowania i na koniec w razie czego zasadzić 0,3 ha truskawek na wypadek gdyby ESU nie zwiększyło się wobec roku bazowego.

Co przepis na uzyskanie 100 tys premii banalny. A czemu banalny ano temu że jest to socjal w czystej postaci dla każdego. A dlaczego socjal bo liczą się głosy wyborcze.

Więc nie rozumiem skąd te wasze insynuacje że rząd będzie rzucał ludziom kłody pod nogi, będzie utrudniał życie swoim przyszłym wyborcom dlaczego miał by bronić rolników i eliminować cwaniaków? Nie jest to im na rękę i przestańcie wierzyć że w przyszłości aby otrzymać MR trzeba będzie przedstawić akty zgonów przodków do 5 pokoleń wstecz wydane tylko i wyłącznie na terenach wiejskich co by żaden w którym płynie choćby kropelka krwi z miasta nie sięgnął łapska po pieniądze przeznaczone dla rolników z krwi i kości.

Edytowany przez damianzbr, 30 czerwiec 2014 - 17:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13140 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozporządzenia może i nie ma, ale to nie zabawa w piaskownicy, ani nie jesteś dzieckiem, w dzisiejszych czasach dzierżawa "na gębę" to bardzo ryzykowna sprawa. Sam miałem okazję się o tym przekonać już dwa razy, z resztą nie tylko ja, trzeci raz się nie dam albo umowa, albo papa, wolę kupić ziemię albo paszę dla zwierząt niż tyrać na kogoś, kto pewnego dnia Ci mówi "wypierr...."
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.