Polecane posty

freetaxi    947

To możesz teraz tylko jeśli pracujesz gdzieś na umowę póki co to żebyś do krusu nie biegł od razu. Umowa musi być sporządzona w dwóch egzemplarzach chyba, że w Twoim starostwie/gminie będą chcieli inaczej (czytaj więcej).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

To możesz teraz tylko jeśli pracujesz gdzieś na umowę póki co to żebyś do krusu nie biegł od razu. Umowa musi być sporządzona w dwóch egzemplarzach chyba, że w Twoim starostwie/gminie będą chcieli inaczej (czytaj więcej).

 

Czyli teraz mogę spisać dzierzawy np od dnia 10.11 br. a wnieśc wniosek o krus dopiero w styczniu i to samo dotyczy sie wnisoku o platnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. Wniosek o płatność złożysz w momencie kiedy będziesz miał wszystkie wymagane do tego dokumenty.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

2 tyg po wniosku mam poprawke. okazało sie że jedna z wydzierżawionych działek w umowie ma 3.49 a w rzeczywistości 3.4977.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dlatego trzeba pisać do czterech liczb po przecinku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

oczywiście, że przejdzie. u mnie chcieli tylko załącznik graficzny z okresleniem części tej dzialki. w starostwie też nie było problemów.

 

 

Podziękował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam pytanie odnośnie MR jeśli nie mam gospodarstwa jeszcze na sobie nie jestem ubezpieczony w KRUS a wezmę ziemię w dzierżawę to będzie miało jakiś wpływ by w przyszłości ubiegać się o dofinansowanie MR i do jakiego wieku mogę się ubiegać o to dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Mam pytanie odnośnie MR jeśli nie mam gospodarstwa jeszcze na sobie nie jestem ubezpieczony w KRUS a wezmę ziemię w dzierżawę to będzie miało jakiś wpływ by w przyszłości ubiegać się o dofinansowanie MR i do jakiego wieku mogę się ubiegać o to dofinansowanie?

 

Sukces polega na tym byś nie był ubezpieczony w KRUS  jako rolnik, tak sprawa wygląda jeśli mówimy o dotychczasowe zasady. Nie możesz mieć więcej jak 40 lat by starać się o premię MR.

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale nigdzie nie zgłaszaj tej umowy dzierżawy.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie załapałem się w czerwcu na Młodego rolnika  mam 23ha i pytanie brzmi ;CZY JEST JAKIEŚ OGRANICZENIE CO DO WIELKOŚCI MASZYN NP SIEWNIKA DO ZBOŻA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki85    0

Witam! Panowie muszę dostarczyć do agencji dokumenty potwierdzające spełnienie warunku dotyczącego minimalnej powierzchni użytków rolnych. Moje pytanie jest takie czy takim dokumentem musi być wypis z ewidencji gruntów ze starostwa? Czy może wystarczą same ksera aktów notarialnych potwierdzone z oryginałem przez pracownika z biura powiatowego? Może ktoś zna odpowiedz bo do agencji ciężko się dodzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o siewnik to zależy od OR. W niektórych się czepiali. Co do dokumentów to dostarczyć kserokopie aktów notarialnych potwierdzone za zgodność z oryginałem.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Mam takie pytanie wpisalem w wniosku zakup ciagnika 110-120km. Jaka moc sie liczy znamionowa?? I jak kupie teraz ciagnik o mocy 121km znamionowej czy bede mial pozniej jakies problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie zmianę w PRG wtedy nie będziesz miał problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

ale sie liczy moc znamionowa?? bo w specyfikacji ciagnika sa wlasciwie 3 moce... znamionowa, maksymalna, znamionowa z boostem i maksymalna z boostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

Panowie a jak powinien wyglądać ten aneks do umowy i czy trzeba go gdzies potwierdzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poszukaj w google. Pełno tego. Z tym potwierdzaniem to różnie bywa. Miałem ostatnio dwa przypadki - w jednym nie trzeba było go potwierdzać a w drugim osoba w Agencji uparła się, że jednak trzeba to zrobić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras84    1

Panowie, czy sprzętem kupionym na młodego rolnika można świadczyć usługi??? Ostatnio rozmawiałem z młodym chłopakiem, który się zarżnął w zwykły kredyt na ciągnik i maszynę do koszenia rowów i poboczy dróg. Chłopak prowadzi 3 lata po ojcu gospodarstwo 20ha i mówi, że na młodego rolnika jak by to kupił to nie może świadczyć usług, a ma zarejestrowaną normalnie działalność i jest na KRUSie,  a zlecenia na swoje usługi ma od gminy, z którą ma podpisaną umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Samo świadczenie usług maszynami i urządzeniami zakupionymi w ramach MR nie powinno stanowić problemu bo raczej nikt tego nie będzie sprawdzał. Gorzej może być natomiast z otwarciem działalności gospodarczej żeby wystawić FV/rachunek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras84    1

Samo świadczenie usług maszynami i urządzeniami zakupionymi w ramach MR nie powinno stanowić problemu bo raczej nikt tego nie będzie sprawdzał. Gorzej może być natomiast z otwarciem działalności gospodarczej żeby wystawić FV/rachunek.

Z założeniem działalności gospodarczej nie ma totalnie żadnego problemu będąc na krusie. Chłopak mówi,że bał się wziąść ten sprzęt na MR bo jak by ktoś mu zrobił zdjęcie na usłudze to leży, i tego właśnie chciał bym się dowiedzieć, jak z tym jest.

Edytowano przez Piotras84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma problemu z założeniem działalności jeśli jesteś ubezpieczony w krusie nieprzerwanie 3 lata. W innym wypadku z automatu jest ubezpieczenie w zusie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras84    1

freetaxi dokładnie masz rację, dlatego zaznaczyłem czas jego prowadzenia gospodarstwa (ubezpieczenia w krusie) już w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj